DH3Factor

Vocas

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 24.5.2018  11:35
    Deadpool 2 (2018)

Stín svého staršího a po všech stránkách originálního bratříčka to nepřekročilo, ale i tak jde o skvostné pokoukání plné nespoutané zvrhlosti a akce nastřelené stejně jako hulákající Jirka Kára. Claim "Všechno bude větší" v tomto případě platí beze zbytku. Reynolds a jeho parta otestovali na co divák slyší a do dvojky to nacpali vytočené na maximum. Pokud jste tak patálie tohoto červeného štramáka ocenili již poprvé, budete dvojku zbožňovat.

• 24.5.2018  11:34

Tak jako nejsem si úplně jistej, že byla tahle Sólovka nutná. Tempo to sice má, ale je to takový křečovitý. Howard se snaží všechno správně poskládat do škatulky a natočil tak rutinu bez pořádnýho srdce. Překvapivá svěžest z Rogue One se bohužel neopakuje. Jako upovídaný vesmírný western, který vám doplní hluchá místa ve vzdělání, to ale pořád funguje. P.S. Musím uznat že Matce draků to v těch vypasovaných pumpkách dost sluší.

• 26.10.2017  10:27

Třetí Thor je další z řady marvelovek, kterou můžete, ale vlastně taky vůbec nemusíte vidět. Je to taková rozjásaná osmdesátková diskotéka plná bizarních postaviček a nastřelených dialogů. Hlavní protagonisté se po plátně spíš motají, než aby doopravdy hráli. Je však vidět že se při tom všichni královsky baví. (hlavně ten Damon je moc) Kdybych to zkrátil dvěma příměry, tak je to vtipné a svěží. Víc od toho nečekejte. Pokud byste totiž kromě zábavy hledali něco hlubšího, proletí vaše očekávání vesmírnou prdelí stejně rychle jako ústřední partička.

• 14.9.2017  10:54
    To (2017)

Je TO v pohodě. Filmařsky zvládnuté, věrné literární klasice a s atmosférou co by se dala krájet. Jen by se u toho člověk mohl víc bát. Spíše než nervák, při kterém nehty drásáte polstrování sedačky, TO servíruje správně oldschoolové letní dobrodrůžo party dětí bojujících s vlastními mindráky. Titul za nejlepší ztvárnění ovšem téhle verzi s klidem odklepnu. Navíc bojácnějším povahám nebo coulrofobikům by TO přeci jen nějakou tu chvilkovou srdeční arytmii způsobit mohlo, takže hurá ke kasám hromadně sdělovat že chcete jít na TO!

• 21.8.2017  09:22

Tohle je přesně takovej ten film po kterým v kině tiše štkáte bezmocí a nadáváte si že jste ty dvě kila radši neutratili za sváču. Krátce: Arkádová armáda a Matt Damon po obrně kontra digitální chytroještěrky se scénářem level nekonečno. Doporučení: Vhodné pro čínskou rozvědku jako nástroj hromadného vymývání mozků západních rozvracečů rodinných hodnot.

• 14.7.2017  15:28

Válka o planetu opic ani náhodou nectí svůj název. Pokud od toho čekáte epické vyvražďovačky, výbuchy atomovek nebo taktické bitvy o milionech hlav budete hořce zklamáni. Leckde to totiž spíše než finální konfrontaci připomíná návštěvu u psychologa. Matt Reeves vsadil na teorii, že slova řežou hlouběji než nože a činy jednotlivců trumfnou i dobře mířený granát do ksichtu. Z větší části se tak kecá, znakuje a uznale kýve hlavou. (občas se dokonce opičí!) Když si odmyslím svoji prvotní představu o posledním filmu téhle trilogie, je to vlastně vcelku důstojné zakončení. Až na těch pár scénáristických berliček a špatně střižených skoků časem to má stále to stejné kouzlo jako napoprvé. Máte-li tak chuť na intenzivní drama s vyzrálými postavami a nějakou tou šarvátkou navrch vyrazte do kina.

