magu

homepage

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 29.2.2020  10:59
    Australská železnice (TV seriál) (2016)

Obrovké sklamanie. Dozviete sa minimum informácii o austrálskej železnici, ale zato vám bombastickým štýlom ukážu, s akými "neuveriteľnými" problémami sa stretávajú ľudia okolo vlakov na tomto kontinente. Štýl, akým je natočený tento dokumentárny seriál, je veľmi nešťastný, blížiaci sa štýlu "nováckej" novinárčiny. Pre mňa, ako železničného fanúšika a čleveka, ktorý sa aj profesionálne venuje železnici, bolo utrpenie sledovať to. No a vrcholom je český dabing! Prečo to neprekladá človek, ktorý sa vyzná v železničnej terminológii. Príšerné! Neodporúčam sledovať a železničiarom priam prikazujem vyhnúť sa tomuto seriálu.

• 22.1.2020  22:44

Ještě větší 3,14čovina než jsme čekali. Možno japončíci pochopili, ale toto je ČSFD a nie CED (Chekosurobakia eiga dētabēsu) チェコスロバキア映画データベース

• 23.8.2019  06:21
    Pochodně (1960)

Áno, je to agitka. A napriek tomu, že takéto staré filmy vůbec nemusím, ma to naozaj zaujalo. A určite to nebolo iba preto, že sa tam vyskytovala továreň na zápalky. To bola iba príčina, prečo som to pozeral. Herecké výkony naozaj kvalitné, plejáda hercov zaujímavá. A tí, ktorí si myslia, že bez socialisticko/komunistického hnutia by sme sa v histórii zaobišli, by mali pouvažovať koĺko hodín v práci by strávili dnes, počas terajšej "demokracie", keby vôbec neexistovalo. To však neznamená, že im tie ich marxisticko-leninské kecy žeriem.

• 17.8.2019  22:26

Fanúšikovia železnice - vyhnite sa zďaleka tomuto filmu. Je to len kecanie a kecanie a kecanie... Vlak je len kulisa v názve. Bohužiaľ aj ako kriminálka to stojí za veľké kulové a tak po druhýkrát hodnotím film, ktorý som nedopozeral. To sa proste nedalo. :-(

• 6.8.2019  13:22
    LOVEní (2019)

Geislerová je škaredá, Prachař drevený. Herci, ktorí za niečo stoja (Malý, Pisaŕík, Goščíková), majú málo priestoru. Dej predvídateľný. A tak jediným oživením je kupodivu hnusná tlustá Evelyn (neverím, že som to napísal). No ale celkom som sa bavil, takže dávam neuveriteľné tri hviezdy. To je asi dvakrát toľko, ako si film zaslúži. A dúfam, pre jeho dobro, že už sa k nemu nebudem musieť nikdy vrátiť, lebo by som musel niečo z toho ubrať.

• 3.8.2019  22:57

Nebyť prsníka (naozaj v jednotnom čísle) od Judie, nedal by som ani dve*. A to je teda slabá vizitka pre film. Príšerná hudba, dementné správanie postáv, logika v prdeli... už nemám chuť pokračovať v písaní. Obitus sorry (Howard je OK), ale som rád, že mi doma nezaberá miesto VHS alebo DVD s týmto filmom.

• 3.8.2019  22:54
    Strážce návěstí (TV film) (1976)

Ďakujem Bohu, že sa autori nerozhodli roztiahnuť príbeh na 100 minút. Aj tých 38 bolo totiž až-až. Keby z toho urobili 15 minút, bolo by to akurát. No a pokiaľ sa príbeh takto ťahá, nemôžem ísť vyššie. A tiež nerozumiem, že v Anglicku sa chodí na červenú...? To fuckt?

• 3.8.2019  22:51

Čínska rozprávka so zaujímavým pozadím, chabým scenárom a peknými CGI efektami. JC je iba do počtu, bojových umení pomenej, zato vlakov až, až. No že by som tým bol nejako extra nadšený sa nedá povedať. Najviac sa mi páčila tá súprava CRH na začiatku a na konci, ktorá sa tam ale iba mihne.

• 2.8.2019  11:18
    Jackie & Ryan (2014)

Totálne zbytočný film. Bohužiaľ ani za vlaky nemôžem pridať hviezdičku. Bolo ich tam málo.

• 27.3.2019  22:48

Nevadí, že neviete ako sa to stalo, kde to je, ako dlho to už trvá, ani to, že nepoznáte mená a súvislosti. Overgård nerobí paniku, používa rozum (asi preto, že nie je Amík) a pomalými krokmi sa prebojúva k (vôbec nie istej) záchrane. Minimalistický film s piatimi ľuďmi, z ktorých dvaja sa len motajú v diaľke (a nie sú ani v titulkoch), jeden umrie bez slova, štvrtá povie za celý film jedno jediné a keby MM neprehovoril, vôbec by to nevadilo. Na konci mi už vadilo množstvo tých bielych sračiek, predsa len mám radšej leto, ale bez nich by to asi nešlo. Aj preto má pán herec u mňa neskonalý obdiv. Keby to bolo podľa skutočnosti ako 127, dal by som plný počet. (Projekcia ČSFD, Bory Mall, BA)

• 23.12.2018  22:49
    Orfeova pieseň (studentský film) (2013)

Graficky, herecky slušné, ale tých zbytočných minút tam bolo zbytočne veľa. Na konci som už zaspával. O tom, že kto nepozná predlohu, netuší "vo co go", tu už popísané bolo dosť. A kde ste vlastne videli ten horor? Takže držím palce autorom v ďalších projektoch, ktoré budú dúfam, už len lepšie a lepšie, až k piatim hviezdičkám.

