yeniczek

yeniczek

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 26.6.2019  12:10

Skoro bych dal raději 3*, protože film téměř shazuje skutečný (mnohem hnusnější a brutálnější) čin. Ale pokud si detaily zjistíte až po filmu, jako v mém případě, budete spokojeni, pokud se dá něco takového vůbec říct.

• 21.6.2019  10:34
    Jack staví dům (2018)

• 3.1.2019  08:52

No vida, proč je vždy ta lepší pohádka až 26.? Ale je pravda, že na Štědrej večer pohádka slouží většině rodin jako kulisa. Svěží slovenská pohádka, kterou bych klidně rád viděl delší a s větším rozpočtem. Hlavní hrdina je, i díky své neokoukané (:D) indispozici, sympaťák a scénář toho využívá naplno. Co se navíc povedlo je i výprava a kamera. V porovnání s ostatními filmy zde na CSFD musím dát 3*, ale klidně bych šel v rámci pohádek výš. Možná i o hodně výš :) 7/10 a pravděpodobně jedna z těch, kterou bude ČT ráda opakovat.

• 31.8.2018  08:50

Epizoda, která popírá absolutně vše, co se událo v první sérii. Nechápu to nejvyšší hodnocení. Škoda. Tvůrci úmyslně tahají dolů celý koncept a z postavy Hannah dělají akorát nesympatickou blbku, která nakonec měla něco se všemi, s každým (kromě Claye) se bavila 10x více, než přiznala. Fakt, že by se na Zachově kazetě ani slůvkem nezmínila o onom létě, je asi stejné sci-fi, jako že by se zrovna Zach zachoval kvůli dementním kamarádům tak, jak to udělal zde. Druhá série se měla přes Hannah přenést a zaměřit se někam úplně jinam - na toxické prostředí školy, kde se udála tragédie. To by pak klidně mohlo vyústit stejným směrem, kterým tato série směřuje a bylo by to o level jinde.

• 30.8.2018  10:42

To je ON! To je ten film, po kterém mám od malička noční můry, že mi vypadaly všechny vlasy.

• 23.8.2018  10:48
    Hip Hap Hop (TV pořad) (1992)

To napětí na konci, jestli bude sprcha nebo kuličky štěstí!

• 1.6.2018  15:10
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Šestnácti hodinová vyčerpávající a detailní výpověď. Ale pozor, jakmile se začnete dívat, nejde přestat. Absolutní špička dokumentární formy, která nezvykle nabízí rovnocenný pohled obou stran a nevynáší soudy - v haj*lu byli ve Vietnamu totiž všichni. 10/10 a to mám nakoukáno, co se týče válečných dokumentů, opravdu hodně.

• 4.5.2018  21:04

Jak trefne poznamenala pritelkyne: "Hugh Jackman vylepsi kazdej film.." 5/10

• 25.4.2018  12:37
    Kdo přežije: Samoa (TV pořad) (2009)

"Samoa SAMOA!" Je to tak, Russell je hráč a díky němu je sledování ryzí radost. Hraje totiž přesně ve stylu "chci si to užít,je to JEN hra a od toho tady jsme". V kontrastu s citlivkama okolo něj je to prostě jen a jen jeho řada. Ten rozdíl byl poznat, když se začali všichni hroutit kvůli špatnému počasí (jak kdyby nevěděli, že tam budou maximálně 5 týdnů) a Russell s úsměvem pozoroval, jak se okolo něj všichni nesmyslně sypou. Tak to má být :)

• 25.4.2018  12:32
    Kdo přežije: Tocantins (TV pořad) (2009)

Železo železem se ostří... Coache nejde mít nerad. Vždyť on tomu všemu opravdu srdečně věří, což se potvrdí za další dvě série :) Mimořádně parádní, drsný a špinavý setting. Písečná duna v roli Exile islandu je top.

• 7.3.2018  13:14

Občas to má svoje chvilky, ale jinak nechápu, jak mohlo něco takového (po Man of steel, BvS a WW) vůbec spatřit světlo světa. Vždyť to scénáristicky a využitím svých postav pokulhává za kterýmkoliv superhrdinským seriálem poslední doby. 4/10 a aspoň, že to mělo jen dvě hodiny. Změna skladatele oproti minulému dílu absolutně tragická. Původní Batman a Superman theme to nezachrání, i když to potěšilo.

