Aquarius

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 24.5.2019  16:33

• 11.1.2019  16:51
    Lidská vlna (2016)

Krásne pripomenutie že filmy môžu byť čímkoľvek.

• 27.6.2017  16:40

Heuréka. Táto epizóda vstúpi do dejín. A dúfam že bude impulzom aj pre ďalších tvorcov.

• 5.2.2017  10:21
    Reggie Watts: Spatial (TV film) (2016)

We here at Netflix believe: Fuck TV.

• 24.7.2016  06:13

U l t i m a t e E d i t i o n

• 20.9.2015  15:50
    Jauja (2014)

Pre mňa osobne film o tom, v akom raji si oproti starším časom žijeme.

• 12.6.2014  12:00

Les Salauds sa síce spočiatku tvári ako jednoduchý revenge film (fakt nechápem, ako niekto môže mať problém orientovať sa v postavách), postupne sa však morálne pozície začnú otáčať... Osobne film interpretujem tak, že Laporte nebol taký bastard, a Marco taký svätec, akými sa spočiatku zdali byť.

• 6.6.2014  11:37
    Resolution (2012)

I, for one, welcome our ourmultiversesavior.org

• 2.5.2014  08:46
    Televise bude! (TV film) (2014)

Jeden z formálne najzaujímavejších filmov aké som kedy videl. Toto si pozriem ešte mnohokrát.

• 24.3.2014  21:30
    The Angry Video Game Nerd (TV seriál) (2004)

He's gonna take you back to the past / To play the shitty games that suck ass / He'd rather have a buffallo / Take a diarrhea dump in his ear / He'd rather eat the rotten asshole / Of a road killed skunk and down it with beer / He's the angriest gamer you've ever heard / He's the Angry Nintendo Nerd / He's the Angry Atari Sega Nerd / He's the Angry Video Game Nerd

• 17.3.2014  14:43
    Reality Show (2012)

Depresívne zamyslenie sa nad tým, prečo ľudia robia dobré skutky.

• 7.2.2014  10:53

Prvá polovica príšerná, od prepustenia Lokiho sa to trochu zlepší. Ale stále sú tam tie najotravnejšie postavy zo všetkých Marvelovských filmov.

• 3.2.2014  14:55
    Konzultant (2013)

Konzultant je pre mňa predovšetkým o záhadných vraždách mladých dievčat a žien v Ciudad Juárez, o praktike drogových kartelov usekávať nepohodlným osobám hlavy a o uvedomení si, že cesta medzi našim normálnym svetom a krutým svetom mexického pohraničia je veľmi krátka, pretože ten svet je v skutočnosti len jeden.

• 31.1.2014  19:12
    Enderova hra (2013)

Film plný detí a pritom taký dospelý!

• 12.12.2013  13:42

Film, ktorý zjavne inšpiroval Noeho Irreversible, interpretujem ako akýsi pohľad na rôzne pohyby Zeme z pomyselného pevného bodu. Úlohou diváka je pochopiť, akým spôsobom je každá scéna nakrútená, teda akým smerom sa kamera pohybuje, čomu napomáha síce protivná, ale účelná zvuková stránka, ktorá pre každý pohyb (vertikálny, horizontálny, rotovanie) vyhradzuje buď hlbší alebo tenší tón a frekvencia opakovania zasa predstavuje rýchlosť pohybu. Divák má tak celkom dobrú predstavu, čo sa deje, aj keď je noc a nieje dokopy nič vidieť. Bohužiaľ, nie každá časť je rovnako zaujímavá a x-krát zopakovaný ten istý pohyb miestami slušne testoval moju trpezlivosť. Na tom sa však určite podpísal aj fakt, že som snímok videl z veľmi nekvalitného vhs-ripu. V kine by to bol určite lepší, hypnotickejší zážitok.

• 26.11.2013  11:18
    Elysium (2013)

Niečo tak blbé som už dlho nevidel. Bloomkamp je len dieťa, ktoré sa hrá na ulici s hračkami, nič viac.

• 30.10.2013  15:15
    Pokoj 237 (2012)

Coincidence? Maybe...

• 29.10.2013  14:05
    Carrie (1976)

Klasický De Palmovský vtípek, ktorý však tentokrát kazí dvojité finále, z ktorého to prvé je výrazne lepšie než to druhé (matricide).

• 28.10.2013  08:40
    Leviathan (2012)

Naturalizmus a abstraktné umenie má k sebe bližšie než by človek čakal.

• 17.10.2013  19:32

Toto nieje komentár.

