Vyhy

Vyhy

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 2.7.2018  19:31
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Jeden z nejlepších sitcomů, které spolu s manželkou sledujeme. Momentálně sjíždíme sedmou řadu a už si nedokážeme představit den bez Takové moderní rodinky. Je to vtipné, vkusné a pro rodinu jak dělané. Navíc oceňuji zpracování formou dokumentu, kdy se nám hlavní postavy vyjadřují ke svým činům či během příběhu se zadívají provinile do kamery. Prostě mezi sitcomy jednička. Snad to budou natáčet do nekonečna!!

• 27.5.2018  18:30

Tiché místo má skvělou myšlenku. Konečně nějaké sci-fi, které se trochu vymyká stereotypu. Spojit přežívání a strach vydat zvuk byla brilantní myšlenka. Proto si troufám říci, že první polovina filmu funguje na jedničku, a sledovat rodinku Abbotových, jak si nastavili své životy, aby v tomto novém světě přežili, je záživné. Pochopitelně, díky tomu vyvstává spousta otázek, a to filmu hodně škodí. Je úplně jedno, že o mimozemšťanech nevíme skoro nic – taky co bychom měli vědět, stačí nám jen to, že chtějí jako vždy vyhladit naši planetu. Spíš pak diváka napadne otázka: Když mimozemšťani nereagují na přírodní zvuky, jako je vodopád či rozbouřená řeka, a neslyší vás díky nim, proč bydlet uprostřed pole, a ne u té řeky? A jak to, že jim nevadí zvuk přírody, ale zvířata ano? Ale jste schopni toto neřešit a chcete si užít super jízdu. Ta přijde. Druhá polovina je velmi akční a jde do tuhého. Žel, film se nevyhnul hollywoodské šabloně a konec je nudný, předvídatelný a všechno možné, jen ne nápaditý. Je to velká škoda, protože film má spoustu světlých momentů, jako je práce se zvukem či budování atmosféry. Jen škoda toho příběhu, který jsme už milionkrát viděli.

• 27.5.2018  18:20

Je vidět, že se tady nešetřilo a mistrovská práce režiséra Ridleyho Scotta je ve snímku cítit na každém kroku. U mě byl největším problémem příběh. Nebyl vůbec záživný, strašně se to táhlo a chvílemi jsem se přistihl, jak tak trochu doufám, že to bude už končit. Po zhlédnutí jsem přemýšlel, co mi ten film dal a nemohl jsem na nic přijít. Ano, bylo to fajn, skvělý vizuál, prostředí, kamera, ale jinak nic víc.

• 27.5.2018  18:20

Určitě oceňuji přiblížit nám útok, jak skutečně probíhal, a také se mi líbí, že Clint Eastwood hlavní role obsadil skutečnými vojáky, kteří útoku zabránili. To je ale asi vše. Samotný útok trvá jen pár minut a je až na konci filmu. Předtím sledujeme jen to, jak kluci rostou, utužují se v přátelství, mají své problémy. Potom jak jsou na vojně, jak mění své životy. Jednoduše nic zajímavého. Spíš než na dospívání hlavních hrdinů bych se třeba zaměřil na útočníka – jeho přípravu, motivaci. Kdybych to tušil, podíval bych se jen na pár finálních minut.

• 27.5.2018  18:19
    Pračlověk (2018)

Mé hodnocení je asi ovlivněno trochu tím, že mi tento způsob zpracování vůbec nevadí, a čas od času jsem ochoten jej zkousnout. Pračlověk nefunguje v jediné věci a tou je příběh. Je velmi jednoduchý a věřím, že děti dokáže zaujmout a budou s otevřenými ústy hltat každičký moment, ale pro nás odrostlejší je to pochopitelně velmi jednoduché a předvídatelné. Co nejvíc funguje, tak je humor. Místy je logicky až moc vyhrocený a padá do trapnosti, ale obecně jsem se dobře zasmál a líbilo se mi to. Skvělá myšlenka, legrační momenty. Krásná oddychovka...

