Atheas

Skype: Zolinko6

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 8.7.2020  09:17
    Kukuška (2002)

Tento mezinárodní film překročil moje očekávání a ukázal jak to co říkáme není tak důležité. Důležité je to jak to říkáme a proč to říkáme. V dalším bodě musím napsat, že tento film díky hlavní hrdince, která zachrání oba mužské hrdiny má asi ten nejsilnější erotický nádech co jsem kdy v podobném filmu viděl a to tam nejsou nahá těla a ani žádné erotické scény, jen právě to co nevidíme. Ve filmu vidíme život Laponky jako magický, jednoduchý, ale zároveň tvrdý a prostý a vytváří tímto způsobem zajímavé prostředí pro střet tří různých lidí. Doporučuji všem, protože tady není co ztratit, paráda.

• 5.7.2020  09:37
    Mizerové navždy (2020)

Tady je další krásný příklad jak může být všechno špatně. Hlavní hrdinové, kdysi tak vtipní svou mírnou trapností, dnes pouze trapní. Děj v tomto filmu mohli rovnou vynechat a možná by to bylo lepší. Scénař je velmi násilný a vypadalo to tak, že to nebavilo ani hlavní dvojici hrát. Neuvěřitelně ubohé a nedůstojné zakončení. Těžko pochopitelné jak Marcus a Mike mohli souhlasit, že se tohoto pseudoprojektu zůčastní.

• 20.6.2020  08:18

Ale tady se to pěkně odbylo. Poslední díl mohl mít klidně o dvě hvězdy navíc. Prostor tam byl díky postavě Bruce Lee. Záporák a celý příběh kolem americké armády mi přišel trošku přitažený za vlasy. Škoda, takhle to osrat, ale je tam něco na co se stojí podívat a to je Donnie Yen a jeho Wing Chun. Choreografie a bojové scény jsou parádní a sice už vím, že je to taková pohádka, ale pořád mě baví se na to koukat.

• 20.6.2020  08:13

Tady toto je skvělé na nic nehrající se poklidné drama okořeněné bubnem djembe. Chytlo za srdce a od té doby mám chuť si koupit buben a jít si někde zahrát.

• 20.6.2020  08:10

Tento filmy má tolik svého kouzla. To kouzlo spočívá v patosu, který je vidět v průběhů celého filmu. Každopádně ten patos tam vůbec není na překážku. Celý snímek se tímto patosem zjemnil a dodal mu na poetičnosti, což u válečného filmu zní dost divně. Skvělé zahrané pozadí rozhodování z pozici generálu a vyššího velení wermachtu, které dodává celému filmu napětí a u některých scén jsem doslova ztrácel dech. Klidně bych si dokázal představit film o vylodění v Normandii jen z pozice například wermachtu a německa. Rozhodně tento film musím doporučit i přes jeho délku. Přirozeně mi během filmu se objevovali vzpomínky na Zachraňte vojína Ryana, ale srovnávat to nejde.

• 7.6.2020  17:02
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Punisher v seríálu mi ukázal to nejlepší co hrdina nabízí.

• 2.6.2020  11:19
    Persona (1966)

Příliš intelektuální. K tomuto filmu bych potřeboval příručku s návodem a interpretací. Každopádně i tak se mi film líbil a měl atmosféru, kterou nemohu dostat z hlavy. Film byl součástí filmového festivalu 30-31.5 u mě doma. #AMI #POPCORN #PŘÍRUČKA K FILMU

• 2.6.2020  11:09

Pokračování Jeana od Floretty pokračovalo plynule. Stojí za to se podívat na tyto filmy co nejrychleji po sobě. Emmanuelle Béart vidět tančit a hrát na harmoniku byl zážitek na který člověk jen tak nezapomene. První díl se mi líbil o něco více, ale těžko hodnotit, protože jako dohra a celek tomu vlastně nic nechybí. #pokračování filmového festivalu #AMI #skorousínamé

