Vyhy

Vyhy

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 9.9.2018  15:41
    Dexter (TV seriál) (2006)

Tak dokoukáno celé. Dexter teď patřil k mým večerům, kdy mi dělal společnost a já se vždy těšil. A to je základ dobrého a úspěšného seriálu. U pilotu, který jsem viděl před několika měsíci, jsem přitom málem snahy vidět další seriál vzdal. Stačilo ale pár dalších dílů a už jsem se stal závislým. Každá řada přinesla něco nového, občas se samozřejmě objevila nějaká slabší, ale jako celek je to naprostá dokonálá jízda. A samotné filnále? Stále nevím. Dopadnout to mohlo pochopitelně hůř, ale v rámci možností to asi jde. Ještě si to musím nechat poležet v hlavě. Ale jinak skvělý seriál, na který budu vzpomínat celý život.

• 9.9.2018  15:38
    Temná věž (2017)

Knihy jsem nečetl, což rozhodně v budoucnosti chci napravit, takže nemohu srovnat, ale film sám o sobě mi nepřišel tak zlý. Takové klasické béčko pro mládež. Akce poměrně dobře zvládnutá, vizuál také, jen ten příběh a dialogy - to jsem trpěl. Průměrné sci-fi. Neurazí, ale ani vás neposadí na zadel.

• 9.9.2018  15:36

Jediným problémem celého filmu je přetažená stopáž, protože divák už před půlkou pochopí, co se mu řežisér snaží říci a na povrch vyplují dva možné finální scénáře. A vás logicky zajímá, jak to dopadne, a tak musíte přečkat omáčku, která je už zbytečná. Přesto se jedná o skvělý film s kvalitními herci a dobrou atmosférou. Nic strašidelného, nic překvapujícího. Konec se mi líbil a k této variantě jsem se přikláněj celou dobu, jen jsem na to nemusel čekat tak dlouho.

• 4.8.2018  19:50
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Nejlepší seriál o přežití. Má můj respekt. Divák se toho spoustu naučí - jen doufám, že to nebudu nikdy potřebovat. Každopádně můj obdiv má i kameraman. Však on musí absolvovat skoro to samé!

• 4.8.2018  19:48
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Průměrný seriál? Těžko, jeden z nejlepších sitcomů na světě - má hlavu a patu, má chytrý humor, nic trapného. Počkat! Jednu výtku mám! A to, že seriál již skončil! :(

• 4.8.2018  19:39
    Tully (2018)

Vůbec nechápu, proč je film zařazen do kategorie komedie, protože jsem se zasmál (upravuji - pousmál) asi jen dvakrát. Rozhodně se jedná o drama. Drama jedné matky, která po třech dětech je tak vyčerpaná, že nestíhá vůbec nic, ani ovládat své emoce. Není se čemu divit! Líbilo se mi, že film staví její příběh do reálného světla. Ano, mít tři děti - z toho jednoho, kterému musíte prokazovat neobvyklou péči - a manžela neustále v práci, to vyžaduje velkou dávku síly! Naštěstí se objeví noční chůva Tully, která se vším pomůže. Je tomu ale skutečně tak? Ten konec jsem nečekal. Je pravdou, že jsem čekal nějaký podraz, ale toto mě nenapadlo. Super myšlenka, skvělý výkon Ch. Theron, dobrá krátká stopáž. Doporučuji, hlavně matkám.

• 29.7.2018  17:54

Po dlouhé době jsme s manželkou vyrazili do letního kina a lepší zážitek jsme si ani nemohli přát. Vyšlo nám krásné počasí a kupodivu druhý díl oblíbeného muzikálu byl lepší jak díl první! Opět hromada známých písniček od kapely ABBA. Příběh byl humorný, romantický a krásný. Ozvala se nostalgie na první díl, který vyšel před deseti lety. S ženou jsme si to maximálně užili. Zasmáli se, zaplakali a nechali se unášet písničkami a krásnou lokací.

