kiros179

okres Pardubice

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 9.10.2017  07:26

Denis Villeneuve si vzal nelehké sousto, u kterého nezklamal, ale ani člověka nepřipoutal v kině do sedla. Když to teď takto napíšu, tak to asi není špatná vizitka. Vizuál na jedničku, ale chybí tomu originalita, kterou byl první díl naplněný k prasknutí. Chybějí emoce, postavám chybí hloubka či vaše dostatečné ztotožnění s nima. Jestli nostalgicky vzpomínáte na závěrečnou scénu s prvního BR a všechny ty emoce , to je přesně to, co mi v novém BR chybí. 75%

• 6.2.2017  07:23
    Spojenci (2016)

První film, kde se hlavní role ujal gumový klon známého herce, takto jalového Pitta jsem ještě neviděl. Zemeckis nám představil film, který nenadchne ani neurazí. 60%

• 17.11.2016  21:34
    Příchozí (2016)

Denis Villeneuve nám konečně zavítal do vod sci-fi filmu s štědrou s áčkovou produkcí a dopadlo to dobře, ale nenaservíroval nám takovou pecku, jako přednedávnem Nolan s jeho Intersellarem. Příchozí staví celý svůj "zážitek" na nekonvenčním natočení časových linií filmu, což je působivé, ale pro mě jako velkého fanouška sci-fi toto nestačí aby se to rovnalo již dříve zmíněnému a pro každou duši fanouška žánru excelentnímu Interstellaru. Po prvním shlédnutí Příchozích odcházím ze sálu s naprosto jinými pocity než bych jako u každého zásadního sci-fi chtěl. Což nedělá tento film špatným, naopak je to moc zajímavý filmový materiál, který vás donutí ze nad mnoha věcmi zamyslet. Asi jsem měl nastavenou laťku až příliš vysoko (Interstellar), ale dne mého Villeneuve natočil dva lepší filmy než jeho aktuálně poslední dílo. Sečteno podrženo - kvalitní kus filmařiny, který stojí zato vidět v kině, bez debat. Čekal jsem víc? Asi ano, ani ne tak z pohledu filmového fanouška jako takového, ale spíše z pohledu velkého fandy science fiction. 75%

• 10.9.2016  09:18

Singer bez nejmenšího problému pošlapává to, co se všem předchozím X-menům dařilo budovat. Fassbender a McAvoy udupáni partou naprosto nezáživných a nudných postav, včetně hlavního záporáka, u kterého mám pocit, že jsem ho už několikrát vidět v ostatních filmech. Vše je to korunované gumákem jménem Sophie Turner, to už opravdu utírám slzu když si vzpomenu na Famke. A dát Wolveronovi cameo je taky docela slušnej výkon. To čeho jsem se bál, že X-meni bez dvojice Ian McKellen & Patrick Stewart už nebudou stejní se potvrdilo. Ale není to jenom tím, scénář nefunguje, Singer se snaží mít z X-menů asi nové Avengery. Pevně doufám že toto byl pouze úlet, na které se hodně rychle zapomene. 45%

• 30.7.2016  19:23
    Jason Bourne (2016)

Jednoznačně nejslabší Bourne v podání Matta Damona. To, že je Greengrass skvělý řemeslník a natáčet umí, asi všichni už víme. Bohužel příběhově je poslední Bourne nastavovaná kaše, to mě mrzí asi nejvíc. Vůbec nechápu motivaci Heather Lee (Alicia "hype" Vikander), vůbec nechápu proč se chová tak jak se chová - což je vzhledem k tomu co uvidíte docela zásadní problém. Po pravdě mi ani moc nechutná to, jako by se nám celá CIA točila kolem otce a syna, určitá šablonovitost aneb opakování stále stejného - zlý šéf z celou organizací v zádech vs samotný Bourne a jedna hodná duše zevnitř a už se ani nesnažím zapamatovat každé jméno dalšího, nového tajného programu. A to nejsmutnější úplně nakonec, když odcházíte z kina a ptáte se sám sebe "nebylo by lepší kdyby tento díl vůbec nenatočili?" - je mi z toho smutno, ale musím si odpovědět, že by to asi opravdu lepší bylo. 55%

