yeniczek

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 12.9.2020  12:45
    Tenet (2020)

Kupodivu snadno pochopitelný, příběhově přímočarý (i když se to zprvu nemusí zdát) a zatraceně vizuálně a zvukově opulentní film. Rozhodně se nezařadí mezi špičky v Nolanově tvorbě, ale člověka se myšlenka a způsob natočení filmu drží i dny po zhlédnutí. A to se u mě podařilo naposled opět jen u Nolana. Jen je tu potíž stím, že Nolan jako scénárista nemyslí víc na postavy, které jsou pouze figurkami, které splní účel jeho zájmu. Ostrý, čistý a neskutečně studený vizuál společně s jistou suchopárností (a jak člověk pookřeje, když Protagonista nebo Pattinson hodí nějaký úsměv nebo vtípek) postav drží diváka neustále jen v té sedačce kina. Tam se sice člověk baví a to velmi, ale pořád je jen napnutý nezainvestovaný divák. Nolan potřebuje bráchu nebo někoho jiného, který by mu s tím pomohl. Interstellar byl na hraně (ale jednu citovou bombu měl), ale Dunkirk už byl přesně takový a bojím se, že se to Nolan už nikdy nepokusí vrátit zpět k živelnosti Dokonalého triku. 8,5/10

• 29.5.2020  08:49
    The Final Table (TV pořad) (2018)

Soutěž. Čistá kuchařská soutěž s účastníky, kteří mají pár Michelinů v kapse a umí si během vaření na stole uklízet. K tomu super sympatický moderátor a hodnotící kuchařští polobozi. Emoce nejsou uměle vyšponované, nastříhané a i to nejhorší jídlo, které pošle někoho domů, je nad úrovní všeho, co kdy uvidíte v Masterchefovi od soutěžících. 10/10

• 28.5.2020  09:13
    MasterChef Česko 3 (TV pořad) (2020)

Strašnej sešup. Když konečně minulý rok člověk uznale pokýval hlavou, že Nova trefila hřebíček přímo na hlavičku, nechali se dokonale inspirovat svou US předlohou v začátcích a našli fajn porotce, tak se další rok dočkal typické zabijačky formátu po Česku (komě Ano, šéfe prakticky cokoliv převzatého). Víc manipulace (tady máme profi kuchaře, proti kterému budete soutěžit a to, jestli vyhrajete nebo ne, záleží jen na producentech), dvojnásobek dílů (dva díly za sebou budiž, ale následné roztáhnutí a přerušení na dobu prázdnin - WTF), dvojnásobek vaty (mluvící hlavy ke všemu a preference jednotlivců). Navíc tento rok zjevně i porotci dostali scénář ke svým rolím a vzhledem k dvojnásobné porci dílů je to neskutečně otravné a do očí bijící. Tak snad příště dojde k návratu ke klasice.

• 16.9.2019  14:10

Ten feeling prvních dvou dílů PARKŮ je až neskutečný a doufám, že se třetí díl SVĚTA ponese v podobném duchu. Trochu cheesy, trochu over the top, ale takovým tím správným způsobem. Konečně to, kam celá série směřuje už od roku 1997 :) 8/10 ILM válí i na poli krátkometrážních filmů a upravené známé záběry z youtube v titulcích jsou jen třešnička na dortu.

• 19.8.2019  08:43

Leguáni vs. hadi. Takhle mi zvednout napětím tlak nedokázal film už řadu let. Neskutečná práce se střihem a neskutečně mnoho neviditelné práce za pěti minutami dokumentu.

• 26.6.2019  12:10

Skoro bych dal raději 3*, protože film téměř shazuje skutečný (mnohem hnusnější a brutálnější) čin. Ale pokud si detaily zjistíte až po filmu, jako v mém případě, budete spokojeni, pokud se dá něco takového vůbec říct.

• 21.6.2019  10:34
    Jack staví dům (2018)

• 3.1.2019  08:52

No vida, proč je vždy ta lepší pohádka až 26.? Ale je pravda, že na Štědrej večer pohádka slouží většině rodin jako kulisa. Svěží slovenská pohádka, kterou bych klidně rád viděl delší a s větším rozpočtem. Hlavní hrdina je, i díky své neokoukané (:D) indispozici, sympaťák a scénář toho využívá naplno. Co se navíc povedlo je i výprava a kamera. V porovnání s ostatními filmy zde na CSFD musím dát 3*, ale klidně bych šel v rámci pohádek výš. Možná i o hodně výš :) 7/10 a pravděpodobně jedna z těch, kterou bude ČT ráda opakovat.