• 9.2.2018  12:24

Bitka na schodech... A fajnMcAvoy. Bohužel z dobového zasazení šlo vymáčknout o hodně moc víc. Souboje natočené parádně, což se ale kvůli režisérovi očekávalo automaticky. 6,5/10

• 20.9.2017  14:26

Přepálenou stopáží a humorem hnaným opravdu na kraj ztrácí pokračování Kingsmana svoje kouzlo. Ale díky své ústřední trojici dokáže po celou dobu spolehlivě zabavit a člověk se prakticky těší, co se stane dál (protože to většinou bude ještě šílenější). Překvapivě se ve filmu nacházejí prakticky jen tři (TŘI) akční scény, takže pak už záleží jen na divákovi, jak mu budou připadat zábavné konverzační eskapády mezi nimi. 8/10 a trojku bych si dal, jen bych rád, aby se asi trochu ubralo ze šílenosti (ať je tohle přání divné tváří v tvář jedničce jak chce). Jedna scéna byla už tak moc WTF a popravdě se mi vůbec nehodila ani k Eggsyho postavě/povaze - trapně (najednou) ztichlé kino mi dává za pravdu.

• 23.8.2017  14:53

Poklidné a přitom strhující, tiché a přitom pohlcující. Poslední díl této trilogie je úplně všechno jen ne to, co jsem od něj čekal a je to moc dobře. Kdo by to byl řekl, že se člověk bude cítit nejlépe u filmů s digitálními opicemi, aniž by měl neustále pocit, že z něj scénárista neustále dělá blbečka. Bonusem je už jen fakt, že každý jeden záběr je absolutně dokonale promyšlený a některé záběry s orangutanem odmítám považovat za čisté CGI. Paráda za skoro 9/10 nebýt chvilkového zakolísání tempa v prostředku. Pomrkávání na původní film je parádní a zajímalo by mě, jestli dojde na remake nebo to nechají být. Tak jako tak, prequely, které měly smysl.

• 23.8.2017  14:40
    Inferno (2016)

Film, na kterém všichni zúčastnění dělali jen proto, že to měli ve smlouvě. Opravdu dementní odklon od vyznění knížky byl jen ta pověstná třešnička. Zimmer zmatlal svůj nejunuděnější a nejlínější soundtrack (citace motivů z prvního dílu absolutně nedává smysl a např. motiv svatého grálu se objevuje při obyčejné jízdě autem jen proto, že to dobře zní).Přitom apokalyptické výjevy a jednotlivé záběrování jsou špičkové. Ale i ten Tom Hanks se u toho nějak nudil (např. herectví ve scéně, kdy se probudí Langdon v nemocnici, je fakt na malinu) a kdo na to pak má koukat... 4/10

• 23.8.2017  14:31

6/10 Krásná kniha, krásné zážitky, dokonalé převedení do filmové podoby. Jenže o vhodnosti zfilmování by šlo dost polemizovat. Krutě chybí nějaká pojící linka, protože i ta s Vlkem je bohužel použita jen tak okrajově (to že se tam Kaiser párkrát za film objeví a vrčí, je prostě málo). Jinak je to opět Svěrákovsky atmosferické a pohlcující. Škoda. Příště to chce to vysněné sci-fi a pustit se víc do hloubky.

• 13.7.2017  08:37
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Protože co? Protože začfíná pořfad Co na to Fefi!

• 4.3.2017  08:35

Na konci jsem si vzpomněl, jak jsem před sedmnácti lety poprvé objevil Hugh Jackmana právě v roli (tehdy ještě:) Rosomáka. V kině jsem na prvních X-menech nevěřil, na co to vůbec zírám a okamžitě jsem tomu propadl. X-men jako moje nejoblíbenější komiksová filmová řada tímhle filmem pro mě také končí, kruh se mi krásně uzavřel s Budoucí minulostí a tenhle film to dokonal. Po nemastné a neslané Apocalypse nevěřím, že bych chtěl jakýkoliv další film s X-meny vidět. Syrový, nečekaně brutální a depresivní Wolverine s takovou atmosférou, kterou by mu leckteré post-apo filmy mohly závidět. Jediná chybička tady ale je. Vlastně nevím, jestli se na to budu chtít někdy znovu podívat. 9/10 P.S. Ten hype, který se okolo tvoří, může filmu akorát uškodit. Film je to pomalý, atmosferický, akce je pouze vkládaná mezi dlouhé rozhovory a pohledy a nachází se zde minimální počet (zjevných) CGI efektů. Já jen aby fanoušek Marvel a DC tvorby nebyl překvapen :)

• 25.1.2017  12:46
    Wolverine (2013)

4* hodnocení je za prodlouženou verzi. Kupodivu opravdu dobrý Wolverine.

