Rado H.

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2
    • 28.8.2014  17:07
    Žoldáci (1980)

Tak trochu dost jiný "akční" film. Někteří hodnotící totiž vůbec nepochopili jeho žánr a čekali co nemohlo přijít :) Źel díky zbytečným přílišným změnám oproti knižní předloze se stal snímek méně pochopitelným,přesněji jeho postavy a jejich pohnutky...Doporučuji pro doplnění knižní předlohu která je brilantní...NA stranu druhou jsou přesto příliš krutá hodnocení také zbytečná. Určitá civilnost a "suchost "snímku je totiž zcela na místě. Tohle totiž není film o hrdinech kteří mají vyvolat naše sympatie, Je to o lidech co se prostě válkou živí...Walken byl bezesporu pro hl.roli výbornou volbou a je velká škoda že nemohl hrát postavu takovou jako v knize. Byla by to jedna z jeho nej rolí a film by měl ode mně plné hodnocení.

• 3.2.2014  15:25

Sedmý díl je pro obdivovatele předchozích jak dárek. Vše co známe a něco navíc. Dávám poprvé 5 z 5,ale to pochopí jen milovník oněch scén při kterých se v těchto filmech "nemluví" a "nic" se "neděje". I fall in love:D

• 29.1.2014  17:40
    Chladnokrevný Stone (TV film) (2005)

Na překombinované kriminálky poslední doby dost dobrý. Nechápu řeči o průměru. Mě hl.hrdina nadchnul a film mě dost bavil.Jsem moc rád že natočili další filmy a určitě se o nich vyjádřím. Mnohem slavnější kriminálky mě mnohem více nudily. Doplněno po 4 dílech - Zakolísal kvalitou jen trochu druhý díl,ale možná jen že mě nesedlo úplně obsazení. Další dva díly opět supr., poetický relax bez zběsilosti.

• 29.7.2013  10:38

Jenom opravdový chlap si umí udělat srandu sám ze sebe.Kdo tohle hodnotí jako bežný film je úplně mimo. Je to "jen" parodie a pocta jednomu žánru a je to o tom že si skupina postarších chlápků pro radost natočila pohádku pro velký kluky. Nic víc, nic míň...Bavil jsem se královsky:D

• 25.3.2013  19:00

Tento skvost má svého japonského předchůdce a gangsterského následovníka z B.Willisem. Doporučuji sledovat po sobě v chronologické následnosti.Lahoda...

• 9.3.2013  08:00

Formálně, technický skvělé,klasika. Jen trocha chybí do absolutního ohodnocení - a to by pro mě byla složitější zápletka než ta co tam je. Ale herci - to byl koncert.

• 19.1.2013  16:06
    Kříž (2011)

Dal jsem jen jednu hvězdu,protože mě tam chyběl Brandon, Branda, Kelly, Dylan a Steve :D

• 19.12.2012  14:33
    Heuréka – město divů (TV seriál) (2006)

Zákl.myšlenka hodně dobrá,ale proč se autoři sami knokautují donekonečna opakující se dějovou smyčkou? Škoda, protože herci baví a v téma leží tuny nevyužitých příběhů...

• 19.12.2012  14:31
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Prvoplánově šíleně vtipný, časem nelze přehlédnout satiru jak žiletka ostřejší než ty z reklam:D A jsou tam na závěr ty nejlepší "postelové" scény snad ze všech seriálů co jsou:)

• 19.12.2012  14:27
    Dokonalý podraz (TV seriál) (2008)

Chytré, vtipné,ale třeba nadhled - tohle není vážné dílo i když tam občas hluboké myšlenky zablesknou. Ideální zábava když je třeba relax:)

• 9.9.2012  23:03

Pravděpodobně nejlepší CZ/Sk "western" před Je třeba zabít Sekala. Zapomenutý klenot, několik zajímavých menších rolí dnešních hvězd...Po důkladném zvážení jsem dal maximum hvězd, i pro zvolené téma, tak smutně málo známou část našich dějin.

