VojinRyan

• 16.6.2018  12:53
    Tomb Raider (2018)

77% - 4*

• 4.6.2018  08:11

Priznam sa, ze s casoveho hladiska som kino nestihol, tak som sa k tomu dostal az 4 mesiace neskor. A vsade som cital, ako to trha rekordy v sledovanosti, ako je to super a podobne. A to bola mozno chyba, pretoze som ocakaval nieco super a bol som navnadeny. A vo vysledku som bol trosku sklamany. Nebolo to zle. Herci boli vyborny, pacila sa mi viac ta Africka tematika, hudba a podobne klany proti sebe, kde sa nakoniec daju dokopy. Zial scenar ma az tak nepohltil ako tomu bolo u inych Marvelovkach. Humor je samozrejmostou u Marvelu a nebolo tomu inak ani tu. Ale zaporak mi prisiel trosku slabsi (Co je zatial problem Marvelu - vynimka je WS a Thanos.) A hlavne som ocakaval vacsi priestor na predstavenie Wakandy a jej zakuti. Nakolko ide o zem tretieho sveta, ktora je velmi vyspela a nikto ju nevidel, ked sa schovava. A chybalo mi aj urcite cameo, co som ocakaval a nedostavilo sa. Sumar je, ze film to nie je zly, ale po recenziach som ocakaval viac. 82% - 4*.

• 4.6.2018  08:06
    Westworld (TV seriál) (2016)

Hodnotenie po prvej serii. V poslednej dobe jeden z mala serialov, kde namet a scenar su velmi dobre spracovane, vela zvratov a komplikovanych rozuzleni, ktore by som necakal. Pockal som si a pozrel som prvu seriu za jeden den na jeden zatah. A bolo dych beruci zazitok. Za mna zatial 89% - 4*.

• 30.4.2018  09:23

Tak mám za sebou druhú projekciu (2D a 3D). A chcem povedať, že aj po druhý krát, to bol masaker! Najprv chcem zodpovedať otázku, ktorú tu všetci riešia. Podľa môjho skromného názoru ide o samostatný film, ako bratia Russoovy vraveli. Pretože hlavná dejová linka je ukončená (skončilo to tak, ako Thanos povedal, že to skončí). Je pravda, že niektoré menšie dejové linky, ktoré sa tiahnú niekoľko filmov ešte zodpovedané neboli a niektoré postavy sa neukázali vôbec. Ale také linky sú v podstate v celom Marvel svete (väčšina potitulkových scén), kde ide o ľahké nadväzovanie na ďalší film. A tu to platí rovnako. IW part 1 aj 2 budú na seba logicky nadväzovať. Ale sú to 2 samostatné filmy, kde tu to bolo takmer celé z pohľadu Thanosa a jeho zieranie kameňov nekonečna. Druhý diel, osobne predpokladám, bude pojednávať o náprave toho, čo všetko sa tu posralo. respektíve čo Avengery nezvládli. Už pred premiérou režiséry upozorňovali, že sa bude umierať. Ale toto som vážne nečakal. Takýto masaker postáv, ktoré veľmi dobre poznáme a žijeme s nimi minimálne 10 rokov existencie Marvel Studios (ako Vám aj logo napovie). Tým pádom je ten pocit o to silnejší, keď vidíte, čo sa tam deje. Pár krát nás Russoovci pekne postrašia ale skončí to inak, ako ste si možno predstavovali. Ako som spomínal, tak je to v prvom rade Thanosov film. Kde doteraz sedel len na kresle a dával rozkazi, teraz si to rieši sám. A je vidieť rozdiel. S ničím sa nepára, ale pára svojích protivníkov. Musím povedať, že ako záporák je jeden s tých lepších, ale stále je pre mňa najlepší Winter Soldier, pretože tam to bolo osobnejšie a lepšie prepracované . Ale Thanos má svoje osobné dôvody a svoju zvrátenú logiku, prečo to robí. A má to svoj zmysel. Ukočírovať toľko postáýv dalo určite zabrať ale zvládli to bravúrne, kde aj keď každá postava má svoj čas a miesto, tak za to málo vždy rozhodovali o živote a smrti seba alebo niekoho zo svojích postáv. Vo veľa dôvodoch hrala láska, priateľstvo aj keď boli po príhode z Ciwil War rozhádaný. Čo každý pozná ako jeden s hlavných dôvodov, prečo sa niečo poserie. Podľa môjho názoru má najlepšiu dejovú linku a čas na plátne Thor. Najlepšie scény z filmu má Thor. Najlepšiu zbraň má Thor. Najmenej má asi Black Panther. Aj keď epické zvolavánie do boja. Naj scénka s môjho pohľadu je príchod Thora na bojisko Wakandy za sprievodu svojej zbrane, Rocketom na ramene spolu s Grootom. Aj po druhom zhliadnutí mi išiel mráz po chrbte. Všetko za sprievodu parádnej hudby, kde noty pekne zahral opäť Alan Silvestri. Hudba je tentokrát vážnejšia a je to vidieť, pretože to čo sa deje na bojisku nie je žiadna sranda. Takto dostať na prdel. Marvel samozrejme nezabudol na humor, ktorý je najviac cítiť pri stretávaní postav a rôzne mixovanie medzi nimi, chémia a porovnávanie, ktorý je lepší a podobne je pekne a humorne spracované. Sem tám sa rozhádajú a nadávajú na seba, ale to patrí do skupiny, ktorá je nesúrodá a po prvý krát pri sebe a ešte musia aj spolupracovať. Dá sa povedať, že z hladiska osudovosti ide o najväčšiu bitku v dejinách Avengers, ale samotné finále nie je tak epické (ako napr. u Ant-Mana na letisku). Ale ide o veľa, to sa nedá poprieť. Skôr záver zasiahol väčšinu fanúšikov a roztrhal ich na kusy. A tu to končí. Ako prehra jednej strany. A to je možno dôvod, prečo väčšina to berie ako jeden celok rozdelený na dva kusy. Ale predsa ide o koniec! Ale aby som len nestrašil, Svitá nádej, ktorú najlepšie vykreslila až potitulková scéna filmu, takže nikam neodchádzať. Je iba jedna a to až na úplnom konci. Po druhej projekcii som bol rovnako spokojný a rovnako opäť zasiahnutý. Rok čakania bude krutý, ale čakanie nám skráti Captain Marvel. Za mňa 95% - 5*. PS: 3D nema zmysel, lebo je veľmi neprehľadné, rozmazané a ostro vidieť len to, čo je v strede obrazu a blízko. Inak ostatné v diaľke sa zmenšuje a rozmazáva. Verím, že IMAX tie problémy nemá.

