RasputincZ

• 23.7.2011  09:46

[MFF KV 2011] 90%

• 23.7.2011  09:34
    Příběh 52 (2008)

[MFF KV 2011] Celkem sympatický thriller z Řecka. Atmosféra je vystavěná na detailech a herectví Kakanakise. Každopádně ke konci se film trochu rozpadá a když divák očekává pointu, která jednotlivé časové osy spojí, nedostaví se.

• 23.7.2011  09:22
    Lovec trolů (2010)

Zatracená pecka. I tento horor je točený na obyčejnou kameru jako například Záhada Blair Witch, španělská zombie záležitost REC nebo Cloverfield. Ovšem hned nazačátku si Trolljegeren z mediální kampaně Blair Witch vystřeluje a v podobném duchu se nese celý film. Tento film je nutno brát s rezervou a mít smysl pro humor. Pokud budete očekávat intezivní napětí a strach jako třeba v případě REC, budete neskutečně zklamaní. Ovšem stejně jako v REC, i zde tvůrci vynechali jakýkoliv soundtrack a spolehli se pouze na zvuky. A udělali dobře. Protože ozvučen je film skvěle a v nočních scénách v lese na velkém plátně pár vteřin dokonce dokáže navodit mírnou dávku strachu. Samozřejmě do chvíle, než se objeví první troll :)) P.S.: Závěrečný souboj s obrovským trollem je zatraceně dobrá podívaná! [MFF KV 2011]

• 23.7.2011  08:52

Nejrozporuplnější zážitek letošních Varů. Malick vyjadřuje své filozofické myšlenky za pomocí obrazů a krásné hudby a ne vždy je jednoduché vše pobrat ve správné míře. Pokud se divák dokáže naladit na Malickovu vlnu, bude velmi spokojen a film se ho dotkne. Každopádně film rozhodně pro každého není. Bez nadsázky lze tvrdit, že Aronofskyho Fontána je oproti Stromu života letní blockbuster. Během příštího týdne chystám druhou projekci, tak budu snad moudřejší. P.S.: Po druhém zhlédnutí se mi dostává plnohodnotného filmového zážitku. Více v mé recenzi [MFF KV 2011]

• 22.7.2011  21:40

Průměrné. Nenapadá mě jiné slovo, které by tento film vystihovalo tak přesně. Upřímně jsem to po zhlédnutí trailerů očekával ještě o stupen horší. Každopádně Johnston jako filmový řemeslník obstál, o hlášky se tu stará postava Tommy Lee Jonese a úhlavní nepřítel v podání Hugo Weavinga by mohl být chvíli i skutečně hrůzostrašný nebýt toho, že je polovinu filmu bez obličeje. Škoda, že ho jako respektovaného zápornáka totálně pohřbil dabing. Další velký mínus je konverze do 3D, která je hrozně tmavá (obzvlášt ve scénách s nacisty) a akci, které je ke konci filmu požehnaně, rozhodně neumocnuje. Jako lákadlo na chystané Avengers budiž.

• 21.7.2011  09:34
    Sucker Punch (2011)

Neskutečně promrhané dvě hodiny s tímto filmem. To, že je Snyder vizuální úchyl ví snad každý. Zásadní problém je totální absence příběhu a fungujících dialogů. Kdyby mi bylo o 5 let mín, film bych asi hodnotil podstatně lépe, ale skutečně dám přednost hraní počítačové hry než opětovném sledování tohoto snímku. Sucker Punch je zkrátka jeden dlouhý videoklip s přehnaně rádoby atraktivními herečkami, které ovšem herectví moc nepobraly. Snyder by měl nadobro zůstat u adaptací a nejlépe komiksových. Snad to s chystaným Supermanem dopadne líp...