• 11.6.2012  12:57

Pravá japonská krvavá romantika. Absolutnímu hodnocení přeci jen brání fakt, že nejde o originální příběh. Zpracování je však excelentní a pro milovníka samurajských filmů jasná volba.

• 25.12.2011  21:48
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Byl jsem nadšen z konečně celkově kvalitní, ač zároveň moderní pohádky. Úleva od věčně recyklovaných "tradičních" titulů byla veliká, po x letech tuzemským tvůrcům vyšla snaha. Bravo! Uměřené herecké výkony, příběh klasický, hudba kvalitní a opět aktuální propagace určitých hodnot navrch.

• 26.10.2011  20:50

Nádhera a nestydím se že jsem u toho brečel. Jsem moc rád že Nick našel svou víru a dokáže ji tak skvěle posílat dál. See You later, bro Nick :)

• 6.10.2011  20:06
    Skladiště 13 (TV seriál) (2009)

Supr relax pro fanouška sci-fi či mysteriózních seriálů. Zábava a humor převažuje na hlubokými myšlenkami,ale i takové seriály jsou třeba..Co dělat jiného než si po náročném dni popřát díl něčeho takového?:)

• 31.5.2011  18:07

Kvalitní lahůdka pro náročnější milovníky žánru. Dokáže několikrát překvapit. Svižná povídka, kde se nic zbytečně neprotahuje.

• 20.2.2011  14:44

Málokterý serál dokázal tak vkusně smíchat "dospěláckou" realitu s poetikou dětsví. Líbilo se mě jako dítěti, líbilo se mě to jako dospivajícímu kdy jsem pochopil více některé náznaky a líbí se mě velice i jako rodiči co už má taky děti. Nepatřím rozhodně mezi ty vzdychající po dřívější době,ale jen málokterý současný seriál s dětmi dosahuje této kvality. Důvodem jest zajisté paní Zinnerová.

• 4.12.2010  22:53

Klasika CZ filmu, zlatý fond, doporučuji každému kdo se soustředí na domácí produkci.Je to víc než jen vynikající komedie, je to i folozsofické zamyšlení nad tím, co kdo máme v centru našich životů...

• 24.11.2010  20:34
    Chuck (TV seriál) (2007)

Velmi kvalitní zábava, sem tam i z hlubší myšlenkou. Základem je ale inteligentní parodie a ironický přístup k ačním filmům, špionážním tématům , motivům okolo krásných žen i celé postmoderní společnosti. Promě ideální relax po pracovním dnu.

• 4.8.2010  10:05
    Harry Brown (2009)

Depresívní atmosféra tvořená někdy i zdánlivě přehlédnutelnými detaily a excelentní výkon M.Caina vítězí nad prvky příběhu které už přeci jen známe ze starších filmů. Tohle je ale temnější, krvavější a jen slabý třpyt světla optimismu narušuje všudypřítomný hmatatelný pocit hnusného zla v tomhle dramatu.

• 2.1.2010  23:09
    Tajemství (divadelní záznam) (2007)

Přes opakující se,až už nudnou kritiku D.Landy(média), musím na rovinu říct že toto je vyjímečné dílo na poli muzikálů. Od ostatních se hloubkou téma a zpracováním liší o několik tříd. A kdo muzikály z principu nesleduje, ať zde udělá vyjímku - nebude litovat!

• 2.1.2010  22:47

Hrabal není pro každého a ani tvorba české nové vlny neoslovuje i přes jasný přínos každého. Proto - milujete-li obé, zažijete skvělý zážitek. Ne - počítejte ze zklamáním anebo si pusťe svobodně něco jiné. Pro toho, kdo chce znát českou tvorbu ovšem velmi doporučuji.

• 2.1.2010  22:44

Nezpochybnitelné drama, jeden z nejlepších životních výkonů dle mě podceňovaného J,Krónera. O výkonu pí. Idy nemluvě. Více oceněn a znám v cizině. Náročná, leč povinná podívaná pro toho, kdo to myslí z filmy vážně.

