RasputincZ

redaktor na fandimefilmu.cz

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 13.2.2011  15:37
    127 hodin (2010)

Precizně natočené one-man show v podání výborného Franca je nejen díky své délce o stupen lepší než španělské Buried. Více v mé recenzi ZDE

• 22.6.2012  13:26

Některé scény fungují perfektně, ale jako celek je to další průměrný flák, který nestojí za druhou projekci. Duo Tatum a Hill mi vůbec nesedlo a film zachranují perfektní vedlejší postavy (především Ice Cube a jedno závěrečné cameo).

• 2.8.2010  09:55
    21 gramů (2003)

Znáte ten pocit, když si koupíte čokoládové vajíčko s překvapením, opatrně ho otevřete a chystáte si sníst tu čokoládu, na kterou jste už od toho to výrobce zvyklí, jenže tady je ještě mnohem lepší, než jak ji znáte. Nyní pomalu otevíráte překvapení, ale jste zmatení, nevíte si rady jak dát jednotlivé součástky dohromady, aby do sebe pasovaly. Po chvíli se zdají být jednotlivé součástky srozumitelnější a srozumitelnější. Nakonec dáte části dohromady a jste o to víc příjemně překvapeni, že se celou tu dobu to nejlepší schovávalo právě na konci. Povedená hračka vás snadno i dojme a vy si už můžete jen přát, aby výrobce tvořil takových to vajíček více. 5/5

• 2.8.2010  13:32

Škoda toho přehnaně emocionálního závěru.

• 24.12.2011  13:40
    50/50 (2011)

Formou další komedie z továrny Judda Appatowa ovšem tentokrát rádoby vážně. Jonathan Levine mě přesvědčil, že i tak vážná věc jako rakovina lze předvést relativně zábavnou formou. Joseph Gordon-Levitt hlavní roli zvládá naprosto s přehledem a Anna Kendrick, kterou jsem naposledy viděl v Lítám v tom taktéž. Důvod, proč dávám jen 3 hvězdy je Seth Rogen. Mám ho nejspíš navždy zafixovaného jako přitroublého vyhulence s oplzlými kecy a něco na ten způsob hraje i zde, ovšem ve scénách, kdy se od něj očekává, že začne hrát na dramatickou strunu, selže. To, že Seth Rogen není oscarový herec víme všichni, ale v mých očích navždy zůstane tím pošukem z komedií Judda Appatowa. A z nějakého prapodivného důvodu mě to v tom často zminovaném závěru vůbec nevzalo.

• 10.8.2010  14:22
    96 hodin (2008)

Liam Neeson jako rozzuřený otec, kterého zajímá jen vysvobození své dcery a pomsta. Co víc si přát? Taken je nejlepší "revenge" movie, které jsem v poslední době viděl. 5/5

• 23.12.2012  10:20
    =3 (TV seriál) (2009)

Jesus man!

• 2.8.2010  12:08
    A-Team (2010)

Vtipné, akční,svěží a hlavně vtipné! Pokud jste schopni zkrátka vypnout a na scény jako např. "letící tank" koukat s nadhledem, budete se bavit. Výborný "popcornák", který v kinech chyběl.

• 17.7.2012  12:59

Po traileru jsem to čekal mnohem horší. Nakonec je z toho jen sterilní, koukatelná popcornovka. History geekové spadnou z židle a děti se budou krčit před lacinýma 3d lekačkama. Ostatní se budou solidně bavit tuctovými postavami a Abem, který svojí sekerou rozseká hned několik tuctů nemrtvých. Popravdě jsem si všiml účasti WETA digitals až v titulkách. Souboj s Jackem Bartisem během stáda koní je ovšem perfektní. P.S.: Nevýrazný Benjamin Walker na mě působí jako budoucí Liam Neeson:)

• 5.3.2011  18:02
    Absolvent (1967)

Vážně nádherný film. Právě mladá dravost, láska a Hoffmanův herecký výkon posouvají Absolventa mezi nejlepší romantické komedie všech dob. A hudba Simona a Garfunkela je božská.

• 4.10.2011  23:03
    Alois Nebel (2011)

Na české poměry velmi atmosférický snímek, sympatický důraz na detail a flashbacky rýsují hlavní postavu a vše sedí jak má, problém nastává ve chvíli, kdy si trochu bystřejší divák spojí indície z prvního flashbacku a lehce prokoukne naprosto přímočarý děj, který je navíc vyprávěn dost nešikovně. Slavná rotoskopie, kolem které bylo v posledních měsících napsáno celkem dost, mě osobně moc neuchvátila. Nerad bych zbytečně hanil složitou práci animátorů, ale některé obličeje (především Karel Roden) mi nepřišly moc vyvedené. Alois Nebel mohl být revoluční film formou i obsahem, ale zůstane u přehypovaného snímku, který bohužel selhal v realizaci.