• 1.1.2018  23:12

Asi najrozporuplný film zo série SW. Pýtate sa prečo? Podľa môjho názoru je to kvôli Lukeovi, scenáru a dĺžke filmu. Paradoxne doteraz najdlhší film zo série a najslabší z hľadiska scenáru. Teraz už rozumiem, čo presne sa nepáčilo Markovi Hamilovi, pretože toto som od Luka ani ja nečakal. Je pravda, že to bola asi najzaujímavejšia postava z filmu, pretože sme naňho čakali celé dva diely. Ale jeho čin je pre mňa nepochopiteľný a ak mi to niekto nevysvetlí v ďalšom diely, tak sa budem hnevať. Scenár vôbec nepracoval s hlavnou hrdinkou Rey tak ako som si predstavoval. Jej posun v deji je minimálny, nikto sa jej poriadne nevenoval, okrem toho šaša Rena. Ktorý je pre mňa stále nevýrazná postava, ktorá síce zvádza vnútorný boj, ale mne to prišlo skôr trápne ako zaujímavé. Obávaný Snooke len pajác na stoličke, ktorý nedokázal ani vycítiť to čo iný záporáci pred ním. Stále je to vizuálne krásne dielo a súboje so svetelnými mečmi sú teraz o úroveň lepšie ako v VII. diely. Ale stále na III. a VI. diel sa to neťahá ani po päty. Pre mňa nalepšia časť filmu je malé cameo Majstra Yodu. Hudba je proste klasika. 75% - 4*

• 29.12.2017  08:35
    John Wick 2 (2017)

Prvý diel Johna Wicka bola úplna novinka pre Nea. A mne sa veľmi páčila. Druhý diel je v podstate to isté o trošku dlhšie s pár dialógmi navyše. Takže nič prevratne nové som nedostal, okrem pár nových, bližších súbojov jedn na jednoho. Ale aj tak príde scéna, ako v galérii, kde je jeden na 100. A dopadne to rovnako. Ale stále je to parádny akčný film, kde sa opäť stretávajú starý známy Reeves a Fishburne. 85% - 4*.