• 2.6.2020  11:03

Pěkně zpracovaná knižní adaptace Živé vody. A to jak je voda důležitá tento film ukazuje s velkou láskou a péči. Samotný příběh na mě působil velmi přirozeně. Film jsem viděl na filmovém festivalu, který jsem pořádal u sebe doma a myslím, že to byl také snímek jenž měl u diváku největší úspěch. #AMI #FILMOVÝ FESTIVAL #HOSPODAŘENÍ S VODOU #PROVANCE #ŽIVÁ VODA

• 17.4.2020  23:17

Odpočinkový film, ke kterému se určitě nebudu vracet, ale což na zavzpomínání dobré.

• 2.9.2019  07:49

Ameriko ty jsi ke mě vklouzla. Čirý Hollywood. Překvapení v jednoduchosti a absolutní elaganci, kterou si tento film po celou dobu udržel. Nádhera. Toto je něco na co se podívám kdykoliv znovu, stejně jako na hlavního hrdinu, který to zahrál opravdu jako by se pro tu roli pozorujícího člověka narodil.

• 10.7.2019  12:26
    Hotel Mumbai (2018)

Dokonalé překvapení. Je smutné, že jsem o této katastrofě dozvěděl až z tohoto filmu.

• 28.5.2019  09:01

Toto je film, kde naprosta znalost herectví je así 100% nutností. Nářečí a slovenský jazyk zde přidávájí hodnotu. Atmosféra 2 sv. války, která se tváří vůči židům naprosto nevinně je absolutně úžasná.

• 12.5.2019  22:01
    Vzpoura (1967)

Nevím, ale každý japonský film, který jsem viděl v poslední době je dokonalý.

• 20.4.2019  21:05
    Kapitán (2017)

Chyť mě když to dokážeš v krvavém podání německé říše. Hlavní postava je dost charismatická, ale měl jsem k této postavě sympatie jen prvních pět minut.

• 16.3.2019  21:27

Jasných pět. Krásně odpočinkové meditační podívání. Na toto se můžu kdykoliv podívat znovu.

• 5.8.2018  19:30

Na letní filmové škole nejsilnější zážitek v doprovodu živého koncertu Epoque Qvartetu :)

• 27.12.2017  16:24

Prostě boží, zápletka, která nemá chybu. Herecké obsazení hvězdné s dokonalou atmosférou. Podívat se znovu? Asi ne, jednou to stačilo, ale byla to jízda.

• 26.12.2017  17:52

Autista, mistr bojových umění. Účetní pro všecny velké zločinecké organizace. Specialista přes palné zbraně a hrdina, který se filmu ani jednou neusměje. No nevím, nenudil jsem, ale čekal jsem to zajímavější a scénaristicky duchaplnější. Je to odechovka, která člověka vyloženě nenudí, ale také mu nic nedá.

• 22.12.2017  22:49
    Volyň (2016)