• 17.7.2012  12:26

Zbytečných 137 minut. Zbytečný film, který vznikl jen z jednoho důvodu. Podojit Spidermana ve 3d formátu dokud je to ještě pořád trochu v kurzu. A to nemluvím o tom, že ty dva nebo tři záběry first-person kamerou vypadají daleko lépe v traileru než v reálu...Webb má točit romantické filmy. Romantická linka mezi Garfieldem a Stone je perfektní (ikdyž scénář má také znatelné díry), ale akce je podprůměrná, film postrádá jakékoliv "epické" momenty a hlavní záporák je slabý. Snad další díl nebude režirovat Webb, má na lepší projekty. Popravdě by mě zajímalo v čem se utopil monstrózní rozpočet, že by ve scéně s odvážnými jeřábníky? Reklama na pravé chlapy rozhodně zabrala! Hned jsem s nimi chtěl jít na jedno!

• 2.8.2010  09:35

Kevin Spacey v tomto snímku o životním stereotypu a snaze žít herecky kraluje, Chris Cooper jako vysloužilý, homosexuální voják hraje také na jedničku. Vše okoření Mendes svojí režií a máme tu naprostý skvost. P.S.: Scéna s poletujícím sáčkem je nezapomenutelná.

• 28.7.2012  15:15

Sympatická podívaná. Lehká sociálně kritická pohádka, která se prvních třicet minut tváří jako vážně drama, ale zklouzne k vtipné komedii prošpikované láskou k whisky. K mému velkému údivu je spousta hlášek a gagů silně prvoplánovaných a nikoliv silně "britsky" důvtipných, ale to nic nemění na tom, že se během filmu budete náramně bavit :)

• 1.1.2013  15:27

Inteligentní humor a invenční narativ. Kult.

• 16.7.2012  23:41

První Kusturica, ale dle zdejších hodnocení mám pocit, že jsem koukal na naprosto jiný film. Hudební spolupráce Bregoviče s Poppem je hypnotizující a Depp a Dunawayová výteční, ale víc se mi po první projekci z Arizona Dream nevybaví. Snad tomu dám ještě šanci v lepším rozpoložení.

• 2.12.2012  12:04
    Atlas mraků (2012)

Komplexnost. Dokonalá celistvost. To byla první věc, která se mi ve spojitosti s Atlasem mraků vybavila hned po východu z kina. Když jsem v létě viděl 5-minutový trailer, byl jsem plný očekávání, ale zároven jsem se bál, že se film jako celek tvůrcům rozsype pod rukama. Ukočírovat šest příběhových linií není bezesporu žádná sranda. Ovšem triu Wachovski Tykwer se to podařilo, za což mají můj velký obdiv. Filmu by se dala vytknout věc, která platí prakticky u všech povídkových filmů, a to nevyváženost jednotlivých povídek – zde dějových rovin. Citlivá Tykwerova queer romance v kontrastu s až naivně pohádkovou sekvencí z post apokalyptické budoucnosti s Hanksem, který šílí ze svého pokřiveného svědomí napříč staletími. Nadruhou stranu mě asi nejvíce zaujal příběh s korejskou herečkou/fotografkou Du-na Bae, které v leckterém divákovi určitá dá vzpomenout na sci-fi klasiky Isaaca Asimova nebo zfilmovaný kousek Já robot. Trochu jsem se také obával složitosti a nepřístupnosti filmu širším masám, ale jsem toho názoru, že to musí pochopit (aspon v základech) snad každý divák, který bude po dobu 172 minut sledovat plátno. Druhá možná třetí projekce je u Atlasku mraků ovšem podmínkou. Během druhé projekce se více zaměřím na drobné detaily a propojenost postav napříč časovými sekvencemi. Doufám, že se ve svém plném hodnocení jen utvrdím. P.S.: Pokud bych měl porovnat příběhy natočené Tykwerem a Wachovskymi, asi u mě vyhrál Tykwer, ale to je jen moje mírná averze vůči science fiction. Film rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. Přeci jen se jedná o jeden z nejzajímavějších počinů roku!

• 2.4.2013  14:04

Jeden z prvních, né-li vůbec prvních využití filmů jakožto politické propagandy. V tomto případě k mírné propagandě imperialistické koloniální politiky Anglie.