• 5.12.2009  23:25

Originální zpracování všeobecně( tedy světově) známého příběhu. Cynickým a zapřísáhlým ateistům může přinést konečně srozumitelné vysvětlení o čemže to tomu Ježíši jde. Bezesporu jedno z nejlepších zpracování příběhu Krista. Dobrou zprávou je i to, že se nejedná o "smrtelně" vážné dílo, ale nepostrádá i pár kvalitních vtipných momentů, tedy já jsem se jim zasmál.Horký tip pro hledače tzv. zapomenutých fimů. Ač ovenčen cenami, v ČR v podstatě neznámý film.

• 5.12.2009  23:17
    Rocky Balboa (2006)

Překvapivě důstojné rozloučení legendy:) Stallone předvádí jeden ze svých nejlepších herckých životních výkonů, možná i nejlepší. Neobejde se to bez silných slov a filozofie"pro každého",ale není to vůbec špatně. Nemůžu si pomoci,ale mám pocit že kdyby byl film natočen pouze z komerčních důvodů, byl by znatelně strašnější:) Je to sic jednoduchý,ale milý film vhodný k odpočinku a připomenutí starých pravd . Bez hlubšího zážitku,ale kvalitně jsem prožil divácké překvapení,což mám rád. Pokud ještě S.S. něco natočí, díky tomuto filmu se na to určitě podívám.

• 8.10.2009  11:33

Chcete zažít skutečný brainstorming? Chcete zjistit že i v animovaném filmu můžou zaznít myšlenky hlubší než Mariánský příkop? Chcete aby Matrixovská originalita ve vašich očích změnila sílu? Chcete si vychutnat hard cyberpunk? Tak si udělejte trip(jo, trip,rozhodně ne výlet) do vizuálně silného, lehce až těžce depresivního, leč poetického světa Ghost in the Shell. Jen snad jediná rada umožnující zcela se neztratit v moři dojmů(nepíšu že vždy příjemných) - nezapomeňte na název.

• 29.9.2009  21:58
    Pán velryb (2002)

Pomalu, líně jak starý muž na pláži se zpočátku pohybuje tento film. Postupně se ale zmocňuje divákovi duše a nepustí. Více než milý příběh s prostředí které většina z nás zřejmě nikdy nepozná, komunity Maorů. Prostředí ale nepůsobí samoúčelně, naopak. Překvapuje místy až suchá civilnost, dodávající ale v druhé půlce filmu příběhu nezvyklou poetiku, kterou nikde jinde nepotkáte. Nenechte se zmást příběhem působícím z popisu romanticky. Tohle je pořádně silné drama, zacloumající srdcem.

• 29.9.2009  21:50

Velmi příjemné,leč nelehké překvapení. Čekal jsem další asijský akční historický film a místo toho jsem s údivem mohl postupně obdivovat naprosto vyjímečné a nezvyklé dílo. Místo rychlých akčních scén meditační scény, místo potoků krve myšlenky zařezávající se do hloubky ostřeji než meč. Až nemilosrdně bolestivě se postupně odhaluje podstata války, jejího smyslu a dopadu. Ne, nejsem pacifista a ani jsem se jím nestal po shlédnutí tohoto filmu. Ale odteď už všechny válečné filmy budu vidět jinak. Navždy.

• 29.9.2009  21:42

Výborná inteligentní komedie s koncertem J.Nicholsona a D.Keaton. Mladší herci vedle nich vypadli vskutku mdle, poněkud potměšile jsem si to vychutnal zejména u Keeanu Reeves, protože jsem nečekal že bude tak ve stínu. Zklamáním byl poněkud dle mě rozvláčný a nasládlý konec který mě zcela nekorespondoval z vyzněním většiny filmu. Přesto film stojí za shlédnutí a s přehledem poráží většinu novodobých amerických komedií.

• 18.8.2009  01:04
    Cesta vzhůru (TV seriál) (2000)

Sympaticky realistický seriál o problémové mládeži, Zajímavostí je obsazení některých rolí herci známějšími až později z jiných seriálů. Problémy se kterými se hrdinové potýkají jsou "ze života" a rozhodně je nečekají snadná a rychlá řešení.Celkově rozhodně obsahově i formou nadprůměr.

<< předchozí 1 2