giovanni3

Tomáš Procházka

okres Třebíč

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 11.12.2018  18:43

Film o fotbalu s bývalým profesionálním hráčem a účastí Stathama to vypadá lákavě. Bohužel herecké výkony nemají moc jak vyniknout a děj má úzké mantinely, kdy nelze udělat... Vůči konkurenční Trestné lavici (2005) je zde méně kravin a zbytečností, ale slabí děj to nenahradí. 3z5

• 10.12.2018  19:57

Velmi zajímavý film, který se tak poklidně line i přes jeho postupně gradující problémy vlastně všech zúčastněných postav. Atmosféru dotváří nádherné výhledy, stmívání i mlha samotná. Herecké výkony také nelze než chválit. Zápor je určitě to co rozdmýchalo rychlou koncovku a to "syn na schodech". Tato událost mi přišla dost vyumělkovaná, přitažená za vlasy... Řešení bylo totálně nelogické, ze situace šlo vybruslit mnohem snáz. To hodnocení sráží. Každopádně velmi povedený film a 4z5 jsou akorát.

• 7.12.2018  22:03

Hodnocení filmu pod 70% ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity, ale mnoho referencí mluvilo o skvělém filmu. Za mě byl i samotný výsledek přesně totožný a to rozporuplný. Děj o satanské knize, která otevře devátou bránu, probudí Satana atd.. Zajímavé, Depp výborný, hudba výborná... Jenže 2h fakticky pozoruje divák totéž aneb pošlou mě za tím/tou.. v první fázi nezájem, pak se vše vyřeší. Přijdu na klíč nějaká ta pochybnost a finále, které jsem nepochopil zcela přesně... Ve finále tedy průměr a zklamání... 3z5 a to jsem dumal i jen o 2z5..

• 26.10.2018  22:40

Warcraft je po mnoho let oblíbená herní série obecně, ale i má. Na zfilmování čekal každý fanoušek. Výsledek je takový neslaný/nemastný. Efekty jsou zde klasicky "Blizzardovsky" povedené, děj je takový lehký nadprůměr, herecké výkony spíše průměrné. Děj sráží i patos alá láska orčice, záchrana dítěte, smích rodičů nad vtipem atd... Zkrátka a jednoduše za 2h jsem čekal od této legendy více a tak jen 3z5..

• 14.10.2018  19:20

Jeden z legendárních sci-fi filmů, který plně dostál svému statusu. Herecké obsazení je velmi povedené a to v čele s Dizzy (Dina Meyer), Johnyym (Casper Van Dien), ale kvalitní byl i Ace (Jake Busey). Bavilo mne jak samotné válčení s brouky, tak klasické obětování pěšáků ale v neposlední řadě i ta politická agitka jak je super být vojákem... Vztahová dějová linka je řekněme dost prostá, ale za mě je určitě sympatičtější Dizzy jak Carmen, tak jsem vlastně rád jak se to celé vyvrbilo. Budoucí Barney z "Jak jsem poznal vaši matku" zde měl spíše epizodní roli na kterou mu stačil jeho klasický výraz, Celkově spokojenost a 4z5

• 13.10.2018  21:23

No co k tomuto filmu psát. Klasická romantika, klasický děj a to "něco navíc" je fakticky banda krásných holek co se vrtí na baru a nalévají tunu panáků svým zákazníkům... Mé hodnocení je právě o toto nadhodnocené, ale mile mne překvapilo jak se Violet vyvíjela v rámci děje a i její otec zahrál dobře na to jak krátkou dobu byl na obrazovce. 3z5

• 25.9.2018  22:11
    Taboo (TV seriál) (2017)

Zajímavý seriál, který mne přikoval k monitoru na všech 8 hodinových dílů první série. Tom Hardy přez minimum slov hraje skvěle. Jessie Buckley i Franka Potente nakonec mile překvapily. Herecky zklamala Oona Chaplin, která měla fakticky pořád stejný kukuč a ač byla vcelku důležitou postavou, tak byl výsledek neslaný nemastný. Kladně hodnotím i exteriéry spletitost příběhu i občasnou surovost ("akce srdce" byla řešena až moc často pomalu jak Zorro). Jako zápor beru určitě, že děj trvá 8h, ale šel by určitě tak o 2h zkrátit. Dost situací se vyřeší slovy "já vím", či nepředvídatelnou shodou náhod a plánů které se precizně provedou bez vnějšího vlivu. Každopádně 8h jsem se bavil tak spokojenost a na 4* to za tu 1.sérii bude.

