RasputincZ

RasputincZ

D C

okres Praha

38 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

 • poster

  Dobrý Will Hunting (1997)

 • poster

  Velká nádhera (2013)

  Doposud viděno 4x v kině. Moje reakce po každém zhlédnutí byla totožná: ještě jednou.

 • poster

  Akira (1988)

 • poster

  Sedm (1995)

 • poster

  Temný rytíř (2008)

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

  Tokyo. Jeden bod. Bod, který spojuje dvě osoby, neznající se navzájem. Úspěšného muže, který se potácí kolem krize středního věku a mladou dívku, která zatím neví, jak naložit se svým životem. Obě je spojuje osamělost. Jsou ztraceni. Nacházejí v sobě východisko, útěk. Sofia Coppola nás provádí jejich skromným, komorným příběhem neskutečně citlivě. Pečlivě volená hudba a scénář vše jen podtrhuje. Šarmantní Bill Muray a NÁDHERNÁ Scarlet Johansson hrají své role vážně věrohodně a jejich emoce působí skutečně. Závěr celého filmu je na Ztraceno v překladu to nejkrásnější. Závěrečné záběry odjezdu z Tokya podnícené opět skvělou hudbou jen symbolizují konec krásného, lidského příběhu. Stalo se Vám již někdy, že by se pro Vás stala 90 minutová projekce filmu to nejkrásnější za celý den? Já to zažil a za to děkuji.

 • poster

  21 gramů (2003)

  Znáte ten pocit, když si koupíte čokoládové vajíčko s překvapením, opatrně ho otevřete a chystáte si sníst tu čokoládu, na kterou jste už od toho to výrobce zvyklí, jenže tady je ještě mnohem lepší, než jak ji znáte. Nyní pomalu otevíráte překvapení, ale jste zmatení, nevíte si rady jak dát jednotlivé součástky dohromady, aby do sebe pasovaly. Po chvíli se zdají být jednotlivé součástky srozumitelnější a srozumitelnější. Nakonec dáte části dohromady a jste o to víc příjemně překvapeni, že se celou tu dobu to nejlepší schovávalo právě na konci. Povedená hračka vás snadno i dojme a vy si už můžete jen přát, aby výrobce tvořil takových to vajíček více. 5/5

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

  Slovo skvost tento film vystihuje dokonale. Moc často se mi nestane, že bych viděl film a chtěl se na něj ihned podívat znovu. První polovina se skládá především z delších dialogů, ale rozhodně mě nenudila. Herecké výkony především Caseyho Afflecka, Brada Pitta a také Sama Rockwella jsou perfektní. V režii Andrew Dominika je vidět jistá spojitost s tvorbou Terrence Malicka. Nádherná kamera Rogera Deakinse a poetická hudba Cavea a Ellise diváka uklidnuje a zárověn připravuje na závěrečné tornádo vjemů, hereckých grimas, geniálních záběrů a ohromnou dávku napětí.