Ten klid a mír po shlédnutí filmu, si vychutnávám jak ranní kávu. Dlouho jsem neviděl něco tak brutálního. O Banderovcích jsem doposud nevěděl a jsou pro mě nechutnou novinkou. Hlavní hrdinka to zahrála skvěle. Celému filmu jsem věřil a to, že nepůsobil nějak konzistntně chápu. Co nedokážu pochopit jsou ty nikdy nekončící zvěrstva, které se odehráli teprve tak nedávno. V Polsku je Volyňský masakr velmi dobře znám. Historik Timothy Snyder uvádí ve své knize seznam zvěrstev, kterými ukrajinští nacisté masakrovali civilní obyvatelstvo: zatloukání dlouhého a tlustého hřebíku do lebky stažení kůže z hlavy i s vlasy (skalpování) vyříznutí „orla“ na čelo (orel - znak Polska) vypíchnutí očí uříznutí nosu, uší, rtů, jazyka propíchnutí dětí a dospělých kůlem probití hlavy tlustým drátem od ucha k uchu podřezání hrdla a vytažení jazyka otvorem vybití zubů a zlomení čelisti roztržení úst od ucha k uchu utěsnění úst při přepravě ještě živých obětí otočení hlavy naopak rozdrcení hlavy upnutím do svěráku a utažením šroubu odřezání úzkých proužků kůže ze zad či obličeje zlomení kostí (žebra, ruce, nohy) odřezání prsů ženám a nasypání soli do ran odsekání mužských genitálií srpem rozpárání břicha těhotné ženy bajonetem rozpárání břicha a vytažení střev dospělým i dětem rozpárání břicha těhotné ženě, vytažení plodu, vložení do břicha například živé kočky a zašití rozpárání břicha a nalití vařící vody rozpárání břicha, vložení kamenů dovnitř a vhození do řeky rozpárání břicha těhotné ženě a vložení rozbitého skla dovnitř vytrhání žil od rozkroku k chodidlům vložení rozžhaveného železa do pochvy vražení špičatého kůlu do pochvy a probití až do hrdla odříznutí přední části trupu ženy zahradním nožem od vagíny po krk a vytažení vnitřností pověšení obětí za vnitřnosti vložení skleněné láhve do pochvy nebo konečníku a její zlomení rozpárání břicha a nasypání dovnitř krmné směsi pro hladová prasata, která ji žrala s dalšími vnitřnostmi odříznutí nožem nebo odsekání rukou nebo nohou (nebo prstů na rukou a nohou) pálení dlaní na horké plotně přeříznutí trupu pilou posypání svázaných nohou žhavým uhlím přibití rukou hřebíky ke stolu a nohou k podlaze rozsekání celéhi těla sekerou na části přibití malého dítěte za jazyk ke stolu rozřezání dítěte nožem na malé kousky přibití malého dítěte bajonetem ke stolu zavěšení dítěte za mužské přirození ke klice rozdrcení kloubů na nohou a rukou dětem vhození dítěte do plamenů hořící budovy chycení dítěte za nohy a rozbití hlavy o zeď nebo troubu zavěšení ženy na strom vzhůru nohama a odříznutí prsou a jazyka, rozpárání břicha, vypíchnutí očí a odřezání kusů masa z těla nožem přibíjení malých dětí hřebíky ke dveřím zavěšení oběti hlavou dolů na strom a rozdělání ohně pod hlavou vhození dětí a dospělých do jámy a zaházení kameny vražení kůlu do břicha přivázání člověka ke stromu a střelba na něj jako do terče přivázání ženy za ruce a nohy ke dvěma stromům, rozpárání břicha a hrudníku vlečení matky se třemi dětmi po zemi, svázanými dohromady svázání několika lidí ostnatým drátem a polévání v mrazu studenou vodou zakopání člověka po krk do země a useknutí hlavy kosou roztržení těla pomocí koní roztržení člověka, přivázaného ke dvěma ohnutým napnutým stromům tažení člověka po ulici lanem, uvázaným kolem krku upálení člověka politého lihem obložení člověka snopy slámy a upálení – tzv. Neronova pochodeň napichování dětí na vidle a upálení v ohni stažení kůže z těla a nalití inkoustu nebo vařící vody do ran zavěšení na ostnatém drátu přibíjení rukou k prahu domu...

• 10.12.2017  20:39

Absolutně originální, ale aby jsem si na to vytvořil nějaký ucelený názor, pak se na to budu muset podívat ještě jednou. No prostě jsem to všecko nepobral :D

• 11.11.2017  10:31
    Pollock (2000)

Asi je to tak trošku mimo, ale mě ten film připomínal silou osobnosti Walk the line, což je vlastně životopis Johna Cashe. Největší umělci jsou neurotici. Protože jedině umění jím dává možnost být sám sebou. V tomto filmu to šlo nádherně vidět. Ed Harris byl opravdu velice působivý. Obrazy kterým jsem do té doby moc nerozuměl, mě teď naprosto fascinují. Dokonalý film.

