Ric007

Ric007

Tomáš Martinec

okres Pardubice
Obyčejný kluk, který miluje filmy!

homepage

2 body

1 4 8 11 12 13 14 následující >>
    • 3.11.2011  11:39

Snesitelná americká blbost s dobrými triky.

• 1.11.2011  10:05
    Tintinova dobrodružství (TV seriál) (1990)

Sice starší ale pěkný animovaný seriál. Člověk si u něho nejen odpočine, ale i zasměje. Jen by těch honů za pokladem mohlo být více než chytat pořád pašeráky a burgunce. Nezapomenu :-)

• 29.10.2011  13:07

Legendární režisér se po deseti letech spíše průměrných snímků chopil opět žezla. Od Camerona jako učenlivý žák okoukal technologii 3D a poprvé si vyzkoušel s využitím počítačových triků vytvořit snímek celý digitální.Tentokrát se vrhl na belgického reportéra Tintina dle slavného komiksu, který svým způsobem připomíná Indiana Jonese. A jaký je výsledek? Báječný film pro celou rodinu, skvělý humor, zábavný od začátku do konce, vizuálně mistrně zpracovaný a naplno využité 3D. Už úvodní titulková sekvence je fajn - jednoduchá, prokladáná 3D efektem. Připomíná úvody z Jamese Bonda či Růžového pantera, pouze hudba mi nějak neseděla. Po titulcích představení hl.hrdiny s odkazem na jeho původní komiksovou podobu či další podobenství se seriálem z r.1990, tzn. třeba Krabí plechovky, žezlo Otakara atd. Tintin mi ze začátku přišel celkem otravný zrzek, který pořád do něčeho rejpal - jakmile se však dostal do akce, byl to fajn hrdina. Z kapitána Haddocka udělal Spielberg hlavního šaška celé show, ale jeho humorný přístup a probírání do stavu střizlivosti bylo nakonec dobrým tahem. Oproti kreslenému seriálu měli být však komici - detektitové Kadlec a Tkadlec, kteří působili na mě spíše otravně a nudně. Ani po digitální stránce nebyli nijak extra vybroušení. Příběh je jednoduchý, ale protkaný zvraty - od začátku filmu má spád. Dostaneme se z belgického města k dobrodružství na trajektu, na moři, ve vzduchu, na poušti či k sultánovi do Bakkharu. Strhující jízda, vyvážená pohybujícíse kamera kolem či skrz třeba vodu, sklo, prach atd. dělá ceněnou kvalitu snímku a leskné jméno režíséra. Těším se na pokračování, které bude bohužel až v roce 2014. Zatím si přiobjednám bluray disk s tímto dobrodružstvím :-)

• 27.10.2011  12:08

Přesně. Filmový mix Rockyho, Do útoku a Transformerů. Od tohoto filmu sem nic nečekal, koho by zajímal nějakej zápas robotů v boxerském ringu. A kupodivu - ono se to povedlo! Hugh Jackman mě nezklamal, chlapec není až tak otravnej a Evangelina Lilly je přímo božská. Chabý je pouze scénař, za to nahrazuje výborná režie. Film má grády a časem se vžijete do hlavních představitelů - fandíte a boxujete. S klidným srdcem bych uvítal i Ocelovou pěst 2 - možná i bude! Jooooo...

• 22.10.2011  20:38

Tupej scénář ale ne zcela trapnej film. Johnny English je celkem fajn, vtipnej a dokonce mu to v tý palici občas zapaluje. Proti celovečerným filmům Mr. Bean v Americe sem se aspoň zasmál. P.S. Gillian A. čím je starší tím vypadá více sexy

• 22.10.2011  08:13
    Rychlá rota (TV seriál) (1989)

Skvělá parta od Disneyho, která mě provázela společně s Kačery a Gumídky dětstvím. Ještě dnes když je stihnem ráno v sobotu na JOJce, tak se dobře bavím. Škoda, že Disney od té doby nic nového a lepšího nevymyslel. Nezapomenem! Rychlá roto do akce!

• 20.10.2011  21:17

Nízkorozpočtové bečko se slabými herci a triky, které žije jen díky věhlasnému názvu filmu. Přitom z původním králem Škorpionem nemá nic společného. Trošku mi to připomínalo Hercula ze seriálu, který byl taky tak stupidní. Hvězdičku dávám proto, že to přeci jen snesitelný na koukání bylo. Ale stačilo...příště už ne!

