Vyhy

Vyhy

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 28.10.2018  17:28

Vůbec neporovnávat se Zmizelou. Není to ani lehčí verze Zmizelé. Nebezpečná laskavost má spoustu chyb a nelogičností ve scénáři. Blake Lively je fajn, ale neutáhne celý film, hlavně, když Anna Kendrick se chová jako praštěná puberťačka aka Sue ze seriálu Průměrňákovi. Příběhu se také těžko věří, když je veden v humorné rovině. Neustálé vtípky, u kterých se sice smálo celé kino, ale já je v mysteriózním thrilleru prostě nechci. Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na komedii. Největším kamenem úrazu je hlavní zápletka, který by mohla funovat, kdyby nebyla tak předvídatelně podaná. Plus ale za skvělou muziku a celý vizuál filmu a myšlenku.

• 28.10.2018  17:08
    Má večeře s Hervém (TV film) (2018)

Ze začátku jsem byl velmi, ale velmi skeptický. Nakonec se z toho vyklubalo cosi překvapujícího. Dojemné, šokující a v jistém směru napínavé. Byl jsem zvědav, jak Dannyho hodně ovlivní večeře s trpaslikem, ale v průběhu sledování jsem změnil stranu a upřeně jsem sledoval život Hervého a jak to s ním vlastně skončí. No, ten konec jsem nečekal. Tak jako tak, silný příběh a velmi originální. Líbilo se mi zpracování. Jen chvilku trvalo, než se příběh rozjel. Hodně omáčky ze začátku.

• 28.10.2018  17:04

Jane Fonda má už osmdesát let!? Neuvěřitelné. Jinak příjemná romantická komedie plná klišé, které zde ale nevadí, protože je vlastně vyžadujete. Celkem povedený nápad a dobré zpracování.

• 5.10.2018  20:43

Naprosto zbytečný film a to ať mluvíme o vesmíru Star Wars, nebo prostě jen o filmu. Postava Han Sola je legendární a Harrison Ford ji ztvárnil naprosto dokonale a navždy zůstane v našich srdcích, v srdcích lidí, kteří na starých SW filmech vyrůstali. To ale neznamená, že chceme film o jeho mládí. Však veškeré jeho události více méně známe. Ano, přiznávám, že pár věcí bylo fajn a trochu se brnklo na strunu nostalgie, ale jinak je to úplně o ničem. Trapné dialogy, Alden Eh. aka Solo se snaží vtípkovat a být ten drzý vesmírný cápek, ale nedaří se mu to, a nedosazuje kvalit Forda ani za mák. Celá dějová linka je šíleně předvídatelná, což by samo o sobě asi nevadilo, ale ani není vůbec zajímavá. Nuda, nuda. Krásné efekty, to ano. Tím ale končíme. Příště prosím propracovanější děj a zkusit zcela nové hrdiny, nebo zajímavější linky. Toto bylo snad horší jak nedávná osmička (The Last Jedi), kde jsem fakt trpěl. Achjo, kde jsou ty časy starých dobrých šesti filmů ...

• 27.9.2018  21:33
    Borg/McEnroe (2017)

Jeden z nejlepších sportovních snímků, které jsem za poslední dobu viděl. Je zajímavé, že tenis vůbec nesleduji, ani jsem tyto dva velké hráče neznal, přesto mě film dostal. Dostal mě svou atmosférou, zpracováním a dojetím. Nesledujeme pouze tupé rány rakety do míčku, ale také nahlédneme do pozadí královského sportu, do životů dvou velikánů a do faktu, že být slavným a dobrým není jen tak. Jo, tam na severu vznikají dobré filmy.

