ajfelka

okres Karviná

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.7.2015  19:43
    Letiště (TV seriál) (2006)

Není to nic světoborného, prostě další vztahový seriál, kde spí opět každý s každým, ale dalo se na to koukat, někdy se mi na tváři objevil i úsměv. V porovnání s dalšími "perlami" jako VKV nebo Cesty domů je Letiště na pět hvězd..

• 28.6.2015  15:33
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Příjemné překvapení... Za Hynka Čermáka pět hvězd.

• 28.6.2015  15:28
    Svatby v Benátkách (TV seriál) (2014)

Je to vztahový bordel, na který už mají české seriály asi copyright... Ale pár dílů jsem viděla, když nebylo co dělat... Stejní herci se točí pořád dokola, zápletky jako přes kopírák z jiných seriálů, Krause vůbec nemusím - jak ho někdo může označovat za českého Belmonda??? - ale sem tam pár vtipných momentů. Kdyby ty se vystříhaly, tak jeden díl by měl asi jen pět minut, a to by bylo vhodnější než minut 60, ve kterém se jen ukazuje scénáristická bezradnost...

• 20.6.2015  12:40

Velice mě film překvapil, čekala jsem, že bude násilně ždímat emoce, ale vše plyne naprosto přirozeně. Trošku mi to připomínalo knížku Ivy Procházkové Pět minut před večeří. Nezáleží na tom, kdo je biologický tatínek, záleží na tom, že má dítě rád a vychovává ho jako své vlastní. Jen některé postavy by potřebovaly trošku prokreslit - postava Patrika byla hrozný hajzl - jak mohl maminku i po těch letech znovu okouzlit? Čím? Ale konec to má správný.

• 4.5.2014  19:42

Na Island se chci podívat už alespoň deset let, ale zatím nebyla příležitost. Tudíž nepohrdnu žádnou příležitostí, abych se aspoň podívala na dokument o této zemi. A tento dokument mi zpříjemnil sobotní večer, když bylo venku hnusně. Krásné záběry, nádherná příroda, na obrázcích z Islandu se snad nedá nic zkazit.

• 2.1.2014  15:28

Dvě hvězdy za asi čtyři gagy, které mě pobavily. Jako televizní film dobré, nechápu, proč to šlo v kině, zřejmě někdo doufal, že lidi přijdou na Bohdalovou s Brzobohatým, ale to je trochu málo.

• 28.4.2013  15:49

Z celé trilogie asi to koukatelnější. Vesměs o ničem, přízvuk Blaženy je na facku, ale je tam pár momentů, které mě vždycky dostanou - když Jirásková nemůže na soprán a kytku v květináči srazí z parapetu. A pak má oblíbená - Růžičková sledující Angeliku a pak pomaličku otáčí hlavu na svého muže, který je přikrytý novinami. A ten výraz snad až pohrdání, kdy se otočí zpět k televizi a začne bulit. Tahle scéna mě vždycky rozseká.

• 31.12.2012  17:00

Lotrando a Zubejda a Anděl páně - dvě pohádky, které vznikly po roce 1989 a dá se na ně koukat. Příjemní herci - i ti, které moc nemusím, mi tady nevadí, humor, který se neuchyluje k vulgaritám a Pod dubem, za dubem... Ostatní pohádky z porevolučního ranku stojí za hovno.

• 27.12.2012  14:17
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

Po delší době jsem se koukla... chjo, chjo. Jílková řve, v podstatě útočí na všechno a na všechny, nic se tím nevyřeší, kdo tam je, tak tlachá a nic neřekne, natož, aby měl nějaké konstruktivní řešení, když neví, jak dál, tak začne házet jakási hausnumera. Ach, můj bože...

• 27.12.2012  13:56
    Mrazík (1964)

Mrazíka jsem neměla ráda ani jako dítě. Je to pohádka, která mi nesedí z výtvarného hlediska - stejný problém mám i s českými filmy z padesátých let - výtvarná stránka je moc do červena. A to mi vadí. Jediné, co na Mrazíkovi oceňuji, je skvělý dabing. Jinak je to film, který vidět nemusím, ale když doma v televizi pojede, tak si taky nebudu chtít prohnat kulku hlavou, jen odejdu do jiné místnosti.