• 2.6.2017  10:21
    Wonder Woman (2017)

U Wonder Woman bych škrtnul to Wonder a byl bych spokojenej. Né že bych měl problém s GG, která se vám při prvním pohledu vypálí do sítnice tak, že už dlouho neuvidíte nic jinýho. Především ty její OČI mi nedávají spát! Navrch připočítám kouzelnou naivitu a všechny ty úsměvné dialogy vyplývající ze střetu dvou rozdílných kultur. A chválu zakončím pěkně stylizovanou akcí - hlavně celý ten vír bičů, mečů, šatů, štítů, bujných kšticí a létajících nácků sakra dobře vypadá. I přes celý úvod superlativ ale Warneři natočili další tuctovou komiksovou adaptaci. Ústřední linka klišé, záporák klišé, technické disciplíny průměr, napětí nula a ta láska, no škoda slov. Nezastírám, že jsem podobných filmů už notně překoukán, ale i tak si tahle sympatická a zásadová (polo)bohyně zasloužila víc péče. A to nejen proto, že se to v její branži hemží testosteronem. P.S. Po projekci nečekejte na žádný další bonusy. Je to DC.

• 19.5.2017  10:28

Tak tohle je jak výbuch atomovky. Nic nadupanějšího, ujetějšího a testosteronovějšího jsem neviděl od 300: Bitva u Thermopyl. Nahoru to strašně žene hlavně dokonalej Pembertonův soundtrack. Pokud akutně sháníte něco na běhání, stáhněte si Run Londinium a už nezastavíte. Richie snímá a stříhá svou klasiku, a tak zdlouhavý úvod převypráví v jedné scéně, kdy vám nebudou stíhat oči. Občas to sice vypadá stejně kýčovitě jako Bohové Egypta (co ty sloni wtf?), sem tam to připomene animaci z vaší oblíbené gamesy a scénář by sesmolil i umírající křeček, ale přesto tempo se na to nestihnete naštvat. Za mě tak určitě mažte do kina. Nejlépe se svou drahou polovičku, čtvrtkou nebo další součástí celku. Hunnam totiž utáhne na ksicht a nějakou tu chvíli v posilce určitě strávil.

• 30.3.2017  11:22

Zrovna můj GHOST je s touhle zfaceliftovanou SHELL docela kompatibilní. Je patrné, že nám to celé trochu přeskládali, takže zapřísáhlí anime-zvěstové budou syčet jako prskavky, ale když tomu odpustím těch několik motivačních záchvěvů (naše cesta není předem určena tak sakra jdi a změň to!), jsem spokojen. Hlavní linka tentokrát vede diváka za ručičku takže prozřou i ty největší nechápavci, u kterých se záhy dostaví zjištění, že sestry Wachovské vlastně nejsou zase tak originální. Navrch se oči dočkají vizuálních kouzel skládajících poctu opěvované prvotině a celkově se na to především v IMAXU hezky kouká. Pokud tak máte chuť na svěží mix Matrixu a Atlasu mraků s japonskou scénografií a kozatou Scarletkou hurá na to do kina.

• 22.3.2017  11:12

Trošku Tarzan a Jane. Trošku Nuda v Brně. Trošku moc uzpívaný, ale ve výsledku bez většího zaváhání. Dámy a pánové, takhle se vydělávají peníze! Prostě pohádka, co vám budu vyprávět.

• 15.3.2017  23:14

Mekong. Průměrná akční řacha bez pořádného překvapení. Pár záběrů je tam vskutku hezky poskládaných, lekačky dobře načasované a vizuálně to ladí, jak však dojde na zbylé aspekty je zle. Záblesky infantilnosti, klišé a trapnosti sledujete stejně často jako ty od rozpálených hlavní ústřední zelené party. Na Konga jsem sice nešel filozofovat, ale bavit se, ani tak to však na nějakou větší spokojenost nestačí. Ovšem chcete-li se na dvě hodiny odstřihnout od každodenních starostí a neřešit, mělo by to fungovat