• 22.9.2018  18:35
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1. série: Líbí se mi pomalý styl vyprávění. Má to hutnou atmosféru a dobře vybrané herce. Chvílemi to má spoustu hluchých míst, kdy posloucháme jen filozofické řeci jednoho z hlavních protagonistů. Příběh je opravdu temný, místy úchylný až nechutný. Ale vše dobře promyšlené a natočené. Finální epizoda jednoduše bez chyby. Přesto to není na plné hodnocení. Něco mi ještě chybělo. Tak a jde se na druhou řadu. 2. série A díky druhé sérii jde kvalita celého seriálu hodně dolů a mé původní hodnocení čtyřmi hvězdičkami se muselo změnit na puhé tři. Směr gangů a nezajímavých přiběhových linek se moc nevyvedl. Skoro se několik dílů nic neděje a po dobře rozehrané první sérii ta druhá hodně zaostává. Škoda. Přestal jsem u šestého dílu a pravděpodobně nedokoukám.

• 22.9.2018  18:32

Konverzační komedie, která není vůbec vtipná. Záměr byl možná dobrý, ale výsledný film už vůbec ne. Hodně slov, šíleně moc slov, které nejsou ale ničím zajímavým a už vůbec nejsou vtipná. Navíc, je všem hned jasné, jak tato dvojice asi může skončit. Opět to nejlepší prozradily trailery. Nejdelších 90 minut v mém životě.

• 9.9.2018  15:41
    Dexter (TV seriál) (2006)

Tak dokoukáno celé. Dexter teď patřil k mým večerům, kdy mi dělal společnost a já se vždy těšil. A to je základ dobrého a úspěšného seriálu. U pilotu, který jsem viděl před několika měsíci, jsem přitom málem snahy vidět další seriál vzdal. Stačilo ale pár dalších dílů a už jsem se stal závislým. Každá řada přinesla něco nového, občas se samozřejmě objevila nějaká slabší, ale jako celek je to naprostá dokonálá jízda. A samotné filnále? Stále nevím. Dopadnout to mohlo pochopitelně hůř, ale v rámci možností to asi jde. Ještě si to musím nechat poležet v hlavě. Ale jinak skvělý seriál, na který budu vzpomínat celý život.

• 9.9.2018  15:38
    Temná věž (2017)

Knihy jsem nečetl, což rozhodně v budoucnosti chci napravit, takže nemohu srovnat, ale film sám o sobě mi nepřišel tak zlý. Takové klasické béčko pro mládež. Akce poměrně dobře zvládnutá, vizuál také, jen ten příběh a dialogy - to jsem trpěl. Průměrné sci-fi. Neurazí, ale ani vás neposadí na zadel.

• 9.9.2018  15:36

Jediným problémem celého filmu je přetažená stopáž, protože divák už před půlkou pochopí, co se mu řežisér snaží říci a na povrch vyplují dva možné finální scénáře. A vás logicky zajímá, jak to dopadne, a tak musíte přečkat omáčku, která je už zbytečná. Přesto se jedná o skvělý film s kvalitními herci a dobrou atmosférou. Nic strašidelného, nic překvapujícího. Konec se mi líbil a k této variantě jsem se přikláněj celou dobu, jen jsem na to nemusel čekat tak dlouho.

• 4.8.2018  19:50
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Nejlepší seriál o přežití. Má můj respekt. Divák se toho spoustu naučí - jen doufám, že to nebudu nikdy potřebovat. Každopádně můj obdiv má i kameraman. Však on musí absolvovat skoro to samé!

• 4.8.2018  19:48
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Průměrný seriál? Těžko, jeden z nejlepších sitcomů na světě - má hlavu a patu, má chytrý humor, nic trapného. Počkat! Jednu výtku mám! A to, že seriál již skončil! :(

• 4.8.2018  19:39
    Tully (2018)

Vůbec nechápu, proč je film zařazen do kategorie komedie, protože jsem se zasmál (upravuji - pousmál) asi jen dvakrát. Rozhodně se jedná o drama. Drama jedné matky, která po třech dětech je tak vyčerpaná, že nestíhá vůbec nic, ani ovládat své emoce. Není se čemu divit! Líbilo se mi, že film staví její příběh do reálného světla. Ano, mít tři děti - z toho jednoho, kterému musíte prokazovat neobvyklou péči - a manžela neustále v práci, to vyžaduje velkou dávku síly! Naštěstí se objeví noční chůva Tully, která se vším pomůže. Je tomu ale skutečně tak? Ten konec jsem nečekal. Je pravdou, že jsem čekal nějaký podraz, ale toto mě nenapadlo. Super myšlenka, skvělý výkon Ch. Theron, dobrá krátká stopáž. Doporučuji, hlavně matkám.

