italka63

Zuzana Horová

okres Domažlice

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 19.8.2017  19:49

Humanita na sklonku válečného konfliktu a skvělý Benicio, tak jako vždy.

• 14.8.2017  11:54

No ne, kdo by to do toho Bena Afflecka řekl, on se fakt lepší .velmi sympatický film o ne mnoho sympatických lidech, leč když jste trochu jiní a taky matematicky geniální, může se stát, že vaše životní dráha občas nějakou metvolou lemována bude. A ne ledajakou, vždyť ta čísílka i mafii slouží .No zkrátka, velmi dobré.

• 13.8.2017  19:45
    Kon-Tiki (2012)

Všeho bylo nadávkováno přesně akorát. Odhodlání Thora Hayerdahla dokázat svoji teorii, jeho přátel mu pomoci, modrých dálek, dobrodružství, všechno krásně v souladu.Moc hezký film.

• 13.8.2017  10:07
    Muška (1967)

Nejprve jsem četla knihu jako dívka na základce. Byla mojí starší sestry, která ji přečetla a zamračeně okomentovala slovy hmmm...já knihomol jsem se po ní ihned vrhla, abych z ní zůstala totálně smutná a rozladěná. Pořád si dokážu vybavit spoustu vět. A film byl působivý úplně stejně.

• 12.8.2017  14:45
    Volyň (2016)

Jak se z lidí a sousedů hyeny a masoví vrazi stanou. Ve jménu rasy, čistoty a prachsprosté touhy po krvi, která zaštiťuje úchylky. Co jiného byla jugoslávská válka v nedávné době? Jako by Wolyni z oka vypadla.Lidi, kdy dostanete rozum? Film natočený absolutně bez příkras, syrový, krutý. A nikde jsem v těch běsnících hordách jako vždy neviděla řádit ženu. Za vším hledej chlapa.Viděla jsem spodinu lidství.

• 6.8.2017  15:20
    Capote (2005)

Vynikající Hoffman ve své roli Capoteho, skvělá hudba a vůbec celkově zpracovaná látka převedená na filmové plátno. Jsem obdivovatelkou Harper Lee, jejího Jako zabít ptáčka, to dětství, které s Trumanem strávila, aby se stali životními přáteli. Tím mi byl celý film bližší, i tou zoufalou touhou uvěřit v lepší část člověka, i když ta část tam není.

• 6.8.2017  12:51
    Brimstone (2016)

Zážitek. Dokonalost. Jen jsem si pořád říkala, proč ďábelského Guye manželka dávno minimálně nepropíchla vidlemi??? Jo, doba byla zlá a ženy sloużily coby odpad. Vynikající Dakota Fanning a maličká třešnička na dortu Kit Harington.

• 6.8.2017  10:20
    Admirál (2015)

Velmi milé filmové překvapení. Tvůrci si nehráli na Hollywood a to bylo moc dobře. Sympatický Frank Lammers, na kterého jsem kulila oči, neboť kdyby mu zastřihli vlasy, byl to řidič ČSAD, kterého potkávám každé ráno.Jinak výborně uchopený námět o admirálu Michielu de Ruyterovi, který se před mocenskou vrchností ani v bouřlivých časech na hraně občanské války neohnul, byl vynikající, takřka geniální stratég, kterým Britům pěkně zatopil pod lodním kotlem a též báječný manžel i otec. Holanďané mohou být plným právem na tohoto muže hrdi.

• 4.8.2017  09:17

Čtvrtá hvězdička je za poselství lidstvu. Věda mu musí sloužit k užitku, ne k manipulaci. Vizuál skvělý, Scarlett byla jako vystřižena z anime. Skvělou perličkou byl Takeši Kitano.

• 30.7.2017  12:38

Omar Sharif si svoji role padoucha, hledače indiánského zlata, neuvěřitelně užíval, úplně to z něj čišelo. Jako vždycky dobrý Gregory Peck a třešničkou Terry Salavas, kojakovská holá hlava pod kloboukem jízdního oficíra. Nepochopila jsem jedinou věc, proč místy na tehdejší dobu skvělé záběry jsou vzápětí vystřídány studiovým pojetí. Ale jinak dobré, spokojenost.