• 29.12.2017  08:32

Vizuálna stránka premakaná, dokonca by som povedal až špičková a krásna. A Cara Delevigne ma celkom zaujala, aj keď doteraz som s ňou nevidel jediný film. Ale to je všetko. Príbeh trošku slabý, ale film viac kladie dôraz na farebnosť, pestrosť, sem tam hlášky, na chémiu medzi postavami, ktorá celkom funguje. Masívne vizuálne dielo, ktoré ale až tak nestrhne. 69% - 3*

• 27.12.2017  11:52
    Masaryk (2016)

Skvelý Karel Roden v napoly Britskom filme s Nemeckým podtónom danej doby. To sedí naparádu. Ale očakával som oveľa viac od tohto životopisného filmu syna najznámejšieho prezidenta. 69% - 3*

• 27.12.2017  11:50
    Baby Driver (2017)

Odľahčené, skoro až romantické road/fast movie o mladíkový, ktorý to vie pekelne za volantom. Mentorom mu je geniálny Kevin Spacey, ktorý sa dostane do skupiny ľudí, do ktorej rozhodne nepatrí. Edgar to pojal veľmi štýlovo s parádnym hudobným doprovodom (dosť podobne ako v GotG). Ale to sa mi páčilo asi najviac. Filmu troľku chýba výbušné napätie a po parádnom úvode s červeným Diablom Subarum, príde už len jedno kratučké s ozajstným Diablom od Dodge-u. Ale tým to končí a už len sadáme do obyčajných áut aj koľají u filmu. A to trošku uberá na celkovej kvalite filmu. Inak pohodové pozretie akčnejšieho romantického filmu. 75% - 4*

• 6.11.2017  07:29

Konečne som sa dostal ku komentáru. Thor ako ho poznáme. Vtipný, akčný a tentokrát bez kladiva a so sexy záporáčkou. Cate Blanchett ako nekompromisná sestra, ktorá sa vrátila zo záhrobia po dlhej dobe, takže má právo byť zlá. Aj keď v celkovom pojatí je trošku v úzadí. Do popredia sa dostala linka Thora, Hulka a Valarianky ako road trip movie s prvkami záchrany Azgardu (ktorú Hulk takmer skazil ). Čo sa týka vylepšenia Thora čoby boha hromu, tak som rád, že mu ostrihali vlasy a ukázali ho ako pravého boha, ktorý vie ovládať blesky. Hulk tak isto prešiel vývojom, no povedzme do obodbia 6 ročného malého dieťaťa, keď mu niečo nevyhovuje, tak sa rozčúli a urazí. A to mi trošku vadilo. Ale na konci, to bol zase starý dobrý Hulk, kde mal Banner najlepší vstup na scénu pri zoskoku s lietadla. Teším sa na ďalšiu spoluprácu Thora + GotG v Avengers Infinity war. Vidieť, že spolupráca s ďalšími hrdinami mu prospieva. PS: Loki sa opäť ukázal ako sviňa, ktorú Thor ale dobehol, lebo ho už pozná. 88% - 4*.

• 30.10.2017  21:31

Rád by som videl tú dohodu medzi Sony a Marvelom. Fakt vážne, pretože rád by som vedel, koľko prvkov tam bolo z hláv Sony. Toto je v podstate mini Avengers film so Spideym na čele. Tony + Happy + Capt. America + malé Cameo stratenej postavy. Všetko od Marvelu. Hudba od Marvelu, humor jednoznačne od Marvelu. Skôr mi to príde, že Sony sa po prúseroch, ktoré malo vo vlastných radoch len priživuje na kvalitách, ktoré Marvel má. Ako som rád za túto dohodu, pretože nám vznikol asi najlepší a najvtipnejší Spider-Man. A je vidieť, že mu trafili i herca v podaní Toma Hollanda. Hrať 14 ročného chlapca mu ide. A som veľmi rád, že sme sa po 3x nemuseli pozerať na origin a to isté, ako sa snaží zbaliť dievčinu na škole. Na záver to Teta May zaklincovala. Sumár veľmi dobrý film na pomery Sony, kedže im Marvel oddrel väčšinu práce, vtipná akčná jazda, kde trošku trpelo finále. Skončilo sa príliš rýchlo a divne. Lepšie dotiahnuté finále a troški miestami vylepšiť triky, a bude to za 5*. Takto iba o jednu menej. 88% - 4*.

