Vyhy

redaktor kfilmu.net

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 30.9.2017  09:51
    Wind River (2017)

Wind River je mrazivý thriller s velice jednoduchým příběhem bez zápletky a momentů, které by se vám zapsaly do mysli. Přesto film vyzdvihuje atmosféra, herecký výkon Jeremyho Renera a jeho samotná postava. Pokud vás přitahuje nehostinná krajina, drsní chlapi a hledání vraha, Wind River tyto tužby dokáže uspokojit. Chyběl mi ale lepší soundtrack a alespoň jeden překvapující moment. I tak, zatím nejlepší letošní film, který jsem viděl. Rád si zopakuji.

• 25.9.2017  18:15
    Baby Driver (2017)

Babyho jsem tak hodně očekával, až jsem mírně zklamaný. Přitom to mělo vše, co bylo potřeba. Skvělou kameru, hudbu, akční scény … Něco mi tam ale chybělo, nebo mi tam něco překáželo. Nevidím důvod, proč bych Baby Drivera nemohl označit za skvělý film letošního roku. Za nejlepší ale nikoliv.

• 23.9.2017  14:36

Výtečný thriller, kde začínající mladičký Ryan Gosling bravúrně zahrál svoji roli. Oni ji vlastně zahráli všichni. Až na jeden detail, který dle mého Justin mohl předvídat, se jedná o skvělý film.

• 5.9.2017  19:30
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Vtipný krimi seriál, který si drží svůj směr po celou dobu. Nesledujeme jen jednodílové vyšetřování, ale je zde i v pozadí celistvý příběh, který je poměrně zajímavý. Kdyby ale seriál nesměřoval lehce do komedie, jednalo by se o šílenou tuctovku. Hlášky Castla a jeho "dětinské" chování je strašně fajn. (hodnocení po 2 sériích)

• 15.8.2017  19:23

Rozhodně to není nejhorší animák, který jsem kdy viděl. Je pravda, že to ale odflákli. Kdyby se víc zaměřili na svět aplikací, humor a hlavní postavy, mohlo to bavit víc jak děti, tak i nás dospělé. Mělo to obrovský potenciál, ale takto se to jen ztratí pod návalem dalších animáků. Ale oceňuji, že konečně jsme se dočkali jiných hrdinů, než těch zvířecích.

• 3.8.2017  15:07

Tom Holland je už třetí představitel tohoto pavoučího hrdiny. Tím pádem se hodně od něj očekávalo, jelikož dřívější představitelé nasadili laťku vysoko. Naštěstí, naštěstí se nám nový Peter Parker představil už v Občanské válce, takže jsme před usednutím v kině věděli, co se asi bude odehrávat. A bylo to fajn! Homecoming je nejzábavnější ze všech Spider-Manů. Nedočkáváme se sice tak obrovské akce, jako v Občanské válce, ale je to tak lepší. Poznáváme nového hrdinu, který tu s námi pár let určitě bude. Je to prostě klasická marvelovka, takže vy, kteří filmu typu Avengers, Thor, Captain America apod. máte v oblibě, Homecoming vás nezklame. Vítanou posilou je Tony Stark aka Iron Man a i když se tam objeví všehovšudy jen 8 minut, opět přebírá veškerou pozornost a dává si to. Nejsem zklamaný a rád si začátek pavoučího hrdiny znovu zopakuju …

• 22.7.2017  11:45

Musím nejdříve říci, že původní film, který posloužil jako předloha, jsem neviděl. Loupež ve velkém stylu je nadmíru pohodový film. Nejdříve sledujete strasti tří starých mládenců, kterým tento systém nesvědčí a moc jim nepomáhá. Žel, to je skutečnost i v naší zemi a každý z nás to budeme řešit. Tím nenabádám naše letité, aby šli vykrást nejbližší banku! Film mě bavil ve všech vrstvách. Přípravy na krádež, samotné provedení přepadení a finální vyšetřování. Navíc, jak to ti „mládenci“ provedli – neskutečné. Je nutné to brát trochu s nadhledem, ale jako komedie a příběh třech důchodců, kteří si vezmou to, co je jejich, to funguje náramně!