• 20.7.2011  11:12
    Trust (2010)

Pokud váháte, zda-li se na tento film podívat, doporučuji nejdříve zhlédnout trailer. Dostanete totiž přesně to, co máte možnost vidět v upoutávce. Naivní lolita nalítne internetovému pedofilovi, který ji následně "znásilní". Člověk by se pozastavil nad tím, proč vyhledávala lásku zrovna přes internet, když měla relativně fajn rodinu, dobré přátele a úspěchy ve volejbalovém družstvu. Přesto na dětskou důvěřivost tvrdě doplácí nejen ona, ale záhy celá její rodina. Drama o znásilněné se tak rázem mění do rutinního rodinného dramatu, kde se střídá zobrazení frustrací dívky, která se nepochopitelně skoro celý film pedofila zastává a otce, který se nemůže přenést přes fakt, že jako ochránce dívky selhal. V druhé polovině se dívka smíří se situací a nervově se zhroutí, záhy se zhroutí otec, že se zhroutila dívka, a pak se po americku obejmou a je konec. Ano, to jsem nenapsal o posledním filmu Davida "Rosse" Schwimmera zrovna pěkně, ale skutečně to tak prostě působí. Jediný vztah, který se během filmu nějak rozvíjel a budoval byl mezi dívkou a otcem. Závěrem mám tak pocit, že jsem zhlédl jen jedno z dalších průměrných dramat a v hlavě mi zůstala myšlenka: ,,já bych ty internety všechny zakázala!"

• 17.7.2011  08:51
    Laurentie (2011)

Celý film jsem se snažil přistupovat k dílu dvou mladých Kanadanů pozitivně, neustále jsem hledal v nekonečných onanovacích scénách smysl, význam, ale nejspíš marně. Z Laurentie odešlo bezkonkurenčně nejvíce diváků a nikdo jim to nemůže mít za zlé. Sledovat 11 minutovou scénu, kde hraje klasická hudba a tři postavy popíjí pivo dokáže být pěkně otravné a uměleckou hodnotu jsem v tom vážně nezaregistroval. Jednu hvězdu dávám za závěr, který svým twistem připomíná aspon trochu film. Nejvtipnější na tom ovšem je, že zrovna tenhle snímek, který patří mezi nejhorší a nejdivnější, které jsem letos ve Varech viděl, mi i několik dní po projekci utkvěl v paměti. [MFF KV 2011]

• 16.7.2011  23:43

Výrazně lepší než první díl, ale po emocionální stránce je to neskutečně sterilní finále. Funguje tu jedna scéna (Snapeův flashback za podpory skvělé skladby Dumbledore's Farewell z 6. dílu). I ta atmosféra, která šla Yatesovi tak skvěle od ruky v 5. a 6. dílu nějak pokulhává. Závěrem bych dodal, že jsem předlohu četl a líbila se mi. Přesto bych film radši nikdy neviděl a uchoval si o "epickém finále" pouze svoji představu, protože takhle odbytou jsem si ji prostě nepředstavoval.

• 14.7.2011  23:31
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Geniální soundtrack. Hlavní postavy skvěle fungují, každá z nich by na svých bedrech utáhla i průměrný seriál. Zezačátku jsem se moc nemohl naladit na stejně odlehčenou, revoltující vlnu. Misfits podobně jako třeba celkem nový Kick-Ass berou všechno to hrdinství, osudovost s mladým nadhledem a spíš to zesměšnují svým výstupem (například skvěle nahláškovaný Nathan, který si mě nakonec získal ze všech postav nejvíc). U Kick-Ass mě to obtěžovalo, zde mi to ve spojení s britským "šrmncem" neskutečně sedlo. Ten seriál je prostě stylový, dnešní, mladě energický a neskutečně zábavný. Plný počet nedávám kvůli druhé sérii, kde mi vadila zvýšená sebedůležitost, proti které celou první sérii tak úspěšně v Misfits zbrojili. Celá ta věc s budoucností mi přišla nelogická a zbytečná. Informace, že se Robert Sheehan (Nathan) nevyskytne v třetí řadě mě zaskočila a bojím se, že to bude obrovská rána pro celý seriál. Uvidíme, jak se s tím tvůrci vypořádají.

• 13.7.2011  13:06

Slušně epické zakončení trilogie a po Avatarovi konečně skvělé 3d zpracování! Více v recenzi

• 11.7.2011  20:22
    PIKO (2010)

Propojení hrané části a dokumentární funguje. Ovšem kdyby Řehořek natočil přímo dokument, hodnotil bych min. o hvězdu výš. Hraná část chvílemi dost pokulhává. Nelíbila se mi kamera a herecké obsazení je hned u několika postav naprosto mimo mísu. Například obsazení Miloslava Königa nechápu. Hraje policajta a přitom působí jako milý kluk, který by nejradši Rostislava Nováka ve filmu sbalil. Scény pod drogovým vlivem mohl Řehořek také prostříhat. Přesto je to sympatický počin, jsem zvědavý na další Řehořkova díla. Mimochodem Rostislav Novák ml. v roli Gregora nebyl vůbec špatný! [MFF KV 2011]