• 26.10.2018  19:56
    Jáma (studentský film) (2013)

Prižmúrim všetky moje 4 oči a dám 3. Ale nabudúce sa treba viacej snažiť a vymyslieť aj koniec.

• 14.9.2018  21:38

Moje hodnotenie vychádza z toho, že sa železnicou zaoberám ako profesionálne, tak aj ako fanúšik. Vo filme boli veci, ktoré sú prikrášlené, dokonca by som o niektorých povedal, že sú nezmyslom, ale napriek tomu ukazuje aspoň z malej časti život rôznych železničných profesii. Na železnici je ich ale oveľa viac a mnoho je tak skrytých, že obyčajní ľudia o nich nemajú ani potuchy. Film je poplatný dobe a miestu vzniku. Aj u nás boli časy, keď nákladné vlaky mali prednosť pred rýchlikmi a nikomu z cestujúcich neprišlo čudné, že ich vlak mešká niekoľko desiatok minút. Dnes sú železnice niekde úplne inde, preto padne dobre aj takáto retro spomienka.

• 7.3.2018  22:20
    Milí lidé (2010)

Ľudia! Kde ste nabrali toľko hviezdičiek? Veď to bola nuda, nesympatický herci, kopec vaty... Tú jednu si to zaslúži naozaj iba za ten koniec, ku ktorému to jasne a úplne predvídavo smerovalo, takže to až taká prekvapivá pointa nakoniec nebola. No nič, hlavne že štyria Dáni to prežili, pretože s takými depkami a problémami, aké majú v Dánsku, by v konečnom zúčtovaní mohol chýbať nielen jeden prsník, ale aj nejaký penis a zopár pornofilmov.

• 31.12.2017  14:12

Odporúčam nepozerať! Ten dokument, napriek tomu, že je to viac ako 20 rokov od nakrútenia, je neskutočne tendenčný. Tvorcovia asi mali nejaký rusko-východoeurópsky komplex, pretože v každej sekunde komentára na východ od bývalej hranice NSR/NDR až po hranicu Rusko/Mongolsko je cítiť, aké sú tie krajiny strašné, zlé, špinavé. V dnešnej dobe to už určite nie je pravda (ruské železnice sú niekde úplne inde - popredu - ako tie naše či české) a neverím, že aj v tej dobe to bolo tak strašné. A tiež neverím tomu, že tvorcovia si celú cestu prešli vkuse, na jeden šup.

• 28.11.2017  23:02

Alternatívny koniec https://www.youtube.com/watch?v=FJUd5OJY3tw

• 12.11.2017  19:40
    2046 (2004)

Nepozerateľné utrpenie. 1* iba za krásne šikmoočká... Inak sa stotožňujem s matty.

• 5.11.2017  12:49
    Kyselý dech (amatérský film) (2016)

Mám pocit, že film sa snaží byť v niektorých chvíľach zbytočne ešte "hororovitejší" ako je a robí to dosť nasilu. Napr. zbytočne pomalý pohyb ruky po karbobrúsku... Načo? Veď aj bez toho je atmosféra celkom hustá. No a ten koniec! Z celkom reálneho hororu sa stane nejaká hlúposť o diablovi. Že by ani sami autori nevedeli, ako to zmysluplne ukončiť? Škoda. Malo to aj na lepšie hodnotenie.

• 22.10.2017  15:23
    Únos (2017)

Celkom obyčajne šedý slovenský film, ktorý z pohľadu filmárčiny neprináša nič nové a nikam našu kinematografiu neposúva ani nevylepšuje. Ostal by bez povšimnutia, keby nehovoril o takej významnej téme, akou únos prezidentového syna a vražda Remiáša naozaj je. Hodnotenie zvyšujem aj preto, že: 1. film prispel svojou čiastkou k zrušeniu Mečiarových amnestii, 2. po 20 rokoch už si na tento prípad málokto spomína a zabudnúť veru netreba, 3. mladá generáciu o takomto zneužívaní politickej moci v našej krajine možno ani netuší, 4. nechápem ako môžu ľudia ako Predseda V.M. a Chalanisko I.L. chodiť s kľudným svedomím po svete, 5. s vyšetrovateľom Vačokom a pani Remiášovou som sa osobne stretol a poviem vám, že takýchto Silných ľudí na Slovensku veľa nie je.

• 30.9.2017  22:29
    Take me out (TV pořad) (2017)

Vydržal som 20 sekúnd. Potom som musel ísť tyčkovať.

