italka63

Zuzana Horová

okres Domažlice

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 23.1.2018  20:22

I kdyby trakaře padaly, tak to bylo, je, a bude. Drtivá většina bohatých se chová nadřazeně, Brazilii samozřejmě nevyjímaje. služebná Val, ta pracovitá, poctivá , milá duše, má syna pánů ráda jako vlastní dítě a on ji. Matka je tak trochu snob, držící si vlastní vizi úrovně z peněz manžela, bývalého úspěšného malíře, který už na vztah rezignoval a radši se staví do pozice nemocného. Vila, zahrada, bazén... Vlastně jediný slušný člen rodiny je zlatá retrievřice Maggie. Do tohoto soužití přijíždí dcera hospodyně Val, jménem Jessica, která chce v Sao Paulu studovat architekturu a urbanistiku. Jenže, matka s dcerou se neviděly deset let a je mezi nimi logicky spoustu rozdílů. film o nadřazenosti, lásce a také tajemství. Vynikající Regina Casé, kterou jsem dosud vůbec neznala.

• 22.1.2018  20:06

Stále výborné, obzvláště scénky z buše neměly chybu.

• 22.1.2018  20:04

Perfektní pohodovka, na kterou jsme se vždy těšili.

• 22.1.2018  19:50
    Medicopter 117 (TV seriál) (1998)

Viděno kdysi dávno, za tu báječnou záchranářskou helikoptéru jedna hvězda a za slušnou kameru druhá.

• 22.1.2018  19:47

Amélie na tenhle snímek rozhodně neměla. Z té mi zbylo v hlavě pár mžiků, ale tohle, to vás rozesmutní, pohladí i donutí se usmát. Jak absurdní dovede být život, jaký osud nám přichystá...Jun měl obrovské štěstí, že v Argentině při hledání svého srtýce narazil na Roberta, samorostlého majitele malého železářství, který ač morous, dokázal se této slupky zbavovat jako cibulka, aby jeho pravé Já vyšlo na světlo. Výborná byla též jeho kamarádka, která ho neopětovaně milovala.Skvělé herecké výkony i příjemná muzika.

• 18.1.2018  23:02
    Orel Eddie (2016)

Pamatuju, když skákal a my z toho byli u televize paf. Klobouk dolů, před jeho vůlí. Skvěle natočeno, skvěle obsazeno, pohlazení pro duši.

• 18.1.2018  14:48

Úplně perfektní. Drama dvou silných individualit, Michelangela Buonarrotiho s papežem. Víra a umění, inteligence, talent a tvrdohlavost. Skvělý, vyhublý Charlton Heston, tak jako pravý Michelangelo, který měl výzdoby kaple plné zuby. Pořád jsem hloubala, proč si nedal sakra to prkno pod stropem o dvě špricličky níže, aby u malování neležel jako idiot na zádech, ale mohl si kleknout s polštářkem pod kolena a úhel pohledu byl totožný. Inu, chlap... Každopádně zlí jazykové tvrdí, že Michelangelo maloval i ženy jako chlapy jen s tím rozdílem, že měly prsa navíc. Vážení, je to pravda. Když v Sixtinské kapli vzhížíte vzhůru do těch skoro 21 metrů, opravdu to tak je, mužatky to jsou. Ale ten celek s Bohem a stvořením Adama je tak fenomenální, že to zkrátka tvůrci odpustíte, neboť to byla jeho vize a náročné dílo jeho rukou, u kterého zdravotně zkolaboval tenhle geniální sochař a charakterní chlap. Papež, ten bojovný ochránce víry, tenhle měl mozek, cit a lásku, což se skoro o jiném papeži říci nedá. Zkrátka, tenhle film byl skvělý a Charltona Hestona a Rexe Harrisona lze jen pochválit, včetně režiséra Carola Ferda.

• 18.1.2018  13:01

Alespoň kdyby se to jmenovalo jinak a nemotalo se to k Artušovi vůbec, snad pak...Artuš držkatý spratek vyrostlý v bordelu, už to mi dojalo, po deseti minutách bylo jeho ego na pěst. Triky slušné, leč pobírané místy velmi klipovitě a děj byl násilně rychle hnán vpřed. Jediný klad byl Jude Law, perfektně oháklý král, jinak zklamání.

• 18.1.2018  12:54

Úsměvné, vtipné a bezva trestanec čtoucí noviny na záchodové míse, se kterou ho Mimoni přestěhovali též. Prostě oddechovka.

• 18.1.2018  12:51

Ač okolí brblalo, že herečka je ošklivá, tahle dáma měla cosi do sebe a rozhodně byla zajímavá. Vůbec jsem netušila, že se budu dívat na volné pokračování Pýchy a předsudku, a byla jsem mile překvapena. Tak jsem si tipovala vraha, a jo, vyšlo to, a musím uznat, že ač Anglány fakt nemusím vůbec v ničem, tohle sídlo bylo elegantní a vkusné a dokonce mi prolétlo hlavou, že by tam ani nemuselo strašit.