• 11.7.2011  20:06
    On (2011)

Bezkonkurenčně nejhorší záležitost, kterou jsem ve Varech letos viděl. Nepřesvědčivé herectví, chudý scénář, hudba připomínající německý teleshoping a k tomu předvídatelná "pointa". Ač bych rád, nemůžu na tomto rádoby Matrixu z Holandska najít nic pozitivního. Opravdu nedoporučuji ke zhlédnutí. [MFF KV 2011]

• 10.7.2011  12:52

Nejslabší řecký film, který jsem na festivalu viděl. Příběh se točí kolem dvou postav, které se v závěru filmu potkají. Režisér ale valnou většinu stopáže věnuje Charisovi. Mladému chlapci, který jezdí na skateboardu, pije a zajímá se o dívky. Normální pubescent. Setkání s Vasilisem nedopadne dobře, ale postava Vasilise není dostatečně vykreslena. Dvojce režisérů se zaměřila pouze na jeho intimní život a frustraci vyvolanou ekonomickou krizí si divák musí domyslet. Film zmařené mládi je v současnosti aktuální snímek, který místy uspává, ale jsem toho názoru, že časem naprosto ztratí na hodnotě. [MFF KV 2011]

• 9.7.2011  12:04

Velké překvapení. Na film jsem šel bez očekávání a dostalo se mi slušné zábavy. Řekl bych až nacionalistické cítění mezi Stavrosem a kamarády funguje a baví do chvíle, než se na plátnu objeví ztracený albánský syn. Rozhodně nejvtipnější záležitost, co jsem na letošních Varech viděl. Škoda závěrečného twistu, který jednoduchost a svižnost filmu poněkud ničí a příběh se snaží zbytečně zamotávat. [MFF KV 2011]

• 8.7.2011  22:16
    Pouta (2009)

Mezi současnou českou kinematografií naprostý klenot. Sám sobě nadávám, že jsem se k němu dostal až na letošním festivalu. [MFF KV 2011]

• 8.7.2011  21:50

60%. Řemeslně dobré, ale obsahově je to naprosto průměrné. Celý film budete mít pocit, že už jste to někde viděli. Filmů podobného ražení je zkrátka už moc. Neměj strach je další sterilní vykřičník, který má veřejnost upozornit na stále aktuální problém zneužívání dětí. Ano, je to velký problém, ale točením stejných filmů tomu pán režisér nijak nepomůže. [MFF KV 2011]

• 8.7.2011  21:17

Mám hudbu José Gonzáleze moc rád, což byl logicky hlavní důvod, proč jsem se na tento hudební dokument vypravil. Dokument má strašně pomalé až uspávací tempo (bohužel jsem párkrát skutečně málem usnul). Přesto jsem jednu z hlavních myšlenek Gonzáleze vstřebal, a to fakt, že neustála tvorba melancholických písní má své následky i na samotného autora. José se nikdy úplně nevyrovnal s rozpadem jeho rodiny a vzpomínky se mu vrací skrze svojí hudbu. Mezi světlejší části dokumentu patří rozhodně záznamy z konzertů, které potěší aspon fanoušky jeho hudby a určitě nejen je. Gonzalezův život je vyprávěn za pomocí vtipné animace. Zbytek dokumentu je pomalé rozjímání švédského hudebníka. Objektivně by to byly asi dvě hvězdy, subjektivně 3*. [MFF KV 2011]

• 29.6.2011  20:30
    Hanna (2011)

Wright natočil divný film, který je žánrově těžko zařaditelný. Režisér koketuje s komedií, rodinným dramatem, road movie a v neposlední řadě také thrillerem a hororem. V kostce se jedná o béčkové revenge movie s pořádnou dávkou artu, zajímavé kamery a naprosto skvěle sedící hudby od Chemical Brothers (v čele s skladbou Container Park). Nebýt stupidní pointy a špatně nasnímané akce, šel bych minimálně o hvězdu výše.

