dyfur

okres Trenčín
zberateľ starých filmov

1 10 19 28 34 35 36 37 následující >>
    • 31.10.2011  20:35
    Nezralé maliny (TV film) (1980)

v poslednej dobe som videl asi lOx - super - na malom priestore herecká filharmonia. A Šáňa -M.Nedbal super výkon na Oscara .

• 31.10.2011  20:32

dobre natočené,trocha jednoduchšie,ale fajn oddychovka.moja zaujímavosť: Natáčení probíhalo v motorestu v Průhonicích, v Prokopském údolí, na pražském sídlišti Novodvorská a v Chebu na nádraží. (dyfur)

• 31.10.2011  20:31

tiež vyborné - tiež vianočné ,škoda,bral by som i tretí diel....

• 31.10.2011  20:30
    Sám doma (1990)

bez tohto filmu na Vianoce ? nemožné super - vyborný dabing český

• 31.10.2011  20:28
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

asi kniha by bola lepšia. pokiaľ si pamätám ani v čase uvedenia to nebol extra hit a hovorilo sa u zbytočnom plytvaní peniazmi. Je to možné i tým,že cirkusy na Slovensku extra tradiciu nemajú. Nikdy mňa to nebavilo a bola to len nuda,i teraz keď to ide v televízii - názor som nezmenil - statické nudne, snáď iba vyprava to trocha zachráňuje - a tí nemeckí herci ?! to boli nejakí ochotníci ? kde ich našli :(

• 31.10.2011  20:22
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Pamätám, keď ho dávali - už vtedy mi vadilo,že časti až tak nenadväzovali a nakoniec mnohé ostalo nedopovedane. A to mi vadí doteraz -ako skončil P.Čepek, ako E.Trejtnarová ,V.Postránecký...tiež ako to cele dopadlo po vojne. V každom prípade vyborný seriál jeden z najlepších - scenár,obsadenie,natočenie -veľmi presvedčivé. Ale čo mne vadí : vojna je tam podaná tak zo závetria - ved oni -obyvatelia domu vojnu ani necitili-kludne si tam s určitým obmedzením odžili. A hlavne komunista,ktorého stvárnil J.Vala - no komunista a v kľude si prdel na zadku nič sa mu nestalo,maloval si a viedol "múdre" reči. A tri dni pred koncom urobil revolúciu prečo sa nepridal k Z.Rehořovi počas heydrichiády.....hmmm. Inak ani J.Hanzlík z Reichu neprišiel extra podvyživený,že ? A to,že J.Hrzán mal tam byť za chlapčiska ale mal v skutočnosti 35 rokov..... pan Nedbal hral de luxe na Oscara - klobúk dolu. Napriek vyhradám je pre mňa super seriál - mám i originál,pôjdem pozrieť tú ulicu ak budem v Prahe...

• 16.7.2011  23:12

verím,že pre milovníkov sci-fi to môže byť to pravé,ale mne to príde- tie triky ,kulisy,vyprava naivna ,hračkárska,smrdiaca atelierom-celé smiešne.Celé to kričí -to nie naozaj -to len akože... načo minuť tolko milionov za takýto samoúčelný nezmysel.Vážne nezaujalo.

• 31.5.2011  22:52

ozaj naivne.Porovnajte s Čelusťami a hneď viete čo je originál a čo imitácia.Čo je thriler a čo je film kategorie B. Ale to,že je to nejaká talianska variácia Čelustí to by až tak nevadilo,ani tie slabé herecké prístroje ,ale ten krokodýl je ozaj na smiech -tak na atrakciu na posledný dedinský jarmok.

• 26.5.2011  16:01
    Cotton Club (1984)

Hviezdička za atmosferu.Inak hooodne slabé. O čo ide? Prostoduchý dej - popretkávaný bohato tanečnými vystúpeniami. Ako kabaret dobré ale potom treba vystrihnuť hraný dej. Inak ak by neboli tanečné kreácie tak by film mohol trvať tak 4o minút. Ani sa nečudujem,.že to bol prepadák.

• 26.5.2011  15:58
    Rychlá smrt (1985)

Typický nízkorozpočtový "akčňák" 80-tich rokov. Naivné,vykonštruovaná zápletka ,aby hlavná hrdinka mohla strielať. Odpad.

• 23.5.2011  00:31
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Tak vydržal som to pozrieť sústredene cele-ale ani tak -nie.Popis okolo filmu,hláška akože je to kultový film a podobne myslím sú o ničom - kráľ je nahý a nebudem tvrdiť,že nie je áno kráľ je nahý ako celý film.Len zmes nezmyselne pospájaných scenok bez vzájomnej logiky. Odpad

• 23.5.2011  00:25
    6. den (2000)

Podľa mňa typická schwarzeneggerovka-iste Terminátor ani Pravdivé lži to nie sú,ale niečo na spôsob Total recall. Fajn

• 20.5.2011  23:43
    Krev a víno (1996)

Nicholson je ako vždy vyborný,J.Lopez len na okrasu /nehrá len pozuje/ a preto dávam 1 hviezdu,ale ako sa hovorí z hovna bič neupletieš. A tým hovnom je tu scenár.Škoda tešil som sa.

