Atheas

okres Nový Jičín

Skype: Zolinko6

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 16.3.2019  21:27

Jasných pět. Krásně odpočinkové meditační podívání. Na toto se můžu kdykoliv podívat znovu.

• 5.8.2018  19:30

Na letní filmové škole nejsilnější zážitek v doprovodu živého koncertu Epoque Qvartetu :)

• 27.12.2017  16:24

Prostě boží, zápletka, která nemá chybu. Herecké obsazení hvězdné s dokonalou atmosférou. Podívat se znovu? Asi ne, jednou to stačilo, ale byla to jízda.

• 26.12.2017  17:52

Autista, mistr bojových umění. Účetní pro všecny velké zločinecké organizace. Specialista přes palné zbraně a hrdina, který se filmu ani jednou neusměje. No nevím, nenudil jsem, ale čekal jsem to zajímavější a scénaristicky duchaplnější. Je to odechovka, která člověka vyloženě nenudí, ale také mu nic nedá.

• 22.12.2017  22:49
    Volyň (2016)

Ten klid a mír po shlédnutí filmu, si vychutnávám jak ranní kávu. Dlouho jsem neviděl něco tak brutálního. O Banderovcích jsem doposud nevěděl a jsou pro mě nechutnou novinkou. Hlavní hrdinka to zahrála skvěle. Celému filmu jsem věřil a to, že nepůsobil nějak konzistntně chápu. Co nedokážu pochopit jsou ty nikdy nekončící zvěrstva, které se odehráli teprve tak nedávno. V Polsku je Volyňský masakr velmi dobře znám. Historik Timothy Snyder uvádí ve své knize seznam zvěrstev, kterými ukrajinští nacisté masakrovali civilní obyvatelstvo: zatloukání dlouhého a tlustého hřebíku do lebky stažení kůže z hlavy i s vlasy (skalpování) vyříznutí „orla“ na čelo (orel - znak Polska) vypíchnutí očí uříznutí nosu, uší, rtů, jazyka propíchnutí dětí a dospělých kůlem probití hlavy tlustým drátem od ucha k uchu podřezání hrdla a vytažení jazyka otvorem vybití zubů a zlomení čelisti roztržení úst od ucha k uchu utěsnění úst při přepravě ještě živých obětí otočení hlavy naopak rozdrcení hlavy upnutím do svěráku a utažením šroubu odřezání úzkých proužků kůže ze zad či obličeje zlomení kostí (žebra, ruce, nohy) odřezání prsů ženám a nasypání soli do ran odsekání mužských genitálií srpem rozpárání břicha těhotné ženy bajonetem rozpárání břicha a vytažení střev dospělým i dětem rozpárání břicha těhotné ženě, vytažení plodu, vložení do břicha například živé kočky a zašití rozpárání břicha a nalití vařící vody rozpárání břicha, vložení kamenů dovnitř a vhození do řeky rozpárání břicha těhotné ženě a vložení rozbitého skla dovnitř vytrhání žil od rozkroku k chodidlům vložení rozžhaveného železa do pochvy vražení špičatého kůlu do pochvy a probití až do hrdla odříznutí přední části trupu ženy zahradním nožem od vagíny po krk a vytažení vnitřností pověšení obětí za vnitřnosti vložení skleněné láhve do pochvy nebo konečníku a její zlomení rozpárání břicha a nasypání dovnitř krmné směsi pro hladová prasata, která ji žrala s dalšími vnitřnostmi odříznutí nožem nebo odsekání rukou nebo nohou (nebo prstů na rukou a nohou) pálení dlaní na horké plotně přeříznutí trupu pilou posypání svázaných nohou žhavým uhlím přibití rukou hřebíky ke stolu a nohou k podlaze rozsekání celéhi těla sekerou na části přibití malého dítěte za jazyk ke stolu rozřezání dítěte nožem na malé kousky přibití malého dítěte bajonetem ke stolu zavěšení dítěte za mužské přirození ke klice rozdrcení kloubů na nohou a rukou dětem vhození dítěte do plamenů hořící budovy chycení dítěte za nohy a rozbití hlavy o zeď nebo troubu zavěšení ženy na strom vzhůru nohama a odříznutí prsou a jazyka, rozpárání břicha, vypíchnutí očí a odřezání kusů masa z těla nožem přibíjení malých dětí hřebíky ke dveřím zavěšení oběti hlavou dolů na strom a rozdělání ohně pod hlavou vhození dětí a dospělých do jámy a zaházení kameny vražení kůlu do břicha přivázání člověka ke stromu a střelba na něj jako do terče přivázání ženy za ruce a nohy ke dvěma stromům, rozpárání břicha a hrudníku vlečení matky se třemi dětmi po zemi, svázanými dohromady svázání několika lidí ostnatým drátem a polévání v mrazu studenou vodou zakopání člověka po krk do země a useknutí hlavy kosou roztržení těla pomocí koní roztržení člověka, přivázaného ke dvěma ohnutým napnutým stromům tažení člověka po ulici lanem, uvázaným kolem krku upálení člověka politého lihem obložení člověka snopy slámy a upálení – tzv. Neronova pochodeň napichování dětí na vidle a upálení v ohni stažení kůže z těla a nalití inkoustu nebo vařící vody do ran zavěšení na ostnatém drátu přibíjení rukou k prahu domu...