• 23.9.2018  20:55
    Top 10 starověkého světa (TV seriál) (2016)

Těžko soudit jak moc jsou dané žebříčky obhajitelné. Viděl jsem doposud jen 2 díly. První byl o zbraních vyhrál střelný prach což je bez debat i zbytek se dal nějak brát. U dílu s top loděmi je za mě problém první místo budiž ta Egyptská loď působila super... Ale druhé místo Římský plující chrám? Třetí zase Aristoteles jakási plující starověký welness no neví.. a pak bum a Korejská želva co v bojí 11 na 113 sundala snad 80 lodí a nepadla ani jedna? Pak dryádi co odrazily masivní útok Persie na Řecko? Tak o co jde v žebříčku víc o technické dokonalosti nebo o to co ten daný vynález dokázal? "Uchcávat" z toho, že Aristoteles vymyslel něco do výletní lodi co se "znovu vymyslelo" o pár set let déle je super, ale když se to muselo znovu vymyslet tak to asi ten Aristotele nijak nerozšířil zapadlo to do nevědomí a musel to někdo znovu vymyslet tak to nebyla tak zásadní historická pecka ne? Každopádně mě to baví sledovat. Historii mám rád, ač jsi již moc nepamatuji tak se kolikrát dozvím něco nového či se na něco rovzpomenu.

• 22.9.2018  22:12

Tak od tohoto filmu jsem dostal co jsem očekával. Tunu zabitých, zvrácenou Mellory a Mickeyho i zajímavý děj a koncovku. Co zde zaujalo byl faktor médií, který se zde ukázal v plné nahotě. Média mohou oslavovat i vrahy a klidně rozpoutat vězeňskou vzpouru, či z obyčejného člověka udělat vraha. za mne spokojenost. jediný důvod proč nedávám plný počet je, že jsou ještě kvalitnější filmy jak tento a tak se budu držet při zdi a dávám 4z5.

• 15.9.2018  18:52
    Pixely (2015)

Po shlédnutí jsme hodně váhal mezi 2* a 3* nakonec dávám lepší hodnocení. Děj není bůhví jaký, ale sem tam se najde i slušný vtípek a jinak se to čistě točí kolem her. Já z těch her moc neznám, ale i tak chápu o co tvůrcům šlo, že to je pocta hrám a hráčům jak nějaký velkofilm za což jsem tu hvězdu přidal. 3z5

• 9.9.2018  17:42

Vůči 1.dílu šla zábavnost strmě dolů což jsem čekal, ale až takový propad opravdu ne. Z kontrastu lidí vs. strašidla tu máme lidi co milují strašidla a ani se jich nebojí. Film je dále prošpikovaný dotykovými telefony, aplikacemi (tam pobavila čistě ta navigace), video hovory atd... Z Transilvánie jsem najednou v nějaké marketu v Kalifornii.. A celé tomu nasadí korunu mladá láska mezi mladým upírem a jakousi vlčicí... Zklamání a pouhá 1z5

• 24.8.2018  10:37
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

Dokoukávám 2.sérii (v češtině) a ač jsem od tohoto seriálu nečekal vůbec nic, tak sleduji další a další díly. Tudíž je zřejmé, že mne začal bavit, ač každý díl má něco přez 10 minut a tak není čas na nějaké hluboké zápletky. Üstřední dvojice je povedená a raději mám teda Jaka. Co se dalších postat týče tak mám rád Marcelínu a baví i "žvýkačka" a sem tam pobaví i ledový král. Celkově ale dávám jen 3z5 a to hlavně že jsou díly krátké a je jich hodně což způsobuje sem tam kopírování nějaké akce ze starších dílů.

• 19.8.2018  19:44
    Ex Machina (2014)

Velmi specifický film, který si celých +/- 95 minut plyne v takovém zvláštním poklidném tempu, kde se tu kocháte krajinou tu specifickými vztahy mezi úhlavní trojicí... Závěr se trošku zvrhne, ale ve finále dopadne velmi zajímavě. Slabší 4z5

• 14.8.2018  20:34

Vcelku zajímavý horor, který je tedy o dost starší než já sám. Hlavní herečka i postava ďábla mě baví, efekty jsou plně dostačující a ta tématika jakbysmet. Pokoušení jeptišky, výčitky a její cesta vstříc ďáblu a tu bohu je velmi zajímavá. Trošku mne zklamal samotný konec (poslední scéna). I skrze něj se budu držet při zdi a dávám 3z5