• 13.1.2017  14:23
    Trpaslík - Úterý (E02) (epizoda) (2017)

Hele, dokud budeš černej, tak jsem pro tebe PAN Staněk!

• 2.1.2017  13:16
    Trpaslík - Pondělí (E01) (epizoda) (2017)

Ten pocit, když si uvědomíte, že si ten WTF škleb na vašem obličeji strašně užíváte a chcete i víc. SNad se tne do živého ještě trochu razantněji.

• 30.12.2016  20:53

Původní námět osekaný od zajímavých částí a úplně chybějící krize z prostředku původních Statečných je přesně to, co tomuhle, jinak velmi koukatelně natočeného westernu, chybí. Jinak si nemůžu pomoct, ale v úvodních minutách mi přijde herectví několika zúčastněných dost "naprvnídobrou". 6/10 Finále je jedna z nejlepších westernových přestřelek. Bohužel v takovémto filmu no.

• 30.12.2016  20:51

Asi bych si to radši zahrál... 6/10 Tolik nápadů a akce, až to začne nudit, něco jako jedno z novějších CoD. Na jedno zhlédnutí každopádně hodně fajn.

• 28.12.2016  12:36

Před zhlédnutím si položte otázky: "Je pro mě původní Blair Witch jedna z nejstrašidelnějších věcí, které jsem v té době viděl a od té doby mám v lese po tmě opravdu divný pocit?" "Chci opravdu vědět, co je čarodějnice zač?" "Opravdu potřebuje takový film pokračování?" Pokud jsou odpovědi ANO, NE a NE, tak se nové Blair Witch vyhněte. Lekačky jsou založené pouze na tom, že někdo začne řvát přímo do mikrofonu nebo bouchne do kamery, což má za následek sice úlek, ale z toho, že vám začaly krvácet uši. "Strach" pramení nikoliv z neznámého, ale z toho, že se děsíte, kdy vám opět praskne hlava. Neskutečná bída, kterou si fenomén, jakým Blair Witch je, fakt nezasloužil. 4/10

• 19.12.2016  12:54

Do háje, nikdy nelezte do kina ospalí. Věřím, že až to uvidím podruhé a jakože stopro uvidím, tak se mi to bude líbit ještě víc. Tady jsem těsně před vypuknutím závěrečné půl(třičtvrtě)hodiny začínal mírně pospávat a nějak nejsem schopen odhadnout, jak moc mě nudil film nebo jak moc jsem chtěl prostě a jednoduše spát. Ale z jiného soudku. Jsem moc rád, že mi to po všech negativních ohlasech tak moc sedlo. Jsem rád, že si můžu před epizodou IV dát tenhle mezifilm, protože jeho závěrečné minuty jsou pro fanouška absolutně nutné (i když možná jen pro takového normálního fanouška a ne ty, kteří za celý život nepřečetli nic jiného než všechny knihy Star Wars universa a teď brblají, že filmy uhnuly jiným směrem) a ve chvíli, kdy se TO stalo, tak jsem jen nadšeně v duchu tleskal. Ano, ten film má i spoustu zcela objektivních chyb. Zaprvé digitální tváře opravdu ještě nejsou tam, kde by si asi tvůrci přáli (a moc nechápu, že zrovna ve SW nedosahují té nejlepší úrovně, která už mohla být vidět v jiných filmech), zadruhé jsou to přetáčky a člověk, který si pustil kterýkoliv trailer a těšil se na pár opravdu ikonických scén, tak se jich nedočkal a nějak si nejsem jistý, jestli ta plochost většiny postav byla zamýšlená takhle od začátku. Na druhou stranu má film K-2SO, nejzábavnějšího droida dosavadního filmového SW vesmíru, několik opravdu povedených (ale i zbytečných..) pomrknutí k ostatním filmům a neskutečně vypiplaný celkový vizuál, kdy, hlavně v soubojích o atol, jsem se jen kochal. Neustále propíraná hudba je na samostatný poslech opravdu dobrá, ve filmu mi vadila jen podivná kakafonie zvuků, která se ozvala společně s logem Rogue One, místo nějaké zapamatovatelné melodie (i kdyby recyklované..;). Jestli ten soundtrack vznikl opravdu za pouhé 4 týdny, tak všechna čest. Dalším mezičlánkům Hvězdných válek přeju hlavně míň produkčních komplikací a těším se! 3D kupodivu dobré (hlavně ve vesmíru)