• 22.7.2017  11:39
    CHiPs (2017)

Čekal jsem šílenou ptákovinu s nuceným a nevkusným humorem, ale naštěstí se to tak neděje. Celkem zajímavá příběhová linka, občas trefný humor a dobrá akce. Jako každá komedie, to mělo trapné a nudné chvilky, ale jako celek mě to bavilo a několikrát jsem se od srdce zasmál.

• 22.7.2017  11:36
    Legends of Tomorrow (TV seriál) (2016)

Tak a končím. Dal jsem tomu šanci jen proto, že sleduju Arrow a The Flash, ale toto se nedá. Není to špatné, ale mám pocit, že se koukám na špatný studentský film či na nepovedenou parodii. Má to hezký kabátek, ale pod ním není nic, co by mě zajímalo. Pokud dám ještě nějakému dílu šanci, jedině když se bude jednat o crossover s již zmíněnými seriály. (Hodnocení po první sérii)

• 9.7.2017  13:16
    The Circle (2017)

Paradoxně je závěr filmu to nejlepší, co můžeme vidět, ale pak přichází konec a vy jen nevěřícně koukáte na závěrečné titulky. Trochu to působí jako konec první části a vy byste si rádi pustili pokračování. Začátek je hrozně fajn. Příslib dobrého filmu s aktuálním poselstvím. Ono to poselství je skutečně trefné po celou dobu filmu a bavilo mě, jen škoda, že to zpracování lehce pokulhávalo. Resp. prostředek filmu je fajn a živí vaši zvědavost, ale je to pořád to samé (jsme v kruhu) a pak to ke konci graduje a konec. I když jsem čekal něco víc (třeba větší zapojení Johna Boyega), bavilo mě to a jsem rád, že to útočilo na problematiku, která se v našem světě bude jen a jen stupňovat.

• 9.7.2017  13:09

Nejvíc jsem se bál, aby film nedostál svého názvu a nejednalo se převážně o romantickou komedii. K mému překvapení se tak ale neděje a rande a romantika nejsou to hlavní co sledujeme, ale spíš je to příjemné dokreslení. Samozřejmě nechybí upozornění, že se jedná o příběh založený na skutečných událostech, a i když tomu věřím, bral bych to i tak s menší rezervou, páč některé momenty vypadaly skutečně neuvěřitelně. Přesto, přesto musím říci, což moc často nedělám, že Rande naslepo rozhodně útočí na první místa nejlepších filmů za tento rok. Film byl velmi vtipný, dobře natočený a dojemný. Herec Kostja Ullman je sám o sobě sympaťák a jeho postava taktéž, takže dokážete s ním prožívat jeho radosti, ale i zklamání. Takto jsem dlouho nebyl spokojen.

• 9.7.2017  12:48

Věřím, že někomu se film (resp. příběh) může zamlouvat, protože pár světlých míst to mělo, ale mě navzdory přítomnosti známých herců to nějak nebavilo a i uspávalo. Věřím, že bych se nudil i přímo u stolu na svatbě… i kdyby to nebylo zrovna číslo 19.

• 9.7.2017  12:47
    Úkryt v zoo (2017)

Úkryt v Zoo přináší dvojitou emoční dávku a ukazuje nám obyčejné hrdiny s neobyčejnými činy během druhé světové války. Diváka zasáhne násilí směřované k lidem (znásilnění holčičky, které vlastně ani nebylo vidět, byl fakt silný odvar) a po té ke zvířatům. Ve filmu nemáme žádné hrdiny, kteří jsou schopni porazit celou armádu, ale dělají to, co mohou a přineslo to ovoce. Ať už je to přesně podle pravdy, nebo jen kousek je pravdivý, nevadí. I tak mě to chytlo a dojalo. Čeští herci potěšili, i když stále je mezi nimi a zahraničními herci patrný rozdíl. Musím uznat, že jsem tak dojemný a silný příběh plný známých herců nečekal a rád ho doporučím dál…

• 15.6.2017  09:28

Má to být komedie, takže určitě novou Pobřežní hlídku nebrat vážně. I tak to ale nudilo. Ne protože by to nemělo šťávu či vtip, ale protože všechno bylo vidět už v trailerech a film nepřináším sám o sobě nic nového. Takže se už tolik nesmějete, jelikož jste se nasmáli dříve u ukázek. Příběh sám o sobě nestojí za řeč, protože je lehce předvídatelný. Chemie mezi Dwaynem a Zacem funguje, jinak se ale jedná o trapné, předvídatelné a ohrané vtipy protkané s nereálnou akcí a se zpomalenými záběry… I tak to trochu navodilo příchod léta a připomnělo legendární seriál a kvůli tomu tu jednu hvězdu dám.