• 29.7.2018  17:48
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

Tak jsem zkusil rozkoukat nový sitcom, protože u svých oblíbených čekám na nové řady, a řekl jsem si, proč nezkusit něco, co v televizi nějakou tu dobu běží - takže to asi bude mít sledovanost. No, nevím, kdo se na to dívá, ale to se fakt nedalo. Nucený smích publika (ten by se ještě dal přežít), nudné vtipy, nesympatické postavy. Jednoduše vše bylo trapné, všemožné jen ne vtipné. První díl mě vůbec nezaujal, takže dál sledovat tento seriál nehodlám.

• 2.7.2018  19:31
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Všechny díly viděny milionkrát. Nejlepší sitcom moderní doby. Pokud bych měl napsat svůj žebříček nejlepších sitcomů, které jsem kdy viděl, tak po Přátelích, kteří obsazují zlato, je Taková moderní rodinka druhá (pro úplnost - pak jsou Průměrňáci, Jak jsem poznal vaši matku a TBBT...). S manželkou na TMR ujíždíme a těšíme se na nové díly. Plus za to, že zde není nucený smích publika, líbí se mi zpracování do dokumentu. Super!!

• 27.5.2018  18:30

Tiché místo má skvělou myšlenku. Konečně nějaké sci-fi, které se trochu vymyká stereotypu. Spojit přežívání a strach vydat zvuk byla brilantní myšlenka. Proto si troufám říci, že první polovina filmu funguje na jedničku, a sledovat rodinku Abbotových, jak si nastavili své životy, aby v tomto novém světě přežili, je záživné. Pochopitelně, díky tomu vyvstává spousta otázek, a to filmu hodně škodí. Je úplně jedno, že o mimozemšťanech nevíme skoro nic – taky co bychom měli vědět, stačí nám jen to, že chtějí jako vždy vyhladit naši planetu. Spíš pak diváka napadne otázka: Když mimozemšťani nereagují na přírodní zvuky, jako je vodopád či rozbouřená řeka, a neslyší vás díky nim, proč bydlet uprostřed pole, a ne u té řeky? A jak to, že jim nevadí zvuk přírody, ale zvířata ano? Ale jste schopni toto neřešit a chcete si užít super jízdu. Ta přijde. Druhá polovina je velmi akční a jde do tuhého. Žel, film se nevyhnul hollywoodské šabloně a konec je nudný, předvídatelný a všechno možné, jen ne nápaditý. Je to velká škoda, protože film má spoustu světlých momentů, jako je práce se zvukem či budování atmosféry. Jen škoda toho příběhu, který jsme už milionkrát viděli.

• 27.5.2018  18:20

Je vidět, že se tady nešetřilo a mistrovská práce režiséra Ridleyho Scotta je ve snímku cítit na každém kroku. U mě byl největším problémem příběh. Nebyl vůbec záživný, strašně se to táhlo a chvílemi jsem se přistihl, jak tak trochu doufám, že to bude už končit. Po zhlédnutí jsem přemýšlel, co mi ten film dal a nemohl jsem na nic přijít. Ano, bylo to fajn, skvělý vizuál, prostředí, kamera, ale jinak nic víc.

• 27.5.2018  18:20

Určitě oceňuji přiblížit nám útok, jak skutečně probíhal, a také se mi líbí, že Clint Eastwood hlavní role obsadil skutečnými vojáky, kteří útoku zabránili. To je ale asi vše. Samotný útok trvá jen pár minut a je až na konci filmu. Předtím sledujeme jen to, jak kluci rostou, utužují se v přátelství, mají své problémy. Potom jak jsou na vojně, jak mění své životy. Jednoduše nic zajímavého. Spíš než na dospívání hlavních hrdinů bych se třeba zaměřil na útočníka – jeho přípravu, motivaci. Kdybych to tušil, podíval bych se jen na pár finálních minut.

• 27.5.2018  18:19
    Pračlověk (2018)

Mé hodnocení je asi ovlivněno trochu tím, že mi tento způsob zpracování vůbec nevadí, a čas od času jsem ochoten jej zkousnout. Pračlověk nefunguje v jediné věci a tou je příběh. Je velmi jednoduchý a věřím, že děti dokáže zaujmout a budou s otevřenými ústy hltat každičký moment, ale pro nás odrostlejší je to pochopitelně velmi jednoduché a předvídatelné. Co nejvíc funguje, tak je humor. Místy je logicky až moc vyhrocený a padá do trapnosti, ale obecně jsem se dobře zasmál a líbilo se mi to. Skvělá myšlenka, legrační momenty. Krásná oddychovka...

