Agent Carter (2015) (seriál)

Seriál, který celou první sérii balancuje mezi sterilitou a lehce odlehčenou zábavou (Jarvis). Pořád se nedokážu zbavit dojmu, že přes občasné zajímavé záblesky (Ruské děti - zabijáci), první sezóna nenabídla to, co mohla. Howard Stark trestuhodně nevyužitý a v konečném důsledku nezajímavý, o minulosti, chcete-li o tom, jak to že je Peggy taková jaká je nevíme také nic. Na druhou stranu atmosféra doby vykreslena dobře, herci se snaží a na většinu hereček se dobře kouká :) Stále si nejsem jistý, jestli je postava Peggy Carter sama o sobě natolik nosná, aby udržela celý seriál. 55%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D. určitě není žádný převratný seriál, pokud již pouze dle názvu čekáte nějaký seriálový superhero spin-off, rovnou na to zapomeňte. Hlavní otázku ohledně zmrtvýchvztání agenta Coulsona (překvapivě) v první série neobjevíte, na druhou stranu dvojice Fritz a Simmonsová (nádherná Elizabeth Henstridge) dle mého drží celý seriál na vodou - za to tleskám. Nemůže si pomoci, přijde mě, že sledujete Marvelovskou volnou variaci na Jamesa Bonda, kde pouze nevystupuje hlavni hrdina, ale místo toto celý tým, kteří se snaží dopadnout záhadnou zločineckou organizaci - pouze to zde není SPECTRE, ale organizace snažící se vyrábět supervojáky. Všechno zabalené do 21. století a s lehoučkým nádechem Avengers (občas zmínka o Thorovi, Nick Fury s nějakým štěkem atd). Ale celkově první série nijak zvláště nevybočuje z průměru dnešních seriálů. ať kladně či záporně. Pokud nemáte co dělat a tento žánr vám není proti kůži, určitě to nebude ztráta času. 60%

Agresivní virus (2014) (seriál)

The Strain je solidní žánrovka, která očividně čerpá ze Stokerova díla a ke konci se blížíme k filmovému Bladovi - proč ne? Ano hlavní záporák vypadá opravdu směšně, ale jinak jsem si první sérii určitě užil i s vědomím toho, že nám toho první sezóna zase tolik neodhalila. Samotné zpracování seriálu nepůsobí nějak lacině, herci se taky snaží, starej profesor je opravdu cool. Druhé série se určitě bránit nebudu. 75%

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Dvojice Mara & Afflect jsou bezesporu výborní herci, problém je trochu v tom, že Mara (pokud do toho nepočítáte lenošení s její dcerkou) nemá v podstatě celý film co hrát, šťastlivec Casey měl alespoň posledních 20 minut. Jinak, prvních +/- hodina je úplně klasická červená knihovna ve stopáži 20 minut, převlečená do rádoby Malicka (což je stejně jako srovnávat Sin City s Laurelem a Hardym - vždyť je to obojí černobílé!) s tak trojnásobnou délkou. /SPOILERY/ Tzn. plné klasických klišé - matka: ze začátku špatná holka, mávnutím kouzelného proutku (rozuměj porodem) měnící se v jeptišku a nejlepší mámu v okrese, zabásnutej otec: ten pro změnu udělá všechno pro svojí rodinu (uteče, poslušně posečká a aby se to nepletlo tak i zemře v náručí své milé v pravou chvíli), dobrý starý samaritán od vedle starající se o matku a dítě atd...Naštěstí poslední část filmu tuto konstrukci částečně bourá, jinak by to bylo už totálně o ničem. Doufám, že herci jako Mara a Affleck si nezvyknout mrhat svým časem a talentem na takovéto kousky. Buď sem jsem strašnej cinik, nebo to možná bude těch cca 50 octomilek co jsem musel během filmu honit (moje bílé zdi se pomalu mění na pěknej maskáč) , ale já v tom nic lepšího prostě nevidím.45%

Akta X (1993) (seriál)

10. série Bohužel, už samotný počet dílů v poslední 10. (mini)sezóně naznačuje mnohé. Fox a Dana jsou pořád zajímavá dvojka, ani nějaký rok navíc jim vůbec na ničem neubírá. Bohužel, po velice slibném prvním díle je to jako na horské dráze. Nechápu jak u šestidílné řady nejsou tvůrci schopni držet nějakou základní linii, minimálně tři díly jsou naprosto tragické, jeden by se dal počítat jak karikatura samotného seriálu jako takového (to už jsem fakt měl co dělat abych to celé dokoukal). Pokud nebudou již žádné nové řady (ani bych se nedivil), vidím vznik 10. série jako naprosto zbytečný a totálně nezvládnutý restart.10. série - 40%