• 13.12.2016  11:28
    Pustina (TV seriál) (2016)

Hutný, atmosferický a neskutečně dobrý ČESKÝ seriál. Dobrý je slabé slovo, klidně tomu nalepím nejlepší český seriál za posledních šest let a co se týče dramatické tvorby, tak jsem asi nic lepšího českého ze seriálů v televizi neviděl. 9/10 Uprostřed se tempo mírně zadrhlo.

• 25.10.2016  21:42

Jsem rád, že zase jednou můžu dát Spielbergovi 5 krásných čistých hvězd bez jakéhokoliv závanu fandovství. Neskutečně svižný film, ačkoliv tam prakticky žádná akce není. Dokonalé obsazení, dokonalá kamera a samozřejmě režie (konečně!)

• 21.8.2016  09:02

Veskrze bohužel zklamání. Nejlepší nápady propálené v kterékoliv ukázce, vulgarity jsou vtipné asi první minutu, poté se s nimi tolik plýtvá, že se nad nimi člověk ani nepousměje. Těšil jsem se, že půjde konečně animák přes čáru, ale zde se tlačí na pilu až moc a přijde mi, že se absolutně rezignovalo na budování vypoinotvaných vtípků a prostě se to sype a něco se přece trefit musí. Dvě hvězdy dávám jen díky povedeným vtipům o národnostech táhnoucím se skrz celý film. Neustále čtu, že má díky různým přesahům i hloubku. Když já v tom vidím jen vypočítané klouzání po povrchu. Ach jo. P.S. Na to, že má film pouze 89 minut, působí neskutečně utahaně. 5/10 Jo a ostatní filmy od této party lidí mám rád.

• 5.8.2016  08:58

Jared Leto se sžil s postavou Jokera takovým způsobem, že z ní mezi natáčením ani nevystupoval. Jared Leto posílal svým kolegům nechutné dárky, Jared Leto, Joker, Joker... Takhle přesně vypadala mediální masáž poslední rok. Temná, drsná a tak trochu jiná komiksovka, která měla přijít, se ale v půlce cesty ošklivě zadrhla. Warner Bros opět doplatili na někoho, kdo nemá DC sérii pevně v rukách (nevím, kdo to u nich má na starost) a zalekli se, že jim na to po uvolněných (Bohemian Rhapsody) trailerech nebudou chodit lidi. Tím se dostávám k přestřihání, hlavně tedy dost znatelnému vystřihání a k přetáčkám/dotáčkám, které následovaly. Uf.. Vzniklý film je každopádně zábavný. Ayer je naštěstí dravý režisér, který točit umí, podle mě umí i dobře psát. Ale svůj souboj se studiem, jako mnoho před ním (jak u DC, tak u Marvelu), prohrál. Na plné čáře. Joker se vyskytuje ve filmu pouze jako velmi vedlejší postava, nevěřím tomu, že to tak bylo od začátku. Celá interakce účastníků zájezdu je uspěchaná. Také nevěřím, že to tak bylo od začátku a minimálně na jedné nenavazující scéně je to moc dobře vidět. Mnoho záběrů z traileru v kině neuvidíte atd. atd. Jediné dvě postavy (Will Smith a Margot Robbie) mají dostatečný příběhový podklad a u ostatních, navíc dokonale zajímavých postav, se nedozvíte ani polovinu toho, co byste chtěli vědět. DC se snaží své týmovky uspěchat, tam kde by slušely alespoň dva sólové předfilmy, je film jeden a ještě k tomu pouze dvouhodinový. Ale jak říkám, Suicide Squad je dostatečně zábavný film, u kterého jsem se rozhodně nenudil a užil jsem si ho. Bohužel ale není takový, jakým nejspíše býval. To, že jednou možná přijde opět rozšířená nesestřihaná verze, může být člověku odcházejícímu z kina dost jedno. 6/10 P.S. Záporák mi přišel parádní a díky němu má film zvláštní a výbornou atmosféru.

• 28.6.2016  08:27
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Za toho Jima Careyho a celkové technické zpracování nových dílů si tu hvězdičku navíc zaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21