• Thriller

Easy Land (2019)

Začnu větou z obsahu: " Přistěhovat se..." S maniodepresivní psychózou je jedno odkud. Jestli chtěl snímek naznačit, kde že se nachází "štěstí" emigrace, tak bravo.

Abú Lejla (2019)

Chápu, pokud někdo rozkouká a nedokouká. K tomuhle snímku musíte mít i osobní zkušenost. Tady nelze nic komentovat.

Další den života (2018)

Ryszard Kapušciňski byl především polský zpravodajec, který odvedl i dobrou práci v roli válečného reportéra.

Dvojitý milenec (2017)

Rozebírat filmy F.Ozona je nemožné. Proč? Protože francouzská mentalita, "děfka" prodejná.

Mo (2019)

Rumuni jsou Rumuni, a když se zadaří, vznikají filmy jako Mo, Pozice dítěte, Zkouška dospělosti, Monstra nebo Sieranevada. Mám ten jejich nepříjemný realismus ráda.

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Půjdu dolů proč. Vykrádání bez originality přínosu. "wir schaffen das" pomatené A. Merkel je typické i pro tuhle německou sebranku. 3 stár dolů, a přitom jsem milovnice tohoto žánru. Pár lidí, konverzace.

Chalífát (2020) (seriál)

Děti, koukejte. Co kdyby to už vyjelo 2015? Nemožné. Až tvůrci a jejich dohlížitelé natočí současnost v Malmö teď... Hmmm

Šok a úžas (2017)

Otrocký překlad Šok a úžas(shock and awe) je vojenská taktika tzv. Rapid dominance. Tahle zrůdnost s následným rozesráním půlky světa se zapíše slavné demokracii do pohřebního deníčku.

Bistro Ramen (2018)

Hudba a jídlo nelže. Pokud přidáte lidskost bez kýče, vyjde vám tento příjemný snímek.