• 10.12.2017  20:39

Absolutně originální, ale aby jsem si na to vytvořil nějaký ucelený názor, pak se na to budu muset podívat ještě jednou. No prostě jsem to všecko nepobral :D

• 11.11.2017  10:31
    Pollock (2000)

Asi je to tak trošku mimo, ale mě ten film připomínal silou osobnosti Walk the line, což je vlastně životopis Johna Cashe. Největší umělci jsou neurotici. Protože jedině umění jím dává možnost být sám sebou. V tomto filmu to šlo nádherně vidět. Ed Harris byl opravdu velice působivý. Obrazy kterým jsem do té doby moc nerozuměl, mě teď naprosto fascinují. Dokonalý film.

• 8.11.2017  21:07
    Renoir (2012)

Z Renoirového života jsem se dozvěděl za dvě hodiny akorát tak velké hovno. Každopádně překrásná herečka Christa Théret a její nádherné prsa v pozadí s dokonalým prostředím Provance tento film zachránily.

• 8.11.2017  00:09

Hlavní věc je intuitivně žít, nědělat si pravidla, neb to jsou pouta. Nádhera. Fotit a žít.

• 7.11.2017  23:52
    Osud talentu v Čechách (TV film) (1995)

Obvzlášť smutné a přitom tak naplňující. Oceňuji, že vůbec tento dokument vznikl, protože je pěknou sondou do Muchova díla. Slovanská Epopej, kterou češi dostali zcela zdarma musím vidět a to že jí na začátku odvrhli? Bohužel mě to nepřekvapilo. Na to,že jsem znal po celý svůj život pouze toto jméno z doslechu, teď již si tohoto umělce velice vážím a celé jeho dílo i život hluboce obdivuji. Klobouk dolů za takovou víru ve svůj nápad a ještě pracovat na něm takovou dobu jen pro to, že věřil, že je to správné a být na to úplně sám. Inspirativní a v podstatě téměř nepochopitelné.

• 6.11.2017  22:03
    Tajemství dávných dob (TV seriál) (2010)

Žádné video nevysvětluje tak přehledně problematiku Gotického slohu , alespoň co jsem viděl. Informace o problematice tlaku v lomeném oblouku, a jeho nosnosti se budou hodit do školy. Zajimavosti jako lusk. S tímto dílem nemohu být jinak, než jen spokojený. Po tomto díle se budu na gotické památky dívat s mnohem větším obdivem a respektem. Pokusím se vnímat dokonalost každého kamene a zkusím si představit ten pocit, jaký asi měli lidé na stavbě, když položili poslední kámen.

• 6.11.2017  22:00
    Skandální impresionisté (TV film) (2010)

Velmi dobře provedený dokument, který krásně vykresluje kouzelnou magii impresionismu a těžkou situaci při jeho vzniku.