• 17.9.2017  18:40
    Wonder Woman (2017)

Druhý najlepší film po Man of Steel od DC. Digitálne spracovanie sa samozrejme inak ani spraviť nedalo, ale musím pochváliť Patty Jenkins za skvelú prácu s postavami. Hlavne protiklady postáv, kde jedna pochádza z ideálneho sveta Amazoniek, kde ju pred pravdou chráni jej matka. Druhá postava pochádza z nášho reálneho sveta a vie ako to chodí. Aj napriek tomu sa snaží vysvetliť WW, že existuje i dobro v ľuďoch a to je to, za čo treba bojovať. Hudbu som poznal už skôr, než som si to pozrel, lebo ma uchvátila hneď z traileru. Dobrá práca pán Williams. Asi to majú v mene :) Keby to bolo o pár minút kratšie, nebránil by som sa. Ale nesťažujem si. ako som spomínal, od DC 2. najlepší film. Uvidíme čo nám prinesie Justice league v budúcnosti. 75% - 4*

• 17.9.2017  16:16

Po 4. diely som si vravel, že hádam 5. diel už nespravia, pretože to bolo celé dosť nudné, bez nápadov a podobne. Dá sa povedať, že sa trošku zlepšili. Teda hlavne to zlepšil vizuál Salazara a herecký výkon v podaní Bardema. Inak stále to isté. Jack sa tvári stále rovnako za stále viac a viac peňazí. Barbosa ani nevie komu má vlastne veliť, patriť alebo tak. Mladý Turner neotravuje ale ani nijak nevyniká. Carin je len doplnok filmu, okolo ktorého sa snažili omotať niečo čomu hovorili scenár v postprodukcii. Vrátila sa ústredná dvojica z prvých troch dielov aj keď iba na 3 sekundy. A pán Zanelli si hudbu len prepožičal s prvých dielov. Kde nevymyslel absolútne žiadne nové tóny. Sumár, je to lepšie ako 4. diel ale už to na mňa pôsobí len ako mašinéria na peniaze pre Bruckheimera. 50% - 3*

• 16.9.2017  22:19

Ako to dnešná mládaž nazýva, "digi-bordel?". To bude asi to správne slovo. Už po 3 diely som si povedal, že Michael to už asi nikam neposunie a rotprával donekonečne že každý diel je jeho posledný. A pozrime sa, dotiahol to na 5. diel série. (len dúfam, že to nechce ťahať k takým číslam ako je Fast séria). Mám Baya rád za jeho staršie filmy, kde tomu dokázal aj pri jeho neskutočne veľkom počte výbuchov dať trošku originality a príbehu. Lenže tu je to už stále to isté dookola a dookola a mňa to už popravde nebaví. Pri spomínanej Fast sérii, ta sa aspoň za 8 dielov dokázala vyvinúť a posunúť ďalej, zmeniť kompletne smer ale toto je copy paste to isté od 3 dielu. Menia len roboty a záporáka. Kde tu to bola chobotnice podobná jedná ježibaba, ktorá bola slabá ako knedla od segedinskeho gulášu. Možno som až moc kritický ale ja som sa vážne nudil, nič ma neprekvapilo a budem rád, keď dá Bay od toho už ruky preč. Ale podľa konca dedukujem, že minimálne ešte jeden diel bude. Dúfam, že už pod iným vedením, to by som si pre záujem ešte pozrel. Inak nie. 30% - 2*.