• 20.5.2011  23:39
    Mezi námi přáteli (2006)

Film o tom ako škaredý,nezamestnaný, bezperspektívny chlap s otravnými rečami si myslí,že nie tieto vlastnosti,ale jeho malý pohlavný úd môže zato,že ho manželka nechce.(To že ho má malého zistí po piatich rokoch manželstva) Scenár slabý,herecké vykony amaterske-no slovenský režisér Vlado Štancel asi veľa vody nenamúti a to nielen v Čechách. Odpad-menej sa nedá. i

• 20.5.2011  23:32

nevadia mi staršie filmy,ani naivné,s jednoduchými trikmi,ale musí to mať svoju poetiku.Tento kúsok nemá nič je len trápny - námetom,hereckými vykonmi,trikmi a nezachráni ho ani zaradenie do komediálneho hororu.Odpad

• 1.5.2011  01:24

v štýle videoklipu natočené,scénar a samotná pointa o ničom.Herci ok,ale zaslúžili by dobrý film.

• 1.5.2011  01:21
    Osina v zadku (2008)

Myslím,že podobné tema mali i J.Lemmon a W.Matthau vo filme,kt.názov neviem-ale to bolo dobré. Toto je trapná imitácia. Hlavná charakteristika: - nudnééé ,dlhéé.

• 25.4.2011  22:27

ZNARODNENÁ ZAUJIMAVOSŤ V PROSPECH užívatela M.B.-predtím uznaná neskôr pripadla inému..................... 16.5.2013 16:33 od ČSFD posel Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Pyšná princezná (1952) byla právě schválena. Děkujeme za přispění. Text tebou zaslané zajímavosti: Po 25 rokoch chceli tvorcovia natočiť pokračovanie rozprávky.Bol hotový i scenár,ale Vl.Ráž ho odmietol s tým,že by toto pokračovanie poškodili pôvodnú rozprávku.To znamenalo dlhoročné znepriatelenie-dovtedy priatelov- režisér B.zemana a herca V.Ráža. iste v prvej päťke najlepších rozprávok. Na Vianoce musí byť-bez toho nie su Vianoce. Super. I keď čierno-biela, i ked slabši triky - stále je to TOP. premiéra 26.9.1952 moja zaujímavosť: Na filmovom festivale v Karlových Varoch 1997 sa Alena Vránová stala víťazkou ankety o najobľúbenejšiu rozprávkovú princeznú. (dyfur) Najúspešnejší film v histórii československej kinematografie z hľadiska počtu divákov. Do kín si ho prišlo pozrieť celkovo 8,222,695 divákov. (dyfur)

• 25.4.2011  22:24
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

klasika-super seriál,i slušne bonusy na dvd. Akurát neviem prečo nekúpil tú chalupu Bohumil Císař - teda p.Kemr ?? prečo bol opakovane na montážach v cudzine, podľa dostupných zdrojov to neprepil,na alimenty nedával,tak kde dal tie peniaze ??? to nemal 10 000 ČsK na chalupu kde býval? No nič len taká nelogičnost-ale sreiál super.Dá sa vidieť opakovane. Ale predsa ešte prečo cigáň (hral pôvodom slovák Oto Lackovič) prečo hovoril po slovensky ?? Tak tú časť nemusím.Už v čase premiéry sa ani v mojom okolí tento fakt nestretol s pochopením.

• 23.4.2011  22:38
    Kanibalové 2 (1978)

Kanibalské filmy nemusím,ale bol som zvedavý a navyše Ursula Andress..... vysledok. ?Ursula Andress mi pripadá ako z amaterskeho okresného divadla,ostatní su na tom rovnako.Ale ok kanibalské filmy nie sú o herectve.Takže - záver: NUDA - strata času,a osobne by som to neradil ani medzi kanibalské filmy-taká nepodarená imitácia. P.S.U.Andress vyzerá dobre ale i tak odpad (film)

• 23.4.2011  22:32

Ja si to pamätám,slušná komédia.Žiaľ dávali ju asi len raz v TV - čo je škoda.

• 23.4.2011  22:24
    Bezva finta (1985)

I v pokročilejšom veku Belmondo aký má byť.Film super i keď ku koncu už strácal tempo.Asi posledná klasická belmondovská komédia. 5 hviezd.

• 23.4.2011  22:19

Ja nemôžem zdielať také nadšenie.Žiaľ. Mladý Belmondo,sympaťák Ventura,č-b prevedenie s kamerou 6O-tych rokov-preto dve hviezdy. Inak dlhéé nudnéééé.