• 16.2.2017  09:59

T2. Druhý výlet do Skotska za partou již čtyřicetiletých zoufalců je jako po letech vyhrabaný památníček plný vzpomínek od cestou poztrácených lidí. Zpočátku si říkáte, jestli vůbec máte zapotřebí ty cancy číst znova, ale s každou další stránkou vás to chytí za srdce. Boylovo sprinterské tempo k tomu uhrane na první dobrou. Nechybí kamera plná vychytávek, nabušený soundtrack a hořký, místy až existenciální scénář. Já jsem si nostalgii povolil a nelitoval jsem. Tahle hra s rozbitými vláčky totiž diváka totálně zaháčkuje i napodruhé.

• 13.1.2017  10:14
    La La Land (2016)

Snové, něžné a jásavé. Líp to popsat asi nedokážu. Chazelle předloni bije a letos hladí. Co na tom že je to ulhané jako projevy Ovčáčka a scénáristicky kýčovité. Když to přes sebe necháte převalit, ocitnete se na dvě hodiny jinde. Závěr dře kůži a romantické duše bouří. Mácha by měl radost. S La La Landem je to totiž jako s Kofolou. Když jí miluješ, tak není co řešit.

• 29.12.2016  12:39
    Pasažéři (2016)

Tak nám někdo konečně zfilmoval song Iggyho Popa. Na to že jde v podstatě o dva lidi cestující vesmírnou tramvají je to vskutku okouzlující. Tedy v případě že tomu odpustíte chatrný scénář, který celé té romantické šarádě udává nějaký směr. Odstupňoval bych to asi takto: chemie mezi hollywoodskou smetánkou 8, výhledy do černých dálav 6, všechno ostatní 4. V průměru tak romantiky neurazí, ale o nezapomenutelný zážitek se vám to určitě nepostará. Přitom prostor k rozehrání daleko složitější partie by tu byl.

• 15.12.2016  13:04

Nečekaně svěží, Tulák jeden ušatá! Konečně někdo rozbil tu značně zatuchlou atmosféru okolo multižánrového mišmaše jménem epizoda VII a natočil něco co má koule. Celá ústřední parta brusiče Karhana je sice povrchní a nezajímavá, ovšem v rámci příběhu naprosto účelná. Podíváme se letem světem vesmírem a některé záběry z hučících motorů X-wingů bych si nejraději pouštěl stále dokola v nekonečném gifu! Za mě tak reparát na výbornou. Je to akční, nejsou přítomna slzavá údolí a Darth Vader je zase ten správný rozparovač bez skrupulí. Body navíc za uhlídanou logiku v rámci celého universa a zjištění, že Lucasův svět může fungovat i bez extravagantních soubojů světlonoši, rodinných melodramat a efektních výstřiků lávy včetně dalších tun jiného digibordelu. Prostě radost pohledět!

• 28.11.2016  08:47
    Příchozí (2016)

Už TO přišlo! Villeneuve po loňském Sicariovi servíruje další extatický kousek, který svou výpovědí drtí i čistokrevné romance. Film opět vede úsporná, ale naléhavá hudba svazující nedýchatelnou atmosférou plnou očekávání. (při závěrečných houslích jsem se napětím kroutil jak žížala) Ta jsou pak navýsost naplněna krásně poskládanou příběhovou linkou, pomalu plynoucími obrazy a dárkovou pointou. Emzáci jsou tu navíc nepopsatelně "cizí", na rozdíl od legií různobarevných humanoidů útočící z jiných sci-fi! Příchozí určitě nezasáhnou všechny, protože v kině dostanete něco úplně jiného, než jste viděli v traileru, ale u mě trefili střed. A to tak moc, že zde cením i svou dlouhodobou nemesis Amy Adams. Za mě zatím film roku.