• 15.5.2016  22:14
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Ona poslední scéna tak trochu symbolizuje dojem z celého filmu - za zvuku "epické" hudby se v záběru objeví...asi pět lidí na koních...wow Bohužel úroveň produkce je u historických filmů docela důležitá, když je v naprosté většině v záběru maximálně 10 lidí, včetně bitev(hnidopich by řekl - v české parodii na bitvu), těžko to může fungovat. Herecky v pohodě, i sípající Voříškovou člověk nějak přežil. Jinak něco mezi "nuda" / "co je to za postavu" / "slušně zfilmovaná literatura faktu". 45%

• 4.4.2016  09:54
    Akta X (TV seriál) (1993)

10. série Bohužel, už samotný počet dílů v poslední 10. (mini)sezóně naznačuje mnohé. Fox a Dana jsou pořád zajímavá dvojka, ani nějaký rok navíc jim vůbec na ničem neubírá. Bohužel, po velice slibném prvním díle je to jako na horské dráze. Nechápu jak u šestidílné řady nejsou tvůrci schopni držet nějakou základní linii, minimálně tři díly jsou naprosto tragické, jeden by se dal počítat jak karikatura samotného seriálu jako takového (to už jsem fakt měl co dělat abych to celé dokoukal). Pokud nebudou již žádné nové řady (ani bych se nedivil), vidím vznik 10. série jako naprosto zbytečný a totálně nezvládnutý restart.10. série - 40%

• 22.3.2016  08:20
    Pátá vlna (2016)

První polovina byla vcelku slibná, bohužel ta druhá je totální sračka, ve style všech sra*koidních hovadin typu Twilight, Hunger Games a podobných stupidit o náctiletých, zamilovaných bla bla.. Ani bych filmu jako takovému nevyčítal, že každý kdo má v hlavě alespoň něco vzdáleně připomínající mozek gibona bělolícího, měl při první scéně, kdy nám ukázal Liev Schreiber jasno. Ale když do toho hodíte dětská vojenská uskupení (jestli jsem to pochopil správně - protože jsou napůl dementní a nedokáží si spojit jedna a jedna), celé to dovršil mezidruhový koitus, prozření přes hledáček své odstřelovací pušky, zlikvidování celé základny ve stylu Chucka Norrise v nejlepší formě (single-handed, ofc) a podobné hnoje....ne...toto...nejde...15%

• 10.2.2016  10:36

Alejandro je bezesporu velice zručný režisér a Leonardo výborný herec. Veliká škoda, že tentokrát vůbec netrefil míru co se týká celkové délky filmu. Revenant jednoduše nemá vlastní obsah na 156 min, tečka. Chrochtající, totálně vyčerpaný ale stále bojují Hugh Glass je fajn, ale jakmile se začnete po hodině a čtvrt dívat na hodinky, je něco špatně. Film vás u sebe nedrží tak, jak by mohl. Docela mě zarazila finální scéna, poté co vidíme jak se na pátrací akci vydají desítky lidí na koních, vidíme, že se pro vrahovi vrhnou dva (opakuji - dva) chlapy včetně samotného Hugha. Není to totální propadák jako Birdman, ale na druhou stranu žádný zázrak se nekoná. Pominu-li fakt, že se snad Leo konečně dočká Oskara a AGI získá opět sošku za nepříliš fungující film. Ale jestli má někdo v současné době patent, nato aby jeho tvorba byla až nesmyslně přeceňována, je to právě Alejandro González Iñárritu. Jeho poslední film, který si po prvním shlédnutí v pohodě po nějakém čase pustím znovu, je někdy z roku 2006. 60%

• 7.2.2016  23:05
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Veliká škoda, že si tvůrci nedovolili nechat něco také na diváky a naservírovali nám vše až moc jednoznačně. Neříkám, že to tak nemohlo být (případ neznám - takže opravdu netuším), ale nemůžu se zbavit pocitu, že je to celé natočeno až příliš z jedné strany. Ale abych nebyl negativní, na to, že jde o TV film, koukatelné, dobře zahrané a po technické stránce na vás ani moc nedýchá TV "ošuntělost". 65%