• 31.8.2018  08:50

Epizoda, která popírá absolutně vše, co se událo v první sérii. Nechápu to nejvyšší hodnocení. Škoda. Tvůrci úmyslně tahají dolů celý koncept a z postavy Hannah dělají akorát nesympatickou blbku, která nakonec měla něco se všemi, s každým (kromě Claye) se bavila 10x více, než přiznala. Fakt, že by se na Zachově kazetě ani slůvkem nezmínila o onom létě, je asi stejné sci-fi, jako že by se zrovna Zach zachoval kvůli dementním kamarádům tak, jak to udělal zde. Druhá série se měla přes Hannah přenést a zaměřit se někam úplně jinam - na toxické prostředí školy, kde se udála tragédie. To by pak klidně mohlo vyústit stejným směrem, kterým tato série směřuje a bylo by to o level jinde.

• 30.8.2018  10:42

To je ON! To je ten film, po kterém mám od malička noční můry, že mi vypadaly všechny vlasy.

• 23.8.2018  10:48
    Hip Hap Hop (TV pořad) (1992)

To napětí na konci, jestli bude sprcha nebo kuličky štěstí!

• 1.6.2018  15:10
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Šestnáctihodinová vyčerpávající a detailní výpověď. Ale pozor, jakmile se začnete dívat, nejde přestat. Absolutní špička dokumentární formy, která nezvykle nabízí rovnocenný pohled obou stran a nevynáší soudy - v haj*lu byli ve Vietnamu totiž všichni. 10/10 a to mám nakoukáno, co se týče válečných dokumentů, opravdu hodně.

• 4.5.2018  21:04

Jak trefne poznamenala pritelkyne: "Hugh Jackman vylepsi kazdej film.." 5/10

• 25.4.2018  12:37
    Kdo přežije: Samoa (TV pořad) (2009)

"Samoa SAMOA!" Je to tak, Russell je hráč a díky němu je sledování ryzí radost. Hraje totiž přesně ve stylu "chci si to užít,je to JEN hra a od toho tady jsme". V kontrastu s citlivkama okolo něj je to prostě jen a jen jeho řada. Ten rozdíl byl poznat, když se začali všichni hroutit kvůli špatnému počasí (jak kdyby nevěděli, že tam budou maximálně 5 týdnů) a Russell s úsměvem pozoroval, jak se okolo něj všichni nesmyslně sypou. Tak to má být :)

• 25.4.2018  12:32
    Kdo přežije: Tocantins (TV pořad) (2009)

Železo železem se ostří... Coache nejde mít nerad. Vždyť on tomu všemu opravdu srdečně věří, což se potvrdí za další dvě série :) Mimořádně parádní, drsný a špinavý setting. Písečná duna v roli Exile islandu je top.

• 7.3.2018  13:14

Občas to má svoje chvilky, ale jinak nechápu, jak mohlo něco takového (po Man of steel, BvS a WW) vůbec spatřit světlo světa. Vždyť to scénáristicky a využitím svých postav pokulhává za kterýmkoliv superhrdinským seriálem poslední doby. 4/10 a aspoň, že to mělo jen dvě hodiny. Změna skladatele oproti minulému dílu absolutně tragická. Původní Batman a Superman theme to nezachrání, i když to potěšilo.

• 9.2.2018  12:24

Bitka na schodech... A fajnMcAvoy. Bohužel z dobového zasazení šlo vymáčknout o hodně moc víc. Souboje natočené parádně, což se ale kvůli režisérovi očekávalo automaticky. 6,5/10

• 20.9.2017  14:26

Přepálenou stopáží a humorem hnaným opravdu na kraj ztrácí pokračování Kingsmana svoje kouzlo. Ale díky své ústřední trojici dokáže po celou dobu spolehlivě zabavit a člověk se prakticky těší, co se stane dál (protože to většinou bude ještě šílenější). Překvapivě se ve filmu nacházejí prakticky jen tři (TŘI) akční scény, takže pak už záleží jen na divákovi, jak mu budou připadat zábavné konverzační eskapády mezi nimi. 8/10 a trojku bych si dal, jen bych rád, aby se asi trochu ubralo ze šílenosti (ať je tohle přání divné tváří v tvář jedničce jak chce). Jedna scéna byla už tak moc WTF a popravdě se mi vůbec nehodila ani k Eggsyho postavě/povaze - trapně (najednou) ztichlé kino mi dává za pravdu.