• 27.12.2012  12:06
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Stálice. Trochu doják, dospělácké náměty k přemýšlení, vysoká úroveň, humanistické poslání a hodně vtipu "Máte v jednotce vojáka, který je transvestita." "No já náboženství nezakazuju, pane." :-)

• 27.12.2012  11:57
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Co dodat? Když se chci pobavit a dlouho přemýšlím, který film si pustit, tak se na vybírání filmu vybodnu a do přehrávače dám Přátelé. To je jistota. Phoebe a její šílenosti nikdy neomrzí. "Viděl někdo můj snubní prsten?" "Jo, je krásnej." :-)

• 23.12.2012  21:25

Uznávám, že je to klasická pohádka se vším, co by měla každá pohádka obsahovat, filmové řemeslo je taky na celkem dobré úrovni, ale mě prostě nesedí. A stačilo k tomu velmi málo - ta pohádka je prostě moc UŘVANÁ.

• 23.12.2012  19:05
    3-iron (2004)

Dvě vyprahlé, osamělé duše, které se náhodou potkaly a už spolu zůstaly. Krásný, citlivý, dojímavý příběh o dvou lidech, kterým druzí nerozumí, protože se trochu odlišují. Nerozlišují realitu a sen, jsou prostě spolu.

• 23.12.2012  18:56
    Penelope (2006)

Krásná pohádka... zejména o vánočním čase, na chvilkové odzbrojení cyniků.

• 23.12.2012  18:48
    Padre coraje (TV seriál) (2004)

Koukla jsem spíše z nostalgie, že už jsem asi patnáct let neviděla žádnou telenovelu z jihoamerické provenience. Stačil jeden díl - o ničem - pak jsem si vzpomněla asi za měsíc, že bych se mohla mrknout, co je nového v haciendě - nic - a pak už jsem nesledovala. Ale kdyby se potvrdily předpovědi o konci světa (bez obav, příští rok se zase nějaká objeví), tak bych si přála, aby jako první, co by mělo být zničeno, jsou ateliéry na telenovely v Jižní Americe.

• 23.12.2012  18:41
    Pošta pro tebe (TV pořad) (2005)

Duševní porno. Dívat se na to nedá, zoufalci, kteří tam chodí a rozbrečí se pro jistotu hned, jak jim Esterka podá ruku na uvítanou, pošťák, který má opravdu dar dělat věci "napínavé", a moderátorka, která mi leze na nervy už v upoutávce. Má tak odporně chápavý pohled a konejšivý hlas. Že to má v člověku vzbudit emoce a dojmout se, to je jasné, ale nešlo to udělat jinak? Anebo - nebylo by lepší dát tam nějaký dojímavý film? Tam by snad byly alespoň nějaké herecké výkony a ne toporné a brečící bytosti. Prosím, stopněte to!!!

• 24.6.2012  12:44
    České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam) (2010)

Musím se přiznat, že jsem nečekala, že to bude moc oslnivá hra, čekala jsem rutinní práci, ale pánové se opravdu vytáhli. Celou hru jsem se bavila, jako historička a češtinářka zároveň jsem ocenila několik velmi vtipných momentů. Celá hra ovšem vyžaduje alespoň průměrně vzdělaného diváka, aby si mohl užít narážky a pochopit souvislosti. Pokud to má být rozlučková hra (jako že asi ano), tak se pánům Svěrákovi a Smoljakovi opravdu povedla. "Proboha, to nemáme nějaké nehořlavé úsloví???"

• 5.5.2012  11:50
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

Uznávám, že po řemeslné stránce je to výborný seriál, ale já už od dětství nesnáším cirkus a vše, co s ním souvisí, proto nemůžu jít s hodnocením výš.

• 16.4.2012  20:34

Pearl Jam je už od puberty, kdy jsem pobrala snad trochu rozumu, moje srdeční záležitost. I kdyby to bylo jen dvouhodinové pouštění obrázků za doprovodu hudby, stejně bych s hodnocením nemohla jít níže.

• 23.3.2012  17:06
    Comeback (TV seriál) (2008)

České seriály poslední doby jsou spíše k pláči a sitcomy českým tvůrcům vůbec nejdou (viz Duch český - to byla fakt katastrofa), ovšem musím říct, že Comeback se vydařil. Tvůrci respektují pravidla sitcomového žánru, dialogy nejsou zdlouhavé, ale jsou naopak krátké a vtipné. Některé hlášky mají namířeno k tomu, aby se brzy staly téměř kultovními. Postavy rovněž do sitcomu zapadají - Ozzák žijící ve svém světě, otec - bývalá "hvězda" hudebního průmyslu 80. let, jeho dcera, nezbedná dvojčata ze sousedství a fanynka "hvězdy". Tohle se povedlo.

• 23.3.2012  16:53
    První krok (TV seriál) (2009)

Řečeno slovy Janis ze seriálu Přátelé: "Ach, můj bože." Ti, co jakž takž umí hrát, tak neumí tančit a naopak. Kulisy papundeklové, dialogy - bez komentáře. Kdo se na to bude dívat? Je to sice avizováno jako seriál pro mladé, ale ti se na to určitě koukat nebudou a střední a starší generace to vyhledávat nebude. Zbytečný seriál de facto pro nikoho.

