Ric007

Ric007

Tomáš Martinec

okres Pardubice
Obyčejný kluk, který miluje filmy!

homepage

2 body

• 26.12.2018  21:35

Vše tak akorát, spíše fantasy. Čekal jsem velkolepější výpravu. Neurazí ani na Vánoce

• 25.12.2018  22:25
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

O ničem. Zbytečná nabubřelost, stačila by TV inscenace pro nedělní pohádky na ČT1 ke kávě. Kouzelník Žito neuraží, ale zbytečná motanina a peklo je fakt otřes.

• 23.12.2018  00:36

Jen příprava na finále, žádný zvrat... přesto zajímavej díl. Do pekla s Ivarem!

• 21.12.2018  00:34

Začínám fandit Heashmundovi, král je borec :-)))

• 20.12.2018  17:16

Nostalgický dětský horor za socíků. Člověk si o po letech vzpomene na to mražení, když chlapec nahlédne do vyhořelého domu a hrůzou mu vypadají vlasy. Vybaví se i ten štetec a jak vlezl do baráku. Dneska blbost, ale tenkrát za socíku toho moc nebylo.

• 16.12.2018  07:41

Tak jako je to aspoň jiný než disneyovská verze, kde oproti ní netušíte jak se děj bude dál vyvíjet. Na druhou stranu ty digitální zvířata a jejich lidské pohyby jsou opravdu odrazující a postava Mowglího chlapce krajně nesympatická (když pominu roztomilé děcko na začátku). Ani se nedivím, že to nešlo do kin a převzal to Netflix. Špatné převážně v těch digitálních zvířatech, ale zkouknout se to dá. Jen si říkám jak je možné v dnešní době a za ty peníze udělat tak otřesná monstra (třeba Balu vypadá jako chcíplá gorila než medvěd).

• 15.12.2018  00:55

Po delší pauze jsou Vikingové zpátky vč. Rolla, takže spokojenost :-)

• 14.12.2018  07:13

Má to šmrnc a dokonalá pocta Freddiemu Mercurymu. Jen ten osobní život by mohl jít víc do hloubky, nebýt jen ukázkou skladeb a ježdění po turné. Ale je to fakt dobrý, představiteli FM mu role sedí i v tanečních pohybech a ostatní členové Queen jsou taky dobře vybraní protagonisté. Závěreční koncert je lahůdkovou třešniškou na dobře upečeném dortu.

• 11.12.2018  04:57

Ano, je to blbost, ale v rámci žánru - dětské knihy s čarodějnickými prvky je to v pohodě. Koukatelné a s dobře udělanými triky.

• 10.12.2018  08:50
    Halloween (2018)

Halloween po čtyřiceti letech, který je uctihodnou poctou prvního nostalgického hororu z r.1978 ve všech směrech. Ať už se jedná o dobrý scénář, výběr postav, nasvícení scén a nezapomnutelnou hudbu. Prvotřídní pokračování klasiky. Škoda, že chování postav a obzvláště Myersovo vražedné počínání je někdy zvláštní (vždycky dožene oběť, vždycky se objeví na správném místě, vždycky udělá to co sice diváky dostane ale člověk kroutí hlavou proč to vlastně dělá) - za to hvězdičku dolů. Jinak není co vytknout. Jen zatleskat za povedený thriller/horor, který se fakt povedl. Doufám ale že už s Myersem konec a pokračování nás nečeká!

• 7.12.2018  00:16
    Venom (2018)

Velkej humbuk kolem toho, ale podprůměrnej výsledek. Nečekal jsem nic světoborného a Tomovi jsem přál, ať zkusí nějakýho toho komiksáka. Venom je trochu slabší Spawn, který je plný otřepaného klišé, blbých postav a předvídatelného děje, že nemá čím překvapit a ani ničím nadchnout. Jsem ale docela rád, že to tak dopadlo a Hardy zkusil, ale nezakotvil. Tohle si pustím max. po 23. hodině večer a ještě budu zvažovat, jestli nepřepnout na tlustýho Seagala ;-)

• 29.11.2018  08:07

O žádnou tuctovou fantasy, jak už sám název napovídá, se nejedná, ale pitominu z dětské knížky, která nijak neurazí a triky jsou na průměrné úrovni (něco jako Plavba Jitřního poutníka). Připomíná to slátaninu z Pratchettovského světa smíchanou s dobrodružstvím Pipy Dlouhé Punčochy. Do kina bych na to asi nešel, ale jako relax v televizi na nedělní večer v pohodě.

• 28.11.2018  18:14

Večerníčci v kině :-/

• 27.11.2018  15:40
    Hotel Transylvánie: Seriál (TV seriál) (2017)

Seriál pro děti. Proč ne :-)

• 27.11.2018  15:35

Slabší odvar jedničky. Jen o cestování do Draculova tábora a zpět. Ale neurazí!

• 27.11.2018  15:33

Originální, v pohodě zábavné.

• 27.11.2018  10:12
    Outlaw King (2018)

Průměrná historická řežba, která neurazí, ale také nijak zvlášť neohromí, aby ste si ji pustily znovu. Dobře natočené, kamery točí na jeden záběr, postavy celkem v pohodě, trocha násilí a trocha řežby. Dojetí žádné. Chris Pine je výbornej herec, ale pokaždé na mě s těma očima působí uměle. Vlastně celej film mi přišel umělej, i když se opravdu snažil zapůsobit. Nezapůsobil. Pořád to nepřekoná legendární Statečné srdce a současný seriál Vikingové (možná to je tím, že mě ta historická postava nezajímá), ale řežba to je opravdu dobrá...