• 10.8.2017  14:23

Tak som sa konečne dostal ku komentáru. Dlho som rozmýšľaľ, čo napísať. Nie, že by som nemal slová, len som nevedel ako to správne opísať. Tak som sa rozhodol napísať komentár o siedmej ráno v práci. Druhá časť perfektnej jednotky GotG je na tom trošku horšie. Kde prvý diel sa držal dejovej línie o Infinity stone a Thanosa mal ako "Eso", tu sa dejová linka vytratila do neznáma. Thanos sa mihol len na 0.4s, a celý film som mal divný pocit, že o čom to je, kam to smeruje a tak. Jediná výrazná dejová linka je Otec a syn, kde to v záveré celé končí. A všetky postavy sú len ako panáci pre humor. Ktorý zase beriem ako to, čo Marvelu stále vychádza na 100%. Najlepšie bol na tom malinký Grootik a Raccon (Rat, hamster) Rocket. Táto dvojka to tahala v prvom aj v druhom diely. Cooper ho dabuje super a Diesel dokáže svojím hlasom zahrať aj malého groota. Ďalšou slabšou stránkou bola opäť Nebula, kde sa dala využiť lepšie, čo som vytkol aj v provm diely. Akoby nevedeli čo s ňou. Preto škoda jednej postavy, ktorá nás opustila. Malé cameo Sly-a potešilo, a celkovo potitulkové scény boli len vtipným záverom celého filmu. Po vizuálnej stránke nádherné, po dejovej zlé. Verím, že je to preto, že sa chystá niečo veľkolepé do Infinity war. Kde budú najbližšie vystupovať. Suma sumárum, vtipné a žiaľ asi najslabšie po 2. Iron Manovi. 80% - 4* PS: 2nd. Awesome soundtrack ladil najlepšie.

• 10.8.2017  14:21
    Dunkerk (2017)

Strach a beznádej až dokonca. Nolan ukázal, že vie natočiť film aj z vojnovej tématiky. Čo uň ho nie som až taký zvyknutý ako u dvojici Spielberg/Hanks. Takže som to bral ako jeho premiéru v danom žánri. A bol som veľmi prekvapený ako dokázal natočiť v podstate jednoduchý príbeh tak pútavo, dramaticky až cítim ten strach aj ja cez filmové plátno. Žial postavy nemajú až tak kvalitné charaktery, ktoré Vás úplne na 100% vtiahnú do deja. Ale po vizuiálnej stránke super. Hodnotím pozitívne a nebránim sa, aby Nolan skúsil aj ďalšie z obdobia 2. sv. vojny. Za mňa 80% - 4*.

• 10.7.2017  15:55

Hobbs vs. Deckerd vs, baby v lietadle je to najlepsie, co tato seria ponukla. Nazov je trosku iny oproti ostatnym dielom serie, a musim povedat ze opravnene. je pravda, ze Brian s Miou tu chybaju, ale par krat ich spomenuli v dobrej viere. Za co som rad. Co sa tyka aut, nahanaciek a prekonavanie zakonov fyziky, to sa nezmenilo uz od 5. dielu. Za mna zasluzeny a miestami vtipny oddych pre mozog. 85% - 4*

• 28.5.2017  15:39

Najlepší Logan ako sólovka. Zranený, zničený, zlomený, krvácajúci, dotrhaný ale aj napriek tomu stále silný a drsný. Takto surového, nasratého a bojovného ho mali spraviť aj predtým. Súhra v X-menoch bola dobrá, vtipná. Tu si Logan hrá svoje husle spolu s profesorom Xavierom a "nemou" Laurou. Spomínané dievča v podaní Dafne Keen je ešte o chlp lepšia a ich spolupráca na záver filmu bola super. Jediné mínus čo musím vytknúť (a čo v neposlednom rade zobralo * v hodnotení) je scenár a hlavný záporák, ktorý sa ku koncu filmu celkom menil. A pár zbytočných postáv. Inak choreografia bola na vysokej úrovni. Veľmi vidieť, že Foxu pomohla spolupráca od Marvelu. Do čoho sa oprie Marvel, to je v dnešnej dobe záruka ziskov a dobrého vizuálu so správnym vykreslením hlavnej postavy. Záver je očakávaný, čo dosť zamrzí a mohol byť tým pádom emocionálne lepší. 89% - 4*

• 19.3.2017  13:00

Vojnová dráma opäť trošku z iného pohľadu. Z pohľadu človeka, ktorý bojkotuje vojenskú službu až sa k nej pridal z jediného dôvodu. Zachraňovať životy. A čo musím uznať je Gibsonove umenie a Garfielda v jeho asi zatiaľ najlepšej roli. 90% - 5*