• 29.7.2018  17:54

Po dlouhé době jsme s manželkou vyrazili do letního kina a lepší zážitek jsme si ani nemohli přát. Vyšlo nám krásné počasí a kupodivu druhý díl oblíbeného muzikálu byl lepší jak díl první! Opět hromada známých písniček od kapely ABBA. Příběh byl humorný, romantický a krásný. Ozvala se nostalgie na první díl, který vyšel před deseti lety. S ženou jsme si to maximálně užili. Zasmáli se, zaplakali a nechali se unášet písničkami a krásnou lokací.

• 29.7.2018  17:48
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

Tak jsem zkusil rozkoukat nový sitcom, protože u svých oblíbených čekám na nové řady, a řekl jsem si, proč nezkusit něco, co v televizi nějakou tu dobu běží - takže to asi bude mít sledovanost. No, nevím, kdo se na to dívá, ale to se fakt nedalo. Nucený smích publika (ten by se ještě dal přežít), nudné vtipy, nesympatické postavy. Jednoduše vše bylo trapné, všemožné jen ne vtipné. První díl mě vůbec nezaujal, takže dál sledovat tento seriál nehodlám.

• 2.7.2018  19:31
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Všechny díly viděny milionkrát. Nejlepší sitcom moderní doby. Pokud bych měl napsat svůj žebříček nejlepších sitcomů, které jsem kdy viděl, tak po Přátelích, kteří obsazují zlato, je Taková moderní rodinka druhá (pro úplnost - pak jsou Průměrňáci, Jak jsem poznal vaši matku a TBBT...). S manželkou na TMR ujíždíme a těšíme se na nové díly. Plus za to, že zde není nucený smích publika, líbí se mi zpracování do dokumentu. Super!!

• 27.5.2018  18:30

Tiché místo má skvělou myšlenku. Konečně nějaké sci-fi, které se trochu vymyká stereotypu. Spojit přežívání a strach vydat zvuk byla brilantní myšlenka. Proto si troufám říci, že první polovina filmu funguje na jedničku, a sledovat rodinku Abbotových, jak si nastavili své životy, aby v tomto novém světě přežili, je záživné. Pochopitelně, díky tomu vyvstává spousta otázek, a to filmu hodně škodí. Je úplně jedno, že o mimozemšťanech nevíme skoro nic – taky co bychom měli vědět, stačí nám jen to, že chtějí jako vždy vyhladit naši planetu. Spíš pak diváka napadne otázka: Když mimozemšťani nereagují na přírodní zvuky, jako je vodopád či rozbouřená řeka, a neslyší vás díky nim, proč bydlet uprostřed pole, a ne u té řeky? A jak to, že jim nevadí zvuk přírody, ale zvířata ano? Ale jste schopni toto neřešit a chcete si užít super jízdu. Ta přijde. Druhá polovina je velmi akční a jde do tuhého. Žel, film se nevyhnul hollywoodské šabloně a konec je nudný, předvídatelný a všechno možné, jen ne nápaditý. Je to velká škoda, protože film má spoustu světlých momentů, jako je práce se zvukem či budování atmosféry. Jen škoda toho příběhu, který jsme už milionkrát viděli.

• 27.5.2018  18:20

Je vidět, že se tady nešetřilo a mistrovská práce režiséra Ridleyho Scotta je ve snímku cítit na každém kroku. U mě byl největším problémem příběh. Nebyl vůbec záživný, strašně se to táhlo a chvílemi jsem se přistihl, jak tak trochu doufám, že to bude už končit. Po zhlédnutí jsem přemýšlel, co mi ten film dal a nemohl jsem na nic přijít. Ano, bylo to fajn, skvělý vizuál, prostředí, kamera, ale jinak nic víc.

