italka63

Zuzana Horová

okres Domažlice

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 18.10.2017  11:32

Jen jsem tak tiše seděla a ke konci jsem byla opředena tím hořkosladkým pocitem, který přinese jen život. Úžasný Morgan Freeman a Virginia Madsen a vůbec všichni, včetně osobitého labradora. Pohlazení po duši...

• 12.10.2017  10:18
    Bokovka (2004)

Souhlasím s1fridou2, hezké, leč nijak převratné, Paul se svýma psíma očima, no...tahle pánská jízda těsně před svatbou, kdy kamarád ženich si chce ještě mocí mermo užít, no nevím...krajina krásná, hovory o víně báječné, jen jako komedie mi to nepřišlo. takové neurazí, nenadchne, tři hvězdy jsou akorát.

• 11.10.2017  16:41

Sice dlouhé, leč velmi poučné. Alžírsko ve třicátých letech pod správou Francie, Arabi, Francouzi, vše v jednom, leč francouzská povýšenost je někdy zpupná, a tak vydoutná odboj, končící samostaností Alžírska. V tom všem jedna tragédie rodiny s malými dětmi, ale i naděje a láska. Láska, která má ve finále jen malý krůček k nenávisti, neznajíc pravý důvod odmítání. Byla jsem mile překvapena krásnou Norou Arnezederovou, překrásným Alžírskem a dojata osudy lidí, obzvláště pokud jejich manželství byla smíšená. Moc pěkný film, doporučuji.

• 8.10.2017  16:11
    Fetih 1453 (2012)

Souhlasím s komentářem uživatele grizzly007, jako by mi z duše mluvil. Má to kupu špatných, ale I zajímavých momentů, jako celek jsem shlédla bitvu jako hrom a o mírumilovnosti sultána si nedělám iluze, včetně jeho janičárů. Ale jinak dobrý, snaha byla a to se cení.

• 5.10.2017  22:12
    San Andreas (2015)

Je to s trochou nadsázky, ale velmi dobře se na to koukâ. Vzduchem lítá co má I nemá, děj byl svižný a odsýpal, takže skvělá oddechovka s kouzelným Dwaynem. Film měl zaujmout, což se stalo, takže trochu nechápu tak nízká hodnocení. Ale je fakt, že tu vlajku si z pohledu Evropana na konci odpustit mohli.

• 3.10.2017  22:23

Třičtvrtě filmu jsem se neuvěřitelně nudila, na tři hvězdy ve filmu s mnoha prostřihy o nešťastné rodině to vytáhnul jen a pouze Russell Crowe. Vlastně zklamání.

• 18.9.2017  23:16

Může se zamilovat britský sáhib ve čtyřicátých letech v Indii do krásné , vdané Indky? No ano, může, jenže je ženatý a románek vypluje na povrch. Brit je podnikatel, který buduje cestu džunglí, na svoz úrody čaje a koření.Dále je tu její kamarád z dětství a taktéž v jednom nejvyšší zaměstnanec bílé rodiny, která se též zkompletuje po příjezdu manželky a syna z Británie. Je tu láska, soucit, od každého něco. A nádherná Indie, se svými tradicemi, které Evropan nemůže pochopit a moc krásné melodie. Skvělé herecké výkony Rahula Bose a Linuse Roacheho.

• 18.9.2017  20:13
    Útěk ze Sobiboru (TV film) (1987)

Jediná doložitelná vzpoura židovského vyhlazovacího tábora v roce 1943, v polském Sobiboru. Vzpouru se podaří provést až po příchodu zajatých ruských židovských vojáků. Ano, mnoho zajatců zemřelo, ale měli na vybranou, když denně přijížděly nové a nové vlaky, plny dalších, nicnetušících lidí a černý dým a v noci rudá záře o kousek dále, v sektoru tři, stále na nebi plála? Těžko soudit, nikdy jsem nestála tváří v tvář zoufalství z příchozí smrti, co se mého bytí týče. A tak zajímavý, smutnou atmosférou nahuštěný film, ale i zábleskem naděje na konci. A drama jaksepatří.Skvělý Alan Arkin v roli Leona i Rutger Hauer v roli ruského velitele.

