elleyne

elleyne

Česko

4 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Prázdniny v Římě (1953)

  Tohle je prostě klasika.Audrey Hepburn a Gregory Peck si zde opravdu sedli.Film je krásně dojemný a romantický,a potěšil mě i závěr,kde si filmaři pro jednou odpustili klasický happyend,takže mě závěřečná scéna tiskové konference opravdu dojala k slzám.

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Co dodat? Klasika z dětství z říše Fantazie.

 • poster

  Svět podle Prota (2001)

  Úžasný film, ani nevím, jestli víc psychologický, nebo sci-fi...každopádně konkrétně pro mě byl spíše psychologický. Kevin Spacey tu neskutečně zazářil. Film má pro mě všech pět* i díky konci.

 • poster

  Hon na Šakala (1997)

  Mě tento film zaujal o mnoho víc, než Šakal s Brucem Willisem a Richardem Gerem. Scénáristicky velmi povedený, včetně konce. Herecké výkony taky dobré, včetně hlavní roleAidana Quinna.

 • poster

  Kouzelná romance (2007)

  Krásná pohádka, pěkné písničky a ůžasní herci (včetně veverky).

 • poster

  Roztomilý člověk (1941)

  Komedie,která opravdu nemá chybu.Dokážu se u toho zasmát,i když to uvidím posté.Samozřejmě na tom mají kromě scénáře největší zásluhu hlavní představitelé Oldřich Nový a Nataša Gollová.Nejraději mám tu část,kde se Viktor Bláha s Poldou setkají.

 • poster

  Jako vejce vejci (1996)

  Úžasná střeštěná komedie,u které mám vyloženě záchvaty smíchu. Michael Keaton se čtyrrole zhostil dokonale.Dvojka spíš takový klasický "chlap",ktrerého nejvíc baví jeho práce,trojka je takový domácí typ, a čtyřka...:-D holt,klony se nemají dělat z kopie...to jeho"čau Steeeve" mě vždycky dostalo.Nebo když olizoval tu pizzu...A scéna,kdy Doug odjede,a všichni poruší pravidlo číslo jedna....nezapomenutelná :-D :-D

 • poster

  Francouzský polibek (1995)

  Pro mě jedna z nejhezčích romantických komedií. I když je film americký, tak se jim nějakým způsobem podařilo zachytit atmosféru Francie. Film je romatický, vtipný, dojemný a chytil mě za srdce. Pro mě asi nejhezčí film s Meg Ryan.

 • poster

  Vášeň a cit (2007)

  Ano, není tak oblíbený a tak dobře hodnocený jako Pýcha a předsudek, ale mě se prostě líbí víc. Ale pokud bych tyto dva filmy opravdu měla srovnávat, tak jako pro mě největší nedostatek Pýchy a Předsudku vidím představitele pana Darcyho herce Matthewa Macfadyena. Jako pan Darcy se mi totiž nelíbil a nezaujal mě. Zato James McAvoy mě zde zaujal mnohem víc. Ani proti Anne Hattaway nemám výhrady.

 • poster

  Klik - život na dálkové ovládání (2006)

  Adam Sandler je dobrý komediant a tento film s ním mám opravdu nejraději. Film mě rozesmál i dojmul k slzám a to dokonce v několika pasážích. Zamyšlení je sice prvoplánové, ale to mi vůbec nevadí.