• Pohádka

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (1981) (seriál)

Hodně lidí je z tohoto díla nadšených a přirovnávají je i k Červenému trpaslíkovi, ale po shlédnutí se k nim určitě nepřidám. Herecké výkony jsou slabé, vtipu jsem také čekal mnohem víc. Pobavil snad jen depresivní robot Marvin jinak slabší. Naopak efekty působí na rok 1981 slušně. Jednoduše jsem čekal víc i tak dávám vcelku slušné hodnocení a to 3z5 .

Prometheus (2012)

Od tohoto filmu jsem čekal opravdu hodně jeho námět, posazení do budoucnosti a dokonce i "počátek vetřelce" zněl hodně lákavě. Jenže celé to ve finále držela skvělá animace, atypické prostředí a námět o strůjcích. Hodně mne pobavil "porod". Herecké výkony neměly jak uchvátit a velké finále bylo taky takové neslané/nemastné a tudíž velké zklamání, kde jsem zvažoval i pouhé 2*, ale nakonec nechávám ještě za 3*.

Mrtvý sníh (2009)

Předně mohu konstatovat, že mé hodnocení je nadhodnoceno a nedivím se žádnému hodnocení ve škále 2-4*. Skoro 3/4 filmu pozorujeme partu kamarádů jak si užívají zimních radovánek a vesměs se prd děje. Za tuto část bych dal tak 2*, ale pak se to rozjede výskytem zombie nacistů a různými variacemi jejich znovuzabití a hned je zde mrak zábavy a krve. Čímž dostává smysl i triko jednoho z herců s názvem filmu Braindead. Zde to je fakt pecka které bych klidně dal 5*. Suma sumárum kdybych z toho udělal průměr, tak se přez 3 nedostanu. I tak dávám 4* ta zábavná část filmu je tak dobrá že si ji člověk pamatuje hodně dlouho o čemž se může mnoha filmům jen zdát. 4z5

Temné stíny (2012)

Skrze hodnocení jsem se tohoto filmu trochu obával, ale režisér, herecké obsazení, upíři atd.. to mne velmi lákalo. Bohužel výsledek byl neslaný/nemastný. Děj by šel shrnout velice krátce a to je vlastně koncovka zase odbočkou na začátek. Takže vše je dané a ničím to nepřekvapí. Zpracování soubojů je také mdlé. Finální souboj má zajímavou zápletku s domem, ale jeho koncovka je jedna o pár set let později a celkově slabá. Láska zde je, ale jak v minulosti tak "současnoti" je spíše nastíněná. Takže stále průměr. Zato "rajcovní" Eva Green je prostě skvělá. To je prostě taková ta správná mrcha. Suma sumárum solidní herecké výkony, překrásná Eva Green, slabší děj, krásně zpracovaný duch/dům/efekty domu, hůře vypadající upír. A velký klad je účast Alice Coopera. Takže průměr a 3z5

Underworld: Probuzení (2012)

Tuto sérii mám jednoduše rád, ale každým dílem ta kvalita klesá a rabuje se to co jsem již několikrát viděly. Takže děj zde stojí pouze na tom, že se Selene udělá dcerka, která je hybrid a sem tam nějaké to její ochraňování. Je zde leda zajímavý dějový zvrat co je ten Antigen. Celkově, ale průměrná podívaná a tak nějak se bojím následovníka, který bude beztak již jen čerpat z rozporů mezi tím novým upírem Davidem a Michaelem + bude posunut o pár let dál, aby tam již nemuselo hrát dítě, ale aby tam byla nějaká pohledná slečna a zvýšily se díky ní tržby.... 3z5

Zlomené město (2013)

Zajímavá detektivní jednohubka, kterou již podruhé člověk vidět nepotřebuje. Vysoká politika je všude plná špíny a tak nepřekvapí, že i v NY to je stejné. Navíc dodejme volební období, kdy se ta špína kydá ve velkém. Přidejme k tomu pešáka Wahlberga a máme vlastně klasikou zápletku. Jsou zde povedené dialogy i kvalitní herecké obsazení, ale není zde něco co bylo bylo nějak nadprůměrné. V menší roli mne velmi zaujaly Alona Tal (velmi uvěřitelný výkon) a Natalie Martinez (zde by nebylo zlé vědět jak to nakonec s ní/nimi dopadlo a hlavně jak dobrá to je herečka) . Dumal jsem o 4*, ale nakonec dávám kvalitní 3*.

Kobry a užovky (2015)

Na film jsem měl pochvalné recenze a vyhlašování Českých lvů tomu jen přidalo. Ale za mě to byla slabota, která ve finále neměla nijak zajímavý děj a ač Hádkové hráli kvalitně, tak vlastně neměli co hrát. Jako vztah bratrů, kdy jeden seká problém za problémem a druhý je "slušňák" co si otevře obchod s oblečeím + neustále jezdí tahat bráchu z problémů a vesměs nic víc tak co to jako je? Na skoro 2 hodiny tu je fakt málo děje. Na závěr bych kladně hodnotil výkon Jana Hájeka, který nemusel mluvit a jen pohled na něj byl prostě maze,, z toho pohledu šlo poznat přesně co chce říci. Suma sumárum slabší průměr a pouhé 2z5 .

Mýty a legendy (2014) (seriál)

Neviděl jsme všechny díly, ale z toho co jsem viděl se člověk dozví sem tam zajímavou informaci. Jindy zase informace, kterým snad ani nelze věřit a jde z nich cítit že to není pravá legenda/mýtus. Každopádně podívat se na tento seriál dá, ale je to takový průměr.

Případ pro rybáře (2013) (TV film)

Tak nějak nechtěně jsem tento film shlédl a očekávám, že velmi rychle na něj i zapomenu.78 minut vesměs nudy. Potencionální vrah sdělí klíčová fakta jedině Preissovi do té doby mlčí či říká nepodstatné věci či nádává na nějaký komplot.. proč? Press co je od něj náhodou kousek na rybách ho jde zachránit. Pak příběh nabere na množství nových dat, ale opět jak lehce policie z výslechů neví nic Preiss a jeho neznámý kolega zjistí všechno, náhodou potkají všechny určí vraha k tomu stihnout chytnou velké úlovky a jako bonus vyřešit i dlouho nevyřešený trestný čin... jak prosté. prostě vše j zde strašně moc jednoduché a to množství náhodných setkání a z nich plynoucí informace byli velmi velmi nepřesvědčivé. Kladem je to, že kdo je vrah v koncovce filmu nebylo snadné určit indície ukazovaly na více lidí. Tudíž za mě slabší průměr. 2z5

Speciální zbraně (2012) (seriál)

Předběžme musím zmínit, že hodnotím předčasně, ale už provedení 1.dílu mne naprosto nadchlo. V poslední době jsem moc na dokumenty nekoukal a "střet" dokumentu o 2. světové s nějakým filmem vyhrál film, zde jsem uvidel pár záběrů, zaslechl pár prvních slov a vyhrál jednoznačně dokument. Vidět jak vlastně spojenci prorazily obranu nacistů jaké měli vymoženosti to se jen tak nevidí. 5z5