• 25.11.2018  23:24

První film ještě ušel - docela rodinná podívaná, i když mě to nenadchlo. Druhej žádnej zázrak - sympaťaci z jedničky ztratili své kouzlo, zabijí se tu i děti, Dumbledor nic moc a do Bradavic se podíváme na pár minut. Celé je to nezajímavé, utahané, ponuré a chybí humor. Nejlepší na tom opravdu jsou asi ta zvířata a Depp jako záporák, který se více ukazuje na scéně. Snažím fandit této sérii, ale moc to nejde (Harry Potter byl někde jinde)...

• 22.11.2018  15:20
    Pračlověk (2018)

Bizární, dívat se na to ale dá. Spíše co tomu podráží nohy je děj, který je o ničem a nejde tu vůbec o pravěk, ale slataninu římsko-fotbalového zápasu, ve kterém si zahrajou jeskyňáci. No kdo tohle napsal?! Spíše by si to mělo jmenovat Prafotbal. Není na tom co chválit ale zkouknout se to dá.

• 16.11.2018  16:26
    Odysseus (TV film) (1997)

Dobrá Odyssea na tu dobu.

• 15.11.2018  23:55

Krásná pohádka, která ctí klasiku a má nápady. Výborná herečka v hlavní roli včetně havrana. Příjemný vizuál i pěkné triky. Kupodivu na to, že je to německé, tak to není tak ztřeštené jako dopolední pohádky v sobotu na Nově (i když německé ksichty tam jsou). Konečně pohádka bez čertů (jsem těch Troškovejch už přesycen). Co mě zklamalo byl konec... čekal jsem akčnější finále, ne jen kouzelnické triky. Každopádně se jedná o krásnou pohádku, která se podobá novodobým hraným disneyovkám... ale je to vyváženější a ne tak přeplacané. Pocta staré dobré literární klasice.

• 8.11.2018  09:40

Škoda, že je to tak ponuré a uplakané. Příběh, prostředí, postavy a plyšáci jsou fajn, ale kazí to komorní atmosféra. Vždyť to má být veselé a hravé jako nádherné ilustrace z knižky! Ale jinak je to celkem fajn a beru to jako komornější disneyovku ;-)

• 7.11.2018  06:16
    Sestra (2018)

O dost lepší než Anabella a s dobrým příběhem, který dává smysl. Bohužel Sestra nijak zvlášť nevyleká a je tam pár nelogičností. Jinak ale povedený horor, který nedělá The Conjuring ostudu.

• 19.10.2018  22:29

Vykradačka. Po horší grafické stránce je to podobné Na vlásku a Ledovému království, jinak po dějové stránce nic předvratného jako všechno v tomto animáku. Postavy rozplizlý a nevtipný, záporák nesympatický, divný světy s ještě divnějšimi potvorami. Hlavní postava Ruslan se podobá Finnovi, princezna zase z Anně z Disney animáků (viz výše). Ale je to prostě pohádka, která sice neohromí a ani neurazí. Jen se divim že ty rusáci prostě nemají kreativnější nápady - prostě okopírujeme animaci z americké produkce a trošku to sladíme do ruské klasiky (stejnej případ Sněhová královna). P.S. No dobře je to Ukrajinský :-)

• 18.10.2018  15:48
    Dovolená v éře páry (TV pořad) (2018)

Ale jo jako zajímavý stejně jako protektorát. Na druhou stranu chápu, že to nemusí bavit každého. Uzavřené prostředí kde jen dělnická třída dře od rána do večera. Přesto je to něco jiného a člověk se zamyslí, že je rád že nedře jako mezek pro pár krejcarů.

• 12.10.2018  05:35
    Poslední cesta (TV film) (2009)

Docela zajímavej snímek, ikdyž trochu smutnej a celej děj je jenom o tom, jak voják saltuje u rakve jinému padlému.

• 8.10.2018  05:52

Je to strašně pitomý, ale koukat se na to dá. Jinak zklamání - prostě predátoří série jde do kytek. Přiště napište něco pořadnýho!

• 22.9.2018  04:07
    Bronzová zahrada (TV seriál) (2017)

Tak nadějně to začalo, ale blbě skončilo. Překvapivě napínavý argentinský thriller, který zvraty dokáže překvapit a vy jako divák jste zvědavý jak to s Moirou vlastně bylo. Radši nevědět, radši domyslet! Tak debilní finální díl a zklamání jsem nezažil od dob Ztracených (LOSTu). Proč?!!! Neříkám že to nebyla skvělá kriminálka, ale ten konec sráží celou osmidílnou sérii k debilitě. Moiro, kéž by tě nenašel !!!

• 12.9.2018  05:36

Pitomina. Nezáživné postavy i příběh.

• 7.9.2018  09:22
    Psí ostrov (2018)

Zvláštný zato působivý počin. Škoda, že to působí syrově a okatě, ale jinak hodně dobrý animák. Má to svoji auru i vlastní styl vyprávění. Jen si nejsem jistý, jestli je zrovna pro děti - možná 12+