• Pohádka

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Postupný pokles kvality této série nadále pokračuje. Omílání již vyřčeného na podobný způsob také. K tomu samotný děj se soubojem s piráty na x-ý způsob taky nějak extra nebaví. Každopádně je zde nadále vtip a pohledný vizuál takže na ty 3z5 to postačuje

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Velmi rozporuplný film s dlouhou stopáží. DiCapria nějak zvláště nemusím, ale v této roli byl opravdu skvělý. Když k tomu přidám super kameru, exteriéry a hudbu tak máme velmi dobrý základ kvalitní podívané, ale... Ta ALE jsou dost vážná jednak souboj s medvědem dopadl dosti skvěle a reálně by za něj Glass zemřel tak 4x dále finále souboje, kdy leží polomrtvý pod 200kg váhy medvěda no nevím.. Pád z obřího svahu do stromu a taky ok... plavba peřejemi vždy s hlavou nahoře ač má na sobě tunu hadrů co ho musí tlačit ke dnu atd... Toto bylo fakt moc. Závěrečná scéna působila taky podivně. Tudéž dosti rozporuplný film, ale to zpracování a výkon DiCapria to u mne nadhodnotil na 4*.

Nejlepší rytíř (2008) (TV film)

Zajímavý dokument o tom, že rytířské souboje nebyly "jen" pouhé turnaje na koních s dřevci, ale že to byl boj jako ve válce. Dokonce, že i velký "rváč" mohl zbohatnout a dal se i koupit za obří peníze jaké v dnešní době kupují miliardáři fotbalisty pro své kluby. Opravdu zajímavé. 4z5

Kouzlo finské divočiny (2016) (seriál)

Nádherný dokument, exteriéry a vše okolo. Finsko, a vůbec celý sever Evropy, je nádherná země, která mne neskutečně moc láká. Jako jediný zápor vidím, pro mne, ne moc povedeně pojaté vyprávění kdy mi vcelku vadí ten hlas. Každopádně silné 4*

Hangár 1: Akta UFO (2014) (seriál)

Jeden ze slabých pořadů na ZOOM. Ano ledasco může být pravda, ledasco je podivné, ale například událost, že někdo náhodně sjede výtahem níže než běžně a tam naleze nějaké obří pisoáry? Jako cože? Kolikrát to jsou opravdu šílenosti, ale dávám ještě 2* za alespoň nějakou zajímavost právě skrze UFO.

Soudy Kláry Slámové (2017) (pořad) odpad!

Tak z tohoto "veledíla" jsem viděl jen úryvky 3 dílů a to bohatě stačilo. Každý z účastníku soudu působí velmi amatérsky a navíc každý strašně přehrává. Svědci se hádají s žalovanými ty okřikuje "soudkyně"... A navíc vše je dle skutečných událostí s mírnými odchylkami. Jako cože? Dokonce i na konci jednoho dílu zjistíte, že když soud nepovolil rozvod tak to byl impuls páru aby se daly dohromady a že děkují soudu, že jim pomohl... nebo že chlap co chlastá, protože jeho žena chce pořád dítě po výroku soudu své ženě to dítě udělá, ač tedy "ve zkumavce"... Fakt kdo toto může sledovat to nechápu...

Fallout: Nuka Break (2011) (seriál)

Povedená adaptace této kultovní hry (hrál jsem ji již dávno a ne nijak dlouho). Jde vidět, že se jedná o vyloženě fanouškovský seriál jak o něco s obrovským rozpočtem. O to víc se dá hodnocení nadhodnotit. Děj je vcelku povedený a délka dílu od 10 minut do 17 je dostačující. Obě série se povedly, ale 4* mi přijde hodně kvalitní hodnocení a tak dávám silné 3*.

Robinsonův ostrov (2017) (pořad)

Tento pořad nesleduji od úplných začátků, protože jsem čekal slabý odvar Survivora po česku. Ano je to dá se říci kopie, ale udělaná velmi dobře že kdyby Vám někdo řekl, že je to "Kdo přežije: nějaký ostrov" a byl tam starý známý moderátor tak nikdo neřekne ani půl slova a i hodnocení bude vyšší. Co se castingu týče, tak to ujde. Niki je "na pěst". Od pohledu jsem fandil Katie (škoda brzkého konce) a Kačce (škoda zdravotních problémů) => obě hezké slečny pryč. Dál fandím Radovanovi a Davidovi.. tak uvidíme jak to bude dál. Zatím tedy 3z5 kde to očekávám i zůstane.

Kurýr (2002)

Výborný akční film, který jako jeden z mála neomrzí ani po několikátém shlédnutí. Dějově to je slabší, ale prostředí a atmosféra filmu na hodnocení přidávají. Statham zde byl opravdu skvělý a i Qi Shu hrála dobře. za mě tedy jeden z těch lepších "akčňáků" a jasné 4z5 .

Láska jako blázen (2014)

Děj filmu je zajímavě pojatý vyprávěním i informacemi o jaký časový úsek se jedná. K tomu je zde skvělá kamera a skvěle hrající, a vypadající, Olivia Wilde. Celkově herci předvedli slušný výkon. Slabina filmu je v ději. Conrad je sobecký sebestředný prachatý hezounek což opravdu není typ postavy, která by mne bavila. Vše, i bez peněz, dostane na zlatém podnose viz číslo v metru, do týdne bydlí u slečny, odejde bez placení a ok atd.. Poslední fáze vztahu mne také nějak nebavila a koncovka vyšla tak nějak polovičatě. A polovičatě i hodnotím a to 3z5