• 23.5.2018  21:33
    Deadpool 2 (2018)

Dvojky to maj vždy nejhorší, hlavně když jednička zažila obrovské BUM a jak u diváků, tak kasovně zazářila. Deadpool 2 se s tím ale dobře popral. Nejslabším článkem je příběh, ten ze začátku mě vyděsil a s hlavou v dlaních jsem doufal, že se dívám omylem na jiný film. Naštěstí to rychle zmizelo, a i když nadále film obsahoval spoustu klišé a ohraných situacích, hlášky a brutální akce mi to vytěsnily z mysli. Je zapotřebí ale mít trochu přehled o filmech, hlavně o těch komiksových, pak vám Deadpoolovi hlášky nevyzní naprázdno do větru. Jop, opět jsem se nasmál, akce zaujala a ruka Davida Leitcha, který pracoval i na Johnu Wickovi, byla v tomto směru poznat. Už se ale pochopitelně nekoná wow moment, který jsem zažil u jedničky. Už mě DP neměl čím překvapit. Ale Cable byl super, Domino také a pár překvapivých cameo a událostí se našlo. Slušné pokračování – prostě to neberte vážně.

• 12.5.2018  16:50

Francouzské komedie mám rád, dokonce je vyhledávám. Jako to ale bývá u všeho, občas narazím i zde. Tareka Boudaliho, který tento film režíroval, a i si ve filmu zahrál, mám rád. Viděli jsem jej asi už ve třech komediích a vždy mě neskutečně bavil. Tady se to úplně nepovedlo. Nemohu říci, že by to nebylo zábavné. Občas jsem se zasmál, má to dobrou myšlenku, nechybí typický francouzský humor. Čas od času to ale hodně tlačí na pilu, je to chvílemi zbytečně přehnané a lehce to zapadá do trapných vtípků, které nikoho nezajímají a jsou ohrané. Je to škoda, těšil jsem se hodně a byl jsem mírně zklamaný.

• 10.4.2018  20:11

Norové jsou převážně známí svým tvrdým přístupem a temnou atmosférou. Miluji od nich seriály a i několik krimi filmů. Když se k nám dostala pohádka, docela mě to překvapilo, ale na druhou stranu proč ne. Může být zajímavé vidět, jak se s tím poprali. A musím říci, že se jim to krásně povedlo. Je to sice typická šablonovitá pohádka, ale potěšila. Je to krásně barevné, má to humor, myšlenku. Musíte se naladit na vlnu rodinného filmu (pohádky) a bude se vám to líbit. Oproti české tvorbě je toto skoro oscarový snímek.

• 19.3.2018  22:29
    Annihilation (2018)

Anihilace šla do kin pouze v Americe a bylo nám to odůvodněno tím, že je film příliš inteligentní a důmyslný na to, aby ho průměrný divák pochopil. Tím nám vlastně řekli, že převážná část zemí by si s filmem neporadila, ale USA ano. Jak jinak. Naštěstí díky Netflixu máme možnost všichni film zhlédnout a buď přijít na to, že jsme skutečně tak hloupí a skrytý smysl příběhu nám uniká, anebo že to tak horké nebude a film pochopí a užije si opravdu i obyčejný divák na gauči s pytlíkem brambůrků. Každopádně, Anihilace je velmi zajímavým sci-fi filmem. Všechno shazuje ze stolu vizuální stránka, jenž se skutečně povedla a objevovat svět v Záři je více než pouze zajímavé. Trochu mě mrzí, že se nerozvedla ústřední myšlenka toho, co nám chtěli tvůrci původně sdělit a že to klouže čistě jen po povrchu. Taktéž mi hodně vadily časté flashbacky do života hlavní hrdinky. Navzdory tomu jsem rád, že jsem si na film našel čas a poznával jeho tajemství. Zázrak jako u Ex Machiny, kterou natočil stejný režisér, se ale nekoná.

• 4.3.2018  00:06
    Pěšky podél Nilu (TV seriál) (2015)

Báječný čtyřdílný dokument plný odhodlání a vytrvalosti. Líbila se mi autentičnost v podání záznamu celé cesty - ve městech a vesnicích se štábem, v hůře dostupných částech jen on sám (maximálně se svým průvodcem). Co ten týpek si musel vytrpět. Prošel válečnou zónou, pouští, pralesem ... Kolik lidí potkal, zvyků vyzkoušel a kolikrát unikl smrti z náručí. Opravdu skvělý dokument a důkaz toho, že dopravní prostředky nepotřebujeme k životu, kdyby bylo víc času. :)

• 1.3.2018  18:03
    Já, Tonya (2017)

Nějak mě to nechytlo. Možná to je tím, že reálný příběh jsem z médii sledoval, takže jsem tak trochu věděl, jak to celé dopadne a nemělo mě co překvapit. Dlouhá stopáž, hodně tlačené na komedii, prapodivný styl vyprávění. Mrzelo mě, že jsme se nezaměřili spíš víc na krasobruslení, ale na její osobní život plný domácího násilý a divných rozhodnutí. I tak to občas pobavilo, potěšilo a Margot Robbie to zahrála bravůrně.

