RasputincZ

okres Praha
redaktor na fandimefilmu.cz

1 4 7 10 11 12 13 následující >>
    • 2.8.2010  09:35

Kevin Spacey v tomto snímku o životním stereotypu a snaze žít herecky kraluje, Chris Cooper jako vysloužilý, homosexuální voják hraje také na jedničku. Vše okoření Mendes svojí režií a máme tu naprostý skvost. P.S.: Scéna s poletujícím sáčkem je nezapomenutelná.

• 2.8.2010  09:26
    Avatar (2009)

Vlastně vše již bylo nejspíš zmíněno, takže to vemu krátce. Opět se ukázalo, že důležitým prvkem pro úspěch filmu je reklama. Kdyby Avatar nebyl tak "přehypován" a nebyly na něj kladeny všechny superlativy jako " velký comeback, revoluční technologie, jak jste to ještě neviděli atd." určitě by na něj nezavítali lidé, kteří ve skutečnosti do kin vůbec nechodí a návštěva Avatara se pro ně tudíž stála svým způsobem vyjímečnou údálostí. Realita už je, ale trochu jiná. Naprosto souhlasím s názorem, že celý děj Avataru je vlastně jen zástěrka pro Cameronovi technologické orgie. Příběh se skládá z několika otřepaných klišé. Hlavní zápletka – hrdina, potácející se na hraně dvou civilizací a vše je samozřejmě okořeněné láskou ( Vinnetou, Tanec s Vlky, Poslední Samuraj). Během transformace do Avatara si určitě všimnete menší podobnosti s Matrixem a scéna, kde hl. hrdina zápolí o loyalitu svého lítajícího zvířete a následně si ho poprvé vyzkouší, samozřejmě také nechybí ( Harry Potter: Vězen z Azkabanu, Eragon). Pokud se smíříte s trochu jednodušším dějem, budete odměněni velkou dávkou efektů ( obzvlášt scéna s útokem na prastarý strom je výtečná). Co se týče hereckých výkonů, v rámci mezí hraje výtečně Sigourney Weaverová a velmi se mi líbil Stephen Lang, který mě jako správný americký "bad ass" bavil do poslední minuty. Nakonec bych rád vypíchl i soundtrack, který je do filmu zasazen výborně. Nejspíš jsem čekal víc. 3/5

1 4 7 10 11 12 13 následující >>