• 23.5.2018  21:33
    Deadpool 2 (2018)

Dvojky to maj vždy nejhorší, hlavně když jednička zažila obrovské BUM a jak u diváků, tak kasovně zazářila. Deadpool 2 se s tím ale dobře popral. Nejslabším článkem je příběh, ten ze začátku mě vyděsil a s hlavou v dlaních jsem doufal, že se dívám omylem na jiný film. Naštěstí to rychle zmizelo, a i když nadále film obsahoval spoustu klišé a ohraných situacích, hlášky a brutální akce mi to vytěsnily z mysli. Je zapotřebí ale mít trochu přehled o filmech, hlavně o těch komiksových, pak vám Deadpoolovi hlášky nevyzní naprázdno do větru. Jop, opět jsem se nasmál, akce zaujala a ruka Davida Leitcha, který pracoval i na Johnu Wickovi, byla v tomto směru poznat. Už se ale pochopitelně nekoná wow moment, který jsem zažil u jedničky. Už mě DP neměl čím překvapit. Ale Cable byl super, Domino také a pár překvapivých cameo a událostí se našlo. Slušné pokračování – prostě to neberte vážně.

• 12.5.2018  16:50

Francouzské komedie mám rád, dokonce je vyhledávám. Jako to ale bývá u všeho, občas narazím i zde. Tareka Boudaliho, který tento film režíroval, a i si ve filmu zahrál, mám rád. Viděli jsem jej asi už ve třech komediích a vždy mě neskutečně bavil. Tady se to úplně nepovedlo. Nemohu říci, že by to nebylo zábavné. Občas jsem se zasmál, má to dobrou myšlenku, nechybí typický francouzský humor. Čas od času to ale hodně tlačí na pilu, je to chvílemi zbytečně přehnané a lehce to zapadá do trapných vtípků, které nikoho nezajímají a jsou ohrané. Je to škoda, těšil jsem se hodně a byl jsem mírně zklamaný.

• 10.4.2018  20:11

Norové jsou převážně známí svým tvrdým přístupem a temnou atmosférou. Miluji od nich seriály a i několik krimi filmů. Když se k nám dostala pohádka, docela mě to překvapilo, ale na druhou stranu proč ne. Může být zajímavé vidět, jak se s tím poprali. A musím říci, že se jim to krásně povedlo. Je to sice typická šablonovitá pohádka, ale potěšila. Je to krásně barevné, má to humor, myšlenku. Musíte se naladit na vlnu rodinného filmu (pohádky) a bude se vám to líbit. Oproti české tvorbě je toto skoro oscarový snímek.

• 19.3.2018  22:29
    Annihilation (2018)

Anihilace šla do kin pouze v Americe a bylo nám to odůvodněno tím, že je film příliš inteligentní a důmyslný na to, aby ho průměrný divák pochopil. Tím nám vlastně řekli, že převážná část zemí by si s filmem neporadila, ale USA ano. Jak jinak. Naštěstí díky Netflixu máme možnost všichni film zhlédnout a buď přijít na to, že jsme skutečně tak hloupí a skrytý smysl příběhu nám uniká, anebo že to tak horké nebude a film pochopí a užije si opravdu i obyčejný divák na gauči s pytlíkem brambůrků. Každopádně, Anihilace je velmi zajímavým sci-fi filmem. Všechno shazuje ze stolu vizuální stránka, jenž se skutečně povedla a objevovat svět v Záři je více než pouze zajímavé. Trochu mě mrzí, že se nerozvedla ústřední myšlenka toho, co nám chtěli tvůrci původně sdělit a že to klouže čistě jen po povrchu. Taktéž mi hodně vadily časté flashbacky do života hlavní hrdinky. Navzdory tomu jsem rád, že jsem si na film našel čas a poznával jeho tajemství. Zázrak jako u Ex Machiny, kterou natočil stejný režisér, se ale nekoná.