• 14.6.2017  16:36
    Wonder Woman (2017)

Čekal jsem další fiasko v podobě Úsvitu spravedlnosti nebo Sebevražedného oddílu, takže jsem před promítáním raději nic nečekal a koupil si popkorn na dlouhou chvíli. Rád ale přiznávám, že se recenze nemýlily a Wonder Woman to konečně dokázala. Vůbec jsem se nenudil, občas jsem se s celým kinosálem zasmál, a užíval si skvěle natočenou podívanou. Je pravda, že vizuální stránka trochu haprovala, ale na druhou stranu musím vynachválit kameru. Sledovat souboje byla jedna báseň a divák si je může nerušeně užít (viz zachraňování vesnice). Mělo to své mouchy, ale kašlu na ně, bavilo mě to a to je to hlavní. Pokud budou v DC takto pokračovat i dál, vznikne nám fajn sdílený vesmír. Jo a dokonce mi zbyl i popkorn…

• 7.6.2017  08:58

Názor na pátý díl nezapomenutelných Pirátů z Karibiku ve mně pluje ze strany na stranu jako dokonale udělané Salazarovy vlasy. V jeden okamžik bych jen chválil a po chvilce zas hledám chyby, kterých v Salazarově pomstě bylo požehnaně (žel, i ty logické). Už to prostě nemá tu šťávu, která fungovala před čtrnácti lety. Naštěstí se z minula poučili a Jack Sparrow zde není hlavní postavou na kterou se soustředíme, ale toto břemeno si převzal mladý Turner, který mě kupodivu bavil víc než samotný kapitán Jack. Jako vždy zazářil kapitán Barbossa a i mě překvapil Salazar, o kterém jsem si před usednutím v kině myslel, že mi bude vadit. Vůbec mě to nenudilo, což je základ. Každou chvíli se něco dělo, někdo křičel, mlátil nebo něco někde vybouchlo. Slabý příběh zastíní výtečná vizuální stránka (Taky aby ne, když každá minuta stála 2,5 mil. dolarů!). Salazarova pomsta není špatná, jen pomalu celé sérii docházejí nápady a energie. Kvůli překombinovanému konci a Jacku, který spíš celou dobu hledal láhve rumu a sukně, dávám menší hodnocení, než by si sám film zasloužil, jelikož mě bavil a některé okamžiky neměly chybu a zapíšou se mi do mysli. Už bych ale tuto láhev rumu odložil, je dopitá až na dno, a další bych neotevíral… Všeho moc škodí, že?

• 3.6.2017  22:45

Pokud se oprostíme od toho, že Covenant patří do kultovní pecky ságy Vetřelec, tak to jako samostatný film jde. V sérii Vetřelce se ale jedná o další katastrofu. Postavy naprosto ploché a některé ani pořádně nepoznáme, než si pro ně drastická smrt přijde. Předpokládal bych, že pokud má posádka na povel kolonizovat novou planetu, má se jednat o profíky, kteří se na misi stoprocentně hodí. Oni však jen brečí, šahají na to, co nemají a chodí tam, kam nemají (Jako vážně si jde tajně zakouřit, když prozkoumávají planetu??). Pokud srovnáme Prometheuse s letošním Covenantem, vychází v tomto souboji Covenant lépe. Přesto je to šílená béčkovina.