• 23.11.2016  11:02

Je to prostě fantastiš! Všechny ty barevný potvory. Třeba zlatej orel s dvěma ocasy, krtko-strako-pysk a barevný jojo měnící se na ještě barevnějšího netopýra. Prostě paráda. Navíc je to slušně natočená pohádka, co uchvátí oko a nenudí epikou. Přidejte Star Wars efekty, roztomilou dánskou dívku, dvě retro buchty a poťouchlýho tlusťocha a myslím, že máme zaháčkovanou další generaci. Ale čeho vlastně? Zoofilů?

• 27.10.2016  08:54

Tak nějak nevim co si o tom myslet. Je to takový "strange"! Z hlediska příběhu je to pořád stejný kolovrátek boje nezdolného dobra proti kardinálnímu zlu, takže žádná výhra. Ony se ty komiksové zápletky podesáté už docela okoukají. O humory se film občas snaží, ale tentokrát to na mě působilo křečovitě. Jinak Cumberbatch i Mikkelsen v rolích stejně laděných mindfuckerů dobrý a stejně tak vizuál, který vám nejednou protočí panenky jako desátý panák tvrdého. Prostě takovej fantasy Inception s červenopláštníkem, hvězdnejma bránama a destrukcí toho nejhrubšího zrna. Dokupy tak oči jásají, mysl strádá. 60%

• 22.9.2016  08:30

Na plešounovu bandu pistoleros to sice nemá, to je silná nostalgie žejo, ovšem jinak to není úplně marný. Originalitu nečekejte, ale neloudá se to, ústřední charaktery neurazí a sází se hlavně na povedenou akci. Většina ošlehaných týpků národnostně připomínající malířskou paletu dřív střílí než mele a k mému upřímnému překvapení nedochází ani na ultimátní souboje na 20 minut či nesmrtelné americké terminátory, kteří po šesti kulkách v hlavě recitují ódu na radost. Až na utahaný konec jsem se tak bavil nad poměry. Pokud vám stejně jako mě k pobavení stačí pár trefných hlášek, absence hvězdnaté vlajky a mrak kulek svištící vzduchem, určitě si tuhle novinku neodpírejte. Prásk!

• 28.7.2016  15:56

Začíná to pěkně, a pak... Pak už je to jenom upachtěná nuda.

• 25.5.2016  10:23

Marnivé osmdesátky feat velká sranda. Shane Black bere to nejlepší ze staré školy a překládá to modernímu publiku. Přisypte pupkáče Crowa jenž opět vyladil formu a psychicky nevyzrálého Goslinga se zálibou ve whiskey a máte potrhanou bránici. V ranku nenáročných oddechovek je tak ve stáji nový černý kůň.

• 5.5.2016  22:28

Třetí Cap má všechno co měli mít druzí Avengers, ale co bohužel ani za mák neměli. A to Antmana a Spidermana. Ne kecám, cením hlavně sakra líbivou akci, logicky motivované postavy a trefná humorná okénka. Za mě tak prototyp moderní zábavy a návrat ke kořenům bez zbytečné epičnosti. U Marvelu se tak zase jednou něco povedlo. A já podotýkám: "Více prostoru úderníkům Russovým a méně kýčovitého Whedona!" Nazdar.

• 20.4.2016  09:57

Sněhurka v plastovém kyrysu se tentokrát nekoná, ale i tak je to dost slušná chujovina. Scénárista se bohužel nerozhodl, zda to chce převyprávět jako pohádku, popcorn pro náctileté nebo epos aka Tolkien s morálním ponaučením. To že láska hory přenáší je sladký, ale když vám to vmetou do tváře již po desáté, začíná to zavánět trapností. Chválím slovy dvě akční scény a sem tam trefnou prupovídku. Stín drásající jedničky to však ani tentokrát nepřekročilo a to i přes to, že se Emilka v roli rozkošné Elsy hodně snaží. Kdyby přiskákal zmutovaný Olaf, pobavilo by mě to asi víc!

• 5.2.2016  10:51

Vizuálně zajímavý brak.