• 27.5.2018  18:20

Určitě oceňuji přiblížit nám útok, jak skutečně probíhal, a také se mi líbí, že Clint Eastwood hlavní role obsadil skutečnými vojáky, kteří útoku zabránili. To je ale asi vše. Samotný útok trvá jen pár minut a je až na konci filmu. Předtím sledujeme jen to, jak kluci rostou, utužují se v přátelství, mají své problémy. Potom jak jsou na vojně, jak mění své životy. Jednoduše nic zajímavého. Spíš než na dospívání hlavních hrdinů bych se třeba zaměřil na útočníka – jeho přípravu, motivaci. Kdybych to tušil, podíval bych se jen na pár finálních minut.

• 27.5.2018  18:19
    Pračlověk (2018)

Mé hodnocení je asi ovlivněno trochu tím, že mi tento způsob zpracování vůbec nevadí, a čas od času jsem ochoten jej zkousnout. Pračlověk nefunguje v jediné věci a tou je příběh. Je velmi jednoduchý a věřím, že děti dokáže zaujmout a budou s otevřenými ústy hltat každičký moment, ale pro nás odrostlejší je to pochopitelně velmi jednoduché a předvídatelné. Co nejvíc funguje, tak je humor. Místy je logicky až moc vyhrocený a padá do trapnosti, ale obecně jsem se dobře zasmál a líbilo se mi to. Skvělá myšlenka, legrační momenty. Krásná oddychovka...

• 23.5.2018  21:33
    Deadpool 2 (2018)

Dvojky to maj vždy nejhorší, hlavně když jednička zažila obrovské BUM a jak u diváků, tak kasovně zazářila. Deadpool 2 se s tím ale dobře popral. Nejslabším článkem je příběh, ten ze začátku mě vyděsil a s hlavou v dlaních jsem doufal, že se dívám omylem na jiný film. Naštěstí to rychle zmizelo, a i když nadále film obsahoval spoustu klišé a ohraných situacích, hlášky a brutální akce mi to vytěsnily z mysli. Je zapotřebí ale mít trochu přehled o filmech, hlavně o těch komiksových, pak vám Deadpoolovi hlášky nevyzní naprázdno do větru. Jop, opět jsem se nasmál, akce zaujala a ruka Davida Leitcha, který pracoval i na Johnu Wickovi, byla v tomto směru poznat. Už se ale pochopitelně nekoná wow moment, který jsem zažil u jedničky. Už mě DP neměl čím překvapit. Ale Cable byl super, Domino také a pár překvapivých cameo a událostí se našlo. Slušné pokračování – prostě to neberte vážně.

• 12.5.2018  16:50

Francouzské komedie mám rád, dokonce je vyhledávám. Jako to ale bývá u všeho, občas narazím i zde. Tareka Boudaliho, který tento film režíroval, a i si ve filmu zahrál, mám rád. Viděli jsem jej asi už ve třech komediích a vždy mě neskutečně bavil. Tady se to úplně nepovedlo. Nemohu říci, že by to nebylo zábavné. Občas jsem se zasmál, má to dobrou myšlenku, nechybí typický francouzský humor. Čas od času to ale hodně tlačí na pilu, je to chvílemi zbytečně přehnané a lehce to zapadá do trapných vtípků, které nikoho nezajímají a jsou ohrané. Je to škoda, těšil jsem se hodně a byl jsem mírně zklamaný.

• 10.4.2018  20:11

Norové jsou převážně známí svým tvrdým přístupem a temnou atmosférou. Miluji od nich seriály a i několik krimi filmů. Když se k nám dostala pohádka, docela mě to překvapilo, ale na druhou stranu proč ne. Může být zajímavé vidět, jak se s tím poprali. A musím říci, že se jim to krásně povedlo. Je to sice typická šablonovitá pohádka, ale potěšila. Je to krásně barevné, má to humor, myšlenku. Musíte se naladit na vlnu rodinného filmu (pohádky) a bude se vám to líbit. Oproti české tvorbě je toto skoro oscarový snímek.