• 1.6.2017  15:01

Já mám prostě u podobných filmů problém v tom, že moc očekávám, ale neuspokojí mě to. Neříkám, že SG Vol. 2 jsou špatní nebo snad horší než první díl. Dvojka se právě nesnaží být lepší než předcházející a drží se v zajetých kolejích, což se mi líbí a oceňuji. Kupodivu se tu hlavně nezaměřujeme na pompézní záchranu lidstva, ale na rodinné vztahy a postavy. Pochopitelně to celé stojí na vtipu, bez něhož by to bylo hodně zlé, o který se převážně stará malinký Groot (ten skutečně neměl chybičku) a chvílemi Drax. Ostatní buď vtipní nejsou, nebo to neumí. Hlavní dějová linka byla fajn, jen trochu čitelná, ale udržela pozornost a bavila mě. Navíc, má to skvělý soundtrack. Málo kdy se mi stane, že po přijití z kina domů běžím na net a toužím si ho znovu poslechnout. Jednoduše, druhý díl je stejný jako první, což u mě znamená, že jsem se nedočkal ničeho nového a nebyl jsem tak fascinován jako minule. Vadí mi, že přesně neznáme přesné schopnosti postav, jelikož občas je dokáže zranit / rozhodit maličkost, někdy ale vydrží ohromný nápor. To je jedno. Mělo to zabavit a to se stalo. Jen nevím, jak to bude fungovat dohromady s Avengers, až se za chvilku setkají. No, nejsem ze studia, tak se tím nebudu lámat hlavu…

• 24.5.2017  20:43
    Max Steel (2016)

Ukázky slibovaly něco jiného! Bylo to hodně slabé, nepropracované a celkově .... i trapné. Škoda, potenciál to mělo.

• 21.5.2017  14:20
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Oceňuji, že Nova šla do něčeho nového a riskantního. Už mám dost samých talentových a pěveckých soutěží, kde je pořád to samé. Ano, Robinsonův ostrov kopíruje úspěšnou americkou show Kdo přežije, ale já jsem rád. Kdyby si totiž vymysleli něco nového, bylo by to akorát trapné. Zde aspoň mají základ v něčem, co je vyzkoušené. Přiznávám, že výběr lidí nic moc, až na pár výjimek, ale za to Nova už nemůže. Mě to chytlo. Ze začátku jsem byl mírně skeptický, ale pak jsem bez toho nemohl být. Hodnotím celou řadu, ne po pár dílech. Moderátor, Ondra, ze začátku působil hodně strojeně a naučeně, ale pak jsem si zvykl a mám pocit, že i on se rozmluvil a získat osobnější přístup. Pro další řadu bych rozhodně ubral záběrů z dění ostrova, ale dal bych víc pohled na soutěže a kmenovou radu. Občas se tam nic nedělo, což mohlo pár diváků negativně ovlivnit. Jinak super!

• 10.5.2017  18:30

Dojemné a poutavé. Zároveň velice vtipné a povedené. Letošní překvapení, které si rád zopakuji.

• 2.5.2017  20:11
    Rozpolcený (2016)

Kdyby se nedostal Kevin ke čtyřiadvacáté osobnosti, bylo by všem lépe. Nejenom třem studentkám, ale i nám divákům. Do té doby, než se stal Kevin, tím čím se stal, mě to neskutečně bavilo a pak to šlo všechno do kopru jako plány děvčat na útěk. Nu a konci se už jenom směju. Někdy je méně přeci jenom více.

• 2.5.2017  20:06
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

(Hodnotím po zhlédnutí první řady) Momentálně nejlepší letošní seriál. Ano, je to trochu teen drama, ale přesto mě to bavilo. Mělo to hlavu a patu a hlavně drive. Skvělé na tom je, že už dopředu víme, co se stalo za hrůznou událost, ale nevíme, proč a kdo za to mohl, a tak postupně odkrýváme karty. Jediné mínus je konec. Nedostal jsem odpovědi na všechny mé otázky a také jsem viděl lehké náznaky na pokračování, které skutečně bude, ale kdo ví o čem. Je pravdou, že některé důvody, kvůli kterým se Hannah zabila byly malicherné, ale když si dáte dohromady všechny důvody, pak následnou lhostejnost a pubertu – je to tady. Skutečně depresivní seriál, který vám srdce nerozradostní. Bravurně zahrané a vymyšlené.