• 23.10.2017  00:14
    Suburra: la serie (TV seriál) (2017)

Zasrané charaktery všech postav jsou naprosto dokonalé. Na nikom nezůstané nitka suchá, na každém kousek špíny ulpí. Samuraj je ještě výraznější postavou než ve filmu a pro mě hlavní postava seriálu Aureliáno, by za mě mohl hrát i i šíleného Římského císaře. Emoce ve filmu jsou, jen jsou temné, zkažené a devastující. Nádherný seriál, který krásně vykresluje lidskou přirozenost, která pokud jde o peníze, neštítí se ničeho. Atmosféra je podmanívá, fascinující.

• 19.9.2017  22:18
    Sanjuro (1962)

Opravdu hodně komorní film, ale hodně dobrý. Narozdíl od Yojimba, zde táhne celý film pouze hlavní postava. Každopádně to zvládá s přehledem a vůbec mi nevadilo, že celý film hodili na jeho bedra, protože jeho charisma je tak krásné a velkolepé, že to v pohodě zvládl. Příběh byl opět jednoduchý. V posledním souboji Sanjura na konci filmu mi srdce tlouklo, jako kdyby jsem stál na kolejích a čelil přijíždějícímu vlaku. Výborné zakončení filmu. Abayo :)

• 17.9.2017  22:54

Atmosferický zážitek. To se jinak nedá popsat. Jediné co teď s určitostí vím, že jsem si Kurosawu absolutně zamiloval, totální amor. Chci vidět všechno. Tento film absolutně změnil můj náhled na film jako takový. Prostě se musím podívat na další jeho film, protože to jsou umělecká díla, která tady zůstanou navěky stejně jako sloupy antických chrámu.

• 17.9.2017  16:29
    Velký flám (1966)

Tento film se nedá nazvat jinak než léčba smíchem. Při sledování jsem byl proti panu Funesovi úplně bezbranný, a chechtal jsem se až někde pod stole. Určitě to není poslední film s tímto velmistrem komiků.

• 17.9.2017  09:34

Před patnácti lety jsem měl možnost shlédnout tento film na veřejném promítání. Odradila mě délka filmu, na promítání jsem nešel. Délka filmu mě odrazovala dalších 15 let. Při sledování filmu jsem čas ani nevnímal, protože mě příběh naprosto vtáhl do sebe. Neuvěřitelné množství úchvatných a nezapomenutelných scén mě naprosto odrovnalo. Měl jsem pocit, že to není film, ale reálně zachycený příběh na filmovou pásku. Nedá se srovnávat tento film se sedmi statečnými. Sedm statečných mi přijde s tímto veledílem jako pohádka pro děti. Druhý Kurosawův film po Děrsu Urzala a opět mi to vzalo dech. Konečná bitva kde samurajové běhají v blátě a dešti z jedné strany vesnice na druhou mě opravdu pobavila. Žádná velkolepost z toho nekoukala, ale toto mi pomohlo pochopit, že velkolepé činy se mohou vykonávat i v děsně špatném počasí.

• 3.9.2017  17:03
    Tayo, the Little Bus (TV seriál) (2010)

Nádhera, miluji autobusy, vlaky a jakoukoliv dopravu, ze které se dostanu z bodu A do bodu B. Tyto milé autobusy a jejich příběhy jsou úžasné a prostě se jich nemůžu nabažit.

• 3.9.2017  17:01

Dory byla super, příběh byl postavený na hlavu. Prostě takový oddychovka, která za moc nestála, ale taky neurazí. Každopádně na Hledá se Nemo kouknu kdykoliv, u Hledá se Dory to je doufám poprvé a naposledy.

• 6.8.2017  19:50
    Milý Johne (2010)

Před pár hodinami jsem dočetl tuto knihu, načež jsem si stáhl film, který je doslova ztrátou času, u knihy jsem měl pocit úplně opačný. https://www.databazeknih.cz/knihy/mily-johne-31723

• 30.7.2017  23:43

Jednu hvězdu za Oaka, který zachránil seno před deštěm.