• 8.11.2017  21:07
    Renoir (2012)

Z Renoirového života jsem se dozvěděl za dvě hodiny akorát tak velké hovno. Každopádně překrásná herečka Christa Théret a její nádherné prsa v pozadí s dokonalým prostředím Provance tento film zachránily.

• 8.11.2017  00:09

Hlavní věc je intuitivně žít, nědělat si pravidla, neb to jsou pouta. Nádhera. Fotit a žít.

• 7.11.2017  23:52
    Osud talentu v Čechách (TV film) (1995)

Obvzlášť smutné a přitom tak naplňující. Oceňuji, že vůbec tento dokument vznikl, protože je pěknou sondou do Muchova díla. Slovanská Epopej, kterou češi dostali zcela zdarma musím vidět a to že jí na začátku odvrhli? Bohužel mě to nepřekvapilo. Na to,že jsem znal po celý svůj život pouze toto jméno z doslechu, teď již si tohoto umělce velice vážím a celé jeho dílo i život hluboce obdivuji. Klobouk dolů za takovou víru ve svůj nápad a ještě pracovat na něm takovou dobu jen pro to, že věřil, že je to správné a být na to úplně sám. Inspirativní a v podstatě téměř nepochopitelné.

• 6.11.2017  22:03
    Tajemství dávných dob (TV seriál) (2010)

Žádné video nevysvětluje tak přehledně problematiku Gotického slohu , alespoň co jsem viděl. Informace o problematice tlaku v lomeném oblouku, a jeho nosnosti se budou hodit do školy. Zajimavosti jako lusk. S tímto dílem nemohu být jinak, než jen spokojený. Po tomto díle se budu na gotické památky dívat s mnohem větším obdivem a respektem. Pokusím se vnímat dokonalost každého kamene a zkusím si představit ten pocit, jaký asi měli lidé na stavbě, když položili poslední kámen.

• 6.11.2017  22:00
    Skandální impresionisté (TV film) (2010)

Velmi dobře provedený dokument, který krásně vykresluje kouzelnou magii impresionismu a těžkou situaci při jeho vzniku.

• 23.10.2017  00:14
    Suburra: Krvavé předměstí (TV seriál) (2017)

Zasrané charaktery všech postav jsou naprosto dokonalé. Na nikom nezůstané nitka suchá, na každém kousek špíny ulpí. Samuraj je ještě výraznější postavou než ve filmu a pro mě hlavní postava seriálu Aureliáno, by za mě mohl hrát i i šíleného Římského císaře. Emoce ve filmu jsou, jen jsou temné, zkažené a devastující. Nádherný seriál, který krásně vykresluje lidskou přirozenost, která pokud jde o peníze, neštítí se ničeho. Atmosféra je podmanívá, fascinující.

• 19.9.2017  22:18
    Sanjuro (1962)

Opravdu hodně komorní film, ale hodně dobrý. Narozdíl od Yojimba, zde táhne celý film pouze hlavní postava. Každopádně to zvládá s přehledem a vůbec mi nevadilo, že celý film hodili na jeho bedra, protože jeho charisma je tak krásné a velkolepé, že to v pohodě zvládl. Příběh byl opět jednoduchý. V posledním souboji Sanjura na konci filmu mi srdce tlouklo, jako kdyby jsem stál na kolejích a čelil přijíždějícímu vlaku. Výborné zakončení filmu. Abayo :)

• 17.9.2017  22:54
    Yojimbo (1961)

Atmosferický zážitek. To se jinak nedá popsat. Jediné co teď s určitostí vím, že jsem si Kurosawu absolutně zamiloval, totální amor. Chci vidět všechno. Tento film absolutně změnil můj náhled na film jako takový. Prostě se musím podívat na další jeho film, protože to jsou umělecká díla, která tady zůstanou navěky stejně jako sloupy antických chrámu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11