• Pohádka

Pixely (2015)

Po shlédnutí jsme hodně váhal mezi 2* a 3* nakonec dávám lepší hodnocení. Děj není bůhví jaký, ale sem tam se najde i slušný vtípek a jinak se to čistě točí kolem her. Já z těch her moc neznám, ale i tak chápu o co tvůrcům šlo, že to je pocta hrám a hráčům jak nějaký velkofilm za což jsem tu hvězdu přidal. 3z5

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Vůči 1.dílu šla zábavnost strmě dolů což jsem čekal, ale až takový propad opravdu ne. Z kontrastu lidí vs. strašidla tu máme lidi co milují strašidla a ani se jich nebojí. Film je dále prošpikovaný dotykovými telefony, aplikacemi (tam pobavila čistě ta navigace), video hovory atd... Z Transilvánie jsem najednou v nějaké marketu v Kalifornii.. A celé tomu nasadí korunu mladá láska mezi mladým upírem a jakousi vlčicí... Zklamání a pouhá 1z5

Čas na dobrodružství (2010) (seriál)

Dokoukávám 2.sérii (v češtině) a ač jsem od tohoto seriálu nečekal vůbec nic, tak sleduji další a další díly. Tudíž je zřejmé, že mne začal bavit, ač každý díl má něco přez 10 minut a tak není čas na nějaké hluboké zápletky. Üstřední dvojice je povedená a raději mám teda Jaka. Co se dalších postat týče tak mám rád Marcelínu a baví i "žvýkačka" a sem tam pobaví i ledový král. Celkově ale dávám jen 3z5 a to hlavně že jsou díly krátké a je jich hodně což způsobuje sem tam kopírování nějaké akce ze starších dílů.

Ex Machina (2014)

Velmi specifický film, který si celých +/- 95 minut plyne v takovém zvláštním poklidném tempu, kde se tu kocháte krajinou tu specifickými vztahy mezi úhlavní trojicí... Závěr se trošku zvrhne, ale ve finále dopadne velmi zajímavě. Slabší 4z5

Satanico Pandemonium: La Sexorcista (1975)

Vcelku zajímavý horor, který je tedy o dost starší než já sám. Hlavní herečka i postava ďábla mě baví, efekty jsou plně dostačující a ta tématika jakbysmet. Pokoušení jeptišky, výčitky a její cesta vstříc ďáblu a tu bohu je velmi zajímavá. Trošku mne zklamal samotný konec (poslední scéna). I skrze něj se budu držet při zdi a dávám 3z5

Hotel Transylvánie (2012)

Na tuto animovanou komedii s snad všemi příšerami jsem měl pozitivní reference a tudíž i vysoká očekávání. Výsledek je někde mezi 3-4*. Základní dějová linie je tu velmi triviální takže děj nic moc. Srandy tu je vcelku hromada, ale někdy je to fakt trapné (snad všechny písničky) a dost situací se řeší velmi infantilně (otázka jak moc to je zápor když to je prioritně pro děti)... Dále za 91minut tu mnoho postav mění názory z minuty na minutu a je to celé takové zmatené.... Celkově silnější 3z5

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Klasická akční střílečka, kdy po hrdinech může pálit třeba 50 kulometů či tank a oni přežijí. Každopádně od této série nikdo nic jiného nečeká, od žánrových hvězdných herců také ne... Je jen otázkou zda to je klad, či zápor. Nejvíce mne zklamaly výstupy Chucka Norrise, který se tam zjevil 3x jako spasitel a vlastně tím pokazil to všeobecné hrdinství. On i ten návrat Arnolda byl taky takový z ničeho nic jak kdyby se nechumelilo.... Takže suma sumárum povedená žánrovka se všemi hvězdami, ale s tím dějem se dalo trošku víc pracovat. 3z5

Brickleberry (2012) (seriál)

Povedený animák, kde je tedy dost vulgarit a hodně vtipu je napříč díly různě kopírováno, ale já se bavím. Nejvíce mě baví Malloy, Ethel a Danzel. Celkově dávám 4z5 což je sice nadhodnocené, ale zkorigovat to lze vždy. Aktuálně jsem v půlce druhé série.

Tři kluci a nemluvně (2012) (seriál)

Další z řady průměrných seriálů. Mnohdy se zde najde dobrý vtip, ale minimálně stejně tak často se zde buď neděje vůbec nic a nebo je zde trapná scénka. Nejvíce mi zde vadí Benova máma od té to je vždy katastrofa ať již skrze trapnost, tak samotný herecký výkon. Naopak mne baví Riley a povětšinou i Ben. U Dannyho to je jak kdy.. je to fakt tupec, ale sem tam pobaví svojí naivitou. Tucker mi přijde jako doplňková postava, ale toho taky beru. Suma sumárum zmíněný průměr, který hodnotím po shlédnutí několika nenavazujících dílů.

2 $ocky (2011) (seriál)

Je to průměrný seriál, který je i vtipem rozporuplný. Nejzábavnější je jednoznačně Max. Caroline taky zábavou ujde. Bohužel zbytek osazenstva je zábavný jen občas a převážně je trapný... Každopádně podívat se na to občas dá, ale že bych tento seriál nějak hltal to zase ne. Rozhodoval jsem ze mezi 2* a 3* a nakonec přidávám na 3z5. (2018) EDIT 2020: Seriál jsem začal pravidelně sledovat a úvahy o 2* zavrhávám. Naopak zvyšuji hodnocení na 4*, ač to nejsou nikterak silné hvězdy.