sssssycak

Marty Clandestine

okres Trenčín

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 23.6.2015  18:20

Jednička je naprosto excelentní film, který patří mezi mé nejoblíbenější a rád se na něj znovu podívám. Proto nedokážu pochopit, jak se série mohla takto zvrtnout. Již druhé pokračování bylo tragické, ale zoufalá trojka tomu všemu nasazuje korunu. S původním "Taken" to má společné již jen postavy. Děj, akce, napětí, to vše už nesahá jedničce ani po kotníky a stává se z toho hodně zoufalé a slabé "béčko". Scénář nudný a naprosto předvídatelný, režisér hodně slabý - za ten jeho střih by ho měl někdo taky "Taken". Akorát bych neposílal žádného Neesona na záchranu, jen ať si ho Albánci a podobná verbež nadobro nechá, všem fandům akce se uleví. Tato série tak pro mě vlastně jedničkou začíná a končí, protože samostatně funguje nejlépe a neničí mu pověst jeho zpackaná pokračování. Dvojka s trojkou rozhodně za opakované shlédnutí prostě nestojí. Vlastně nestojí ani za to první shlédnutí, ale čas už nevrátíme.

• 29.5.2015  17:36

Laciné, a především velmi zbytečné pokračování jinak skvělé série Vacation. Místo výbuchů smíchů z předchozích dílů mě po celý film provázel trpký pocit, že tento díl už vůbec neměl vzniknout. Nudné, nezáživné pokračování parazitující pouze na úspěchu svých předchůdců. Jako samostatný jedinec by se stěží dostal nad 50%. Za mě velké, velké zklamání.

• 17.3.2015  15:07

Společně s Gremliny zásadní film mého dětství. Pamatuji se, jak jsem po Gremlinech a právě Mars attack, nemohl několik noc strachem spát a očekával jsem, kdy si pro mě ty mimozemský vraždící potvory přijdou. :) Pohledem současnosti už ale silně podprůměrné a po většinu filmu velmi nezábavné. Z úcty ke kultu mého dětství dávám 2*, ale moc pozitiv už v tom neshledávám.

• 20.2.2015  21:41
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexter je pro mě jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, a nejoriginálnější seriál nového milénia. Úvod celého seriálu byl sice poněkud vlažnější, takže možná mohl pár netrpělivců odlákat, ale dnes ho již předchází taková pověst, že se to asi stát nemůže. Jednotlivé série se sice pomaleji rozjíždějí, o to ale lépe gradují. Závěrečný tah na branku sérií je neskutečný, a závěrečné díly tak chcete vidět za každou cenu co nejdříve. Rád bych řekl, že seriál zrál jako víno, ale to bych velmi poškodil první série. Ty jsou totiž již brilantní a dostáváte tak to nejlepší již od samého počátku. 1. - 5. série jsou skutečně vrchol seriálové dramatické tvorby, a co je ještě vzácnější, každá jedna série je originální, zaměřujíc se pokaždé na trochu jinou část života jednoho psychopata. 6. série je trošku (ale opravdu jen o malou trošku) horší než předchozí, mírně kopírujíc 5. sérii, s nevyhnutelným směřováním k tomu, čemu se v předchozí sérii hodila na konci zpátečka - velké odhalení. 7. série je opět bravurní, a mění celého Dextera na jiný level, než jak jsme ho poznali na začátku. Jen ten konec, ach, toho je škoda. Pakliže jsem na začátku použil příměr o zraní vína, označil bych závěrečnou 8. sérii jako již bohužel trochu přezrálé víno. Najednou se nám opakují Dexterovi chyby, ze kterých se již dávno poučil, a tak nějak nechtíc se vracíme do již překonaných fází Dexterova vývoje. Místo grandiózního finále, kam se celou dobu směřovalo, přichází trošku WTF moment. Fenomén Dexter by si zasloužil hodnotnější zakončení, v které jsem doufal celou osmou sérii. Ne, že by finále bylo vyloženě špatné, ale tak nějak jsme dostali něco jiného, než kam jsme předchozích 7 let směřovali. Dexter je ale jedinečný a dlouho jím zůstane, jeho 5 hvězdiček je skutečně oprávněných a v rámci konkurence skutečně poctivě vydobytých.