• 22.2.2018  17:21

Origin nového hrdiny, které jsme poznali jen na moment v Civil War, se povedl. Oproti nedávnému Ragnaroku je zde minimum humoru, což já oceňuji. Objevovat Wakandu mě bavilo a poznávat nové postavy a pochopit jejich smysl v tom všem mě rozhodně nenudilo. Potěšil mě Martin Freeman, který jako vždy zabavil. Jediný problém jsem měl se závěrečnou bitvou, která se mohla natočit zcela jinak. Je to jednoduše klasická marvelovka, která ale zas ukazuje něco jiného a i když je příběh skutečně jednoduchý a šablonovitý, jednoduše to diváka baví.

• 17.2.2018  17:37

Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, protože jsem si film pustil bez předešlého zkouknutí ukázek. A hle, příjemně mě to překvapilo. Je to zábavné, úsměvné, pohodové a tak dobře natočené, že se vám to prostě musí líbit. Nic tak příjemného jsem dlouho neviděl.

• 11.2.2018  17:15

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnost, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana.

• 11.2.2018  17:10
    Velká hra (2017)

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

• 7.2.2018  20:00

Jednička mě lehce uspávala a i vlastně bavila. Dvojka byla o poznání horší.

• 25.1.2018  19:29
    Bába z ledu (2017)

Na český film až moc dobře vymyšlený. Sám od sebe bych si ho asi nepustil, ale 16 nominací na Českého lva mě přeci jenom zlákalo. Tragický život ovdovělé Hanky, která má kolem sebe jen debilní rodinu, mě překvapil. Uznávám, že její synové byli vykresleni až moc na přes držku, ale věřím, že i takový lidé mezi námi normálně žijí. Přesto, seznamování Hanky s Bróňou, jejich oťukávání, otužování – to všechno bylo natočeno s citem, rozumně a i příjemně. Zuzka Kronelová svou roli Hanky zahrála naprosto dokonale. Navíc, její postavu obdivuji. Já bych s takovými lidmi žít nemohl. Ještě se mi líbila Tatiana Vilhelmová, kterou moc nemusím, ale tato role jí naprosto sedla. A plus za samotný závěr. Film to není nějaká extra třída, ale je natočen skutečně dobře, a pokud přihlédnu na to, že se jedná o českou tvorbu, tak nemám nic, co bych vytkl.

• 10.1.2018  09:58

V případě Zázračného kola se žádný zázrak nekoná. Nějak mě prostě nebavilo dívat se skoro hodinu a půl na jednu problémovou rodinku, která to zas až tak dobře nezahrála. Kate Winslet se musela při potopení Titaniku pořádně praštit do hlavy, jelikož zde jí v devadesáti procentech příběhu bolí hlava a dává vám to zřetelně najevo. Vlastně ani příběhová linka, kdy podvádí svého manžela a snaží se být herečkou jako tenkrát není vůbec zajímavá. K tomu se přidejte jejího synka, jenž má zálibu v zapalování věcí – a to je vše, nic dalšího u něj nečekejte, a Justina Timberlakea, který vám neustále při sledování filmu kouká přímo do očí a vypráví vám stejný příběh, na který se díváte (to kdybyste asi netušili, na co se díváte). Nic jsem z toho filmu nedostal, ani žádný zvláštní pocit se nedostavil.

• 7.1.2018  20:15

Nového zpracování Jumanji jsem se šíleně bál, ale kupodivu se mé obavy nenaplnily. Už na začátku bylo jasné, že se historie opakovat nebude a z moderního zpracování se kultovní film nestane. Není zde ta původní atmosféra, geniální herec (RW) a nic, co by vás maximálně upoutalo. I tak se ale jedná o docela zábavý rodinný film. Příběh je jednoduchý, nějak zajímavý. Co se mi spíš líbilo byl humor. Každý ze čtyř herců byl něčím zajímavý a dokázal jiným způsobem rozesmát. Nejvíc se mi asi líbil Jack Black, jelikož se do něj "vtělila" mladá pipka, maximálně rozmazlená. Dwayne Johnson zahrál jako vždy. Nebylo to vůbec trapné, nějaké scény zněly do prázdna, ale převážná část mě docela dost rozesmála. Rodinný americký film je to skvělý. Je tam humor, akce, krásné scenérie a pár odkazů na původní film. Nic víc se ale nekoná...