• 18.1.2018  12:41
    Pompeje (2014)

Původně jsem dala tři hvězdičky, ale pak se mi to rozleželo a ohodnocení jsem zvedla. To nebylo o katastrofickém filmu, ale o lásce lemované katastrofou. Ke všemu láska mezi otrokem , gladiátorem Milou a urozenou dívkou, to už je průšvih sám o sobě. Film odsýpal, bylo na co se dívat, dobré souboje v aréně, Kit je zkrátka pěknej kluk, Kiefer Sutherland si roli darebáka absolutně užíval, po delší době jsem viděla Carrie-Anne Moss, ze které se stala krásná, zralá žena. A proč ta čtvrtá hvězda? Ani ne tak za katastrofické efekty, jsou asi určitě I lepší, ale za snahu vytvořit pravdivou rekonstrukci Pompejí, protože hlavní náměstí, tržiště, uličky, to všechno sedělo, zase jsem tam byla zpět ,přecházela dlážděnou silnici a procházela ulicemi s domy s červenou fasádou, a viděla zahradní peristyl s bazénem, jo, bylo to přesné. To ocenit zkrátka musím.

• 15.1.2018  10:32

Kam až vede chlast a fanatická víra na mrazivém severu.

• 11.1.2018  13:48

Líbilo, a docela dost. Konečně pojaté trochu z jiného pohledu, konečně měl Ježíš správného, snědého, chlapského představitele a ne chcípáka chrastícího kostmi, konečně pojaté dle Starého Zákona, kdy Boha se Hebrejci nebáli nazvat Jahvem a vliv, který Bůh a jeho učedníci na okolí přenášeli. Vynikající Joseph Fiennes, jeho pozvolná změna a touha vidět vše na vlastní oči. Na Římské říši bylo kouzelné a zajímavé to, že ač uctívala spoustu Bohů a Bohyň, nikdo neměl touhu kvůli jejich jménu válčit, všichni se respektovali. Takže skvělé exteriéry, I interiéry, které mě mrknutím oka přenesly zpět do mého milovaného italského jihu a celkově výborný pocit z filmu. Ovšem chápu, že pokud někdo základní starověká infa nemá, bude mu možná film připadat trochu mimo mísu.Já byla spokojena.

• 11.1.2018  11:55

Vůbec to tak špatně natočené nebylo a od mnohých Američanů pronikavou inteligenci čekat nemůžeme, nelze se tedy divit, že je leccos zaskočí. Jinak slušné, včetně pro mne neznámého obsazení.

• 11.1.2018  07:41

Přítel pravil-ten chlap je nesympatickej až běda, torby má jak křeček a je tlustej, to teda nedám - a zmizel s kompem si narvat do hlavy další tři díly Hra o trůny. A já odpovídám - není každej šílenec na kole co ujede za šest měsíců pět tisíc kiláků, není tlustej, jenom bytelnější, má hezkej úsměv, tak co se ti sakra nelíbí????no...fakt zajímavý, romantika jako hrom, exteriéry vytvořené ólalá a bitva super. Taková krásná pohádka pro dospělé.

• 11.1.2018  07:29

Absolutně souhlasím s Nettrassem, indické filmy se hodnotí fakt obtížně, musíte být připraveni úplně na všechno, vizuál je samostatná kapitola, tak jako vložená písnička v nečekaném okamžiku.

• 7.1.2018  12:15
    Everest (2015)

Nikdy, nikdy horolezce nepochopím a absolutně nikdy mi není žádnýho z nich líto. Pokud je ke všemu ženatý, nedejbože má děti, není to už ani chlap, ale sebestředný, sobecký pitomec, neboť pro moji hlavu neplatí jejich častá odpověď, že hory tu jsou zkrátka pro to, aby se na ně lezlo. Samozřejmě nepopírám, že se mezi nimi nenajde pár fešáků, ale k čemu to, když palici mají prázdnou ? Tak, to je můj největší dojem z celého filmu, nepopírám, že byl natočen velmi slušně s výborným obsazením a opět nám potvrdil že pro prachy a slávu jsou lidi ochotni udělat úplně všechno. No nevytahněte tam nahoru blbečka za 65000 babek .

• 6.1.2018  17:34
    Volání divočiny (TV film) (1997)

Kdybych to hodnotila v pubertě, určitě by to za čtyři hvězdičky bylo. Úžasní psi a I toho Rutgera jsem se v polovině dočkala, včetně krásně čtených úryvků z knihy. Ale teď si zkrátka nemohu pomoci, Hlas divočiny s Chartonem Hestonem mi přijde lepší.

• 5.1.2018  17:22

Velmi dobré černobílé krimi s krásnou Karin Dor, napětím, zvraty, suchým humorem, tak to mi vrátilo do dob, že když naskočí v televizi hvězdička, jdu slušně spát, jenže v nestřeženém okamžiku sebou plácnu na břicho a proplížím se v obýváku pod gauč. Kolik já takhle viděla filmů, nedej Bože rovnou u našich západních bratří, které jsme chytali doslova na vidličku. Kde ty časy jsou...každopádně Reinl se zhostil výtečně této wallaceovky a bylo to fajn.