• 1.2.2015  21:29

Těžko lze film hodnotit tak nějak sumarizovaně, protože povídky spolu absolutně nesouvisí, dějová kostra, která by je nějak pojila, vlastně ani neexistuje. Je to spíš jen sled méně či více (a spíše více) úchylných povídek. První cca polovina je jednoznačně lepší, povídky mají vlastně i určitý podtext, když se nad nimi pořádně zamyslíte. Ve druhé polovině však už dochází nápady a stává se z toho spíše změť nechutnosti, která už není ani vtipná, ani originální. Za ty první 4 bych dal klidně maximum, protože jsem se u nich skutečně jistým zvráceným způsobem bavil, ale druhá část to hodně sráží do průměru.

• 21.1.2015  16:36
    Hlava 22 (1970)

Hellerova Hlava XXII je geniální kniha, která jde jen velmi těžko přenést na plátno, aby vyzněla stejně. A bohužel se to také moc nepodařilo. Zatímco přeskakování z jednotlivých postav a postupné navazování děje z různých úhlů činí knihu právě tak skvělou, jak je, zde toto vyloženě nefunguje. Pro diváka neznalého knihy musí film působit chaoticky, plno scén neúplně, a celkově disharmonicky. Tenhle film bych bral, jak už tu bylo zmíněno, spíše jako bonus pro fanoušky knihy, kdy se oblíbené kapitoly převedou na plátno jako soubor krátkých scének. Pokud jste knihu nečetli, určitě si ji přečtěte jako první, a až pak se vrhněte na film. Film bez knihy jako samostatný celek prostě nefunguje.

• 9.11.2014  15:44
    Podfukáři (2013)

Pakliže přistoupíte na pravidla filmu, je velmi vysoká pravděpodobnost, že si ho užijete. Nicméně mě osobně se to nepodařilo, nějak jsem se nedokázal vmísit do hry, kterou s námi tvůrci hráli. Pointa není úplně špatná, ale přeci jen jsem čekal bombastičtější závěr. I přesto film rozhodně neurazí, celkově se nejedná o špatný počin.

• 1.11.2014  20:30

Promarněná příležitost.

• 18.10.2014  21:18
    Battlestar Galactica (TV film) (2003)

Kdyby BSG neměla takovou pověst, velmi bych váhal, zda-li po takovém pilotním filmu seriálu dát šanci a sledovat ho i nadále. Pro mě silně průměrné ve všech směrech. Ale kvůli tomu, že je BSG dnes již kultem ve Sci-Fi žánru, jsem velmi zvědav na již standartní, první sérii seriálu, a budu očekávat, jakou eventuální nálož si pro nás připraví.

• 11.9.2014  16:55

Celé to působí tak nějak...no, nijak. Ani ne 24 hodin po filmu si již jen matně vybavuji detaily, takže o nějakém vtažení do filmu nemůže být řeč. Nenadchne, ale ani neurazí. Čekal jsem však Thora mnohem epičtějšího.

• 8.9.2014  15:47

Takový ten film, kdy vás na začátku chytne přitroublej, pohodovej úsměv a drží se vás až do konce filmu. Romanticko-rodinná komedie s očekávatelným závěrem, přesto svěží, pohodová, se skutečně vtipnými momenty, dokonce i se špetkou originality. A co především, bez fekálního humoru ! Za to dávám palec nahoru, obzvláště při účasti Sandlera.. Možná by to mohlo být o cca 10 minut kratší. Ale jinak bez výtek skvělý film, ve své kategorii určitě za plný počet.

• 2.9.2014  17:10

Čas jsou peníze. A tady v tomto filmu to platí doslova. Skvěle uchopená myšlenka, film mě ihned vtáhnul do děje. Bohužel konec filmu mě hodně zklamal. Místo pořádného finále to celé tak nějak vyšumí do prázdna, což je ohromná škoda, protože jinak by to bylo jasně za plný počet.

• 26.8.2014  15:35
    Gravitace (2013)

Vizuálně naprosto bezkonkurenční zážitek, některé záběry jsou skutečně dech beroucí. Ale přesto jsem se při filmu několikrát znatelně nudil. Bezchybný vizuální zážitek není u filmu prostě vše.