• 31.12.2017  00:36
    Most (TV seriál) (2011)

1. řada Nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. První řada měla vše, co jsem od Mostu očekával. Vlastně mě to ani jednou nepustilo, nebyl tam ani jeden okamžik, kdybych se nudil. Mé počáteční obavy se vypařily jak pára nad hrncem. Nejdřív jsem si myslel, že Sagu nebudu moc vystát a raději jsem se přikláněl k Martinovi, ale po několika dílech se mé sympatie otočili. Nechybí zde sériový vrah, mrazivá atmosféra, dobře napsané postavy a "pomalé" tempo. Dlouho jsem neviděl tak skvělý seriál. 2. řada Měl jsem menší problém se zakoukat. Chyba rozhodně nebyla ve zpracování a ani v postavách - vše pokračuje v dokonale načrtnutých kolejích. Spíš jsem se zalekl příběhu, jelikož ve druhé řadě nemáme už klasického masového vraha, ale spíše teroristy bojující za "správnou" věc. Po několika dílech jsem se ale opět dostal na vlnu nepopsatelného vzrušení a sjížděl jsem každičký okamžik. Sagu mám čím dál tím raději, ta herečka ji hraje dokonale! 3. řada A kvalita seriálu se opět zvedá. Nebojím se tvrdit, že třetí řada je rozhodně lepší než ta předcházející. Masový vrah, který ze svých obětí vytváří "umělecká" díla. Několik zajímavých dějových linek, které spolu na první pohled nemohou souviset, ale nakonec jako vždy je vše propojené. Sofia Helin opět posouvá svou postavu na další level a hraje ji opravdu dokonale. Po dvou řadách jsme se dočkali obměny jedné z hlavních postav a místo Kima Bodnia (Martin) tu máme Thurea Lindhardta, který hraje Henrika - skvělá náhrada. Asi lepší postava jak Martin, zajímavější. Těším se na čtvrtou řadu. Jen tak dál!

• 28.12.2017  21:23
    Sněhulák (2017)

Rovnou se přiznám, že jsem žádný román z pera legendárního spisovatele Jo Nesbøa nečetl, takže nemám srovnání. Ale podle reakcí těch, kteří Sněhuláka četli, je to prý katastrofa. On i samotný film nedokáže sám pořádně stát a toho nemusíte s ničím srovnávat. Nesympatické postavy, do kterých jsem se těžko vžil. Samotný příběh je možná zajímavý, ale je špatně podaný. Chyběla mi zde mrazivá a přitažlivá atmosféra, kterou normálně severské detektivky mají. Film sráží i to, že vraha poznáte hned, jak se na scéně objeví, což je hned na začátku. Táhlé, bez čehosi, co by mi vyrazilo dech.

• 27.12.2017  12:14
    Medvědi (2014)

Krásný dobrodružný dokument s dechberoucí přírodou, zvířaty a příběhem o přežití. Místy se skoro jednalo o pohádku, ale jinak je to boj o holý život.

• 23.12.2017  18:10
    Kdo přežije: Caramoan (TV pořad) (2013)

Opět skvělých 15 dílů plné přežívání, intrik, soutěží a krásné přírody. S finálem nejsem spokojen, ale co nadělám. Oblíbení hráči - Malcom, Reynold a Eddie.

• 10.12.2017  22:59

Francouzské komedie mám doopravdy rád. Mezi mé nejoblíbenější řadím Co jsme komu udělali, Nedotknutelní, Srdečně vás vítáme či I dva jsou rodina. Francouzi umí vytvořit inteligentní humor a jejich komedie mají hlavu a patu. Dokud nás svatba nerozdělí také dává smysl, netvrdím, že ne. Celkové poselství je krásné a chytré a duchaplné. Občas jsem se i pousmál. Ano, v tom je ten problém. Pousmál jsem se. V první polovině, tedy v přípravách na svatbu, jsem trpěl, jelikož mě příběh uspával. Nakonec přišla už samotná svatba, respektive hostina a oslava, která byl zachránila. Líbil se mi proslov a překvapení ženicha. V tomto okamžiku to mělo celkem drive a bavilo mě to. Jako celek mě to ale moc nezaujalo a čekal jsem o mnohem víc. Potenciál to rozhodně mělo.