• 18.9.2017  19:04
    Štvanec (2013)

jen tak kvůli Paulovi...bohužel průměr.

• 16.9.2017  08:30
    Osvoboditel (2013)

Dost dobře natočený film o životě Simona Bolívara, sjednotitele a bojovníka proti Španělům v Jižní Americe. Ten hnědooký, sympatický muž, vizionář, politický dobrodruh, fanfarón, který se nebál a pro svůj cíl by udělal cokoliv, tak ten byl skvěle zahrán Èdgarem Ramírezem, který mě upoutal před krátkým časem ve filmu Gold. No a jako Simon, jo jo, lidská zrada se najde všude. Takže doporučuji shlédnout, I když jsem se nad Marií Valverde tolik nerozplývala, má křivý nos, evidentně kvůli němu špatně dýchá, hrudník vystrkují jiné herečky též, ale rozhodně do filmu sedla pro svůj díl éteričnosti. Zkrátka, líbilo se mi to.

• 11.9.2017  22:18
    Lukostřelci (2011)

Určitě jsem se nenudila, trocha korejské historie nikoho nezabije a 17.století se tak jako všude jinde ve světě neslo boji o moc. Skvělé souboje, dobrá podívaná...jen ten tygr mohl být o kapánek lepší, no, jedna nemůže chtít všechno, budiž odpuštěno.

• 11.9.2017  17:27
    Vlna (2015)

Mně se to líbilo, není to ma fantazii scénáristy, ale založené na skutečnosti, ke konci napětí dost a dost. Takhle to vypadá, když odpovědní pracovníci jsou přehnaně opatrní, i když, po bitvě je každý generál, že. A jen se mi potvrdilo, že hory nad mořem nebrat, nedejbože takhle k severu, no fuj. Ale jinak zasloužené čtyři hvězdy.

• 11.9.2017  12:42
    Dunkerk (2017)

O válce, obětech a lidství. Úžasné zpracování, nemám co dodat.

• 10.9.2017  13:08

Je to pitomost, při které se musíte smát a smát. Báječný relax s dvěma chlapy na bruslích.

• 10.9.2017  12:55
    Zlato (2016)

Smekám. Smekám před neuvěřitelným herectvím zde oplácaného, proplešlého, připitého a neuvěřitelně prohuleného Matthewa, který snad jinak v záběru nebyl. Příběh, který zní jako dost dobrá fantazie scénáristy, ale není. Jste prospektor a máte to pod kůží. Sníte o zlatě, ve snu ho vidíte, chcete ho tak moc. A dáte tomu úplně všechno...možná I životy.

• 10.9.2017  12:47
    Zásah do srdce (TV film) (1998)

Venku bouří moře, tak si dám příhodně film z jugoslávského konfliktu. Přesně odpovídá mému tvrzení, když lidem začne hrabat, stojí za tím chlapi s obrovským egem, ale zároveň zamindrákovaní slaboši. Dva celoživotní přátelé, sportovní střelci, jen každý jiného původu. Válka je rozdělí. A jak se říká, sejdeme se na hřbitově. Neboť na děti, na děti se nestřílí. V Sarajevu ano. Velmi dobře natočené, dobře obsazené.

• 29.8.2017  21:26
    Mumford & Sons: Lover Of The Light (hudební videoklip) (2012)

Mohu ohodnotit pouze vizuál, neboť tento druh hudby mě míjí obloukem, takže za ten by byly tři, ale jelikož mám Idrise ráda, přemluvím sama sebe na čtvrtou.

• 29.8.2017  10:29
    Měsíční kámen (TV film) (1973)

Tyhle orientální pohádky ně vždycky moc bavily a obsazení bylo vždy výborné. Vidíte, jak byl Petr Štěpánek krásný? ale hlavně, byl tu výborný, inteligentní děj, takže celkově skvělé.

• 29.8.2017  10:23

Jedna z prvních kombinací animace a hraného filmu Československu. Krásně barevné, chytlavá píseň, kterou si i dnes prozpěvujeme s generacemi mladšími a to, že zlo má být po zásluze potrestáno. Taková škoda, že tenhle obušek je jenom v pohádce! Ten film jsem jako dítě prostě milovala, hlavně pana Smolíka. On byl ten symbol dobra a lásky v každé pohádce a dalo se mu věřit.

