• Krátkometrážní

Obří dopravní uzly - Tokijské nádraží (2018) (epizoda)

Keďže o železnici niečo viem a niečo pre nich robím, môžem skonštatovať, že sme sa v podstate o chode stanice nedozvedeli nič. :-( Videli sme v kuse len obrázky davov cestujúcich  a zopár málo podstatných železničných funkcii. Tento dokument vôbec neprekročil tieň svojich predchodcov, ktoré sú točené vo wau štýle, ale neprinášajú takmer nič nové a už vôbec nie podstatné o téme.

Když promluvila (2022)

Čakal som výraznú nudu, ale kupodivu to tak nebolo. Ani prehnaná stopáž neuškodila a celkom rýchlo to zbehlo. Príbeh ale nejde do hĺbky, a tak si divák prahnúci po ďalších info, musí posurfovať po nete a nájsť všetky okolnosti sám. Takže vo výsledku iba na 2 a pol hviezdy, čo vďaka tomu, že som sa nenudil zaokrúhľujem hore.

B.T.K. (2008)

Ten film je tak slabý, že je škoda vôbec niečo písať. So skutočným Dennisom L.Raderom má spoločné iba meno a tie tri písmenka. Všetko ostatné je úplne, úplne inak. A ak v tom niekto vidí slasher, mal by navštíviť minimálne očného lekára.

Známí neznámí (2021)

Bol by to super film, keby to nebol remake. A navyše úplne zbytočný, pretože k originálu nepridáva nič nové, svojské. Len kopíruje.

Zpráva (2020)

Dávam 4, pretože viem o čom film bol. Mám naštudované, ako to v skutočnosti bolo. Ale divák, ktorý nikdy o Vrbovi a Wetzlerovi nepočul, nemá šancu. Presne ako píše gogo75. A ešte poznámka k uvedeniu na RTVS od 15 rokov - takéto filmy by sa mali POVINNE premietať na základnej škole už od prvého ročníka! A nie uvádzať ich ako nevhodné pre deti. V pätnástich rokoch, keď už je z niektorých deciek polovičný skinhead a kotlebovec, už je neskoro.

Záhada lokálek (2019)

Dosť nevyvážený dokument a výpovede jednotlivých aktérov, ktoré by si zaslúžili aj pohľad z druhej strany. Nie vo všetkom totiž majú pravdu. Držím však palce všetkým, ktorí sa záchranou takýchto tratí (nielen v ČR) zaoberajú. Je to beh na dlhú trať a niekedy na celý život. BTW: Pánu vlakvedúcemu zo začiatku filmu by som rád pripomenul, že na filmovanie z nástupišťa stanice (čítaj: verejne prístupného miesta) nepotrebujem žiadne povolenie.

Seveřan (2022)

Pätnásťminútový príbeh natiahnutý na viac ako dve hodiny. Po polčase som sa už dosť vrtel v kresle. Natočené je to úžasne, ale v tom filme je toľko chýb, že vlastne celý film je jedna veľká chyba. Na mori búrka a vlajka na lodi si pokojne veje, dokonalé pery jednej z hlavných hrdiniek, dokonca som mal pocit, že sú narúžované, neuveriteľné faily v chovaní postáv, nad ktorými som sa musel len usmievať (viď komentár Alementina) a mnoho mnoho iných. Ďakujem ČSFD, že som tento film mohol vidieť na jej projekcii, pretože keby som za toto dal peniaze, dosť by som to ľutoval.

Sběratel (2007)

Slabota. Bez hlavy a päty. Bez nápadu, bez logiky.  Ak chcete moskovské metro, radšej si prečítajte Metro a dúfajte, že jeho adaptácia bude lepšia ako toto čudo, čo som dopozeral. Mimochodom - prečo Zberateľ? Som si doteraz myslel, že debilné preklady majú iba americké filmy. Путевой обходчик má v našich jazykoch veľmi jednoduchý preklad - Pochôdzkár/Pochůzkář.

Smrt na Nilu (2022)

Úplne zbytočný remake. Neprináša nič nové z pôvodnej predlohy, iba nový, vymyslený príbeh o Piorotovi. Digitálne pozadie a efekty pekné, ale niekedy až veľmi prehnané, až to bije do očí.  Chápem, že niekto potrebuje žmýkať handru, kým prináša peniaze, ale to neznamená vždy, že je to lepšie ako pôvodné spracovanie. Videné na ČSFD projekci 10.2.2022 na Černém Mostě.