• 19.3.2018  22:29
    Annihilation (2018)

Anihilace šla do kin pouze v Americe a bylo nám to odůvodněno tím, že je film příliš inteligentní a důmyslný na to, aby ho průměrný divák pochopil. Tím nám vlastně řekli, že převážná část zemí by si s filmem neporadila, ale USA ano. Jak jinak. Naštěstí díky Netflixu máme možnost všichni film zhlédnout a buď přijít na to, že jsme skutečně tak hloupí a skrytý smysl příběhu nám uniká, anebo že to tak horké nebude a film pochopí a užije si opravdu i obyčejný divák na gauči s pytlíkem brambůrků. Každopádně, Anihilace je velmi zajímavým sci-fi filmem. Všechno shazuje ze stolu vizuální stránka, jenž se skutečně povedla a objevovat svět v Záři je více než pouze zajímavé. Trochu mě mrzí, že se nerozvedla ústřední myšlenka toho, co nám chtěli tvůrci původně sdělit a že to klouže čistě jen po povrchu. Taktéž mi hodně vadily časté flashbacky do života hlavní hrdinky. Navzdory tomu jsem rád, že jsem si na film našel čas a poznával jeho tajemství. Zázrak jako u Ex Machiny, kterou natočil stejný režisér, se ale nekoná.

• 4.3.2018  00:06
    Pěšky podél Nilu (TV seriál) (2015)

Báječný čtyřdílný dokument plný odhodlání a vytrvalosti. Líbila se mi autentičnost v podání záznamu celé cesty - ve městech a vesnicích se štábem, v hůře dostupných částech jen on sám (maximálně se svým průvodcem). Co ten týpek si musel vytrpět. Prošel válečnou zónou, pouští, pralesem ... Kolik lidí potkal, zvyků vyzkoušel a kolikrát unikl smrti z náručí. Opravdu skvělý dokument a důkaz toho, že dopravní prostředky nepotřebujeme k životu, kdyby bylo víc času. :)

• 1.3.2018  18:03
    Já, Tonya (2017)

Nějak mě to nechytlo. Možná to je tím, že reálný příběh jsem z médii sledoval, takže jsem tak trochu věděl, jak to celé dopadne a nemělo mě co překvapit. Dlouhá stopáž, hodně tlačené na komedii, prapodivný styl vyprávění. Mrzelo mě, že jsme se nezaměřili spíš víc na krasobruslení, ale na její osobní život plný domácího násilý a divných rozhodnutí. I tak to občas pobavilo, potěšilo a Margot Robbie to zahrála bravůrně.

• 22.2.2018  17:21

Origin nového hrdiny, které jsme poznali jen na moment v Civil War, se povedl. Oproti nedávnému Ragnaroku je zde minimum humoru, což já oceňuji. Objevovat Wakandu mě bavilo a poznávat nové postavy a pochopit jejich smysl v tom všem mě rozhodně nenudilo. Potěšil mě Martin Freeman, který jako vždy zabavil. Jediný problém jsem měl se závěrečnou bitvou, která se mohla natočit zcela jinak. Je to jednoduše klasická marvelovka, která ale zas ukazuje něco jiného a i když je příběh skutečně jednoduchý a šablonovitý, jednoduše to diváka baví.

• 17.2.2018  17:37

Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, protože jsem si film pustil bez předešlého zkouknutí ukázek. A hle, příjemně mě to překvapilo. Je to zábavné, úsměvné, pohodové a tak dobře natočené, že se vám to prostě musí líbit. Nic tak příjemného jsem dlouho neviděl.

• 11.2.2018  17:15

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnost, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana.

• 11.2.2018  17:10
    Velká hra (2017)

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10