• 29.12.2015  18:26
    Banshee (TV seriál) (2013)

1. série: Veliká škoda, že se autoři nechali unést do totální přepálenosti a místy až úsměvné nadpřirozenosti ústřední dvojice. Ana kosící jednoho Ukrajince po druhým, poté co s vymlátil místnost a ještě k tomu propíchl břicho jeden její další kámoš-Ukrajinec - něco za co se nemusí stydět ani Wonder Woman. Lucas jako správný macho, nejen že je (asi) nesmrtelný, ale jen tak mimochodem klátí ženský mrknutím oka, od Amišky až po vdovu po místním vidlákovi, kterého jen tak mimochodem zastřelil - yeah, right. A na druhé straně tam, kde se mělo jít více drsněji není nic - on nám jaksi nikdo ani neumře, nepočítám-li polovinu bezejmenných přistěhovalců z Ukrajiny. Jak jsem říkal na začátku, s trochou soudnosti a bez zbytečných obav pár postav poslat pod drn, to mohlo být o mnoho lepší. 60%

• 6.11.2015  22:26
    Spectre (2015)

Jednoznačně nejhorší Bond v podání Daniela Craiga, ne že by se sám Daniel nesnažil. Na míle daleko od Casino Royale, ale i horší než lehce nadprůměrný Quantum of Solace. Spectre nemá v podstatě jedinou zajímavou postavu - včetně záporáka (utírám slzu), ženské postavy naprosto zbytečné a nemá to ani žádný nosný příběh, příliš ukecané. Celkově to není úplný propadák, ale je to Bond, ke kterému se po prvním shlédnutí už nebudete vracet. 60%

• 31.10.2015  22:17
    Fantastická čtyřka (2015)

Autorům tohoto filmu bych chtěl v první řadě poděkovat, že se drží předlohy, tzn asi nejhloupějšího a nejméně zajímavého komiksu, se kterým jsem se setkal. Verze, kde sledujete partu až komicky šablonovitých mladých géniů žijicích v nějakám paralelním vesmíru (kde nikdo ještě v životě ani nepracoval, ale už umí třeba skládat sporťáky, vyrobit skafandry pro cestování do jiných dimenzí, či za mlada v garáži sestrojit bránu do jiné dimenze) tomu nasadila pomyslnou dadaistickou korunu. Filmy jako Daredevil, či Catwoman najednou zázrakem nachází svoje až doposud hodně skryté kvality. Nikdy jsem netušil, že postava typu Reeda Richardse se může "ujmout" mimo studia typu Brazzers apod. 5% - ale popravdě netuším za co.

• 29.10.2015  21:47

Michael Mann má konečně svého nástupce! Člověk už pomalu začínal mít strach, že se takovýchto filmů už pomalu ani v kinech nedočká. Roger Deakins a jeho kamera si musí říct minimálně o nominaci na Oskara. Totální pecka, to diváky, kteří milují filmy jako Nelítostný souboj, naprostá povinnost jít do kina. Chrochtám blahem. 95%

• 20.10.2015  11:26
    Zločin (TV seriál) (2007)

Velice příjemné překvapení! Z nějakého podivného důvodu jsem se k tomuto seriálu dostal až přes obrazovky ČT (za což jim dávám kredit). Sára Lund opravdu zajímavá postava - občas mě štvala, ale většinou jí fandíte. Kriminální zápletka není od začátku předvídatelná, snaží se vyvarovat nelogičnostem a vcelku úspěšně drží diváka u obrazovky po celou dobu (což je u první - 20ti dílné série, docela obdivuhodný výkon). Kdyby nebylo poněkud slabší druhé série, neměl bych moc co vytknout. 85%

• 17.10.2015  21:59

Toro má svůj talent nezapře, Purpurový vrch je řemeslně skvěle zvládnutý film, přidejte k tomu ještě extraligové obsazení a měl by být úspěch jasný...bohužel to tak není. Purpurový vrch naneštěstí padá na samotném příběhu. Není to ani horror, ani červená knihovna ani nějaké skvělé konverzační drama, je to všechno dohromady a ve výsledku ani jedno z toho. Možná kdyby býval měl film o 30 minut méně, byl by výsledný pocit lepší. Nemohu si pomoci, odcházel jsem z kina s pocitem, že jsem právě sledoval skvělý, ale tak 25 let starý film, z dnešního pohledu poněkud prošlý. Tom Hiddleston a Jessica Chastain jen dokazují, že patří k dnešní herecké špičce. 65%

