• Krátkometrážní

Bulharské Bílé Zlato (2016)

Domáce video zo zaujímavého miesta. Za výber lokality pridávam jednu hviezdu. Veď do Álp vie ísť každý. Ale kto by šiel smerom na východ? Ako vidieť, prázdne kopce a nepocurvené zrazy sa ešte dajú nájsť. Len aby tam na budúci rok neboli všetci freerideri z Česka. Myslím, že bulharská horská služba na to nie je pripravená ani počtom ani vybavením.

Expedice Švédsko (2016)

Dúfam, že Linus priniesol po návrate domov niekoľkonásobnú obetu všetkým známym Bohom, pretože vydať sa na 500 km cestu po snehu bez tréningu a predchádzajúcich skúsenosti je bláznovstvo najvyššieho stupňa, ktoré vykazuje štatisticky najvyššiu mieru úmrtnosti. A taký skúsený dobrodruh ako Jimmy by mu to vôbec nemal dovoliť.

Bílé objetí (2015) (TV film)

Tento film by mal vidieť každý freerider pred tým, ako sa vydá do hôr. Ak si ani potom nevezme, čo treba, Pán Boh s ním. človek pri pozeraní filmu žasne nad tým, koľko životov si vyžiada táto vášeň. Možno keby média o tom viac informovali, možno... Hory si ale aj tak budú žiť po svojom.

Ledy a přílivy (2016)

Päť dní na mori sa už zdá americkým pipkám veľa. Sa čudujem, že tam nedostali ponorku a nepovraždili sa. čakal by som, že také "skúsené" harcovníčky toho zvládnu oveľa viac. Záverečné kecy o globálnom otepľovaní celý film úspešne ťahajú smerom dole.

Sibiřský Traverz (2016)

Američania zase dokazujú akí sú tupí. Pridávam jednu hviezdu za ruského lyžiarskeho samouka. Ten totiž strčil do vrecka celý film aj s tromi Amíkmi.

Temnota dětské duše (2006)

Musím uznať, že Lílí ma dobré kozy. Čože? Ten film nebol o jej kozách? Máte asi pravdu, pretože sme ich vlastne poriadne ani nevideli. A o čom teda bol? Horor? Vážne? Ako môže byť hororom film, pri ktorom sa ani raz nezľaknem, naopak, zaspávam pri ňom? Ostaňme radšej pri tých kozách, lebo inak by som musel ísť s hodnotením dole.

Za spičkami (1980)

Nebyť zápaliek v názve filmu, asi by som si ho nikdy nepozrel. Nakoniec sú zápalky iba spúšťačom celého príbehu. Podstata je v niečom úplne inom. Keď sa totiž stretnú dvaja kamaráti "z mokrej štvrte" nemôže to dopadnúť úplne dobre. Koniec však moje tvrdenie popiera. Humorne ladený príbeh ma zopárkrát aj rozosmial, a keďže som už zo sovietskej produkcie videl podstatne väčšie hovadiny, hodnotím priemerne.

Děvče ze sirkárny (1990)

1 zárez za ukážku výroby zápaliek. Ostatné nestojí za nič. Škaredšiu herečku som snáď ešte nevidel.

ABCs of Death 2.5 (2016)

1. Magnetic Tape 2. Maieusiophobia 3. Mailbox 4. Make Believe 5. Malnutritiion 6. Manure 7. Marauder 8. Mariachi 9. Marriage 10. Martyr 11. Matador 12. Meat 13. Mermaids 14. Merry Christmas 15. Mess 16. Messiah 17. Mind Meld 18. Miracle 19. Mobile 20. Mom 21. Moonstruck 22. Mormon Missionaries 23. Munging 24. Mutant

The ABCs of Death (2012)

A - Apocalypse B - Big Foot C - Cyklus D - Dogfight E - Exterminate F - Fart G - Gravity H - Hydro-Electric Diffusion I - Ingrown J - Jidai-geki K - Klutz L - Libido M - Miscarriage N - Nuptials O -Orgasm P - Pressure Q - Quack R - Removed S - Speed T - Toilet U - Unearthed V - Vagitus W - WTF? X - XXL Y - Young Buck Z - Zetsumetsu