Vyhy

okres Praha
redaktor kfilmu.net

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 22.2.2018  17:21

Origin nového hrdiny, které jsme poznali jen na moment v Civil War, se povedl. Oproti nedávnému Ragnaroku je zde minimum humoru, což já oceňuji. Objevovat Wakandu mě bavilo a poznávat nové postavy a pochopit jejich smysl v tom všem mě rozhodně nenudilo. Potěšil mě Martin Freeman, který jako vždy zabavil. Jediný problém jsem měl se závěrečnou bitvou, která se mohla natočit zcela jinak. Je to jednoduše klasická marvelovka, která ale zas ukazuje něco jiného a i když je příběh skutečně jednoduchý a šablonovitý, jednoduše to diváka baví.

• 17.2.2018  17:37

Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, protože jsem si film pustil bez předešlého zkouknutí ukázek. A hle, příjemně mě to překvapilo. Je to zábavné, úsměvné, pohodové a tak dobře natočené, že se vám to prostě musí líbit. Nic tak příjemného jsem dlouho neviděl.

• 11.2.2018  17:15

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnost, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana.

• 11.2.2018  17:10
    Velká hra (2017)

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

• 7.2.2018  20:00

Jednička mě lehce uspávala a i vlastně bavila. Dvojka byla o poznání horší.

• 25.1.2018  19:29
    Bába z ledu (2017)

Na český film až moc dobře vymyšlený. Sám od sebe bych si ho asi nepustil, ale 16 nominací na Českého lva mě přeci jenom zlákalo. Tragický život ovdovělé Hanky, která má kolem sebe jen debilní rodinu, mě překvapil. Uznávám, že její synové byli vykresleni až moc na přes držku, ale věřím, že i takový lidé mezi námi normálně žijí. Přesto, seznamování Hanky s Bróňou, jejich oťukávání, otužování – to všechno bylo natočeno s citem, rozumně a i příjemně. Zuzka Kronelová svou roli Hanky zahrála naprosto dokonale. Navíc, její postavu obdivuji. Já bych s takovými lidmi žít nemohl. Ještě se mi líbila Tatiana Vilhelmová, kterou moc nemusím, ale tato role jí naprosto sedla. A plus za samotný závěr. Film to není nějaká extra třída, ale je natočen skutečně dobře, a pokud přihlédnu na to, že se jedná o českou tvorbu, tak nemám nic, co bych vytkl.

• 10.1.2018  09:58

V případě Zázračného kola se žádný zázrak nekoná. Nějak mě prostě nebavilo dívat se skoro hodinu a půl na jednu problémovou rodinku, která to zas až tak dobře nezahrála. Kate Winslet se musela při potopení Titaniku pořádně praštit do hlavy, jelikož zde jí v devadesáti procentech příběhu bolí hlava a dává vám to zřetelně najevo. Vlastně ani příběhová linka, kdy podvádí svého manžela a snaží se být herečkou jako tenkrát není vůbec zajímavá. K tomu se přidejte jejího synka, jenž má zálibu v zapalování věcí – a to je vše, nic dalšího u něj nečekejte, a Justina Timberlakea, který vám neustále při sledování filmu kouká přímo do očí a vypráví vám stejný příběh, na který se díváte (to kdybyste asi netušili, na co se díváte). Nic jsem z toho filmu nedostal, ani žádný zvláštní pocit se nedostavil.