• 27.9.2015  20:08

Nejnovější Termouš určitě nezklamal, dvě hodiny vás víceméně drží u obrazovek. Bohužel čím více se nad dějem zamýšlíte, tím více se dostáváte na slabší a slabší led, takže lépe nemyslet a budete to mít jednodušší. Musím tvůrcům blahopřát, že se nebáli využít očividného - tzn pokročilejšího Arnieho věku a povedlo se jim pár scének, kdy se i pousmějete. V čem jsem měl naopak problém bylo obsazení Emilie Clarke, která mi k postavě Sarah Connor ale fakt nesedí, pár až stupidně přestřelených scén (vrtulníky proletující tu metr nad silnicí, tu centimetr nad vodní hladinou, tu kolmo vůči mrakodrapu - to už smrdí sérií F&F) a v neposlední řadě John Connor (jinak solidně zahraný Jasonen Clarkem) na styl ála Avengers, to už nemá s Terminátorem opravdu nic společného. Po pravdě čekal jsem horší film, než jsem nakonec viděl, solidní jednohubka, která bohužel postrádá jakoukoliv hloubku. 65%

• 23.8.2015  08:17

Druzí Avengers nám neustále nabobtnávají a hroutí se pod vlastní vahou, asi nejsilnější pocit z pokračovaní solidní a svým způsobem průlomové jedničky. Množství postav je zbytečně větší, z toho vyplývá pachuť, že vlastně nikdo nemá dostatek prostoru, aby jste si ho dostatečně užili. Samotný děj mi někdy nedává vůbec žádný smysl, popřípadě nenabízí žádně vysvětlení toho, co vlastně sledujete. Postrádám také onu odlehčenost postav z jedničky, občasné prohození nějaké té hlášky nestačí. Spoilers. Nejde mi do hlavy jak se z Ultronovi proměny stal Vision, potažmo proč se Vision chová tak jak se chová. Totální absence toho, kdo jsou oni "vylepšení", jak je Hydra vlastně byla schopna vytvořit , korunované tím, že mi není jasné co má ženská polovina z dvojčat vlastně za schopnosti - asi je to mix ovládání a čtení mysli, vidění do budoucna a schopnost házení čehosi červeného - wth??? Ke konci se objeví dokonce Fury, proč je jasné na konci - aby jen mimochodem přiletěl s obrovskou létající plošinou, které jsme v nějakém předchozím filmu od Marvelu už viděli zničené (ve kterém filmu to bylo, si asi dneska už nikdo nemůže pořádně pamatovat), ale Fury asi drží v ruce kouzelný klobouk, ze kterého asi tuto obrovskou vznášející se plošinu jednoduše vytáhl (jen tak mimochodem - SHIELD, pokud mě chápu správně, už toho času nefungoval, Fury má asi doma nějakou obrosvkou stodolu, nebo něco na ten způsob). X-men vládne komiksovému světu, pokud první díl Avengers nastínil, že by tomu mohlo být jinak, ten druhý celou Marvelovskou partu hodil na druhou, tak trochu houpačkářskou kolej. 55%

• 8.8.2015  18:58

Ethan Hunt v podání Toma Cruise stále baví a samotný Tom se drží stále ve skvělé formě. Ze začátku trochu slabší, ale postupem času film skvěle graduje a musím uznat, že jsem dlouho neviděl tak skvěle natočenou automobilovou (motocyklovou) honičku, absolutní vrchol celého filmu. Kdyby nebylo slabšího začátku a poněkud jalové hudby, dávám plný počet. James Bond má letos velice slušnou konkurenci :) 85%