• 18.10.2011  19:44
    Sedm mečů (2005)

Taková pohádka, když příjdete unaveni z práce domů a pustíte si ji. Hlava díky zmateným střihačům příběhu prostě nic nebere, ale hlavně že se tam něco děje - kung fu mlátička, u které se člověk baví spíše nad nápady než by se zamyslel nad realitou. Dlouho se mi nestalo, že bych se ptal po 2 hodinovém filmu - a o čem to sakra bylo??? Pocit ale dobrej - herectví na jedničku, ale ten střih zmatek!

• 13.10.2011  12:10

Další remake The Planet of the Apes se tentokrát povedl na 5*. Neznámý režisér Wyatt se v dobrém světle předvedl za kamerou a herec Andy Serkis opět nezklamal ani jako digitální šimpanz. Příběh filmu je přitom prostoučký. Za vším tím úspěchem vidím jediné, a to dobře zinscénové scény s přerodem opičáka na temněší stranu (síly). Každičký záběr má smysl a film nabírá z klidu do strhujícího tempa. Divák se prostě nenudí! Film má scénaristické nápady, skvělé digitální triky od WETY (k dokonalosti přece jen něco chybí, opičáci pořád působí digitálně), vynikající akci i atmosféru. Vše konče, vlastně začínaje apokalypsou pro lidstvo. Věřím, že studio Fox využije šance a my se budeme těšit na další novopečenou trilogii.

• 12.10.2011  12:19
    Drive (2011)

Nějak takhle sem si film o tichém řidiči představoval - melancholické pojetí, jízda, tajemná postava, krev a cítění. Hustá atmosféra! Přece jen ale těch TICHÝCH SCÉN bylo někdy až příliš

• 10.10.2011  21:07
    Šmoulové (2011)

Digitální šmoulové kupodivu nejsou tak otravní, Gargamel je praštěný - ale dá se to. Vadí mi přechod šmoulů do NY a tupej scénař. Ale dá se to přežít! Něco jako Méďa Béďa

• 10.10.2011  20:58
    Armageddon (1998)

Typický film od režiséra Micheala Baye, který divákovi ukazuje velkolepost, nablyštěnost a americismus. Skupina naftařů v čele s Brucem Willisem má odpálit asteroid, který ohrožuje planetu Zemi. Film je nabytý hvězdami, akcí a zábavou - to vše divák chce a k tomu velkou porci popcornu. Jinak musím uznat, že tento snímek patří mezi mé z nejoblíbenějších - z kategorie katastrofických filmů!

• 10.10.2011  20:47

Premisa je již otřepaná - mladá rodina se přestěhuje do velkého domu, kde straší. Hrdinkou filmu je malá Sally, jejíž dětský chrup se snaží dostat malí zlí skřítci, schovaní v díře pod krbem v domě. Mladá představitelka hraje dobře svoji ukřičenou roli (horší je to s otcem a jeho přítelkyní Katie Holmes). Otec je od začátku filmu nesympatický a své dceři nevěří. Katie je klenot, ale žádné velké herectví nepředvedla. Škoda, že ji na konci skřítci odvlekli :-( Skřítci jsou digitálně povedení a jejich šeptání je docela i strašidelné (docela zajímavý zamíchat skřítky do hororu). Co mi na filmu nejvíc vadilo byla nelogičnost chování jednotlivých postav, např. rodiče věděli, že se Sally necítí v domě a pořád ji strkali do postele, na další důležité věci třeba kašlali - fotky atd. Kdyby to natočili Španělé, byl by z toho dobrej horor. Tohle to ne!!!

• 10.10.2011  17:58

Ještě koukatelný animák se zbytečně velkým množstvím akce. Pro děti do 12 let nevhodné :-)

• 10.10.2011  17:50
    Jana Eyrová (2011)

Takový suchý film, kde jim tu lásku prostě nevěříte... samotný román by se četl snad lépe!

• 10.10.2011  17:46

Konec Potter-logie! Celkem důstojné! I přes dlouhou a nudnou knižní předlohu filmařsky dobře zmaknuté!

• 10.10.2011  17:30

Překvapivě dobře natočený další film o mutantech ze série X-Men, tentokrát odehrávající se v první polovině minulého století. Přestože obsazení herců nebylo nijak hvězdné, film stojí právě na nich! James McAvoy coby Charles Xavier a Michael Fassbender jako Magneto zcela excelují ve svých rolích. Ani ostatní herečtí představitelé nejsou k zahození a smyslpný příběh má stoupající tempo, gradující velkým soubojem v Atlantiku. Počítačových triků je tu přiměřené množství - nejlepší scéna = ponorka ve vzduchu. Režiser Kick-Assu se osvědčil, bravo!!! těším se na případnou 2.