• 25.8.2014  16:45
    Lásky čas (2013)

Naprosto skvělé romantické drama, jehož jediným šrámem na kráse je právě ona "sci-fi" zápletka, jenž místo aby byla pomyslnou třešničkou na dortu, filmu ubírá drobně na parádě. Chemie mezi ústředními postavami je naprosto úchvatná, jako drama film funguje perfektně, bohužel ono cestování po ose vlastní minulosti má tolik paradoxů, chyb a wtf momentů, že ho nelze nezmínit jako zápor. Raději bych se řídil heslem, že kde si nejsem jist půdou pod nohama, tam se nevydám, než chtít být originální za každou cenu. Jinak ale jako celek film působí velmi vyzrále, a pokud cestování vezmete jen jako milý doplněk a nebudete se jím moc zabývat do hloubky, dostanete perfektní romantické drama.

• 22.8.2014  23:02

Hledání cesty k sebepoznání sebe sama je sakra těžký úkol. A když do toho máte pocit, že v ostatních vzbuzujete leda tak lítost a nad sebou samým cítíte hořký odpor, o to těžší. Julianne Hough po těžké havárii se vydává vstříc víru Las Vegas ve snaze dohnat mainstreamové hříchy mládí a vypořádat se s aktuální životní situací. Úvod působí spíše komediálním dojmem, aby se postupně přeměnil v drama o smyslu života. Ano, na konci filmu už poselství o tom, že krása je v nás a ne navenek, působí až příliš nuceně, ale přesto mě nedokázalo zbavit hřejivého pocitu z předchozího průběhu. Asi je to klišé, ale ten film mě prostě dostal. Titulky tak doprovází jemný, trošku přitroublý, ale pohodový úsměv a pocit, že takhle by to jednou mohlo být v i reálu. I když víme, že nemohlo. Přesto těch necelých 90 minut uběhlo svižně a slabší 4* jsou plně zaslouženou odměnou.

• 17.8.2014  01:32
    Černá listina (TV seriál) (2013)

Největší zklamání seriálového podzimu roku 2013. Ne, že by Blacklist jako celek působil vysloveně špatně. Taková béčková kriminálka, kterých jsou tucty. Jenže ještě před vysíláním byl prezentován jako velkolepá novinka, jako napínavý thriller s dobrou zápletkou. Začátek série se tak skutečně vyvíjí, první 4 epizody jsou skutečně dobré, proto se ani nedivím zdejšímu hodnocení většiny, která hodnotí pouze po pilotu. Jenže seriálu strašně rychle dochází dech. Po skvělém začátku se v ději přilíš neposouvá, ale pouze přešlapuje na místě, aby nasbíral co nejvíce epizod, které se stávají lacinější a lacinější, s naprosto naivními a příliš nereálnými zápletkami. Když konečně přetrpíme vatu, která trvá dobrých 10-12 epizod, dostáváme slušný a řemeslně dobře provedený závěr první série. Bohužel i tak seriál neudělá zásadní krok a stále přešlapuje na místě, abychom v další sérii začali prakticky na startovním bodě pilotu, pouze s pár informacemi navíc... nevím, jestli je tohle ta správná cesta, jak upoutat diváka, aby dále sledoval. Na mě to rozhodně nezafungovalo, a ačkoliv bych rád poznal další vývoj zápletky, pravidelně sledovat nehodlám. Stačí vyčíhat začátek a konec série, a o nic navíc nepřijdete.

• 15.8.2014  19:46

Zatím jednoznačně nejlepší komedie roku 2013. Důkaz, že i v současnosti lze natočit originální, a především vtipnou komedii, a to i bez přehnaného množství fekálního humoru. Hercům jejich role sedly perfektně, natáčení si evidentně užívali. Většina rolí působí naprosto přirozeně, což u komedií tohoto typu nebývá bohužel až tolik obvyklé. Scénář je perfektní, vyvaroval se jakýmkoliv hluchým místům, a i přes poměrně delší stopáž na nás valí jednu perfektní scénu za druhou. No a Jennifer, tak to je takový malý velký bonus jejím fandům. <3 Komedie, která se do budoucna svojí pohodou určitě neztratí.