• 30.7.2017  09:11
    Život (2017)

Tedy, upřímně, proč sakra prakticky v každém filmu se můj velmi oblíbený Hirojuki Sanada nedočká svoji postavou závěrečných titulků, to fakt nechápu. Takže...luxusní obsazení, velmi slušná atmosféra, interiéry, místy sice lehce předvídatelné, leč skvěle zpracované, a aby bylo jasno, nikdy nevíte, čeho se v rámci vidiny vyléčených nemocí na Zemi dopustíte, jako třeba si to roztomilé, poloprůsvitné stvořeníčko zamilujete a pak koukáte, ale božínku, ono nám to papá...bezva závěr, jak ze starých, poctivých sci-fi knih. U mně spokojenost.

• 27.7.2017  11:01

Zbytečně dlouhá stopáž, která mnoho ubrala ve spádu filmu. Jinak úžasná výprava, bechderoucí prostředí a kostýmy. Jak jinak, proloženo písněmi s tancem. Ale vcelku, smutný milostný příběh.

• 24.7.2017  19:02

Předem konstatuji, že ta čtvrtá hvězda je za Asana, protože tenhle chlápek má hodně do sebe, jak jsem měla tu čest ho nedávno vidět. Nebyla lehká cesta ke sjednocení Mongolů, neb jsou to palice tvrdé, jezdci a bojovníci skvělí a pořád lpěli na starých tradicích. Jurty vás zrovna nezachrání, v širé stepi a poušti se opevnění budují fakt špatně. Zkrátka, malý Temudžin neměl od dětství na růžích ustláno a zažil si svoje. Šel za svým snem, snažil se být čestný, jen co si budeme namlouvat, jako beránek by neuspěl a nestal by se jedním z největších dobyvatelů v historii. Ale kdo já jsem, abych tu dobu soudila, že. A tak, nebylo to vůbec špatné, od Kazachstánců s Bodrovem !

• 24.7.2017  18:51
    John Wick 2 (2017)

Nemůžu si pomoci, jednička se mi o chloupek líbila víc, ale i tak, parádní akčňák s výborným Keanem a tak se těším na trojku.

• 23.7.2017  13:04
    Velká země (1958)

Gregory Peck je můj magnet herce a chlapa, což v tomhle netypickém westernu opět potvrdil. Charlton Heston je jako vždy drsný sympaťák a Jane Simmons krásná žena, tak trochu typem Liz Taylorové. Absolutně mi vizuálně vadila Caroll Bakerová, takový ten typ s rypáčkem nahoru a mopsí vizáže. A tak...film o poctivém , kdysi námořním kapitánovi, co se vydal za svou milou do prérií a co z toho bylo. Moc hezké.

• 21.7.2017  07:53
    Maják (2015)

Hm, jsem se těšila na Christinu Lahti a Jasona Beghe, ale nic moc to bohužel nebude. Škoda.

• 16.7.2017  19:43

Tak nad tímhle filmem mi spadla brada. Fenomenálně pojatý snímek, lemovaný šesti tisíci mrtvol ve jménu rozdílného vyznání, leč jednomu Bohu. Kateřina Medicejská, ta tvrdá máti a hlava vsech intrik v pozadí, matka svých incestních dětí, včetně slabosského, labilního krále Karla, a Margot, kterou násilím provdali za Navarra. Ale i ona pozná ve svém úpadku lásku, lemovanou krví. Výborná hudba, kamera, nádherné kostýmy a syrová brutalita té doby. I Borgiové musejí smeknout. Skvělé.

• 15.7.2017  15:41
    Nomád (2005)

Rozhodně se nebojím dát čtvrtou hvězdu a dost dobře nechápu zdejší nízké hodnocení. Perfektní výprava, stáda překrásných koní, doslova skvělá hudba v podání Bulharského symphonického orchestru a pěkná kamera, obzvláště poslední záběry podtrhují tuhle epizodu nám nepříliš známých dějin Kazachstánu, a byly evidentně zajímavé. Vcelku sympatické herecké obsazení dotvořilo film, kde převládala stará, poctivá filmařina bez přehršle triků, takže přirovnávání k vykrádání Pána prstenů, tedy sorry, to mi zvedlo tlak. Já byla spokojena.

• 10.7.2017  09:37
    Tahaan (2008)

Půvabný a přitom závažný film malého hocha Tahaana a jeho oslíka Birbala z prostředí Kašmíru s vojenskou přítomností. Doporučuji.