• 29.6.2011  20:04

Duncan Jones i podruhé dokázal, že s poměrně malým rozpočtem dokáže natočit inteligentní a stylové sci-fi. Tentokrát, ale budu hodnotit o hvězdu níž než předchozí počin Moon. I v Source code funguje na první pohled neštastná romantická rovina, ale Jones očividně změknul a alternativní happyend propojený s americkým vlastenectvím mě moc neoslovil. Každopádně film má spád, styl a zabaví. Jake Gyllenhaal v roli funguje na jedničku a Jones potvrdil, že si herce do hlavní role umí vybrat pečlivě (stejně jako Rockwella do Moon). Moc se těším na další filmy od Duncana Jonese, ale Source code k jeho nejzdařilejším podle mého názoru zkrátka nepatří. 60%

• 25.6.2011  12:14
    Lidice (2011)

Nikolaev se látky zmocnil důstojně. Z příběhu Lidic vytlačil na české poměry slušné drama, které má za úkol vyprávět skutečný příběh Lidic a především diváka dojmout. Na emocionální strunu hraje především hudba (James Harries a Hrůza), která je sice povedená, ale všeho moc škodí. Můžu vám říct, že tak agresivní, prvoplánovou hru na city jsem už dlouho ve filmu neviděl. Naposledy snad 20-minutové loučení se psem v Marley a já. Nemám tohle tlačení na pilu rád a možná právě tohle mi celkový dojem z filmu dost ovlivnilo a trochu zkazilo. Jak Karel Roden, tak Zuzana Bydžovská patří k české herecké špičce a jsem toho názoru, že Zuzana Bydžovská byla v závěru filmu značně herecky nevyužita. Postava Romana Luknára bude pro leckoho možná nejzajímavější. Neštastný sluha nelidského režimu, který si uvědomuje, že přežít není vždy výhra, každý tuší, jak to s ním dopadne, ale stejně si na to počkáme dalších zbytečných 10 minut stopáže. Tím se dostávám k dalšímu problému – délce. Lidice má úctyhodné dvě hodiny a drobné prostříhání vizuálně zajímavých záběrů, které do kontextu surového historického velkofilmu nikterak nesedí, by nebylo rozhodně na škodu. Za nejsilnější scénu považuji příjezd nic netušícího Šímy na místo Lidic a jeho zoufalý běh po zasněžené pláni, kamera se neustále oddaluje a plán vypadá nekonečně. Lidice jsou celkem povedeným snímkem, ale mé očekávání byla trochu jiné. Očekával jsem, že se Nikolaev vydá podobnou cestou jako v jeho Kousku Nebe, které bylo skromné, komorní drama s vyváženou romancí. Nestalo se tak. 60%

• 25.6.2011  11:33
    Takešiho hrad (TV pořad) (1986)

Modla mého dětství. Nejoblíbenější soutěžní pořad. Nový Ninja faktor je proti tomu slabý odvar.

• 25.6.2011  11:28
    Rango (2011)

Ranga je třeba vidět v originálním znění. S dabingem Johnnyho Deppa je hodnocení hned o hvězdu vyšší. Odkazy na Leoneho westerny a Apokalypsu potěší. Jsem si jistý, že tento animák více ocení starší diváci než děti, a to nejen díky podivně realistické animaci.

• 11.6.2011  10:36
    Neznámý (2011)

Serra si natočil svoji vlastní bournovku. O ten film jsem se zajímal prakticky jen kvůli účasti mého oblíbeného herce Liama Neesona. Po skvělém Taken jsem doufal, že si Liam hodí nějakou akční scénku, protože i v akčních žánrech má neskutečný potenciál. Bohužel, většinou za něj špinavou práci činí zde nikterak přitažlivá Diane Kruger. Serra by měl zůstat u horrového žánru. Jeho cit pro temné brutální až morbidní scény mu prosakoval i do této látky a mě to tam zkrátka vadilo. Neznámý je naprosto průměrná žánrovka. Serra se pokusil film oživit závěrečným twistem, ale z mého pohledu to film ještě víc sráží a hodnocení 3* je naprosto adekvátní.

• 11.6.2011  10:15

Neskutečně zábavná komedie vystavěná na geniálních dialozích. Osobně to považuji za lepší komedii než Veberovu další komedii Uprchlíci, nesnaží se to hrát na city a netěží to z vtipně šílených scén. Skvělý snímek na odpočinek, který je perfektní na více zhlédnutí. Můžu vřele doporučit!