• 30.7.2017  23:26

Mám spousty desek Johnyho Cashe a když jsem si jé přehrával na gramofonu, tak jsem si říkal co na tom je? Jak to může být tak drahé a on tak slavný? Pak jsem zjistil, že o Johnym natočili tento film a poté jsem už všechno pochopil. Skladby se mi teď líbí a Johnyho Cashe mám jako idol. Celý film je skvělé zahraný, absolutní nadšení. Po filmu jsem si ještě pustil skladbu HURT jako třešničku na dortu a málem jsem se vyvrátil.

• 29.7.2017  17:49

Doporučil mi to zákazník s tím, že je to jeho nejoblíbenější film. Kupuje u nás DVD, tak to jsem nemohl odolat. Zjistil jsem, že toto je přesně ten film, na který se podívám ještě jednou. Film u kterého jsem napoprvé nebyl vůbec soustředěný a přesto neustále mě přitahoval. Režisér to zvládal lépe než mnozí akční herci své bojové scény, s naprostým klidem a přehledem.

• 29.7.2017  17:42

Do kina jsem šel na SLEPO V PROGRAMU KINA NASLEPO na který mě pozvala kamarádka. Nechtělo se mi, nevěda co se bude hrát, jsem nervozně čekal co se to na obrazovce objeví a ehjhle, věděl jsem co to je, ještě dříve než se mi ukázal název filmu. Zrovna měsíc před tím, když jsem se kamaráda Martina ptal jestli by mě doporučil něco na koukání, řekl mi nějaký název filmu a začal vyprávět o čem to tak zhruba je, takže jsem věděl o čem film bude již na začátku. A protože mi to doporučil můj nejlepší kámoš, tak to bylo super.

• 29.7.2017  17:37
    Dunkerk (2017)

Nemohl jsem odolat volání jména NOLAN, nakoupil jsem hořčičné chipsy a vyrazil jsem do kina Metropol. Z tohoto filmu jsem byl docela dost překvapený. Nebylo to co jsem čekal, žádná řežba.I přes to mi při tomto filmu mi docházel dech a ne jednou jsem se v kině málem postavil ze sedačky s chipsami v rukou. Opravdu ohromná atmosféra. Vidět tento film, kdekoliv jinde než v kině nemá cenu, pokud nemáte doma dobrou zvukovou aparaturu. Protože to není jen film, je to čistý zvuk, který se mi dral skrz uši až do prdele. Ohromné.

• 2.7.2017  11:02
    Jeden den (2011)

Hodně zajímavý film, líbila se mi proměna charakteru Dextera, skoro jsem jej na konci nepoznával, ale proměnu jsem mu věřil. Emma byla úplně bomba a ten konec byl naprosto úžasný.

• 25.6.2017  21:59

To je přesně ten příběh, ke kterému si jde člověk odpočinout, odrelaxovat se. Opravdu mě to uvolnilo, jak hodně dobrá masáž. Příběh psa se mi líbil, i když naivita nebrala konce a konec filmu jsem předvídal už někde na začátku filmu, ale prostě mi to nevadilo, bavil jsem se.

• 25.6.2017  21:56

Je to ohromná nostalgická paráda 80 let a vůbec to neomrzí. Bavily mě ty efekty, záběr na rozlité mléko. Chodící kosmonauty v domě. Hudba, která je u Johnyho Williamse tak ohromná, že mi nezbývá než si říct, že na tento film se podívám kdykoliv znovu.

• 10.6.2017  21:41

Krásná typická Italská večeře se vším všudy co k tomu patří. Myslím,že v Itálii jsou takové večeře běžným standardem. Bavil jsem se, občas jsem se v rychlých dialozích ztrácel, ale jakmile začali hrát hru, už jsem ani nemrkl.

• 10.6.2017  21:38
    Insomnie (2002)

Jedinečná detektivní atmosféra v podání dvou hereckých celebrit nemohla být nic jiného než úžasná podívaná. Skvělé. Scénka, kdy se Al Pacino topilo pod kládami dřev byla jedna z nejlepších co jsem kdy viděl.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10