• Thriller

Po zániku Země (2013)

Čakal som oveľa viac, ale po mnohých negatívnych komentárov som bol na možné sklamanie pripravený. Tentokrát sa Shyamalan pri tvorbe scenára príliš nezapotil. Nič prekvapivé, nápadivé, šokujúce sa tentokrát nedostavilo. Nechápem tú jednoduchú líniu deja typu havária - cesta - happyend....V tomto prípade úplne postačí trailer, o nič neprídete. Dokonca mi tu chýbali emócie čo som bol nemilo prekvapený. Veď ide aj o skutočnú rodinu otec - syn...Chyba bude asi niekde inde. Neviem koľko šancí ešte dostane "malý" Smith ale keď to pôjde takto ďalej tak neviem, neviem. Ono v sci-fi žánri nestačí mať iba kvalitné efekty, ale dobré sci-fi potrebuje aj niečo navyše. Viď napr. Elysium.

Dítko z pekla (2013)

No tak tento kúsok ma milo prekvapil, na horor zabudnite ide čisto o komediálny úlet. Všetky postavy sú niečim zaujímavé, nielen hlavné ale skôr vedľajšie. Množstvo originálnych gagov na ktorých som sa musel z chuti zasmiať. Scéna policajtov a kňazov v bufete pri konzumácii sendvičov ma dostala do kolien. Ja som sa náramne bavil a Hell Baby sa u mňa určite zaradí medzi najpríjemnejšie "B" prekvapenia tohto roku. Samozrejme tento druh humoru nesadne každému a preto chápem i také nízke hodnotenia.

Muž z oceli (2013)

Konečne letný blockbuster, ktorý má hlavu a pätu, ktorý má dej a dušu, ktorý sa vyhýba zbytočným klišé. Film pri ktorom som hltal každú scénu, či už akčnú alebo pokojnú. Cením si množstvo nápadov, ktoré Snyder vtesnal do Supermana, bol som nadšený z toho, že som konečne videl Krypton taký aký asi mal byť. V predchádzajúcich supermanoch sa na tento faktor akosi zabúdalo resp. niekto nemal gule aby toto ukázal. Herci boli obsadený s citom a napr. Crowe - Costner dávali tomuto filmu ešte o niečo viac. Jedinú výtku mám voči obsadeniu Amy Adams, ktorú mám odjakživa docela v prdeli a každý záber na ňu mi kazil filmový zážitok. Je to škoda, pretože Snyder si mohol vybrať ktorúkoľvek hviezdu. Záporáci geniálny..

V zajetí démonů (2013)

Áno som spokojný a nadšený zároveň. Wan ma nesklamal ani tentokrát čo som prakticky očakával. Wan je talent, Wan je človek, ktorého si musíme vážiť pretože je jeden z mála režisérov, ktorý sa svojmu remeslu (takéhoto človeka hororový žáner potreboval ako soľ) naozaj oddáva a rozumie mu. Dobová atmosféra je geniálna, kamera je 50 % úspechu filmu, totálne Vás vtiahne do deja o hudbe ani nehovorím. Je zaujímavé, že z obyčajného tématu (duchársky - démonický horor, ktorý Vás v dnešnej dobe už prakticky nemá čím prekvapiť) Wan dokáže vyždímať maximum za čo ho náramne uznávam. Herecké obsadenie je trefné a je vidno že Wan vsádza na istotu v podobe "nedoceneného" Patricka Wilsona, ktorého mám v poslednej dobe docela rád. Nie neposral som sa strachom, ale jemné mrazenie som mal neustále a to je podstatné. Dajte prosím Vás "chlapcovi" poriadny rozpočet nech natočí niečo výnimočného, niečo strašidelného z čoho by som mal poriadny (možno posledný) veľkolepý filmový orgazmus. 95%

Stážisti (2013)

Rozporuplné hodnotenie, ktoré sa dalo čakať. Nie každému sadne americký humor, ktorý je v poslednej dobe už obkukaný, predvídateľný. Bol som však zvedavý na ďalší film dua Vaughn - Wilson, ktorý ma ešte nejak extrémne nesklamali. Je to odychovka na ktorej som sa bavil, ale nedá mi nespomenúť fakt, že i tu je podstatou veci patetickosť, extrémna snaha vysvetlovať, že teamová práca je ďaleko dôležitejšia ako vedomosti a podobne. Je to to staré klišé ,ktoré v komédiach nemám rád, pretože v tomto prípade už na začiatku viete ako to bude pokračovať a ako to nakoniec skončí... Preto rozdeľujem americké komédie na tie kde hrajú napr. Vaughn, Wilson,Stiller alebo Sandler a na tie kde hrajú totálny retarďáci typu Dany R. McBride,Will Ferrel,Nick Swardson,Jonah Hill,Seth Rogen, Jay Baruchel alebo Michael Cera...vtedy je to totálny úlet bez akejkoľvek pointy resp.hlbšieho sa zamyslenia. Toto je ten prvý prípad, ktorý ma však až tak nenasral, pretože pár scén (vidíte? a je to tu zas...2 kategória a v nej jednoznačný LOSER Will Ferrel....celá scéna v predajni matracov a v pozadí týpek, ktorý sa baví s reklamnou šípkou = RULEZ) je fakt originálnych a vtipných. Suma sumárum v tomto filme u mňa prevláda viac pozitíva ako negatíva preto hodnotím o niečo vyššie. 75%. P.S. Videl v Seneckom letnom amfiteátri. P.S.S. Aj ja mám iba jedny nervy a je len otázkou času, kedy mi vyletí ruka a niekomu za mnou totálne prijebem, pretože už nieje možné (to len ja mám takú smolu?) aby pri každej mojej návšteve kina niekto akýmkoľvek spôsobom dokázal neustále znehodnocovať filmový zážitok neustálym vyrušovaním. Tentokrát nejaký idiot za mnou 300 x (nechtiac?) kopol do plechovky od piva a jeho kamarát sa na tom 300 x náramne bavil! FUCK OFF! Primitívne opice, ktorým prajem, aby sa im scvrkli kokoty na veľkosť pistácie!