• 31.12.2013  18:37
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Neviděl jsem seriál, kde by propad kvality jednotlivých sérií byl tak rapidní a strmý, jako předvedlo Vyprávěj. První až třetí série jsou skutečně vynikající, a patří mezi to nejlepší, co česká seriálová tvorba nabídla. Drobné nedostatky a černo-bíle podávadá minulost v malých dávkách, to vše se dalo opomenout. Ale se 4. sérií šel seriál tak rychle dolů, až je to něuvěřitelné. Z kvalitního seriálu se stal jednohvězdičkový brak. Poslední, 5. série, bylo čiré utpení. Naprosto nelogické jednání postav, přeskakování důležitých dějových momentů, nelogické zvraty a vykreslování současnosti přes několikero růžových brýlí. Ukázkový odpad... Doporučuji poslední dvě série vynechat, a dostanete nadprůměrný seriál, který by snesl i hodnocení v červených číslech. Při existenci 4. a 5. řady se však musí spokojit s průměrem, a to ještě může být rád...

• 20.8.2013  15:21

Originální, svěží, nápadité, krvavé, zábavné, akční. Očekávání splněna na 100%. Vynikající film na vypnutí a relax.

• 2.5.2013  00:25

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce (filmu) hlas, kde borový zaváněl háj. Moc krásný a úžasný film ! Naprosto skvělá, originální forma vyprávění, netypický příběh, žádné stereotypy... více a více této originality do "romantických komedií" ! Nejspíše osud zasáhl, že jsem si tento film pustil z nepřeberného množství filmů na HDD zrovna na 1. máje...Gratulace, bylo to brilantní, s radostí uděluji 5 hvězdiček.

• 13.1.2013  21:31
    Drive (2011)

Tak jako sorry, ale může to být sebeumělečtější dílo se sebeheroičtějšími hereckými výkony, ale když je to nuda jako prase, že to musím dokoukat na 3x, tak si to lepší hodnocení nezaslouží. Tak jsem tedy povrchní, ale já chci, aby mě film nějak bavil, a to se tady tedy rozhodně nestalo.

• 28.12.2012  01:35

Nevím, jestli je to nejhorší nejlepší nebo nejlepší nejhorší film, co jsem kdy viděl. Je to docela neuvěřitelné psycho. Kdo neviděl, neuvěří. Nedokážu nijak racionálně vysvětlit, proč dávám plný počet v hodnocení, ale prostě něco mi říká, že to tady tak musí být. Ty modrý, vykulený oči hlavní představitelky budu před sebou vidět ještě dlouho... stručně - naprosto geniální a originální film !

• 26.12.2012  20:06
    Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)

Perfektní rozjezd, skvělé a originální téma. Co víc si přát pro geniální seriál ? Nodokážu proto pochopit, jak to tvůrci dokázali tak snadno zabít. Konec seriálu je naprosto neadekvátní a nedostačující tomuto typu seriálu, pointa vyznívá do ztracena, skoro nic se nevysvětlí, naopak vyvstane ještě více otázek. Potenciál byl však obrovský, o to větší to je škoda.

• 24.12.2012  12:43
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Tak a je to za mnou. Dokázal jsem to, viděl jsem celou první sérii, tedy pilot plus 32 dílů k tomu. Doufám, že si teď kvůli mě pár zdejších intelektuálních filmových kritiků neodplivne a nebude mě na potkání hanit kvůli mému vkusu, ale co se dá dělat, že. Nova zase jednou vyprodukovala celkem přijatelný seriál. Některé dějové linky jsou zajímavé, některé už méně, s reálným chodem školy seriál spíše jen tak lehce koketuje, než-li by ho ukazoval tak, jak to doopravdy chodí. To ale člověk ani nesmí brát vážně, ono myslím většina seriálů, která se týká nějakého oboru asi úplně do skutečnosti moc nezachazí. Co bych ale vytknul a zatím tu to nikdo asi ani nezmínil, je absolutní ignorace změn počasí v průběho roku, a to mi skutečně vadilo. Co já si pamatuju, když jsem chodil do školy, tak určitě nebylo jen léto, ale v tomto seriálu vůbec neproběhla zima, ačkoliv se tam například odehrál maturitní ples, který je vždy v zimním období. Ale tady všichni nosily kraťasy, sukně, sáčka, prostě počasí jako na Havaji. Tohle mi vadilo hodně a je to velké mínus. Druhým mínusem je to, že seriál nekončí po první řadě. Už se to bude zase příliš rozpitvávat, omílat dokola, prostě z toho bude další Ordinace. A to je určitě škoda. Pro mě seriál končí první řadou a další už sledovat nehodlám, neb bych o seriálu ztratil i poslední iluze.