• 19.3.2017  07:37

Marvel opäť nesklamal čo sa týka originu ďalšej postavy. Doctora Strangea predstavil výborne. Ale ako to býva zvykom u originov, opäť išla sila záporákov a hlavný hrdina do úzadia. A samozrejme dopopredia sa dostal origin hlavného hrdinu. Spravili dobre, že ho toľko nenaťahovali, ale sem tam skákali až príliš rýchlo. Rýchly spád bol medzi doktorovým nechápaním a tým, ako dokázal hneď ovládať čas. Medzi tým sa dalo ukázať veľa vtipných, akčných scén, kde sa mu nedarí kúzliť len tak. Záporák v podaní Mikkelsena bol síce fajn a dával mu tu správnu tvár, ale scenár ho moc nepodchytil a tým strácal na dôležitosti a sile. V celkovom podaní opäť vydarený film od Marvelu, kde sa rozhodne nebudete nudiť, a okrem krásneho vizuálu a effektov, čo nie je nič nové u Marvelu, dostanete lepší priemer s dobrým vkusný´m humorom. 79% - 4*

• 28.12.2016  09:35

Ono vo výsledku to nie je zlý film, ale určite sa dal spraviť lepšie. To čo DC stále nevie, je dobre napísať postavy aby mali svoj opodstatnený priestor. To je dôvod, prečo je Marvel stále lepší. jednak vie lepšie pracovať s postavami a dokáže i len z malého času vyťažiť dosť veľa. Kde tu to tak nefunguje. Paradoxne najviac priestoru má asi DeadShot v podaní Willa Smitha a Robbie ako Harley Quinn. Najvýraznejšie postavy a najlepšie zahrané. Inak polovica týmu je tam asi na nič. Chlapík s bumerangom a týpek, čo všade vylezie. úplne zbytočné postavy. Jedna strávi 5 min na place a druhá je úplne nesympatická a zbytočná. Krokodíl asi jediná postava z maskou, ktorá nedostala moc priestoru, a plameňák, alebo ako sa volal, tak jeho osobné pocity mu nedovolili zasahovať. Takže ďalší zbytočný prvok suicide squad. Čo sa týka Jokera. Každému z nás je jasné, že toho pravého z Batmana od Nolana už asi nikto neprekoná, ale Jared Leto ho nehral zle. Bol dobrý, ale opäť DC nevymyslelo nič poriadne preň ho, aby z neho išiel ten strach ako z predošlého Jokera. Jedine čo splnili na 100% bol ten ich temný vizuál, šialené dobrú Harley, kde jej správnu psycho tvár je dodala talentovaná Robbie ale inak film nepredviedol nič tak prevratné, čo by mi dalo dôvod na druhé pozretie. Možno len DeadShotova ukáža streľby, ktorá bola asi najlepšia časť filmu. A najvtipnejšia. Možno je chyba vo mne, ale mňa tento film moc nenadchol. A stále vidieť, že DC si sa trápi a chce silou mocou spraviť dobrý film. Ale už posledné dva im moc nevyšli. A to je možno chyba, že chcú "silou mocou". V jednoduchosti je krása. Ale tam žiaľ je nekorunovaný kráľ Marvel. A s tým čo chystá, asi aj dlho bude. 66% - 3*

• 28.12.2016  09:23
    Všemocný (2011)

V tomto prípade som mal asi veľké očakávania. Film mal dobrý námet na scenár, postavy vysokého kalibru (De Niro, Cooper a iný) ale niekde sa to opäť zaseklo. Začiatok bol super, pochmúrny o neúspešnom spisovateľovi, ktorý sa nejakým zázrakom na ulici dostal k droge, ktorá mu umožnila využívať jeho mozog na maximum. Napätie a zároveň úspech sa postupne stupňoval. Ale niekde v prostriedku sa to zaseklo, a s týmto tempom pokračovali až do konca. Čo Vás vlastne unudí a finále neprichádza. Nechali si až veľmi veľké otvorené dvere pre druhý diel a tým stratil film veľmi veľa. Ale ako som písal, možno je to len tým mojím očakávaním, ktoré som mal pred filmom. Verím, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. keď si človek predstaví, čo by sa dalo spraviť so 100% využitim mozgu. To i mňa napadnú lepšie veci ako vo filme. no Burger a Dixon budú musieť lepšie popracovať na druhom diely (ak nejaký bude). 65% - 3*