• 7.1.2018  20:15

Nového zpracování Jumanji jsem se šíleně bál, ale kupodivu se mé obavy nenaplnily. Už na začátku bylo jasné, že se historie opakovat nebude a z moderního zpracování se kultovní film nestane. Není zde ta původní atmosféra, geniální herec (RW) a nic, co by vás maximálně upoutalo. I tak se ale jedná o docela zábavý rodinný film. Příběh je jednoduchý, nějak zajímavý. Co se mi spíš líbilo byl humor. Každý ze čtyř herců byl něčím zajímavý a dokázal jiným způsobem rozesmát. Nejvíc se mi asi líbil Jack Black, jelikož se do něj "vtělila" mladá pipka, maximálně rozmazlená. Dwayne Johnson zahrál jako vždy. Nebylo to vůbec trapné, nějaké scény zněly do prázdna, ale převážná část mě docela dost rozesmála. Rodinný americký film je to skvělý. Je tam humor, akce, krásné scenérie a pár odkazů na původní film. Nic víc se ale nekoná...

• 31.12.2017  00:36
    Most (TV seriál) (2011)

1. řada Nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. První řada měla vše, co jsem od Mostu očekával. Vlastně mě to ani jednou nepustilo, nebyl tam ani jeden okamžik, kdybych se nudil. Mé počáteční obavy se vypařily jak pára nad hrncem. Nejdřív jsem si myslel, že Sagu nebudu moc vystát a raději jsem se přikláněl k Martinovi, ale po několika dílech se mé sympatie otočili. Nechybí zde sériový vrah, mrazivá atmosféra, dobře napsané postavy a "pomalé" tempo. Dlouho jsem neviděl tak skvělý seriál. 2. řada Měl jsem menší problém se zakoukat. Chyba rozhodně nebyla ve zpracování a ani v postavách - vše pokračuje v dokonale načrtnutých kolejích. Spíš jsem se zalekl příběhu, jelikož ve druhé řadě nemáme už klasického masového vraha, ale spíše teroristy bojující za "správnou" věc. Po několika dílech jsem se ale opět dostal na vlnu nepopsatelného vzrušení a sjížděl jsem každičký okamžik. Sagu mám čím dál tím raději, ta herečka ji hraje dokonale! 3. řada A kvalita seriálu se opět zvedá. Nebojím se tvrdit, že třetí řada je rozhodně lepší než ta předcházející. Masový vrah, který ze svých obětí vytváří "umělecká" díla. Několik zajímavých dějových linek, které spolu na první pohled nemohou souviset, ale nakonec jako vždy je vše propojené. Sofia Helin opět posouvá svou postavu na další level a hraje ji opravdu dokonale. Po dvou řadách jsme se dočkali obměny jedné z hlavních postav a místo Kima Bodnia (Martin) tu máme Thurea Lindhardta, který hraje Henrika - skvělá náhrada. Asi lepší postava jak Martin, zajímavější. Těším se na čtvrtou řadu. Jen tak dál!

• 28.12.2017  21:23
    Sněhulák (2017)

Rovnou se přiznám, že jsem žádný román z pera legendárního spisovatele Jo Nesbøa nečetl, takže nemám srovnání. Ale podle reakcí těch, kteří Sněhuláka četli, je to prý katastrofa. On i samotný film nedokáže sám pořádně stát a toho nemusíte s ničím srovnávat. Nesympatické postavy, do kterých jsem se těžko vžil. Samotný příběh je možná zajímavý, ale je špatně podaný. Chyběla mi zde mrazivá a přitažlivá atmosféra, kterou normálně severské detektivky mají. Film sráží i to, že vraha poznáte hned, jak se na scéně objeví, což je hned na začátku. Táhlé, bez čehosi, co by mi vyrazilo dech.

• 27.12.2017  12:14
    Medvědi (2014)

Krásný dobrodružný dokument s dechberoucí přírodou, zvířaty a příběhem o přežití. Místy se skoro jednalo o pohádku, ale jinak je to boj o holý život.

• 23.12.2017  18:10
    Kdo přežije: Caramoan (TV pořad) (2013)

Opět skvělých 15 dílů plné přežívání, intrik, soutěží a krásné přírody. S finálem nejsem spokojen, ale co nadělám. Oblíbení hráči - Malcom, Reynold a Eddie.