• 20.7.2018  22:56

Na tuto animovanou komedii s snad všemi příšerami jsem měl pozitivní reference a tudíž i vysoká očekávání. Výsledek je někde mezi 3-4*. Základní dějová linie je tu velmi triviální takže děj nic moc. Srandy tu je vcelku hromada, ale někdy je to fakt trapné (snad všechny písničky) a dost situací se řeší velmi infantilně (otázka jak moc to je zápor když to je prioritně pro děti)... Dále za 91minut tu mnoho postav mění názory z minuty na minutu a je to celé takové zmatené.... Celkově silnější 3z5

• 3.6.2018  17:14

Klasická akční střílečka, kdy po hrdinech může pálit třeba 50 kulometů či tank a oni přežijí. Každopádně od této série nikdo nic jiného nečeká, od žánrových hvězdných herců také ne... Je jen otázkou zda to je klad, či zápor. Nejvíce mne zklamaly výstupy Chucka Norrise, který se tam zjevil 3x jako spasitel a vlastně tím pokazil to všeobecné hrdinství. On i ten návrat Arnolda byl taky takový z ničeho nic jak kdyby se nechumelilo.... Takže suma sumárum povedená žánrovka se všemi hvězdami, ale s tím dějem se dalo trošku víc pracovat. 3z5

• 27.5.2018  21:15
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Povedený animák, kde je tedy dost vulgarit a hodně vtipu je napříč díly různě kopírováno, ale já se bavím. Nejvíce mě baví Malloy, Ethel a Danzel. Celkově dávám 4z5 což je sice nadhodnocené, ale zkorigovat to lze vždy. Aktuálně jsem v půlce druhé série.

• 6.5.2018  12:02
    Tři kluci a nemluvně (TV seriál) (2012)

Další z řady průměrných seriálů. Mnohdy se zde najde dobrý vtip, ale minimálně stejně tak často se zde buď neděje vůbec nic a nebo je zde trapná scénka. Nejvíce mi zde vadí Benova máma od té to je vždy katastrofa ať již skrze trapnost, tak samotný herecký výkon. Naopak mne baví Riley a povětšinou i Ben. U Dannyho to je jak kdy.. je to fakt tupec, ale sem tam pobaví svojí naivitou. Tucker mi přijde jako doplňková postava, ale toho taky beru. Suma sumárum zmíněný průměr, který hodnotím po shlédnutí několika nenavazujících dílů.

• 22.4.2018  10:10
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Je to průměrný seriál, který je i vtipem rozporuplný. Nejzábavnější je jednoznačně Max. Caroline taky zábavou ujde. Bohužel zbytek osazenstva je zábavný jen občas a převážně je trapný... Každopádně podívat se na to občas dá, ale že bych tento seriál nějak hltal to zase ne. Rozhodoval jsme ze mezi 2* a 3* a nakonec přidávám na 3z5.

• 18.4.2018  17:06
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Nakonec zvedám na 5*. Pořadů o tom jak přežít v extrému je víc, ale tento mi přijde dosti autentický. Když se zde i pojídá mršina tak to je už co říct... 5z5

• 10.4.2018  19:28

Po delší době jsem tuto parodii shlédl znovu a zvyšuji hodnocení z 3* na 4*. Je zde opravdu mnoho vtipu a ač je občas "trapný" tak dost často pobaví. Je zde i happyend tak co chcete více? Na 5* to není, protože Žhavé výstřely jsou pro mě víc.

• 9.3.2018  18:10
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Na tom pořadu není moc co hodnotit. Je to pořád dokola, Matonohu člověk potká v každém druhém seriálu/filmy a soutěžící se někdy snaží být až moc vtipní. Na stranu druhou se to dá "přežít" a občas se člověk i pousměje. 1z5

• 4.2.2018  19:21
    Zmizelá (2014)

Tak toto byl hodně dlouhý a hodně zamotaný film... První půli to byla taková "klasika" co nenadchne ani neurazí, ale člověku zde pořád "něco" nehrálo. Rozplétání co se vlastně stalo děj krásně zamotalo, ač tam bylo pár okének (Viz kamery po celém domě i v kuchyni, ale ve vstupní hale ne? atd..). Stále jsem se přikláněl k 3*, ale ta koncovka, která vyprofilovala Amy "dokonale" byla skvělá a ty 4* přidám... opravdu až ci člověk říká kdo byl větší blázen zda Amy či Nick... 4z5 Hodně překvapilo herecké obsazení, kde byl Barney z "Jak jsme poznal Vaši matku" (Neil Patrick Harris), či modelka Emily Ratajkowski. "Barney" zahrál slušne u Emily to nebylo nic extra, když pomineme její odhalovací scénu...