• 29.5.2011  10:56
    Dilema (2011)

Příšerná komedie pokud se to tak vůbec dá nazvat. Typický příklad zkaženého amerického mainstreamu. Jednu hvězdu dávám za to, že si Vaughn jakožto producent vydupal ukázat svoji loyálnost vůči týmu Chicago Blackhawks, ale to je spíš moje osobní malé plus. Kdyby se ten falšený konec trochu zkrátil, možná by to bylo na 2*, takhle zůstanu u jedné.

• 20.5.2011  16:11
    Všemocný (2011)

Od Limitless jsem nečekal vůbec nic, přesto jsem se dost rychle ponořil do tempa filmu a film jsem si 100% užil. Začátek je svižný, rychlý a především stylový. Právě první třetina, kdy je hlavní hrdina především stále looser mi připomnělo Kick-Ass, který opravdu nemusím. Bradley Cooper je sympaták, ale po herecké stránce byli přeci jen lepší De Niro a také mladá Abbie Cornish. Během druhé části filmu občas zamrazí (scéna s Melissou), ale fetácké dram alá Rekviem za sen se nekoná, spíš se to scénáristům hodí pro vygradování celé zápletky. Závěr má grády a pořádnou dávku napětí, solidní biják a zatím bez debat nejlepší Burger!

• 11.5.2011  20:04

POZOR! Komentář obsahuje nepatrné SPOILERY!!! Naprostá testosteronová jízda! Viděl jsem všechny díly série kromě třetího a nepovažuji se za fanouška. Ovšem tento díl byl rozhodně nejlepší a měl zkrátka to, co předchozím dílům strašně chybělo. Mělo to koule. Kombinace Vin Diesela a Dwayne Johnsona fungovala perfektně. Ve chvíli, kdy postava Dwayne Johnsona prohlásí, že jde do šíleného plánu s Dieselem taky, normálně jsem se v sedadle tetelil blahem. Přestřelky v brazilských favelách s klidnou duší přirovnám dynamikou ke Scottově Black Hawk Down a naprosto oprávněně.Tempo filmu šlape jak hodinky, scénář občas zaškobrtne, ale to divák, který viděl předchozí díly nemůže považovat za vyloženou chybu, spíš za klasický standard. A na závěr to nejlepší, a to akce. Lin akční scény zvládnul naprosto skvěle, závěrečná honička nepostrádá grády, a především, rozpočet filmu je vidět! V Rychle a zběsile 5 upustili plyn a začali více střílet a je to jedině dobře. Obrovské překvapení a vzhledem k úspěšným tržbám pětky, lze očekávat, že na šestý díl dostane Lin ještě větší rozpočet a nás bude čekat ještě větší akční peklo!

• 11.5.2011  19:23

Velmi kvalitní seriál, kde dominuje herecké obsazení, dobová atmosféra a scénář, ale maximální seriálový zážitek to pro mě po prvné sérii není. Bavilo mě sledovat vyvíjení vztahů mezi jednotlivými postavami a nutno říct, že Boardwalk empire má skvěle našlápnuto na druhou sérii. Přesto jsem čekal větší dramatické zvraty a nic zásadního se za prvních 12. dílů nepřihodilo. Nechci tím říct, že by snad v seriálu o nic nešlo, protože to není pravda. Business Nuckyho Thomsona se během seriálu znatelně mění a dost podstatné věci o postavě Steve Buscemiho se dozvíme dokonce až v posledním dílu 1. série. Přesto jsem v seriálu postrádal nějakou dramatickou katarzi, kterou bych si zapamatoval. Takže po první sérii slušných 80%.

• 11.5.2011  19:17
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Zatím naprosto skvělý seriál od HBO. Po prvních 4 dílech nemám co vytknout. Sean Bean je neskutečnej sympaták a v té hromadě postav jsem se dokázal dobře zorientovat a vybrat si své oblíbence a samozřejmě i neoblíbence. Po prvních pár dílech také můžu prohlásit, že mě seriál baví mnohem více než Boardwalk empire, kde exceloval Buscemi, ale něco mi k dokonalosti chybělo. Zde, v drsném světě fantasy plném intrik a zvláštně propletených vztahů se hned cítím lépe a navíc: ,,winter is coming!" Už aby byl další díl!