• 10.12.2017  22:59

Francouzské komedie mám doopravdy rád. Mezi mé nejoblíbenější řadím Co jsme komu udělali, Nedotknutelní, Srdečně vás vítáme či I dva jsou rodina. Francouzi umí vytvořit inteligentní humor a jejich komedie mají hlavu a patu. Dokud nás svatba nerozdělí také dává smysl, netvrdím, že ne. Celkové poselství je krásné a chytré a duchaplné. Občas jsem se i pousmál. Ano, v tom je ten problém. Pousmál jsem se. V první polovině, tedy v přípravách na svatbu, jsem trpěl, jelikož mě příběh uspával. Nakonec přišla už samotná svatba, respektive hostina a oslava, která byl zachránila. Líbil se mi proslov a překvapení ženicha. V tomto okamžiku to mělo celkem drive a bavilo mě to. Jako celek mě to ale moc nezaujalo a čekal jsem o mnohem víc. Potenciál to rozhodně mělo.

• 5.12.2017  22:44
    7 životů (2017)

Režisér Tommy Wirkola má talent natočit film vždy s originálním a neotřelým námětem, ale zpracování a maximální vytěžení z látky trochu pokulhává. A zde je to stejné. Naprosto geniální myšlenka, ale dalo se z toho vytěžit víc. Víc bych se zaměřil na soudružnost sester a na jejich přežívání. Co se totiž stane jedné z nich, musí ovlivnit všechny. To zde byl jen malý náznak úrazu v dětství. Dále bych potřeboval vysvětlit, kde se holky naučily tak dobře bojovat. Však sundaly i trénované chlapy a jejich převahou to rozhodně nebylo. Trochu mi také nesedly okaté přizpůsobené momenty, když například spreje explodovaly v mikrovlnce přesně na vteřinu, kdy skončil odpočet... Moc jsem nepochopil motivaci Pondělí a hlavně závěr. Přesto to mě film docela bavil a neměl žádné hluché momenty. Takové lepší průměrné akční sci-fi z nedaleké budoucnosti.

• 4.12.2017  19:22
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. řada Seriálu jsem se dlouho vyhýbal, i když jsem o něm slyšel ze všech stran. Nakonec jsem také podlehl a musím uznat, že všechny pozitivní recenze a ohlasy měly pravdu. Jedná se vskutku o geniální seriál. Hned od prvního dílu si mě neskutečně zaháčkoval. Kluci to hrajou fakt skvěle a díky nim to není jen mysteriózní sci-fi, ale i zábavná podívaná plná nostalgických písniček, seriálů a odkazů na všechno možné. Dlouho se mi nestalo, abych osm dílů zhlédl za dva večery. Mrazivý pocit přes sledování vyvstal hned několikrát. 2. řada S druhou řadou už nepřichází ten mrazivý pocit z neznámého. Trvalo mi skoro pět dílů, než jsem to začal zas brát jako pořádné mysteriózní sci-fi a ne jen příběh o mladistvých z osmdesátek. Paradoxně se mi tedy líbil nejvíc prostředek (kromě sedmého dílu, který beru za maximální zbytečnost), ale finále mě opět zklamalo. Čekal jsem to trochu jinak, zajímavější, nečekanější. I tak celkově dávám pořád celému seriálu 100%, protože si to za herce, kameru, střih, hudbu, humor, akci ... zaslouží!

• 25.11.2017  20:30

Geostorm má zálusk se stát nejhorším filmem letošního roku. Upřímně jsem čekal katastrofický film, kde dostanu tunu nereálností, obyčejných hrdinů, jenž projedou autem přes padající mrakodrapy, a přežijí celou apokalypsu. V tomto směru mě třeba uspokojilo San Andreas, které bylo postavené tak na hlavu, až mě to bavilo. Prostě akční katastrofická jízda. A zde? Řešení rodinný vztahů, politika, intrikaření, trapné hlášky, plné klišé a spousta dalších hovadin. Absolutně o ničem, přitom začátek vypadal tak slibně! I celá ta myšlenka, že hraní si na Bohy se nevyplácí ( i když to vlastně bylo jinak), je dobrá, jen to provedení je tak žalostné, že jsem měl chuť odejít z kina.