• 2.8.2010  09:26
    Avatar (2009)

Vlastně vše již bylo nejspíš zmíněno, takže to vemu krátce. Opět se ukázalo, že důležitým prvkem pro úspěch filmu je reklama. Kdyby Avatar nebyl tak "přehypován" a nebyly na něj kladeny všechny superlativy jako " velký comeback, revoluční technologie, jak jste to ještě neviděli atd." určitě by na něj nezavítali lidé, kteří ve skutečnosti do kin vůbec nechodí a návštěva Avatara se pro ně tudíž stála svým způsobem vyjímečnou údálostí. Realita už je, ale trochu jiná. Naprosto souhlasím s názorem, že celý děj Avataru je vlastně jen zástěrka pro Cameronovi technologické orgie. Příběh se skládá z několika otřepaných klišé. Hlavní zápletka – hrdina, potácející se na hraně dvou civilizací a vše je samozřejmě okořeněné láskou ( Vinnetou, Tanec s Vlky, Poslední Samuraj). Během transformace do Avatara si určitě všimnete menší podobnosti s Matrixem a scéna, kde hl. hrdina zápolí o loyalitu svého lítajícího zvířete a následně si ho poprvé vyzkouší, samozřejmě také nechybí ( Harry Potter: Vězen z Azkabanu, Eragon). Pokud se smíříte s trochu jednodušším dějem, budete odměněni velkou dávkou efektů ( obzvlášt scéna s útokem na prastarý strom je výtečná). Co se týče hereckých výkonů, v rámci mezí hraje výtečně Sigourney Weaverová a velmi se mi líbil Stephen Lang, který mě jako správný americký "bad ass" bavil do poslední minuty. Nakonec bych rád vypíchl i soundtrack, který je do filmu zasazen výborně. Nejspíš jsem čekal víc. 3/5

• 25.5.2012  14:57
    Avengers (2012)

Ačkoliv jsem nikdy nebyl velký fanoušek komiksových hrdinů a Marvelu obecně, tohle byl krásný dárek a Whedon jako režisér mě velmi mile překvapil. Abych byl upřímný, nikdy jsem moc nevěřil, že by se režisérovi podařilo vytvořit z osobitých hrdinů ucelený tým, který by fungoval dohromady a jednotlivé postavy nevyčnívaly, a to se mu skutečně povedlo. Očekával jsem, že většinu prostoru pobere Downey jr. se svým za každou cenu vtipným Tony Starkem, ale nestalo se tak a pomyslným hrdinou číslo jedna se zcela zaslouženě stává mírně nevýrazný, ale jistě skvělý herec Mark Ruffalo se svým mnohem výraznějším Hulkem. Nepamatuju si, že by někdy film od Marvelu byl nacpaný akcí k prasknutí. Avengers jsou pro mě zatím nejhezčím překvapením roku. Chemie mezi postavami funguje, triky více než solidní, příběh na blockbuster obstojný a pro fanoušky komiksů a Marvelu kult. Ano, je to jednodušší a prostější než X-meni, ale film jsem viděl 2x během jednoho týdne a filmu se nemůžu nabažit. BR verze bude doma co nevidět. Rozhodně doporučuju!

• 28.7.2012  15:02

Pravděpodobně nejlepší film, který jsem od Andersona zatím viděl. Silně vymazlený retro look podpořený špičkovým hereckým souborem, kamerou a ryze originálním režisérským rukopisem vytváří jeden z indie filmů roku. Pro fanoušky režisérovy tvorby povinná návštěva kina. Nezasvěcení můžou zkusit dát Andersonovi šanci, bud si ho zamilujete nebo od něj nebudete nikdy chtít vidět nic víc. P.S.: Ani po druhé projekci film nepřestává bavit :)

• 21.1.2011  20:43

Slabší. Výrazně slabší než Jacksonův Braindead. Možná je mé hodnocení tak malé, protože jsem viděl původně Braindead a teprve potom Bad Taste. Tak či tak, Bad Taste má silné momenty, které se zaryjí do paměti (Derek a motorovka, oběd ze zvratků), ale Braindead jsem si užil rozhodně víc. Každopádně P. Jackson jako Robert/Derek exceloval!

• 2.10.2010  09:59
    Ben X (2007)

Ben X je belgické drama zasazené do života chlapce, který je autista a v běžném životě je šikanován svými spolužáky. Utíká do virtuálního světa jménem Archlord. V prvních cca. 20-minutách filmu jsem byl ohromen propojením hry s realitou. Vzájemné doplnování se funguje perfektně. Ve světě Archlord Ben hraje s kamarádkou Scarlite, virtuální hráčkou, která se mu brzy stane zásadní oporou. Film je také obohacen o malé úryvky dokumentárních rozhovorů jednotlivých postav filmu, které se snaží gradovat napětí a naznačují, jak příběh šikanovaného chlapce dopadl. Plné hodnocení po zvážení nedám za konec, který jsem sice hrdinovi od srdce přál, ale jsem realista...