• 4.3.2018  00:06
    Pěšky podél Nilu (TV seriál) (2015)

Báječný čtyřdílný dokument plný odhodlání a vytrvalosti. Líbila se mi autentičnost v podání záznamu celé cesty - ve městech a vesnicích se štábem, v hůře dostupných částech jen on sám (maximálně se svým průvodcem). Co ten týpek si musel vytrpět. Prošel válečnou zónou, pouští, pralesem ... Kolik lidí potkal, zvyků vyzkoušel a kolikrát unikl smrti z náručí. Opravdu skvělý dokument a důkaz toho, že dopravní prostředky nepotřebujeme k životu, kdyby bylo víc času. :)

• 1.3.2018  18:03
    Já, Tonya (2017)

Nějak mě to nechytlo. Možná to je tím, že reálný příběh jsem z médii sledoval, takže jsem tak trochu věděl, jak to celé dopadne a nemělo mě co překvapit. Dlouhá stopáž, hodně tlačené na komedii, prapodivný styl vyprávění. Mrzelo mě, že jsme se nezaměřili spíš víc na krasobruslení, ale na její osobní život plný domácího násilý a divných rozhodnutí. I tak to občas pobavilo, potěšilo a Margot Robbie to zahrála bravůrně.

• 22.2.2018  17:21

Origin nového hrdiny, které jsme poznali jen na moment v Civil War, se povedl. Oproti nedávnému Ragnaroku je zde minimum humoru, což já oceňuji. Objevovat Wakandu mě bavilo a poznávat nové postavy a pochopit jejich smysl v tom všem mě rozhodně nenudilo. Potěšil mě Martin Freeman, který jako vždy zabavil. Jediný problém jsem měl se závěrečnou bitvou, která se mohla natočit zcela jinak. Je to jednoduše klasická marvelovka, která ale zas ukazuje něco jiného a i když je příběh skutečně jednoduchý a šablonovitý, jednoduše to diváka baví.

• 17.2.2018  17:37

Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, protože jsem si film pustil bez předešlého zkouknutí ukázek. A hle, příjemně mě to překvapilo. Je to zábavné, úsměvné, pohodové a tak dobře natočené, že se vám to prostě musí líbit. Nic tak příjemného jsem dlouho neviděl.

• 11.2.2018  17:15

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnost, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana.

• 11.2.2018  17:10
    Velká hra (2017)

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

• 7.2.2018  20:00

Jednička mě lehce uspávala a i vlastně bavila. Dvojka byla o poznání horší.

• 25.1.2018  19:29
    Bába z ledu (2017)

Na český film až moc dobře vymyšlený. Sám od sebe bych si ho asi nepustil, ale 16 nominací na Českého lva mě přeci jenom zlákalo. Tragický život ovdovělé Hanky, která má kolem sebe jen debilní rodinu, mě překvapil. Uznávám, že její synové byli vykresleni až moc na přes držku, ale věřím, že i takový lidé mezi námi normálně žijí. Přesto, seznamování Hanky s Bróňou, jejich oťukávání, otužování – to všechno bylo natočeno s citem, rozumně a i příjemně. Zuzka Kronelová svou roli Hanky zahrála naprosto dokonale. Navíc, její postavu obdivuji. Já bych s takovými lidmi žít nemohl. Ještě se mi líbila Tatiana Vilhelmová, kterou moc nemusím, ale tato role jí naprosto sedla. A plus za samotný závěr. Film to není nějaká extra třída, ale je natočen skutečně dobře, a pokud přihlédnu na to, že se jedná o českou tvorbu, tak nemám nic, co bych vytkl.

• 10.1.2018  09:58

V případě Zázračného kola se žádný zázrak nekoná. Nějak mě prostě nebavilo dívat se skoro hodinu a půl na jednu problémovou rodinku, která to zas až tak dobře nezahrála. Kate Winslet se musela při potopení Titaniku pořádně praštit do hlavy, jelikož zde jí v devadesáti procentech příběhu bolí hlava a dává vám to zřetelně najevo. Vlastně ani příběhová linka, kdy podvádí svého manžela a snaží se být herečkou jako tenkrát není vůbec zajímavá. K tomu se přidejte jejího synka, jenž má zálibu v zapalování věcí – a to je vše, nic dalšího u něj nečekejte, a Justina Timberlakea, který vám neustále při sledování filmu kouká přímo do očí a vypráví vám stejný příběh, na který se díváte (to kdybyste asi netušili, na co se díváte). Nic jsem z toho filmu nedostal, ani žádný zvláštní pocit se nedostavil.