• 8.8.2015  08:27
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Mám zatím zhlédnuté pouze první tři série, ale jsem jsem velice spokojen. Animace je krásná, ale o to by ani nešlo. Podle mého názoru je Klonových válkách nejdůležitější to, že divákovi nastíní jaký ohromný potenciál celé Star Wars mají a Klonové války to v několika vydařených příběhových liniích skvěle ukazují. Např. příběh kdy je Dooku nucen zradit Ventress je vynikající - a právě kvůli takovým věcem se vyplatí na seriál podívat. A ruku na srdce, blíží se nám období, kdy Disney roztočí svůj kafemlejnek a začne nám servírovat jeden film z prostředí Star Wars za druhým, takže vůbec neuškodí, když si trochu oprášíte a hlavně dozvíte něco více z universa Star Wars. EDIT: Tak dokoukáno a musím konstatovat, že je to výborný seriál, který vám skvěle nastíní, jaký ohromný potenciál leží ve světě Hvězdných válek. Nejde zdaleka pouze o postavy jako je Ahsoka Tano, Dooku, Ventress a mnoho dalších, ale dokonce vám lehce vysvětlí věci, které vám nebyly tak úplně jasné ze samotných filmů (postrmtné účinkování Qui-Gon Jinna, či Yody). Pro mě jedno z největších překvapení poslední doby. 95%

• 1.8.2015  08:29
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

Seriál, který celou první sérii balancuje mezi sterilitou a lehce odlehčenou zábavou (Jarvis). Pořád se nedokážu zbavit dojmu, že přes občasné zajímavé záblesky (Ruské děti - zabijáci), první sezóna nenabídla to, co mohla. Howard Stark trestuhodně nevyužitý a v konečném důsledku nezajímavý, o minulosti, chcete-li o tom, jak to že je Peggy taková jaká je nevíme také nic. Na druhou stranu atmosféra doby vykreslena dobře, herci se snaží a na většinu hereček se dobře kouká :) Stále si nejsem jistý, jestli je postava Peggy Carter sama o sobě natolik nosná, aby udržela celý seriál. 55%

• 22.7.2015  14:06
    Hlavní zprávy (TV pořad) (2013)

Naprosté (člověku se ani nechce psát - zpravodajské) dno, které jsem měl tu čest sledovat v současné CZ nabídce. Stále se sám sebe ptám na důvod této parodie, vycházejí my pouze dva: 1) každodenní reklama na časopis Týden 2) pomyslná pomocná ruka stanicím Prima a Nova - aneb "Že máme nejhorší televizní zprávy? Viděli jste Barrandov?" 0%

• 22.7.2015  14:01
    Zprávy TV Prima (TV pořad) (1997)

Jasný odpad, do momentu, kdy jsem zaznamenal zprávy na TV Barrandov, do té doby jsem netušil, že lze spadnout tak hluboko. 10%

• 18.7.2015  11:37

Výborná podívaná, musím před tvůrci smeknout. Jasný příklad toho, že i "jednoduchý" humor jde natočit zábavně bez toho pocitu trapnosti, který známe z naší produkce. Začátek (Pasternak) a konec (svatba jako vystřižená z Amarkordu) naprosto famózní, ale nedá se říct, že by byla nějaká povídka o poznání slabší než ty další. Cynické, plné černého humoru a neuvěřitelně zábavné. 85%

• 2.7.2015  08:06
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Wachowští tentokrát nepropadli na (skoro) všech frontách (zdraví vás Jupiter), ale zároveň názorně ukazují, že natočit film a seriál, není úplně to samé. Ano Sense8 má velice zajímavý námět, sympatické herce, cit pro kameru, bohatou výpravu i dobrou hudbu (Island > Sigur Rós, sedí jak zadek na tácu) - tady nám všude Wachowští ukazují, že jsou zruční filmaři. Bohužel, selhali u jednoho aspektu, který je u každého seriálu naprosto stěžejní a to je celková kompaktnost, množství "vaty", nic neříkajících, děj nikam neposouvajících scén a hlavně celkový pocit v průběhu skoro 12 hodin. Celé to nejlépe vystihuje cca dvou minutová úvodní titulková pasáž - krásně natočená, koukatelná, ale zbytečně dlouhá. Velká škoda, 12 skoro hodinových dílů mělo být seškrtáno na polovinu a celkový dojem by byl úplně někde jinde. Tím se vracím na úplný začátek, Wachovští natočili řemeslně výborně zvládnutý seriál, který se většinu času táhle na nekonečná nudle, takže má obrovské problémy vás u sebe oněch skoro 12 hodin udržet. Konec - neKonec (až trochu moc přeslazený) tomu vůbec nepomohl. 60%