• 17.10.2013  11:10
    Muž z oceli (2013)

Crap, crap, crap! http://www.youtube.com/watch?v=23eoNKn3hrU

• 14.10.2013  19:20
    The Tunnel (2011)

Moderná verzia Minotaura, v hlavnej úlohe Rubber Johnny.

• 29.8.2013  20:42

Začína to ako dobre gradovaná, zaujímavo rozprávaná, atmosférická dráma o psychopatickom učiteľovi. Veľmi dobre natočená, to treba uznať. Už dávno volám po návrate brutálneho a šokujúceho Miikeho, ako si ho pamätám z Ichiho, Visitora Q či Imprintu. Čítal som, že tento film je návratom starého Miikeho. Bohužiaľ, masaker, ktorý príde v tomto filme, ma úplne sklamal. Nebol ani exploatačne opojný, ani drsne realistický, ani nijaký. Bol taký... o ničom. Žiakov nám nieje ani ľúto, ani nefandíme zabijakovi a nevyžívame sa v opojnom násilí, ani nás nezaujíma, kto prežije a ako to všetko skončí. Film teda zlyháva vo všetkých troch prípadoch, v ktorých ja vidím funkciu násilia vo fikcii: Buď ako dôležitý prvok príbehu či jeho posolstva, alebo ako nepríjemné, realistické zobrazenie krutosti (chápanie filmu ako tzv. "kameňa v topánke"), a do tretice ako zábavný karneval deštrukcie ľudského tela (napr. Braindead alebo práve Ichi). Ale podotýkam, že do "Graduation Party" bol film veľmi dobrý a scéna spomienky/sna bola úžasná.

• 24.7.2013  10:04

Oáza hrôzy uprostred púšte nudy.

• 7.7.2013  10:44
    Lesní duch (2013)

Toľko horrorových klišé pokope som už dlho nevidel (asi zámer), ale inak je to krásny estetický masaker.

• 17.6.2013  14:29
    Stoker (2013)

Film o dospievaní a dozrievaní s dvoma výraznými, prevažne vizuálnymi motívmi: dozrievanie vína/hrozna (farby domu, niektoré dialógy) a dospievanie vtáčika, ktorý na konci vyletí z hniezda (vajcia, vypchaté vtáky, dravci v televíznom dokumente). Výsledná „hotová“dospelá osoba sa však dosť výrazne líši od tradičnej postavy coming-of-age príbehu.

• 13.5.2013  13:19
    Legenda (1985)

Rozprávková verzia Modrého zamatu so strašne protivnými škriatkami :)

• 6.5.2013  22:10
    Antiviral (2012)

Spoločenská kritika britského satirika Charlieho Brookera a jeho vynikajúceho seriálu Black Mirror si tu podáva ruku s Cronenbergom starším a výsledok okrem chuti do jedla berie taktiež dych.

• 17.4.2013  08:30

Film má podľa IMDB 2 hodiny 18 minút. Príbehové, nepornografické scény tvoria hodinu a 24 minút, z čoho mi vychádza, že porno scény trvajú dohromady 54 minút. That’s impressive.

• 15.4.2013  12:09

Django je prekvapivo slabý film, ktorý možno môže pri prvom pozretí pôsobiť aspoň ako celkom dobrá komédia, no druhý krát sa ukáže, že ani táto zložka moc nefunguje. Ako to, že Quentin Tarantino po svojom najlepšom filme nakrútil svoj najhorší film? Myslím si, že je to spôsobené kombináciou zle upraveného scenára (pôvodná verzia mala len jednu záverečnú prestrelku), úmrtia jeho dvornej strihačky Sally Menkeovej (strih Djanga mi prišiel o niekoľko tried slabší než ich predošlé filmy) a určitej stávky na istotu, snahy spraviť veľmi divácky vďačný film, hladkať divákov po srsti. Štylisticky tu nevidím nič nové, čo sme u jeho filmov dosiaľ nevideli, Waltz hrá svoju postavu, ktorá je dosť podobná Hansovi Landovi, úplne rovnako ako hral Landu a jeho prednes typicky tarantinovských dialógov (veľa smotany - málo obsahu) je v niečom až otravný, a to do takej, že mi to túto Tarantinovu inak silnú stránku dosť sprotivilo. Foxx je úplne mimo a bez Waltza je stratený. Ešte že tu sú DiCaprio a Jackson aby zachránili deň. Soundtrack napyču, téma otroctva úplne zabitá, všetko čo nám ostáva je len pár dobrých scén, ktoré však netvoria ani tretinu celkovej stopáže.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14