• 7.1.2018  20:15

Nového zpracování Jumanji jsem se šíleně bál, ale kupodivu se mé obavy nenaplnily. Už na začátku bylo jasné, že se historie opakovat nebude a z moderního zpracování se kultovní film nestane. Není zde ta původní atmosféra, geniální herec (RW) a nic, co by vás maximálně upoutalo. I tak se ale jedná o docela zábavý rodinný film. Příběh je jednoduchý, nějak zajímavý. Co se mi spíš líbilo byl humor. Každý ze čtyř herců byl něčím zajímavý a dokázal jiným způsobem rozesmát. Nejvíc se mi asi líbil Jack Black, jelikož se do něj "vtělila" mladá pipka, maximálně rozmazlená. Dwayne Johnson zahrál jako vždy. Nebylo to vůbec trapné, nějaké scény zněly do prázdna, ale převážná část mě docela dost rozesmála. Rodinný americký film je to skvělý. Je tam humor, akce, krásné scenérie a pár odkazů na původní film. Nic víc se ale nekoná...

• 31.12.2017  00:36
    Most (TV seriál) (2011)

1. řada Nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. První řada měla vše, co jsem od Mostu očekával. Vlastně mě to ani jednou nepustilo, nebyl tam ani jeden okamžik, kdybych se nudil. Mé počáteční obavy se vypařily jak pára nad hrncem. Nejdřív jsem si myslel, že Sagu nebudu moc vystát a raději jsem se přikláněl k Martinovi, ale po několika dílech se mé sympatie otočili. Nechybí zde sériový vrah, mrazivá atmosféra, dobře napsané postavy a "pomalé" tempo. Dlouho jsem neviděl tak skvělý seriál. 2. řada Měl jsem menší problém se zakoukat. Chyba rozhodně nebyla ve zpracování a ani v postavách - vše pokračuje v dokonale načrtnutých kolejích. Spíš jsem se zalekl příběhu, jelikož ve druhé řadě nemáme už klasického masového vraha, ale spíše teroristy bojující za "správnou" věc. Po několika dílech jsem se ale opět dostal na vlnu nepopsatelného vzrušení a sjížděl jsem každičký okamžik. Sagu mám čím dál tím raději, ta herečka ji hraje dokonale! 3. řada A kvalita seriálu se opět zvedá. Nebojím se tvrdit, že třetí řada je rozhodně lepší než ta předcházející. Masový vrah, který ze svých obětí vytváří "umělecká" díla. Několik zajímavých dějových linek, které spolu na první pohled nemohou souviset, ale nakonec jako vždy je vše propojené. Sofia Helin opět posouvá svou postavu na další level a hraje ji opravdu dokonale. Po dvou řadách jsme se dočkali obměny jedné z hlavních postav a místo Kima Bodnia (Martin) tu máme Thurea Lindhardta, který hraje Henrika - skvělá náhrada. Asi lepší postava jak Martin, zajímavější. Těším se na čtvrtou řadu. Jen tak dál!

• 28.12.2017  21:23
    Sněhulák (2017)

Rovnou se přiznám, že jsem žádný román z pera legendárního spisovatele Jo Nesbøa nečetl, takže nemám srovnání. Ale podle reakcí těch, kteří Sněhuláka četli, je to prý katastrofa. On i samotný film nedokáže sám pořádně stát a toho nemusíte s ničím srovnávat. Nesympatické postavy, do kterých jsem se těžko vžil. Samotný příběh je možná zajímavý, ale je špatně podaný. Chyběla mi zde mrazivá a přitažlivá atmosféra, kterou normálně severské detektivky mají. Film sráží i to, že vraha poznáte hned, jak se na scéně objeví, což je hned na začátku. Táhlé, bez čehosi, co by mi vyrazilo dech.

• 27.12.2017  12:14
    Medvědi (2014)

Krásný dobrodružný dokument s dechberoucí přírodou, zvířaty a příběhem o přežití. Místy se skoro jednalo o pohádku, ale jinak je to boj o holý život.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10