• 29.8.2017  10:17
    Nezralé maliny (TV film) (1980)

Tím jak sama více stárnu, tím lépe rozumím...herecký koncert díla pana Hubače, pohlazení a smutek od života.

• 28.8.2017  08:37

Celý můj komentář je shrnutý takto, absolutní souhlas s xtraperem, dále je to pro mne jen film v propadlišti času, i když Leo byl fajn.

• 26.8.2017  19:31

V kině to kdysi většina puberťáků odmítala pochopit a dokonce se přiblbe smála. Fakt jsem se za ně styděla a jejich tupost byla nebetyčná. Spousta z nich tupci bohužel zůstala. Skvělý film.

• 26.8.2017  13:30
    Pád Itálie (1981)

Civilisté vždy odskáčou všechny konflikty, a ti na Balkáně to měli o to těžší, že krom okupační Itálie se jim tam přimotala ustašovská sebranka a různé další skupinky, jako třeba bratři Piráti, no jen jsem zírala. Partyzánské vedení vedlo vcelku fanaticky komunistickou linii, takže velitel v podání Olbrychskiho to neměl lehké, obzvláště když se zamiloval do buržoazní Italky, kterou si později vzal za ženu. Konflikt, kde ani životy dětí nemají cenu. Nádherná krajina a těžký život v Dalmácii za čtyři hvězdy.

• 23.8.2017  17:54

Absolutní nářez akce. Luxusní obsazení, napětí, humor, já se bavila. A ty káry, ach ach...neuvěřitelné nápady a nejkrásnější mrcha všech dob. Těším se na další.

• 19.8.2017  19:49

Humanita na sklonku válečného konfliktu a skvělý Benicio, tak jako vždy.

• 14.8.2017  11:54

No ne, kdo by to do toho Bena Afflecka řekl, on se fakt lepší .velmi sympatický film o ne mnoho sympatických lidech, leč když jste trochu jiní a taky matematicky geniální, může se stát, že vaše životní dráha občas nějakou mrtvolou lemována bude. A ne ledajakou, vždyť ta čísílka i mafii slouží .No zkrátka, velmi dobré.

• 13.8.2017  19:45
    Kon-Tiki (2012)

Všeho bylo nadávkováno přesně akorát. Odhodlání Thora Hayerdahla dokázat svoji teorii, jeho přátel mu pomoci, modrých dálek, dobrodružství, všechno krásně v souladu.Moc hezký film.

• 13.8.2017  10:07
    Muška (1967)

Nejprve jsem četla knihu jako dívka na základce. Byla mojí starší sestry, která ji přečetla a zamračeně okomentovala slovy hmmm...já knihomol jsem se po ní ihned vrhla, abych z ní zůstala totálně smutná a rozladěná. Pořád si dokážu vybavit spoustu vět. A film byl působivý úplně stejně.

• 12.8.2017  14:45
    Volyň (2016)

Jak se z lidí a sousedů hyeny a masoví vrazi stanou. Ve jménu rasy, čistoty a prachsprosté touhy po krvi, která zaštiťuje úchylky. Co jiného byla jugoslávská válka v nedávné době? Jako by Wolyni z oka vypadla.Lidi, kdy dostanete rozum? Film natočený absolutně bez příkras, syrový, krutý. A nikde jsem v těch běsnících hordách jako vždy neviděla řádit ženu. Za vším hledej chlapa.Viděla jsem spodinu lidství.

• 6.8.2017  15:20
    Capote (2005)

Vynikající Hoffman ve své roli Capoteho, skvělá hudba a vůbec celkově zpracovaná látka převedená na filmové plátno. Jsem obdivovatelkou Harper Lee, jejího Jako zabít ptáčka, to dětství, které s Trumanem strávila, aby se stali životními přáteli. Tím mi byl celý film bližší, i tou zoufalou touhou uvěřit v lepší část člověka, i když ta část tam není.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38