• 23.8.2017  14:53

Poklidné a přitom strhující, tiché a přitom pohlcující. Poslední díl této trilogie je úplně všechno jen ne to, co jsem od něj čekal a je to moc dobře. Kdo by to byl řekl, že se člověk bude cítit nejlépe u filmů s digitálními opicemi, aniž by měl neustále pocit, že z něj scénárista neustále dělá blbečka. Bonusem je už jen fakt, že každý jeden záběr je absolutně dokonale promyšlený a některé záběry s orangutanem odmítám považovat za čisté CGI. Paráda za skoro 9/10 nebýt chvilkového zakolísání tempa v prostředku. Pomrkávání na původní film je parádní a zajímalo by mě, jestli dojde na remake nebo to nechají být. Tak jako tak, prequely, které měly smysl.

• 23.8.2017  14:40
    Inferno (2016)

Film, na kterém všichni zúčastnění dělali jen proto, že to měli ve smlouvě. Opravdu dementní odklon od vyznění knížky byl jen ta pověstná třešnička. Zimmer zmatlal svůj nejunuděnější a nejlínější soundtrack (citace motivů z prvního dílu absolutně nedává smysl a např. motiv svatého grálu se objevuje při obyčejné jízdě autem jen proto, že to dobře zní). Přitom apokalyptické výjevy a jednotlivé záběrování jsou špičkové. Ale i ten Tom Hanks se u toho nějak nudil (např. herectví ve scéně, kdy se probudí Langdon v nemocnici, je fakt na malinu) a kdo na to pak má koukat... 4/10

• 23.8.2017  14:31

6/10 Krásná kniha, krásné zážitky, dokonalé převedení do filmové podoby. Jenže o vhodnosti zfilmování by šlo dost polemizovat. Krutě chybí nějaká pojící linka, protože i ta s Vlkem je bohužel použita jen tak okrajově (to že se tam Kaiser párkrát za film objeví a vrčí, je prostě málo). Jinak je to opět Svěrákovsky atmosferické a pohlcující. Škoda. Příště to chce to vysněné sci-fi a pustit se víc do hloubky.

• 13.7.2017  08:37
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Protože co? Protože začfíná pořfad Co na to Fefi!

• 4.3.2017  08:35

Na konci jsem si vzpomněl, jak jsem před sedmnácti lety poprvé objevil Hugh Jackmana právě v roli (tehdy ještě:) Rosomáka. V kině jsem na prvních X-menech nevěřil, na co to vůbec zírám a okamžitě jsem tomu propadl. X-men jako moje nejoblíbenější komiksová filmová řada tímhle filmem pro mě také končí, kruh se mi krásně uzavřel s Budoucí minulostí a tenhle film to dokonal. Po nemastné a neslané Apocalypse nevěřím, že bych chtěl jakýkoliv další film s X-meny vidět. Syrový, nečekaně brutální a depresivní Wolverine s takovou atmosférou, kterou by mu leckteré post-apo filmy mohly závidět. Jediná chybička tady ale je. Vlastně nevím, jestli se na to budu chtít někdy znovu podívat. 9/10 P.S. Ten hype, který se okolo tvoří, může filmu akorát uškodit. Film je to pomalý, atmosferický, akce je pouze vkládaná mezi dlouhé rozhovory a pohledy a nachází se zde minimální počet (zjevných) CGI efektů. Já jen aby fanoušek Marvel a DC tvorby nebyl překvapen :)

• 25.1.2017  12:46
    Wolverine (2013)

4* hodnocení je za prodlouženou verzi. Kupodivu opravdu dobrý Wolverine.

• 13.1.2017  14:23
    Trpaslík - Úterý (E02) (epizoda) (2017)

Hele, dokud budeš černej, tak jsem pro tebe PAN Staněk!