• 23.4.2017  23:36
    Ochránci (2017)

Pokud měli být Ochránci parodií na hollywoodské aktuální komiksové trháky, to bych asi bral víc. Ochránci to ale mysleli doopravdy vážně a vůbec se jim to nepovedlo. Stupidní příběh, nepropracované postavy, záporák, který mě akorát rozesmíval, a debilní dialogy. Na začátku očekávaně dostaneme plnou dávku toho, co postavy umí, aby to pak mohli použít v boji. A to jsem nezmínil vizuální stránku. Chápu, je to jejich poprvé, ale snad se poučí a příště to bude lepší a klidně zainvestujte více rublů. Nestačí jen zpomalené záběry a fešné dámy – chce to vše víc propracovat.

• 22.4.2017  12:11

Už jsem si dávno zvykl, že série RaZ už není o nelegální závodech a tvůrci nám servírují jednu absurdnější akci za druhou. Prostě adrenalinová smršť. Minulé díly mě nechávaly chladným, jelikož jsem upadl trochu omámení a věděl jsem, co očekávat. Pořád to samé – nesmyslná akce, smysl pro rodinu, Johnsonovi svaly atd. (Je pravdou, že odchod P. Walkera trochu sedmý díl ovlivnil). Konečně se to ale změnilo. Osmý díl má nejpropracovanější scénář a věci tam dávají smysl. Ano, pořád je to ta nereálné akce, kde každý plán tohoto týmu spoléhá na náhodu, ale nevadí mi to. Přenesl jsem se přesto a užíval si rychlou a zběsilou jízdu. Z celé série nejpovedenější.

• 22.4.2017  12:02
    Mimi šéf (2017)

Natočit animák podle knižní předlohy, jež má asi 40 stránek a k tomu všemu tam jsou jen obrázky, to chce hodně odvahy. Studio muselo k tomu vymyslet obsáhlejší příběh, který by měl zabavit dětské diváky na 97 minut. Nevím, zda se děti bavili, já ale ne. Když pominu složitější příběh a několik logických chyb, hlavní myšlenka byla přeci jen působivá. Starší sourozenci vždy ostrouhají, když jejich domov naruší mladší brácha či sestra. Ve filmu se bylo těžké orientovat, jelikož bylo složité rozpoznat, co je skutečnost a co Timova představivost. Navíc, pokud se děti rodí v nebi (nebo kde to sakra bylo), proč Timova maminka měla těhotenské břicho a jak to že Mimi šéf přijel taxíkem? Rodiče očividně viděli, že Mimi šéf má na sobě oblek a nosí kufřík – to jim to nepřišlo divné? A takových otázek vzniká spousty. Chápu, že mladé diváky to nezajímá, takže to nebudu hrotit. Za myšlenku a pár dospěláckých vtipů dávám ty dvě hvězdičky…

• 16.4.2017  20:46

Seriál jsem jako malý miloval. Ty časy jsou už pryč a je to spíš nostalgie a nikdy bych si ho už znovu nepustil. Filmu jsem dal šanci a lituju. Pokud film zařadíme do dětské kategorie, tak dobře, to by šlo. Jinak je to o ničem a nuda. Ale za snahu obnovit hit devadesátých let ty dvě hvězdy dám. Čekal jsem víc. …

• 10.4.2017  09:34
    Aftermath (2017)

Asi by se to všem líbilo více, kdyby Arnie vzal samopal a celou leteckou společnost postřílel a pak by se jako robot vrátil v čase a zachránil svou dceru a milovanou manželku. No, tak život ale nefunguje. Na dramatu nevidím nic špatného. I když by se to dalo natočit lépe, bavilo mě to a Arnie zahrál skvěle. Já ho prostě mám rád a jsem za každý jeho nový film vděčný.

• 10.4.2017  09:29
    Život (2017)

Klasické dražší Béčko obsazené hvězdnými herci. Ano, vykrádačka Gravitace a Vetřelce v jedné podobě, ale vůbec mi to nevadilo. Mám podobné filmy v oblibě, takže jsem jen usedl a nechal se unášet. A přidávám hvězdu za konec. Docela mě to překvapilo.

• 9.4.2017  12:37
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

Horor? Možná, ale spíše nechuťárna. Komedie? Ani náhodou. Myšlenka je originální, ale asi by to víc fungovalo bez snahy rozesmát diváka, které se nedaří. Jakoby herci čekali, až po zaznění "vtipné" hlášky diváci zatleskají. Já ale rozhodně nezatleskám. (Hodnocení po zhlédnutí první řady)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8