• 5.12.2017  22:44
    7 životů (2017)

Režisér Tommy Wirkola má talent natočit film vždy s originálním a neotřelým námětem, ale zpracování a maximální vytěžení z látky trochu pokulhává. A zde je to stejné. Naprosto geniální myšlenka, ale dalo se z toho vytěžit víc. Víc bych se zaměřil na soudružnost sester a na jejich přežívání. Co se totiž stane jedné z nich, musí ovlivnit všechny. To zde byl jen malý náznak úrazu v dětství. Dále bych potřeboval vysvětlit, kde se holky naučily tak dobře bojovat. Však sundaly i trénované chlapy a jejich převahou to rozhodně nebylo. Trochu mi také nesedly okaté přizpůsobené momenty, když například spreje explodovaly v mikrovlnce přesně na vteřinu, kdy skončil odpočet... Moc jsem nepochopil motivaci Pondělí a hlavně závěr. Přesto to mě film docela bavil a neměl žádné hluché momenty. Takové lepší průměrné akční sci-fi z nedaleké budoucnosti.

• 4.12.2017  19:22
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. řada Seriálu jsem se dlouho vyhýbal, i když jsem o něm slyšel ze všech stran. Nakonec jsem také podlehl a musím uznat, že všechny pozitivní recenze a ohlasy měly pravdu. Jedná se vskutku o geniální seriál. Hned od prvního dílu si mě neskutečně zaháčkoval. Kluci to hrajou fakt skvěle a díky nim to není jen mysteriózní sci-fi, ale i zábavná podívaná plná nostalgických písniček, seriálů a odkazů na všechno možné. Dlouho se mi nestalo, abych osm dílů zhlédl za dva večery. Mrazivý pocit přes sledování vyvstal hned několikrát. 2. řada S druhou řadou už nepřichází ten mrazivý pocit z neznámého. Trvalo mi skoro pět dílů, než jsem to začal zas brát jako pořádné mysteriózní sci-fi a ne jen příběh o mladistvých z osmdesátek. Paradoxně se mi tedy líbil nejvíc prostředek (kromě sedmého dílu, který beru za maximální zbytečnost), ale finále mě opět zklamalo. Čekal jsem to trochu jinak, zajímavější, nečekanější. I tak celkově dávám pořád celému seriálu 100%, protože si to za herce, kameru, střih, hudbu, humor, akci ... zaslouží!

• 25.11.2017  20:30

Geostorm má zálusk se stát nejhorším filmem letošního roku. Upřímně jsem čekal katastrofický film, kde dostanu tunu nereálností, obyčejných hrdinů, jenž projedou autem přes padající mrakodrapy, a přežijí celou apokalypsu. V tomto směru mě třeba uspokojilo San Andreas, které bylo postavené tak na hlavu, až mě to bavilo. Prostě akční katastrofická jízda. A zde? Řešení rodinný vztahů, politika, intrikaření, trapné hlášky, plné klišé a spousta dalších hovadin. Absolutně o ničem, přitom začátek vypadal tak slibně! I celá ta myšlenka, že hraní si na Bohy se nevyplácí ( i když to vlastně bylo jinak), je dobrá, jen to provedení je tak žalostné, že jsem měl chuť odejít z kina.

• 25.11.2017  20:21

Já padouch 3 si víc jak tři hvězdičky nezaslouží. Už se jedná o hrané téma, které lehce zapadává do „dětské“ zábavy. Příběh nic moc originální občas vylepšily scénky s mimoněmi, ale ti moc prostoru také žel nedostali, a tím pádem spadla trojka do průměru. První dva díly už nic nenahradí.

• 19.11.2017  11:22

Když nasadíte laťku hodně vysoko, pak se těžko překonává. Stejně jako u letošních Strážců galaxie, i zde se laťka nepřekonala. Je to stejně obroukaná písnička, kterou ale dokážete poslouchat dokola, a i když je to šíleně předvídatelné a jede to podle zajetých kolejí, stejně to baví a má to dobře vyvořený kabát. Za mě obstojné pokračování.

• 17.11.2017  20:06

Knižní předlohu jsem žel nečetl a ani jiné adaptace tohoto románu jsem také neviděl. I tak mám ale romány a detektivky od Agathy Christe rád (ujíždím na britských filmech o slečně Marplové..) a proto nová a modernější verze Vraždy v Orient expresu byla jasná volba. A výsledek? Možná nejlepší film letošního roku? Výtečné provedení, skvěle vybraní herci a dobře napsané postavy. Kamera a záběry na okolí a vlak neměly chybu. Mělo to správnou atmosféru. Jediná chybka je, ale za to režisér nemůže, že jsem hned rozpoznal, kdo za vraždu asi mohl. Divák vyřeší případ rychleji jak H. Poirot (skvěle ho režisér zahrál!), ale i tak to byla skvělá jízda. Těším se na dašlí díly.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10