• 9.7.2017  20:21

Dobře natočený film z historie o odstavení Nikity Chruščova z nejvyšší pozice ve Svazu. Perfektně zahrané Rolanem Bykovem. Zajímavý vývoj osobnosti Brežněva, který byl tak trochu přitlačen k převzetí moci. Celkově film zpracován dobře, včetně exteriérů i hudby.

• 9.7.2017  15:33

Jdu bez milosti do plných, tohle dílko je nášup originality, drsně černého humoru, závislosti ale vlastně také mnoha způsobů lásky. Neuvěřitelný vizuál perfektně nasnímaný, v tomhle barvitém domě bych chtěla učinit exkurzi. Všichni herci byli skvělí a rejža je skvěle trhlý. Super.

• 5.7.2017  19:39

Neurazí, nenadchne, pár scén půvabných, taková oddechová romantika. Dobré obsazení.

• 3.7.2017  11:28

Prostě stárnu s nimi a život je přesně takový, chlapi mají svoje příběhy, ženy taky. Zdravé jádro zůstává na celý život. Skvělý pan Somr a vůbec, všichni hráli s chutí. Dost dobré.

• 29.6.2017  10:24
    La La Land (2016)

Ano ano, herecky perfektní. Celek trochu rozpačitý, tanec průměrný a jazz také nemusím. Ke všemu, i když ústřední melodie byly pěkné, ani jedna mi po skončení neuvízla v hlavě, jen tři, čtyři tóny klavíru. To je od muzikálu málo.Trocha retrovsuvek děj mírně oživila, celkově s přihlédnutím k výtečnému obsazení dávám čtyři, ale s odřenýma ušima.

• 29.6.2017  10:15
    Rosita (2015)

Tak trochu zklamání, kostra příběhu mi slibovala rozhodně víc. Do poviny filmu dost nudné, navíc měl celý děj nějak podivně časovou absenci, trvalo to celé týden, měsíc, rok, milion let? Ovšem rozhodně to neubírá na slušných hereckých výkonech obou mužských představitelů. No, jednou to však stačilo.

• 7.6.2017  08:12

Rozhodně nelituji. Na tehdejší dobu výborně technicky zvládnutý film. Dva staří přátelé se po čase sejdou, aby pro banku splnili úkol, a to vykoupení zlata v těžařském městečku. Do cesty se jim přimotá jeden prudký mladík se zvýšeným egem a jedna dívka, beroucí roha před svým prudérním taťkou na farmě a touhou vdát se, no kde jinde než zrovna v tom samém zlatokopeckém hnízdě. Svatba byla úžasná, v bordelu, přiopilý ženich se svým početným, výjimečně umytým bratrstvem, družičky dojaté šlapky, oddávající soudce na plech, organizátorka korpulentní bordelmamá v ohozu, v kterém se kdysi shlédla Madonna a způsobila poprask, a natěšení chlapi, že si v noci užijí též, leč nevěstě se nechce. Zkrátka film o tom, že i velmi staré přátelství může dostat trhliny, a život je tak nevyzpytatelný. A jinak, hlavní představitel měl úžasný hlas, takový sametový témbr...

• 5.6.2017  07:09

Neuvěřitelně nudný a hloupý film. Takováhle mládež Německo rozhodně nespasí.a to tam ještě neměli nové Arabáše. Netuším, co by režisér zplodil nyní. Educators...svatá prostoto !

• 26.5.2017  09:49

Horší triky místy řešit nebudu, Travis je prostě Travis co dělá občas grimasy jako pošuk a patří to zkrátka k němu, tudíž pěkné čtyři hvězdičky.

• 25.5.2017  12:00

Nemáte pocit, že se díváte na film, ale že jste jeho účastníky. Vynikající drama z Nového Zélandu a když jste Maour, máte to sakra těžký. Když jste výborný šachista a máte bipolární poruchu, to je dílo. A když máte synovce, kterého táta svazuje s tradicemi, to už vůbec není žádná hitparáda. Před Genesisem Potinim se lze jen poklonit.

• 24.5.2017  10:19

Tak jsem si to pustila...hm, hm, dvacet minut v trapu...hmmm, no ne...třicet minut v trapu, ...no tohle jako...čtyřicet minut, ...no dost dobrý...přestávám počítat,...no to je hovadina...no nekecej...dobrý...hooodně dobrý...to bude mazec...no Božínku, masakr...se tu lámu jako pako...uf, fakt hustý. A to je konec, přátelé, víte úplně všechno!

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37