• 6.10.2011  12:43

Poslední dobou sem si oblíbil španělské horory od producenta Guillerma del Tora. Proto sem si našel něco podobného, neváhal a stáhnul. Po atmosférickém a napínavém začátku sem si film pochvaloval a v duchu se ptal - co je zač ten nezvaný host v domě a co chce??? Napětí se dalo krájet a já víc víc toužil vědět, jak to celé dopadne. Najednou v polovině filmu tu byl obrat, kdy samotný hrdina se stal vetřelcem v domě ženy na vozíčku. Tempo filmu mírně pookřálo, ale zase bylo fajn se v citít do postavy a vědět co prožívá, když je nezván v domě. Nakonec se do ženy na vozíčku i zamiloval. Byl bych dal i plné hodnocení, ale ať se snažím jak se snažím - nepochopil sem ten závěr.! To, že nejspíš postřelil svou ženu v podkroví sem měl podezření již od začátku události. I to že šeptala malýmu v bříšku! Ale pořád nemůžu najít souvislost s oním neznámým hostem - přijde k architektovi si zatelenovat, a pak zmizí. Schovává se v domě, ale proč??? Že pod domem je tajný tunel. A na co? (vím že byl archeolog). Když ho hrdina najde tak je na druhé straně za zdí mrtvej (nerozbouraná zeď!) Jeho žena na vozíčku tvrdila, že má z něho strach. Něco pořád kutil ve sklepě tak ho jednoho dne zamkla. Tak nevím kdybych se chtěl dostat ven tak použiju krumpáč spíš na dveře než na zeď v chodbě. Pořád se snažím dát kousky dohromady a to mi kazí závěrečnou pointu i hodnocení filmu

• 6.10.2011  12:10

I přes pozitivní recenze mě film nijak nenadchl - Diaz dobrá mrcha, ale Timberlake tam dělal ze sebe jen idiota. Film celkem o ničem

• 6.10.2011  10:33

Celkem koukatelný a sympatický Méďa Béďa, ale pořád nechápu proč ty ostatní američtí herci kolem jsou tak praštění. Viděl jednou a dost!

• 6.10.2011  10:30

Po dlouhé době western s vynikajícím obsazením, ale bohužel chybí strhující děj a spád. Škoda! Jen to chtělo přepsat a seškrtat scénař. Dalo se z toho vytřískat víc!!! Hau, domluvil sem

• 6.10.2011  10:16

Z traileru to vypadalo celkem dobře jako průměrný film, avšak po shlédnutí to skončilo fiaskem. Lituji zkomírající kariéru Nicolase Cage a přál bych mu konečně zase pořádnej film šitý na tělo :-)

• 6.10.2011  10:12
    Na vlásku (2010)

Nová disneyovka okouzlí diváka modernějším pojetím, romancí a také lepším grafikou. Příběh je sice prostý, ale zato kouzelný a krásný (pozn. umístění lampiónů do pohádky= dobrý nápad, moderní prvek). Princezna Locika je roztomilá a příjemná od začátku filmu, mladý bandita naopak působí praštěně - toho alespoň doplňuje srandovní strážní kůň, který ho pronásleduje. Nechybí tu humor, dobrodružtví, romantika a krásné písně. Škoda jen, že se tvůrci rozhodli pohádku uzavřít jednoznačným koncem (no pořád lepší než kdyby to dopadlo jako Shrek). Rozpočet filmu tj. 260 milionů dolarů mi příjde ale poměrně dost přemrštěný! Každopádně hezká pohádka nejen pro děti, a dokud neumřeli žijou do dnes :-)

• 6.10.2011  09:26
    Cizinec (2010)

Už od začátku sem byl na film zvědavý, jelikož sem nevěřil, že to mezi Angelinou a Johnnym může nějak jiskřit. A mé obavy se potvrdily! Tato dvojice se prostě k sobě nehodí - hold každý je z jiného těsto. Nicméně Angelina hraje velmi sexy agentku a Depp je i v saku bez šaškovského kostýmu a makepu také sympaťák. Film je však pro diváka celkem zbytečný - jen představuje divákovi dvě velké Holywoodské celebrity, kteří si hrají mezi sebou a ještě dostanou slušně zaplaceno.

1 4 8 11 12 13 14 následující >>