• 2.2.2018  22:07

Film mne zaujal námětem i účastí Mortensena, ale dlouho mi trvalo film spustit. Obával jsem se, že událost se smrtí film posune do melancholického děje a na to jsem většinou neměl náladu. Ale o to větší překvapení bylo, že celý film se nese řekněme v mírně optimistickém duchu. Snaha mluvit vždy pravdu fakticky i posiluje lidi samotné. I zdejší střety konzumní společnosti s "přírodním životem" působí velmi realisticky a příjemně, i přez některé problémy. Celkově mi film skvěle sedl dějově, ale určitě i hereckými výkony. Celé to podkresluje skvělá hudba i exteriéry a vlastně i kamera... Opravdu jsem nečekal, že dám po delší době 5*, ale zde je dám. Jsou řekněme slabší, ale jsou za to velmi příjemné překvapení si to zaslouží. Jinak nejlepší bylo vyznání lásky ke Claiere :)

• 30.1.2018  16:29
    Řím: Impérium bez hranic (TV seriál) (2015)

Povedený dokument o tomto bájném městě a vlastně i celé říši. Měl jsme to vždy spíše jako podklad k jídlu a podobně, ale postupně mne ten pořad začalo bavit a rád jsem se dodíval na všechny díly. 4z5

• 25.12.2017  10:39
    BioBuddy (2016)

Vcelku zajímavý krátkometrážní film o konzumní společnosti s velmi trefným koncem, ale i tak víc jak 3* dát nemohu.

• 25.12.2017  10:32
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

U dvanácti měsíčků si každý vzpomene na shánění jahod v zimě atd... No prostě další povedená pohádka od Boženy Němcové. Zde mi přišlo, že bylo hned několik věcí navíc, ale z hlavy nevím přesně jaké. Každopádně dějová linka v základu zůstala zachována, ale celý děj degraduje mnoho věcí. V první řadě měsíčkové.. žijí v čemsi jako Stonehenge a vypadají pomalu jako druidi.. k tomu jeden z nich dělá nějaká "kouzla navíc".. Kolem nich se navíc dějí rádoby novodobé efekty s aurami kolem jejich "usedlosti", svítící holí atd.. Proč nejsou měsíčkové klasicky u ohniště v lese? Za druhé herecké výkony... Vojtek mi nepřijde jako herec spíše jen jako hezounek s hromadou svalů, Žilková neskutečně přehrává, Komínek nepředvedl vůbec nic a Korolová taky slabší.. Ano vynechal jsem Majkusovou, která překvapila jak kvalitně hrála a navíc se na ni dalo i koukat. Suma sumárum klasická podprůměrná Vánoční pohádka.

• 25.12.2017  10:21

Doposud jsem moc nepochopil všeobecné nadšení z této pohádky a jejího předchozího dílu. Dějově to zde nebylo něco extra. Do oslav pozemského Mikuláše jdou čert a anděl hledat ztracené jablko, skamarádí se s malou holkou pak si zamilují její máti, najdou jablko a hotovo. Dosti krátké že? Ale jasně vždyť tam je ještě Dyk, Liška, Polívka a na závěr dokonce pěje Lucka Bílá tak to musí být nejlepší pohádka.. Za mě tedy dějově slabší průměr, herecké výkony slušné,exteriéry též. Co se zábavy týče tak tu jsem čekal slabší takže budiž. Výsledné 3* jsou optimální.. prostě průměr

• 23.12.2017  17:30

Povedený dokument, ale má až příliš velkou stopáž. Na tomto ostrově je sice čisté moře, krásné pláže, teplo atd.. ale navíc zde je jen malé letiště, muzeum a tím to pomalu končí. Takže i proto dávám pouhé 3z5

• 10.12.2017  16:43

Z trailerů jsem se na tento film těšil. Ve výsledku zde byla klasická "střílečkovská" akce, správně ujetá Margot Robbie, krátká účast Jokera, povedené efekty atd.. Základy dobré, ale je zde spíše průměrný děj kde se 3/4 plácáme v klasice a finální zabití čarodějky a brášky je vcelku snadné na to jakou mocí disponovali... Dále bumerang byl zcela k ničemu (za co 3 doživotí?)... Ten lezec měl být k čemu? Když mám "průser" tak seženu bandu vrahů na které si najmu Batmana, Flashe atd.. proč si tyto superhrdiny nepozvu na vyřešení problému??? No chtěl jsem dát 4*, ale jak to tak promýšlím kolem a kolem tak silnější 3* jsou optimální.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31