• 2.12.2012  15:36
    Madagaskar 3 (2012)

A je to tady ! Čekal jsem na to dlouhou dobu, ale přeci to přišlo. Animák Lovecká sezona 3 má těžkou konkurenci ! A je to Madagaskar se stejným pořadovým číslem ! Animáky mám rád. Střelené, normální, fantazirující, skutečné. Zábavné i ty hrající na city. Ale tohle ? Neskutečně hloupé. Nudné. Od počátku naprosto ujeté v negativním smyslu slova, plné hloupostí a nelogičností i na animák. Nevím, jestli je to jen náhoda, nebo skutečný záměr tvůrců, ale dokonce téma je stejné jako Lovecké sezony 3 - cirkus. Kdo vítězí v tomto duelu, těžko říci, protože Madagaskar 3 u mě skončil po půlhodině. Kdo na to má nervy, ať mi dá vědět, kdo je vítěz - Madagarskar, nebo Lovecká sezona ?

• 4.11.2012  19:16

Kéž by byl každý český film alespoň tak kvalitní, jako tento počin... to by pak bylo "jiný kafe", sledovat produkty české kinematografie !

• 9.10.2012  15:48
    Poslední chlap (TV seriál) (2011)

Některé epizody jsou geniální, jako celek však seriál zabodovat naplno nedokáže. Chtělo by to dát více prostoru zejména nejstarší z dívek, nejlépe na úkor otravného šéfa.

• 11.9.2012  21:40
    4 Svatby (TV pořad) (2012)

Hodnocení tohoto typu pořadů je velmi obtížné a celkem i relativně nemožné. Každý už předem ví, že to bude totální nechutná voyeřina, ale nakonec se na to stejně nemalé procentu jedinců podívá, a ne jen proto, že by museli. :) Já, jako správný Čech a Voyer v jedné osobě jsem si samozřejmě nemohl takovýto typ pořadu nechat utéci. Podívat se, jak se lidé na vlastní svatbě přetvářejí, pomlouvají, předváději na kamery.... je to vlastně zábavná podívaná. Sice vám v každém díle zopakují asi tak půlku z toho dílu předešlého, takže samotný neopakovaný obsah by vydal sotva na dva díly, ale alespoň se tak můžete na ty perly podívat 2x. Nebudu odsuzovat ty, co se do toho přihlásili, je to jejich volba, holt pro peníze a rádobyslávu je někdo ochoten udělat cokoliv. Já jen závěrem dodám za sebe, že pro mě je to ale nepochopitelné. Pozvat televizní kamery na něco pro mě tak osobního, úžasného a jedinečného, jako je vlastní svatba...

• 22.8.2012  21:37
    Červená Karkulka (2011)

"Babičko, proč máš tak velké oči ?" "Abych tě lépe viděla." "A proč máš tak špičaté uši ?" "Abych tě lépe slyšela." "A proč máš tak velké zuby ?" "Abych tě mohla lépe SEŽRAT !!!" Neočekával jsem samozřejmě zfilmovanou klasickou pohádku, ale takovouhle sračku taky ne.

• 11.8.2012  18:16
    Netvor (2011)

WTF ? Co to jako sakra mělo být ? Absolutní nuda ! Některé obraty neobraty v ději jsou tak trapné a neuvěřitelné, že člověk sedí s otevřenou hubou a říká si to co sakra jako má být... "Netvor" je teda vážně funny, pár jizviček a nějaký tetování, no určité skupiny lidi vyznávající různé extremismy takhle vypadají normálně :D no a Vanesska, tak ta hraje opět plasticky bezchybnou krávu... a konec děje ? Namyšlený rádoby poučený hezounek skončí s naprosto dokonalou né div misskou... úžasné ! PS: UŽ SE VŠICHNI SMIŘME S TÍM, ŽE KRASAVICE PROSTĚ KONČÍ S HEZOUNKAMA A PŘESTAŇME TOČIT FILMY RÁDOBY O OPAKU !!!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7