• 22.6.2015  08:34
    Gotham (TV seriál) (2014)

Velice příjemné překvápko. Po pravdě jsem od tohoto seriálu nečekal vůbec nic, po dokoukání první sezóny může s klidným svědomím konstatovat, že oněch 22 epizod nebyla ztráta času. Vůbec není na škodu se podívat na úplné začátky postav jako Hádankář, Catwoman či Tučňák a k tomu tam je pár dalších zajímavých postav (ano - Harvey Bullock). Atmosféra prohnilého Gothamu docela slušně zachycená. 75%

• 13.6.2015  21:43
    The Flash (TV seriál) (2014)

1. série Vcelku svěží komiksovka, s pomalejším začátkem, výborným závěrem (ehm, až na naprosto nezvládnutý úplně poslední díl - plné vaty a patosu, vyvrcholení první série je předposlední díl). Grant Gustin či Tom Cavanagh (jako vcelku výživný záporák) své role zvládají dobře, naopak tak dementní postava jako je Iris, aby jeden pohledal. Seriálu moc pomáhá, že se v několika dílech potkáte s jinými superhrdiny jako je Arrow nebo Atom. 70%

• 8.6.2015  10:30
    Constantine (TV seriál) (2014)

Velký potenciál zašlapán do země první polovinou celé série. Neuvěřitelně rozsekané na jednotlivé díly, bez jakékoliv pojítka mezi díly, kromě toho, že víte, že je Temnota na vzestupu. Matt Ryan se snaží, ale někdy je až křečovitě "cool" a fakt, že Constantine nevytáhne dvě krabičky cigaret ze jeden díl je prostě špatně (ať žije dnešní protikuřácká korektnost, fuj). Poslední díly o trochu lepší než začátek, ale stále to není ono. Reevesův John Constantine byl mnohem přesvědčivější, nebyl jenom "cool" jak Matt Ryan, ale byl taky skvěle flegmatický, což mě u seriálu hodně chybělo. Jelikož jsem právě četl, že druhá série je definitivně odpískaná, asi se už s Constatinem v telce neuvidíme, což je škoda, ale vzhledem k výsledku tohoto seriálu, se to dalo čekat. 55%

• 23.5.2015  19:07

Pecka. Právě jsem se vrátil z kina a jsem nadšený. Nový Mad Max je v podstatě jen o jednom (honičky), ale to vlastně vůbec nevadí, právě naopak. Miller svoji režii vede velice citlivě, nepřidává do filmu něco, co ty tam nemělo být a je to celé neskutečná JÍZDA. Nepamatuji, kdy jsem naposledy v kině vidět tak vypiplaný film do nejmenšího detailu a přitom šlo o čistou žánrovku. Tleskám. 90%

• 27.4.2015  09:29

Vizuálně moc pěkné, ale tím to celé končí a to doslova. Nepamatuji film, kde by všechno ostatní tak šíleně nefungovalo jako u Jupiteru. Obsazení a herecké výkony, špatně. U dvojice Tatum - Kunis jen přemýšlíte, kterého z nich to více prudí (po zralé úvaze bych to viděl na Tatuma), nejen že tam není ani nejmenší známka nějaké vzájemné chemie, ale oba hraní očividně nebaví. Příběhově neuvěřitelná bramboračka, milión planet, názvů, frakcí atd a přitom jsme svědky totálně triviální, místy až směšné dějové linie. O vlkodlakovi (nebo ušákovi, on se vlastně ani za celý film nezmění, asi genetická chyba) s létajícími kozačkami a Ruské princezně od toaletní mísy - to už docela slušněj fičák. Wachowští by měli mít (alespoň na dalších 10 let) automatický zákaz dělat film s větším rozpočtem než 50 mil dolarů, takhle to dopadá když dáte dítěti do rukou kreditku s heslem a necháte je na víkend doma samotné. 25%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9