Alexandr Veliký: Zrození boha (2024) (seriál)

Velké téma, zpracované vcelku lacině. To je asi hlavní pocit, který si z tohoto dokumentu odnáším.  A po pravdě nechápu, jak někdo může dát před kameru historičku, která mluví a zároveň nás simultálně snaží učit svůj způsob znakové řeči.  Pár věcí nových, konec života tohoto velikána vůbec neukázán. 55%

Alois Nebel (2011)

Stašná škoda, že si někdo nedal tu práci a nenapsal nějaký kloudný scénář. Amostféra je jedinečná, ale to je asi tak všechno. 55%

Amazing Spider-Man (2012)

Konverzačka / romantika / komix, nejhorší na tom je to, že to všechno víceméně ve stejném poměru, takže v konečném důsledku to není ani jedno. To, že to nepodalo ještě hůře, je fakt, že Emma je opravdu okouzlující a ty dvě / tři akční scény nejsou zase tak špatné. Abych řekl pravdu mám vcelku problém s obsazením Garfielda, ten může hrát hodně rolí, ale jen těžko v kolektivu nepříliš populárního šprta Petera Parkera, to mu opravdu nevěřím (k tomu mu nepomůžou ani ty brýle po tatínkovi). Moje hlavní otázka byla, jestli se tento znovuzrozený "spíďa" dokáže zbavit nálepky vcelku zbytečného filmového komixu, pokud Raimi byl někde na hraně (hlavně ke konci, začátek měl jak víno), Webb se tam už rochní až po uši. Se špatným scénařem asi nejdou dělat zázraky, ale to je nakonec hodně slabá výmluva. Jako restart celé série až příliš jalové, po první projekci bez sebemenší nutnosti vidět znovu. 35%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Aby byl člověk spravedlivý musím konstatovat, že dvojka se povedla o malinko lépe než naprosto jalový první díl. Webb nám ukázal více akce, ale na moje gusto je tam stále moc vaty kolem vztahu Petera a Gwen. Emma Stone je jako herečka roztomilá na rozdíl od Andrewa je ve své postavě vcelku uvěřitelná, fakt že její postava je místy až srandovně šablonovitá je věc druhá (krásná / inteligentní / nikdo jí nebude říkat co má dělat atd). Záporák je také lepší než v jedničce, škoda že působí dojmem, že jsme takového týpka už někde předtím viděli. Když nejsme svědky konverzační scén, nebo chcete-li rozhovorů s nedostatkem slovní zásoby (víš, já nevím...eee...je to tak...eeee....komplikované!), akce má dobré tempo, místy i dobře odlečená, tam film funguje jak má. SPOILER Nemůžu si pomoci, ale závěrečná scéna s Gwen je naprosto typická pro nového Spider-mana. Místo aby Peter buď Gwen zachránil, anebo by zklamal, jsme svědky takového kočkopsa, kdy neudělá ani jedno ani druhé a ještě k tomu takový způsobem, že ani nevíte co si o té poslední scéně máte myslet - tak je mrtvá nebo ne - aha asi jí třeba praskla žilka v hlavě nebo tak něco. aneb pokus o nejcitlivější úmrtí v historii superhero filmů? červená knihovna hadr! SPOILER_KONEC Nejsilnější stránkou nám zůstavá hudba, kde Zimmer odvádí svojí klasicky výbornou práci. Ač je druhý díl lepší než první, onoho zasmrádlého odéru "nejzbytečnějšího filmu o super-hrdinovi" se stále nezbavuje. Původní série (tedy první dva díly) jsou stále jiná liga. Andrew Garfield casting fail. 50%

Americký sniper (2014)

Velice solidní válečný film, kde Eastwoodovi nelze vyčíst nic. Na druhé straně podprůměrné drama, kde si z nás všech dělá Clint asi jednu velkou legraci, jinak si nedokážu představit co bylo myšleno zázračným vyřešeným válečných traumat, ze kterých se (mávnutím kouzelného proutku) Chris Kyle vyléčil. Celý film vidím jako jedné velké gesto, aby se svět o příběhu Chrise dozvěděl. Postava Chrise Kyla může u jednoho Evropana vykouzlit trochu až ironický úsměv, na druhou tranu chápu, že v Americe je to úplně jinak. 65%