• 25.11.2017  20:21

Já padouch 3 si víc jak tři hvězdičky nezaslouží. Už se jedná o hrané téma, které lehce zapadává do „dětské“ zábavy. Příběh nic moc originální občas vylepšily scénky s mimoněmi, ale ti moc prostoru také žel nedostali, a tím pádem spadla trojka do průměru. První dva díly už nic nenahradí.

• 19.11.2017  11:22

Když nasadíte laťku hodně vysoko, pak se těžko překonává. Stejně jako u letošních Strážců galaxie, i zde se laťka nepřekonala. Je to stejně obroukaná písnička, kterou ale dokážete poslouchat dokola, a i když je to šíleně předvídatelné a jede to podle zajetých kolejí, stejně to baví a má to dobře vyvořený kabát. Za mě obstojné pokračování.

• 17.11.2017  20:06

Knižní předlohu jsem žel nečetl a ani jiné adaptace tohoto románu jsem také neviděl. I tak mám ale romány a detektivky od Agathy Christe rád (ujíždím na britských filmech o slečně Marplové..) a proto nová a modernější verze Vraždy v Orient expresu byla jasná volba. A výsledek? Možná nejlepší film letošního roku? Výtečné provedení, skvěle vybraní herci a dobře napsané postavy. Kamera a záběry na okolí a vlak neměly chybu. Mělo to správnou atmosféru. Jediná chybka je, ale za to režisér nemůže, že jsem hned rozpoznal, kdo za vraždu asi mohl. Divák vyřeší případ rychleji jak H. Poirot (skvěle ho režisér zahrál!), ale i tak to byla skvělá jízda. Těším se na dašlí díly.

• 17.11.2017  19:58

Němci to roztočili ve velkém stylu a musím uznat, že se jim to povedlo. Je sice pravda, že tolik klišé a předvídatelných momentů jsem už dlouho neviděl (možná si vybírám správné filmy), ale i přesto mě to bavilo. Originální nápad, dobré provedení.

• 5.11.2017  18:02

Není to tak zlé, jak to vypadá. Jediné co mi vadilo byla dlouhá stopáž a Dane DeHann, kterého poslední dobou nemohu vystát. Jinak je to mišmaš avatara, pátého elementu, star wars a kdo ví, čeho ještě. Ale ono je to vlastně moc fajn. Je to krásně barvité, je v tom spousta akce a je to nápadité. Poměrně i příběh mě překvapil. Jednoduše pohádka pro odrostlejší, kterou jednou za čas taky potřebuji.

• 5.11.2017  12:03

Ať už je tento film podle pravdy, či nikoliv, měl zajímavé provedení a ještě zajímavější příběh. Upřímně, čekal jsem to trochu jinak a to se mi právě líbilo. Prostředí úchvatné, ale zároveň smrtící. Herci zahráli dobře. Chápu, že většina v Danielovi Radcliffovi stále vidí čaroděje s hůlkou, ale když se od toho oprostíte a budete ho brát jako jakéhokoliv herce, film si užijete. Na konci originální fotografie potěšily. Ano, to se mi líbilo. Jen ten konec bych si trochu upravil podle svého, ale pokud to bylo podle pravdy, tak s tím asi nic nenadělám.