• 5.1.2018  11:17

Vynikající Fassbender, o tom žádná. Hudební doprovod a vizuál též, o tom taky žádná. Jde o to, že tahle návaznost na Prométhea je vlastně spolu s ním mírně odlišná a nastiňuje to, co vlastně v klasickém Vetřelci nikoho ani nestihlo zajímat. Osobně se mi líbila scéna infikace obyvatel mimozemského města z vesmírné lodi a nemám vůbec tendenci tenhle film nějak zatracovat. Jen musím podotknout, že je fakt, že když jsem teď dala čtyři hvězdičky, u scifi filmů, kde jsem jich dala pět, je nutno si přimyslet šestou.

• 5.1.2018  11:06

No, hudba hodně slušná, Stellan také, Tom Hardy magor jako vždy, zase tak špatné to nebylo. Temné, syrové, pojetím stará, dobrá, hutná krimi ze sedmdesátých let. Příšerná roztřesená kamera, což nenávidím. Podruhé rozhodně ne.

• 3.1.2018  07:44

Včera jsem to viděla potřetí a fakt na tom filmu něco je, protože jsem se neustále smála jako blbec.Tudíž je to dlouhodobě v pořádku.

• 3.1.2018  07:23

Také jsem chvilkami nevěděla, na co se to vlastně koukám, horor, parodie, vždyť to ve finále nebylo podstatné, neboť tohle dílko vzniklo na motivy knihy E.A.Poea a Lex Barker v roli neohroženého aristokrata nevypadal vůbec špatně. Musím vzít ohled na dobu vzniku filmu, jo jo, takový končetiny všech druhů zapíchaných ve stromech mi ihned připomněly nohy ve výkladních skříních za totáče, kdy na nich byly natažené pavučinkové silonky. Dramatická hudba podtrhovala děj, kdy hlavní padouch, ještě fešácký Christopher Lee hodlal doplnit svoji sbírku dvanácti pannen tou třináctou, aby mohl dále své kejkle provozovati a tou pannou nebyl nikdo jiný, než krásná Karin Dor, která zde kulila oči stejně zdatně, jako ve všech indiánkách, ve kterých byla obsazena.Celou dobu jsem si lámala hlavu tím, jak sakra mohl vědět, že je ještě panna? Zrovna u ní by to bylo takové nejisté, a všechna dosavadní práce s potoky krve by přišla vniveč, že jo...takže výlet do dob minulých a nostalgické tři hvězdy.

• 1.1.2018  12:45

Jo, film vám nasadí do hlavy spoustu otazníků a emocí. Kolik zfanatizovaných německých spratků dokázalo zabít a utýrat lidí ? Kolik jich ke konci bylo chudáků, když Hitlerovi došel dech a verboval děti? Dá se to všechno dnešníma očima objektivně posoudit ?Jsou emoce správně, nebo špatně ? Každopádně, po válce je skupina německých vojáků, skládající se z výrostků, přidělena na pobřeží, aby jej vyčistila od několika druhů nášlapných min. Velmi dobré a doporučuji, podobnou zfilmovanou tématiku tak často nenajdete.

• 31.12.2017  18:13

Já se v tom tak nepitvám, chyby nehledám, Egypt miluju, tudíž si užívám. Kostýmy byly doslova nádherné, paláce přesně takové, jak být mohly a lidé tak malí, jak v porovnání s Bohy asi opravdu byli. Neboť vesmír je široširý a kdo ví, jaké civilizace v něm byly, jsou anebo budou ? Nikdo, a tak jsem si užila trochu slabší scénář, jednoho přemoudřelého výrostka, kterého jen zamilovanost mohla omluvit, nádherné bohy a bohyně a mnohdy až rychle pádící triky, u kterých se dalo říci, kampak? postůj tady chvilku, to by ještě mohlo být zajímavé. Užila jsem si pohádku pro dospělé a to není málo, jo, a taky Rufuse Sewella!

• 30.12.2017  13:04
    Saljut-7 (2017)

Možná to chtělo mallilinko kratší stopáž, ale celkově velmi povedené. Filmy o dobývání vesmíru mám ráda a před každým kosmonautem, ať je odkudkoliv, se lze jen hluboce sklonit. A skutečně nelze zapomenout, že v té době stále ještě hořela studená válka s šílenou propagandou. Slušné.

• 30.12.2017  10:10

Vůbec to nebylo špatné a Adrien Brody byl tehdy pěkné ucho.

• 29.12.2017  21:21
    Creed (2015)

Bohužel jsem se v polovině filmu začala poměrně nudit, ale přesto slušný film se zestárlým Stallonem a výbornými boxerskými scénami, včetně solidní hudby.

• 29.12.2017  20:20

Viděla jsem asi v šestnácti a opravdu mě to ohromilo.Každý z nás ten život holt nějaký má,ale tohle byl opravdu nářez.Vynikající Diana Ross.

• 28.12.2017  23:52

Neuvěřitelné biblické hlášky, chuť herců si to užít, nádherné lokace, prostě výborná pohádka.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39