• 13.4.2011  23:46
    Vím, kdo mě zabil (2007)

...videl som veľa hlúpych filmov-toto bol jeden z nich.našťastie som pozeral v zrychenom móde-pretáčal niektoré sceny. preto ak niekto vie? prečo to ten dotyčný robil - unos,amputácie,mučenie. kto to bol? dôvod ? inak absolutne samoúčelné. a hlavne kto má aspoň základné vedomosti o anatomii-musí vedieť,že tak to nefunguje-preto tie drastické sceny boli vlastne smiešne-ak by prišla u ruku za chvíľu by vykrvácala a nie beháala ako raketa...a to ako si sama sebe prišívala prst...uplna kravina.

• 29.3.2011  21:06

Kráľ komikov Vl.Burian – pre mňa iste .Jeden z klasických filmov – kto má rád Buriana nebude nikdy sklamaný.Otázka kto už toto nevidel opakovane ,že? Na malom priestore – gejzír humoru.Ako sa hovorí:i s malým gašparkom sa dá urobiť velke divadlo.A toto sa dá povedať skoro o každom filme Vl.Buriana-malý priestor (zrejme preto,že sa väčšinou ako i teraz - jednalo sa o prepis divadel.hry) ale Velky Vlasta Burian. Osobne mi je luto jeho povojnovy osud a že sa mu nedostalo väčšej satisfacie-(pomenovanie ulice,divadla,alebo nejaká socha – rád by som sám v rámci zbierky prispel) 5 hviezd - samozrejme moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo okrem iného aj na Kapucínskej ulice 2, v pražskej časti Hradčany. (dyfur)

• 29.3.2011  21:06

Marie Poledňáková a tento jej film je dôkazom toho,že netreba extra triky,výbavu masky,dialogy plné vulgarizmov,milionový rozpočet aby vznikol kvalitny film. Film sa dá pozrieť opakovane – láskavý humor,dobré obsadenie. Vianoce bez tohto filmu –jednoducho nemôžu byť. Bez protekcie 5 hviezdičiek.

• 29.3.2011  21:05
    Zvrácený (2002)

Film odrozprávaný od konca,skoro celý dej v tme resp.pološere,análne znásilnenie,niekoľko cien,kritikmi ocenovaný. Môj názor:film odrozprávaný od konca – nič nové už v českej kinematografii dááávno realizované,zbytočné znásilnenie-resp.zbytočná dlžka scény ,depresia – brutalita.Ak pominiem načo sa takéto filmy točia – napadajú mňa dve myšlienky: Názor (parafrazujem)nemenovaného komika:nie je ťažké natočiť drasticku event.smutnu scenu ale humor,ktorý vyčarí usmev na tvári je ďaleko ťažšie nafilmovať. A na záver môj postreh: ak by sme prijali fakt,že toto bolo akože zo života tak ,ktorá aspon minimálne inteligentná žena – ktorá je krásna,zmyselne oblečená ide v noci v hociktorom meste-nie ešte v Paríži – tak ktorá vstupi v noci do takej diery- do podchodu. Ak toto zvážime – pravdepodobnosť vzniku celej zápletky je ľudovo „na vode“. Odpad

• 29.3.2011  21:03
    22 výstřelů (2010)

Ani Jean Reno,ani samoúčelná brutalita,ani kameraman zrejme s Parkinosonovou chorobou nedokázali z ničoho urobiť niečo. Pozitivum:film som pozrel zdarma z internetu a dokázal som ho dopozerať. Zhodnotenie? ....nebudem,len povzdych-kam to ide francuzska kinematografia.Ak porovnam filmy od Gabina,Delona,Belomonda...ale čo porovnávam neporovnateľné. Odpad event.jedna hviezda za J.Rena

• 29.3.2011  21:02

Podľa mňa najlepší a dovolím si tvrdiť s nádychom objektivizmu,že jeden z najlepších filmov Pierra Richarda.Kvalitná zápletka,svižné tempo,dobré gagy,zaujímave prostredie Paríž,St.Tropez – čo viac si želať.V kine som sa smial – a celé kino so mnou a i po rokoch je to stále dobrá zábava. Jediné čo mi vadi a za čo film nemôže je nový dabing.Síce Petr Oliva ostal, ale ani on nie je čo kedysi a ostatné hlasy –ee nie.Kto nevidel verziu v kinách a neskôr televiznu verziu vydanú i na VHS – bude celkom spokojný,ale to čo vyšlo teraz na DVD – ozaj o minimálne dve triedy horší dabing. (napr.legendárna hláška :...mé letní sáčko.... je predabované na:...moja kacabajka... Rád by som sa spýtal načo nový dabing?veď ten originál je dostupný.

1 10 19 28 34 35 36 37 následující >>