• 13.11.2010  23:02

Neskutečně ukecaná komedie s typickým Ferrellem. Mark Wahlberg mi v tomto filmu opravdu nesedl, ale není to rozhodně první role, kde jsem ho doslova trpěl. Jen škoda, že po slušném začátku následuje druhá, hluchými místy plná půlka, která vsází na nedotažené "vtípky", které většinou vyjdou v prázdno. Čistě průměrná záležitost, která na první zhlédnutí neurazí, ale nepřekvapí.

• 17.8.2010  19:05

Na to, že je celý snímek vytvořený skrze stop-motion metodu je to velmi inspirativní.

• 10.7.2012  22:22
    Bez kalhot (2012)

Zajímavý námět přetavený špičkovým řemeslníkem do solidně natočeného, ale průměrného snímku. Od Soderbergha bych čekal přeci jen víc. McConaughey se v roli našel. Předpokládám, že film bude v nadcházející době značně nadhodnocen a zpopularizován dámským publikem s rozcinkanými kabelkami plnými baterek do jejich "kamaráda". /no offense!

• 24.5.2012  22:54

Berg mě přesvědčil o dvou věcech. Když se seženou peníze, film se dá splácat prakticky o čemkoliv, nikdy by mě nenapadlo, že budu koukat na film podle stolní hry, který navíc bude místy vypadat dost efektně. Bohužel Berg není ani zdaleka tak dobrý řemeslník jako Bay a Transformeři jsou zkrátka ve všem lepší a Bitevní lodi tak zůstává jen marná stylizace, která zůstává nenaplněna. Přesto musím pochválit jak jinak než nasraného Neesona a poněkud vlastenecký závěr vzdávající hold válečným veteránům. Ovšem s AC/DC to není zas takové utrpení a na mé tváři si závěr vykouzlil upřímný úsměv. Bohužel to je tak asi vše. Podobně jako John Carter i Battleship řadím mezi ty "slabší" ochutnávky letošní blockbusterové sezony.

• 25.2.2013  20:12

Autoři snímku, v tomto případě režisér Ha Yoo přetavil své divácké zkušenosti z kultovních snímků Scorseseho, De Palmy a dalších do jedné z nejčistších gangsterek, co jsem z korejské produkce viděl. Nejedná se o žánrový mix, ani zde nehraje hnací motor pomsta (jako například v neo-noirově laděné A Bittersweet). Film funguje i jako mnohovrstevnatý epos o gangsterovi, který zažije svůj postup mezi elity a následující pád, tak jako nepřímá kritika kapitalismu a jeho důsledků v chudších částech Koreje (kritika ale zdaleka není tak výrazná jako v pozdních filmech jiného korejského režiséra Kim ki-duka). Příběh stojí a padá na napsaných postavách. Zatímco ústřední dvojice kamarádů ze školy, jejichž cesty se ale radikálně rozdělily, skvěle splnuje žánrové požadavky a očekávání, milostná linie hlavního hrdiny mi přišla velmi slabá. Trochu prostříhat první polovinu a ubrat na zbytečné romanci a s plným hodnocením bych neváhal ani vteřinu!

• 11.6.2011  10:15

Neskutečně zábavná komedie vystavěná na geniálních dialozích. Osobně to považuji za lepší komedii než Veberovu další komedii Uprchlíci, nesnaží se to hrát na city a netěží to z vtipně šílených scén. Skvělý snímek na odpočinek, který je perfektní na více zhlédnutí. Můžu vřele doporučit!

• 1.2.2011  17:02

Blue Valentine mi z filmů které jsem letos viděl nejvíce připomíná Rabbit's Hole. Opět je to rodinné drama, které působí o dost více civilně a obyčejně, ale nepřišlo mi zas tak komorní a uzavřené jako právě již zmíněné Rabbit's Hole. Přesto síla Blue Valentine tkví ve výborném hereckém páru a hudbě. Nenominování R. Goslinga na Oscara považuji za zradu, protože jak Gosling tak Williams se herecký výborně doplnovali a zasluhovali nominaci oba. Prolínání dějových rovin mi ve filmu vůbec nevadilo, ba naopak mírně jsem si vzpomněl na časové dokumenty Heleny Třeštíkové, jimž se ve filmu Cianfrance tolik přibližoval. Přesto nakonec uděluji 3* a to kvůli neskutečně zdlouhavé stopáži. Nerad říkám o filmech, že jsou nudné, ale zde mě jiné slovo nenapadá. Kdyby se některé scény v apartmánu Budoucnost zkrátily, myslím, že by to filmu jenom prospělo. A druhá výtka je spíš subjektivní a to, že po celých 120 minut mě vztah mezi Davidem a Cindy nechal ledově chladným. Postavy jsou napsány tak, že divákovi ukážou světlé, ale i stinné stránky manželského páru, přesto jsem si mezi nimi nedokázal vybrat postavu, která by mi byla sympatická, a proto mi jejich osud byl celkem volný.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13