• 28.12.2016  09:16

Konečne sa raz Bay vrátil k malému ale poriadne dobrému filmu. Ktoré on točiť vie. Stači si dať pauzu, i len krátku od robotov a vznikne v jeho podaní ďalší skvostný kúsok. Relatívne málo známe tváre, ale perfektne vybraté do pozícii vojakov moderného konfliktu ani nie 4 roky starého. Keď si človek len predstaví, aké to muselo byť na východe. Teraz to pekne vidíte. Dokonca s pravdivým príbehom. A to je to, čo mám rád. Filmy podľa skutočnej udalosti. Surovo, surealisticky natočená akčná jazda špeciálnych jednotiek americkej armády, ktorá stráži ambasadora a CIA. Ktorá operuje hádam všade. A tú sa konečne ukazuje z časti tvár skutočnej Ameriky, kde konflikt v ktorom nemajú čo robiť, tak sa aj tvária, že tam nie sú. Takže žiadnu pomoc nečakajte od vlastných ľudí. Bay to spravil výborne. Jedna, najviac tri lokácie o ktoré sa bojuje, tí správny vojaci a dej máte napísaný samotnou históriou. Najviac ma uchvátila realita filmu. Až som mal chvíľami pocit, že Bay prišiel do Lýbie, a natočil akurát konflikt, ktorý sa tam práva odohrával. Super práca, ktorej k dokonalosti chýbalo len málo. 90% - 5*

• 26.12.2016  23:56

Film natočený podľa PC hry, to tu už bolo veľa krát. Ale zhodneme sa na tom, že ešte ani jeden nemal tak obrovský fanúšikovský základ a očakávania ako práve WarCraft. A to je zároveň veľké + aj - pre tento film. Začnem s tým plusom. Týmto majú hotový scenár, napísané všetky postavy, recenzie dopredu od fanúšikov, ktorý dej, postavy sa im páčia najviac , bitvy a tak. Všetko máte dopredu dané, stačí tomu dať len filmový vizuál. Ale to mínus je, že ste pod obrovským tlakom všetkých tých ľudí, tvorcov a majú veľké očakávania aby to splnilo to čo má. Pretože fanúšikovia tú hru poznajú do posledného mena, do posledného brnenia, meča, lokácie, všetko vedia. A tu sa to niekde pokazilo. Tvorcom predsa stačilo zobrať cinematic trailere od Blizzardu a spojiť dohromady. Blizzard má jedny z najlepších ukážok u hier. Žiaľ nátlak štúdia, ľudí a všetkého to Duncan dokázal ukočírovať len z polovice. Splnil krásny vizuál, pekná mágia, masky, postavy ale to je asi všetko. Samotná animácia nebola 100%, bolo vidieť príliš, že je to robené CGI. A dej je veľmi rýchlo vyrozprávaný, žiadne zoznamovanie, žiadne predstavenie dôvodov prečo. To pre ne-fanúšika warcraftu predstavuje veľmi zvláštny a jednoduchý film. Fanúšik vie o čo ide, chápe to a ide ďalej. Jemu sa zase nepáči, ako to je spracované, že dokopy tam nič nie je, veľa chýb a podobne. Tak sa rozdelili ľudia na dva tábory a film kritikou ostal niekde uprostred. Tak z najočakávanejšieho filmu ostal len obyčajný, jednoduchý fantasy film s krásnym vizuálom, krajinou a efektami mágie. PS: Chválim Duncana Jonesa za to, že si to aj sám priznal, že sa niekde stala chyba, ale nebola to jeho chyba. 80% - 4*

• 26.12.2016  23:55

Z novej trilógie, čo bola doposiaľ natočená sa jedná asi o najhorší kúsok. Teraz tím nechcem povedať, že je to zlý film, ale má veľa slabých stránok. Najslabším článkom je scenár a dej. Tu si moc záležať nedali. Jednoduchý dej, ktorý začal ako každé filmy, cestou do neznáma. Ale v prvých dvoch prípadoch sa aspoň diali zaujímavé veci a záporáci boli celkom dobrý. Žiaľ tu ani jedno z toho sa nedeje. záporák mi absolútne nesedel a vôbec z neho nešla hrôza. Druhým slabým článkom sú dialógy hlavných postáv. Uhura, Spock a ostatný hrajú druhé husle. Tie prvé hrá Scotty a Kostra v podaní Simona Pegga a Karla Urbana. Tí udržiavali laťku filmu, humoru na prijatelnej úrovni. Vizuál stále pekný a tích pár akčných scén dobre natočených, Lin sa naučil zo série F&F. A stále cítiť J.J produkčnú spoločnosť. Ale už to neorbil J.J a to je veľmi cítiť na poklese kvality filmu. 75% - 4*

