• Krátkometrážní

X. - Smazáno ze systému (2018)

Zábery na Budapešť hore nohami sú pekné, ale nemajú vo filme žiadny význam. Takže len naťahujú čas. Ďalší zbytočný premárnený čas je vtedy, keď sa pozeráme na čierne zábery, v ktorých ani len netušíme (aspoň ja), čo sa tam deje.  Ale inak príbeh a zápletka fajn a keby ho tvorcovia viac rozpracovali (priestor na to bol, viď vyššie), tak by som dal aj najvyššie hodnotenie.

Dark Waters (1993)

To fakt takéto horrory leteli v deväťdesiatkách? Prečo robia film na hodinu a pol z toho, čo sa dá vyrozprávať v päťminútovon kraťase? A potom je to aj pri rýchlosti prehrávania 1,5-2x neuveriteľné rozťahané a nudné. Človek si ohryzie všetky nechty a to je potom podstatne väčší horror ako tento film.

Opičí muž (2024)

Čakal som 3,14čovinu a dostal som ešte väčšiu 3,14čovinu. Nechajte si tie hnusné indické sračky tam na tom preľudnenom poloostrove. Kým doteraz patrila India medzi dve krajiny, kam nechcem nikdy cestovať, tak teraz ma tam už nikdy nikto nedostane. Hnus, špina, bordel, tetované myši. Fuj!!! No a teraz idem do Penny, videl som v letáku zlacnenú ryžu. Kúpim si vrecko a budem doň mlátiť, kým sa zo mňa (a samozrejme aj z mojej rodiny) nestane kunkfu, tejkvondo, karate a ešte neviem aký super bojovník. A samozrejme na koniec sa nezabudnem pomodliť a poďakovať tomu môjmu Bohu, ako perfektne mi pomohol pozabíjať všetkých, ktorých nemám rád. Jedna hviezda za pár podarených zabití a perfektné prevtelenie Romana S. (aka Bíny) do Pitobashiho Tripathyho.

JAVARI (2023)

Filmársky to možno nie je žiadna bomba, páni sú možno trochu borci, ale na druhej strane povedzme si úprimne, koľkí z nás by sa na takú cestu vybrali? Ja tiež chodím veľakrát do destinácii, kde turistov nevideli, ale na toto by som sa asi nedal nahovoriť. Preto hodnotím maximálne a dávam dole klobúk pred odvahou vybrať sa do prdele sveta, pretože je na tejto planéte už iba málo miest, ktoré sú takto odrezané od toho zvyšku, kde si váľame zadky v komforte.

Pohádka o staré tramvaji (1961)

Neuveriteľne uvrieskaný film. Jediným pozitívom sú zábery na ulice Prahy a miesta, ktoré už dnes vyzerajú úplne inak.

Rheingold (1978)

Jediné, kvôli čomu sa oplatí pozrieť tento film, sú už teraz historické zábery nemeckých vlakov a staníc. Všetko ostatné je nezmyselná sračka.

Chlapi nepláčou (2017)

Balkánsky nudné ale postavy a ich traumy vykreslené dobre. Aspoň tie, ktoré tam nerobia krovie. Bohužiaľ (a za to dávam jednu hviezdu navyše) opäť sa potvrdzuje, že každá susedská vojna má aj medzi tými, čo prežili, svoje obete i po dvadsiatich rokoch. Ale aj akákoľvek vojna. Koniec to bohužiaľ nemá, ale takúto tému je ťažké ukončiť akoukoľvek formou.

Ticho (2022)

Ak niekto hľadá ticho tak, že si pri túrach v horách strčí do uší slúchadla a počúva muziku alebo niečo iné, tak si žiadnu hviezdičku nezaslúži. Tá jedna je iba za nádherné zábery švajčiarskej prírody.

Válka barev (1995)

Toto musela byť sračka už v deväťdesiatkach. Teraz je to megasračka.

Obří dopravní uzly - Moskevské metro (2018) (epizoda)

O niečo lepšie ako tokijská stanica, ale tvrdenie, že 99 m eskalátor bude najdlhším v moskovskom metre je lož. https://cs.wikipedia.org/wiki/Eskalátory_v_moskevském_metru#/media/Soubor:Parkpobedy-escalator.jpg