• 3.2.2016  11:42

Bengází, Bengází, kdo dostane tě z nesnází? Šest reků amerických by to snad mohlo dát, to by však nesměl Bay za kamerou stát. Akce dobrá jaksepatří, zbytek ovšem průměr bratři. Hlavně ta based true story jak ze špatnýho románu, vhodná tak akorát pro sousedovic paňmámu. A závěrem ještě jeden přísný rhyme, ještě štěstí že to zas nebyl Oprimus Prime!

• 7.1.2016  22:49
    Joy (2015)

Russel ani tentokrát nevyčpěl. Není sice úplně ve formě, ale na příjemný večer stačí. Má to Coopera. Má to Lawrence. Je to patřičně černý a nějaký to uchechtnutí to z vás taky vybojuje. Nezatíží, neublíží. Myslím že stačí enJoy it!

• 23.12.2015  14:42

Nevím, jestli je to tím, že mě poslední dobou hystericky očekávané "megafilmy" již neoslňují anebo že nejsem až takový Star Wars nadšenec, ale já se asi u poloviny tohoto kinematografického mezníku nudil. Jak se říká, opakovaný vtip není vtipem a originalita u sedmičky příliš nebují. Jako remake čtvrtého dílu slušné, jenže na nejočekávanější film posledních let je to trochu málo. Abramsovi neupírám pěkný vizuál a nápaditou kameru, která náramně baví oči. Když však Kylo Ren odhodí masku je všechno ztraceno. Takovou držku už jsem dlouho neviděl a asi ani neuvidím. Netuším, kdo byl v castingové porotě, ale vybrat takového nechuťáka už chce opravdu bájného Filipa! Výsledně tak musím zůstat u nenáviděných haterů kazící celkový dojem mládeži, která tuhle barvenou pohádku ještě stále žere.

• 26.11.2015  09:51

Jako nic proti ničemu, ale tohle byl opravdu bizarní výlet do pravěku. Celý Dinosaurus, který z větší části vykrádá úspěšného Nema, na mě působil naprosto neharmonickým dojmem. Dokonalou přehlídku současné animace prostoupenou v širokých záběrech hor, lesů a startujícího ptactva kazí nedomyšlený příběh plný nelogičností a podivných setkání. Pohádce bych toto možná ještě dokázal odpustit, jenže jednotlivé záseky (scénárista si asi pravidelně šlehnul) se v průběhu času stupňují (triceratops, brouk, liška) a trhají film do nesouvislého toku obrazů, které neudrží pozornost ani těch nejmenších diváků. V celém roji roztodivných úletů tak za pochvalu stojí kromě animace jen mimicky vynikající Šput, nějaký ten vtip a dojemné finále, kde to alespoň trochu zavání starým dobrým Pixarem. Kouzlo starších věcí to však bohužel rozhodně nemá.

• 24.9.2015  10:18
    Everest (2015)

Mám rád filmy o soubojích člověka s přírodou! Everest mi tak udělal radost především námětem. Islandský troll Kormákur k vybrané látce přistupuje celkem svědomitě a do karet mu hraje především komediantský výběr z hroznů (za mě nejlepší bohém Gyllenhaal a mamina Watson) a úchvatné záběry na nejvyšší z hor. Za necelé ty dvě hoďky líně plynoucího děje se tak dozvíte něco o horách samotných, něco o útrapách lezení a něco o lidských osudech. Komu tohle ke spokojenosti stačí, bude rozkošně zmámen. Kdo však čeká fantastické výkony akčních hrdinů, břitké dialogy vcházející do dějin nebo záchranné operace jako z Pobřežní hlídky bude trpce zklamán. Vraťme se proto zpět na začátek. V Everestu jde především o několik kol v ringu se zamrzlou královnou hor. A vítěz je bohužel předem jasný.

• 3.8.2015  08:25
    Rezistence (2015)

Měl jsem to jako takový druh sebemrskačství a musím uznat, že mě to znechutilo dokonale. Je to velmi slušný materiál k týrání všech smyslů. Jestliže jednička byla první kruh pekla, tak tohle už je alespoň sedmý. A to má být trojka rozdělená na dvě části! Hell Jesus! Kill them before they lay eggs!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6