• 28.8.2017  20:16
    Kvílení (2016)

Tak v tomto prípade sa priznávam dobrovoľne a bez mučenia, že som záver nepochopil. Ale asi toho debila chceli kórejci zo mňa mať. Ja zase nemusím film, ktorý zo mňa debila robí a nič mi nevysvetlí. Nech je z akejkoľvek krajiny. Ak k tomu pripočítam dĺžku, zombíkov a všelijaký náboženský prepletenec ("Cirkev pre vás viac urobiť nemôže" - čo mi to sakra pripomína...?), výsledok a hodnotenie je dosť rozpačitý. Tak si teda majte zo mňa debila, šikmookí, ale na viac to nevytlačíte!

• 25.8.2017  21:23
    Koleje v srdci Arábie (TV film) (2009)

Veľmi dobre spracovaný dokument a tratiach, ktoré už nikdy nebudú. Budúcnosť trate, ktorá vedie cez štyri tak politicky odlišné a nestabilné krajiny ako je Sýria, Jordánsko, Izrael a Saudská Arábia je nulá celá nula nič. Ja nie som taký optimista ako libanonskí železničiari. Oni v čase nakrúcania nemohli vedieť, čo sa v Sýrii zomelie. Ja to v čase pozerania viem a ich železniciam nedávam veľkú nádej. :-(

• 24.8.2017  22:53
    Ha-Hov (2007)

Trochu sa čudujem, že remake má podstatne viac videní, pretože tento izraelský originál je o niečo lepší. Kým pri sledovaní americkej verzie som len krútil hlavou nad niektorým nelogickým správaním agentov, pri tomto filme som žiaden taký pocit nemal. Ukrajinské (naozaj ukrajinské) reálie taktiež pridali na hodnovernosti, na rozdiel od maďarského vlaku v remaku, ktorý sa tváril ako berlínsky S-Bahn.

• 4.6.2017  22:49
    Constantine (2005)

Môj ty Bože, prečo toto dovolíš?

• 27.3.2017  23:37

ČB sovietska agitka, na ktorú sa dalo celkom slušne pozerať.

• 17.2.2017  23:07
    Ida (2013)

Dve hviezdy za tému, ktorú sa tento film snažil spracovať. Bohužiaľ iba snažil. Inak nič len nuda, nuda a nuda. Bohužiaľ som tesne pred týmto filmom videl iný poľský film, natočený viac ako 50 rokov skôr a ani v jednom ma Poliaci nepresvedčili. Sú naozaj takí, že len "tupo" hľadia do blba, slovka nepovedia alebo je to iba ich filmové vyjadrenie? Pretože tým, čo ich poznám osobne, sa huba nezastaví. Takže si zase dám na chvíľu od poľských filmov pokoj a pustím si niečo akčnejšie. A akademikom sa nečudujem. Tých takéto "umenie" baví.

• 17.2.2017  23:05
    Vlak (1959)

Jednu hviezdu som naškrabal iba za to, že sa to (takmer) celé odohrávalo vo vlaku. Inak nič len nuda, nuda a nuda. Bohužiaľ som hneď po tomto filme videl iný poľský film, natočený s odstupom viac ako 50 rokov a ani v jednom ma Poliaci nepresvedčili. Sú naozaj takí, že len "tupo" hľadia do blba, slovka nepovedia alebo je to iba ich filmové vyjadrenie? Pretože tým, čo ich poznám osobne, sa huba nezastaví. Takže si zase dám na chvíľu od poľských filmov pokoj a pustím si niečo akčnejšie.

• 11.2.2017  17:46

Tak rád by som dal o jednu * viac ale nedá sa. Niektoré dôvody tu už boli spomenuté predkomentátormi. A tie flešbeky? Hrôza! A ja blbec som si myslel, že ich vymysleli Američania.

• 11.2.2017  10:22

Muž, podľa ktorého je v Mníchove pomenované námestie a má svoj pomník aj na švajčiarskych hraniciach a o ktorom nikto nevie. Je prekvapujúce, že obyčajný robotník videl to, čo nevideli tisícky iných vzdelaných ľudí a politikov - skazu človečenstva pod vedením vodcu. Svet by vyzeral úplne inak, keby sa mu podarilo, čo zamýšľal. Ako mnoho životopisných filmov ani tento neoslňuje prevedením. Ale na pripomenutie zabudnutého hrdinu to stačí.

• 14.1.2017  16:16

Opäť jeden z filmov, ktorý môžu do filmovej príručky pre začínajúcich scénaristov zaradiť do kapitoly Výborný námet nedotiahnutý do konca. Aj keď sa na to pozerám z uhla "bláznivá komédia", tak aj tak mi z toho nevychádza viac. Toho bláznivého tam nebolo až toľko, aby to zaujalo tak ako napr. Četníci.. a satiry tam bolo priveľa na to, aby to skončilo bez pointy. Aspoň ja som ju tam nenašiel. Developeri všetkých krajín, kľudne spite ďalej (resp. kľudne kopte jamy).

<< předchozí 1 2 3 4 6 7