• 26.12.2016  09:54

Boj za nezávislosť po druhý krát. Ale už nie s tou ľahkosťou, dobrým humorom a scenárom ako po prvý raz. Opäť Emmerich ukázal svoje čaro s efektami, akciou a výbuchmi. Ale to už dávno vie, a nemusí nič dokazovať. Žial scenár nepracuje dobre s postavami a prišlo mi to ako by všetky postavy dali len do obrazu bez príbehu. Vrátili sa takmer všetky postavy z prvého dielu. Film mal našliapnuté na skvelé pokračovanie. Žial nenaplnili očakávania. A to mali na to 20 rokov. Hudba sa nezmenila. A pamätám si, že jednotka mala dosť dobrý slovenský dabing. Tu som to neriskoval. Celkový dojem mi z tohto filmu robí len priemerný zážitok na jedno pozretie a nestane sa z toho legenda ako prvý diel. 60% - 3*

• 31.7.2016  09:12

Na film, ktorý je celý natočený s pohľadu hlavnej postavy, som sa tešil. Aj keď ma to spracovanie trošku sklamalo. Bolo to niečo nové, čo tu ešte nebolo, ale celkový dojem na mňa pôsobí skôr dojmom, že ani nevedeli, ako presne chcú, aby vyzeral dej. Sharlto Copley rád hrá šialené postavy. Tie sú šité jemu na mieru a nie je tomu inak ani tu. Film celý čas pôsobí ako bordel, ktorý sa nikdy neupratal. Preto sa občas stane, že sa tam stratíte. Pri tom množstve mŕtvol, krvi a dolámaných kostí sa aj Rambo môže zahrabať. Ale u Ramba každá smrť vyzerala dobre. Tu ani tak nie. Hlavný hrdina pôsobil dosť divne a celkovo záver ma sklamal. Kamera lietala akoby bola na zemi a stále do nej niekto kopal. Inak opäť niečo nové, kde som rád, že niekto experimentuje. 65% - 3*

• 28.7.2016  20:03

DC pokus o vytvorenie vlastného sveta sa začína. A začína sa temnejšie ako som čakal. Na začiatok musím povedať, že som videl "Special Edition" ktorá ma 3h. Bál som sa, či sa budem nudiť, ale nestalo sa tak. Film má hneď na začiatku jasne stanovený žáner (Temný miestami až Thriller) a v tejto note si ide celý film. Kde doplnili pár akčných scén. Žial podľa môjho názoru to končí rovnako ako prvý superman s Henrym Cavilom. Na konci absolútny chaos a to čo bolo budované je zaz rozbité. A ku koncu už bolo toho dosť. Ale film spĺňa to, čo DC stanovilo na začiatku. Ich filmy nebudú mať humor. A to splnili na 100%. Až prekvapivo dokázali, že hrdinovia si môžu ísť po krku na život a na smrť len preto, aby ukázali, komu to tu patrí. Nevedomky, že obaja sa snažia konať dobro a nebyť pri tom viditeľný. Chválim súboje, okúzľujúcu Gal Gadot ale postava Wonder Woman tam bola nastrčená zbytočne skoro. 80% - 4*.

• 6.7.2016  09:46
    Deadpool (2016)

Marvelovka tak trochu úplne inak. Po prvom pokuse vo filme Wolverine, kde to ani tak úplne nebol Deadpool som si myslel, že to ani nie je možné, ho tak spackať. (Ale to nebol Marvel). O to mal ťažšiu úlohu ho opätovne predstaviť. A podarilo sa im to na 100%. Predstavili ho tak surového, hubatého, nechutného, hláškujúceho aký má byť. Spomalovačky dostali opäť nový rozmer, kde sa hlavný hrdina prihovára k fanúšikom a sledovateľom filmu. To v komiksovkách nenájdete, pretože je to rarita. Marvel vie vytiahnúť esá, keď je treba a dávkuje ich s gráciou a presne, ako to im vyhovuje a koniec koncov to vyhovuje aj nám. Trochu som sa bál, ako R-ko zapadne, keďže vieme, že ich tržby nie sú vysoké, ale tu sa to celé obrátilo a ukazuje, že aj dobre spravené R-ko dokáže zarobiť. (viď podobne aj Mad Max Fury Road). Film ponúkol presne to, čo trailer ukazoval a som rád, že sa tvorcovia na 70% držali pôvodného na net uniknutého scenára. Je to božie!. Je to iné. Je to Marvel.98% - 5*

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11