The Frankenstein Theory (2013)

Nezaujímavé, nudné, zbytočné, svojim obsahom úplne rovnaké ako nedávno vzhliadnutý found footage The Dyatlov Pass Incident. I za málo peňazí sa dá urobiť kvalitný found footage, lenže The Frankenstein Theory je založený len na dialógoch a domnienkach o tom kto vlastne stvoril toto monstrum. Režisér sa snaží vystrašiť iba nejakým kvílením vlkov alebo škrábaním na drevenicu. Monstrum je nezaujímavé a nečakajte, že ho uvidíte často. Jediné čo stálo za to je Karlovo vyrozprávanie príbehu o polárnom medveďovi. Slabota

Duše mrtvých (2012)

Nechcem kecať do režisérskej práce, ale Colin Theys svoju robotu trošičku nezvládol. Prečo? No nevie nabudiť atmosféru, čo je u duchárskych hororov dosť podstatná vec. Chce nás vystrašiť, ale nieje možné aby som bol 2-3 sekundy pred "ľakacou" scénou pripravený, že teraz príde...A to sa stalo cirka v 95% prípadoch. Scenár je 100x videná záležitosť, žiadne prekvapenie. Niektoré scény resp. pointy až moc smiešne. (niekoľko krát vysvetlené, že 5 znamená klincov, nie ľudí a pod.) Niekedy som mal pocit, že si to režisér vysvetľuje sám pre seba.... Mnohokrát ma nasiera fakt (dievčina Emma), že hlavná....tentokrát vedľajšia postava môže kedykoľvek opustiť dom a ona i pri zistený danej situácii v dome ostáva. hmm. Dead Souls je poslabší horor, ktorý nemá čím vystrašiť. Tie dva bodíky sú za sľubných prvých 10 minút.

Sezóna zabíjení (2013)

Celý film je postavený na parádnych výkonoch oboch predstaviteľov. Travoltov prízvuk je Cool a tentokrát si ho neviem predstaviť nadabovaného. Pekná príroda, pár nechutných záberov na srbskú genocídu, ktoré musia jednoducho nahnať mierne zhnusenie. A to som bol v ´93-tom v Chorvátsku na dovolenke. Pekne sa na to pozeralo, raz som držal palce Robertovi, potom Johnovi a takto sa to striedalo až do konca. Záver však ľahko predvídateľný. 70%

Nevědomí (2013)

Jeden z najočakávanejších filmov roka a u mňa jedno z najväčších sklamaní...Neuveriteľná, hnusná nuda o ktorej svedčí fakt ,že som tento film musel trikrát stopnúť, aby som sa ukľudnil. Myslel som si, že pôjde o jedno inteligentné sci-fi, namiesto toho som dostal "opravára" Tomíka, ktorý si postupne uvedomuje, že niečo nieje tak ako sa na prvýkrát zdá. Morgan Freeman so svojími Cool okuliarmi je len trápny marketingový ťah a tých pár viet čo povie i tak stojí za hovno. Dúfal, som že aspoň záver niečím prekvapý, že uvidím aspoň trochu akcie, ale dočkal som sa len veľkoľepého, mega-shitu s jedným gigantickým výbuchom...A to je na môj obľúbený žáner veru pramálo. Čo z toho, že po vizuálnej stránke je to bomba?.....45%

Útok na Bílý dům (2013)

Je v celku raritou, že sa do kín dostali v tak krátkej dobe podobné filmy. Keď ich tak porovnám, Emmerichov WHD je o niečo reálnejší (mysli tým prepad resp. obsadenie Bieleho domu) ako OHF Antoine Fuquu, (kurva...blbé meno na skloňovanie) čo je docela prekvapujúce na "nerealiťáka" Emmericha. A za to ho mám rád, pretože berie filmy nie ako umenie ale čistokrvnú zábavu. WHD je čisto akčný film a hľadať tu nejaký hlbší zmysel nemá opodstatnenie. Škoda, že tu nebolo viac výbuchov, devastovania na čo som u Emmericha zvyknutý, ale to by musel byť asi iný žáner. Dokonca mi tu nevadili ani typické americké rodinné resp. štátne patosy a za to má režisér u mňa bodík navyše. P.S. Tatum konečne znesiteľný :)