• 2.1.2017  13:16
    Trpaslík - Pondělí (E01) (epizoda) (2017)

Ten pocit, když si uvědomíte, že si ten WTF škleb na vašem obličeji strašně užíváte a chcete i víc. SNad se tne do živého ještě trochu razantněji.

• 30.12.2016  20:53

Původní námět osekaný od zajímavých částí a úplně chybějící krize z prostředku původních Statečných je přesně to, co tomuhle, jinak velmi koukatelně natočeného westernu, chybí. Jinak si nemůžu pomoct, ale v úvodních minutách mi přijde herectví několika zúčastněných dost "naprvnídobrou". 6/10 Finále je jedna z nejlepších westernových přestřelek. Bohužel v takovémto filmu no.

• 30.12.2016  20:51

Asi bych si to radši zahrál... 6/10 Tolik nápadů a akce, až to začne nudit, něco jako jedno z novějších CoD. Na jedno zhlédnutí každopádně hodně fajn.

• 28.12.2016  12:36

Před zhlédnutím si položte otázky: "Je pro mě původní Blair Witch jedna z nejstrašidelnějších věcí, které jsem v té době viděl a od té doby mám v lese po tmě opravdu divný pocit?" "Chci opravdu vědět, co je čarodějnice zač?" "Opravdu potřebuje takový film pokračování?" Pokud jsou odpovědi ANO, NE a NE, tak se nové Blair Witch vyhněte. Lekačky jsou založené pouze na tom, že někdo začne řvát přímo do mikrofonu nebo bouchne do kamery, což má za následek sice úlek, ale z toho, že vám začaly krvácet uši. "Strach" pramení nikoliv z neznámého, ale z toho, že se děsíte, kdy vám opět praskne hlava. Neskutečná bída, kterou si fenomén, jakým Blair Witch je, fakt nezasloužil. 4/10

• 19.12.2016  12:54

Do háje, nikdy nelezte do kina ospalí. Věřím, že až to uvidím podruhé a jakože stopro uvidím, tak se mi to bude líbit ještě víc. Tady jsem těsně před vypuknutím závěrečné půl(třičtvrtě)hodiny začínal mírně pospávat a nějak nejsem schopen odhadnout, jak moc mě nudil film nebo jak moc jsem chtěl prostě a jednoduše spát. Ale z jiného soudku. Jsem moc rád, že mi to po všech negativních ohlasech tak moc sedlo. Jsem rád, že si můžu před epizodou IV dát tenhle mezifilm, protože jeho závěrečné minuty jsou pro fanouška absolutně nutné (i když možná jen pro takového normálního fanouška a ne ty, kteří za celý život nepřečetli nic jiného než všechny knihy Star Wars universa a teď brblají, že filmy uhnuly jiným směrem) a ve chvíli, kdy se TO stalo, tak jsem jen nadšeně v duchu tleskal. Ano, ten film má i spoustu zcela objektivních chyb. Zaprvé digitální tváře opravdu ještě nejsou tam, kde by si asi tvůrci přáli (a moc nechápu, že zrovna ve SW nedosahují té nejlepší úrovně, která už mohla být vidět v jiných filmech), zadruhé jsou to přetáčky a člověk, který si pustil kterýkoliv trailer a těšil se na pár opravdu ikonických scén, tak se jich nedočkal a nějak si nejsem jistý, jestli ta plochost většiny postav byla zamýšlená takhle od začátku. Na druhou stranu má film K-2SO, nejzábavnějšího droida dosavadního filmového SW vesmíru, několik opravdu povedených (ale i zbytečných..) pomrknutí k ostatním filmům a neskutečně vypiplaný celkový vizuál, kdy, hlavně v soubojích o atol, jsem se jen kochal. Neustále propíraná hudba je na samostatný poslech opravdu dobrá, ve filmu mi vadila jen podivná kakafonie zvuků, která se ozvala společně s logem Rogue One, místo nějaké zapamatovatelné melodie (i kdyby recyklované..;). Jestli ten soundtrack vznikl opravdu za pouhé 4 týdny, tak všechna čest. Dalším mezičlánkům Hvězdných válek přeju hlavně míň produkčních komplikací a těším se! 3D kupodivu dobré (hlavně ve vesmíru)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21