• 5.11.2017  12:00

Jsou to slabší čtyři hvězdičky. Třetí Thor není špatný, to rozhodně netvrdím. Jen je to něco jiného na co nejsem moc zvyklý a nevím, zda se mi to líbilo. Jako komedie je to skvělé a náramně to funguje. Důkaz je několikrát rozesmáté kino a já sám. Postavy jsou fajn a Cate Blanchett jako Hela je výtečná. Konečně pořádný záporák, který když o sobě mluví, že přináší smrt, tak ji fakt přinese. Jen Thor mě zklamal. Dříve jsem ho bral jako nebojácného Avengera, který má nadhled a je neporazitelný. Neporazitelným stále je, ale stal se z něho frajírek, který si ze všeho dělá jen legraci a už k němu po zhlédnutí Ragnaroku nechovám takovou úctu. Ano, vtip mám rád, ale když je film postaven z 98% jen na vtipu a to i v závěrečných scénách, nevím, nevím ... Samotný příběh je velice jednoduchý. Přišla záporačka, všechno zrasila, pak tam je povinný prostředek, kdy hrdinové sbírají síly a dávají dohromady "tým", nu a pak je konec, kdy záporačka dostane na zadek. To mi ale nevadí, takto je to nastaveno převážně ve všech komiksových filmech. Za mě se jedná o skvělý a velice vtipný díl, ale stále mám z něho smíšené pocity a doufám, že příště dostanu pořádnou komiksovku a ne komediální rodinný film.

• 24.10.2017  22:43

Už hned u první akční scény jsem bolestí přivíral oči. Na podobné blbosti mám sérii Rychle a zběsile, kde to funguje lépe....

• 24.10.2017  22:41

Kdo čeká obrovskou válku o naši planetu, tak se šeredně plete. Je to spíše osobní válka Caesera, který si jde pro pomstu ... no, a pak to nějak skončí. První polovina mě ale bavila, měla super atmošku, vychutnával jsem si efekty. Pak přišel konec, kde vystřídal Caesara James Bond a šlo to do kytek ...

• 30.9.2017  09:51
    Wind River (2017)

Wind River je mrazivý thriller s velice jednoduchým příběhem bez zápletky a momentů, které by se vám zapsaly do mysli. Přesto film vyzdvihuje atmosféra, herecký výkon Jeremyho Renera a jeho samotná postava. Pokud vás přitahuje nehostinná krajina, drsní chlapi a hledání vraha, Wind River tyto tužby dokáže uspokojit. Chyběl mi ale lepší soundtrack a alespoň jeden překvapující moment. I tak, zatím nejlepší letošní film, který jsem viděl. Rád si zopakuji.

• 25.9.2017  18:15
    Baby Driver (2017)

Babyho jsem tak hodně očekával, až jsem mírně zklamaný. Přitom to mělo vše, co bylo potřeba. Skvělou kameru, hudbu, akční scény … Něco mi tam ale chybělo, nebo mi tam něco překáželo. Nevidím důvod, proč bych Baby Drivera nemohl označit za skvělý film letošního roku. Za nejlepší ale nikoliv.

• 23.9.2017  14:36

Výtečný thriller, kde začínající mladičký Ryan Gosling bravúrně zahrál svoji roli. Oni ji vlastně zahráli všichni. Až na jeden detail, který dle mého Justin mohl předvídat, se jedná o skvělý film.

• 5.9.2017  19:30
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Vtipný krimi seriál, který si drží svůj směr po celou dobu. Nesledujeme jen jednodílové vyšetřování, ale je zde i v pozadí celistvý příběh, který je poměrně zajímavý. Kdyby ale seriál nesměřoval lehce do komedie, jednalo by se o šílenou tuctovku. Hlášky Castla a jeho "dětinské" chování je strašně fajn. (hodnocení po 2 sériích)

• 15.8.2017  19:23

Rozhodně to není nejhorší animák, který jsem kdy viděl. Je pravda, že to ale odflákli. Kdyby se víc zaměřili na svět aplikací, humor a hlavní postavy, mohlo to bavit víc jak děti, tak i nás dospělé. Mělo to obrovský potenciál, ale takto se to jen ztratí pod návalem dalších animáků. Ale oceňuji, že konečně jsme se dočkali jiných hrdinů, než těch zvířecích.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9