• 11.3.2012  18:57
    Vlasy (1979)

K filmu jsem se dostala poměrně pozdě - někdy okolo 18. Ovšem byla to pecka, myšlenka, jak je u Formana zvykem, byla natolik nosná, že se dalo přežít i pár slabších míst, hudba je na 5 hvězd. Závěr mě dojal, i pár slz ukáplo. Srdcovka.

• 3.3.2012  12:46
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

Je to fakt nutné? Nikoho hyper super luxusně extra talentovaného v estrádě nenajdete. Porota je složená z opravdových superhvězd, které svým hlasem změnily zatuchlý československý rybníček, jejich hlasy poznáme jen proto, že je slýcháme neustále a odevšad. Jinak ani jeden z nich nemá hlas, ze kterého bych se posadila na zadek. Prosím televizi, aby to už stáhla a zařadila zajímavé filmy, které člověku mohou něco dát, tato soutěž nedává vůbec nic.

• 25.2.2012  18:40
    Druhý dech (TV seriál) (1988)

Nechápu, jak člověk, který je schopen natočit geniální věc - S čerty nejsou žerty - může vypustit do světa TOHLE. Opravdu ani nevím, jak bych to měla nazývat. Děs a hrůza, dialogy jsou k smíchu, ti herci tam absolutně nezapadají. Pokud bylo cílem udělat opus, který bude oslavovat JZD, měli to soudruzi natočit ve stylu pořadů Můj táta pohraničník nebo Maminka družstevnice, to jsou taky klenoty socialistického televizního archivu, doufám, že už je nikdo z toho trezorového dna nevyhrabe.

• 23.1.2012  18:52
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Ukázková guilty pleasure.

• 29.12.2011  12:19

Bláznivá střela a Žhavé výstřely patří k tomu nejlepšímu, co v žánru parodií kdy vzniklo. Leslie Nielsen dokáže udělat neskutečně vtipnou scénu už jen tím svým kamenným ksichtem. O hláškách nemá cenu psát, jeden skvost vedle druhého ("Když uvidím někoho, jak v parku druhého škrtí a lidi se na to jenom dívaj´, tak ho zastřelím." - "Zastřelil jste pět shakespearovských herců, co hráli představení Julia Caesara") :-)

• 27.12.2011  14:10

Trochu moderní pohádka na tehdejší dobu, ale ze svého kouzla nic neztratila ani po 40 letech. Dobře namíchané herecké obsazení, skvělá hudba, písničky, které asi nikdy nezestárnou a skvělý humor. Dopravní značka zákaz předjíždění mě vždycky rozsekala. Vondráčková byla tehdy ještě normální, ne taková zblblá jako dneska, francouzský kat Františka Dibarbory je taky k pokukání, ale největší potěchu mám vždy z Iks a Ypsilonu - Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé. Kujme pikle, pikle kujme, snad se pikle s piklí ujme. Budeme pikliti za královské ti ti ti. Kujme pikle, kujme pikle, správná pikle lidi zvykle. Kujme pikle, pikle kujme, spekulujme, intrikujme. Lepšího nic není nad pořádný piklení. Hledá vězně, však my víme a my jí to překazíme. V tom vám musím odporovat, my to budem podporovat. Vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti, vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti, vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti. - Dobří jsou taky, když se koupou v rybníku a domlouvají si budoucí job - velvyslance v sousedním království ("U vás se mluví stejně jako u nás. Ale nikomu ani muk, ještě na to nepřišli.")

• 27.12.2011  13:54
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Není to sice nic světoborného, hlavní hrdinka po třech dílech začne být neskutečně otravná, ale dvě hvězdy za babičku Yettu a hlavně ze Nilese dám.

• 26.12.2011  21:55

Toto je naprostá špica. Čím jsem starší, tím víc si vychutnávám ty záporné postavy (kaprál a rádce) a žasnu nad knížetem Josefa Kemra na pokraji senility. Hlášek je tam tolik, že bych mohla napsat všechny věty z filmu. "Barabiznu. Tento zámek postavili moji předkové už ve 12. století - Ferdinand Sličný a Josefa Šílená.""Je to rebel.""Já to řeknu tatínkovi a tatínek vám vyhlásí válku.""Angelíno, líbí se ti některý? - Ale který z nich je nejbohatší? - Který z vás... - Tiše! - Já to zjistím." A Karel Heřmánek jako Lucifer je prostě Bůh :-)

<< předchozí 1 2 3 4