Alta infedeltà (2010)

Úděsný film, který se nedá dokoukat do konce. Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se asi třikrát zasmál.

Amélie z Montmartru (2001)

Nesmírně příjemný a pozitivní film. Po Delikatesách a Městu ztracených dětí další skvělý počin Jeuneta. Dá se vidět několikrát a nikdy nenudí.

Americano a Roma, Un (1954)

Jde o jeden z nejslavnějších filmů s Albertem Sordim, ve kterém ztvárnil postavu mladíka oblouzněného Amerikou a jejím životním stylem. Kdykoliv si člověk zadá například na Googlu jméno Alberto Sordi v sekci obrázky, mezi prvními bude právě snímek z jedné scény, kde Nando (A. Sordi) do sebe cpe špagety a má při tom naprosto šťastný a krásně vykulený výraz. To je právě zásadní scéna, kde Nando pochopí, že Amerika není přesně to, co si myslí, že Amerika je. A místo nesmyslného pojídaní jakoby americké stravy (sendvič, jaký by vyrobili jen pejsek s kočičkou místo dortu) se pustí do zbaštění maminkou připravených špaget a červeného vína. Podobných scén je ve filmu více a rozhodně stojí za to se na něj podívat. 91% hvězdiček

Američan (2010)

Trochu mi to připomnělo Samuraje s Delonem, ale tenhle film je víc atmosférický a hloubavější a také je trochu víc cítit strach z možné kulky v zádech. Violante Placido je nádherná a Cloony standardně vynikající. 83% hvězdiček

Amore in 4 dimensioni (1963)

Film se skládá z několika úsměvných příběhů o lásce a intrikách kolem ní. Nemohu zde nezmínit účast krásných hereček, které (ve slabších chvilkách filmu) nenechají člověka odejít od obrazovky. 65% hvězdiček

Amori miei (1979)

Dobrá komedie o tom, jak se může žena rozhodnout vyřešit manželskou krizi polyandrií, přesněji řečeno biandrií. Vdá se ještě za dalšího muže a je šťastná s oběma. Muži o sobě samozřejmě nevědí. Jenže ona pak otěhotní a problémy se začínají vršit a vršit, až . . . 70% hvězdiček

Anežka boží (1985)

Velmi zajímavá detektivka, ve které nejsou žádní detektivové a žádní zločinci. Meg Tilly je ve své roli Anežky naprosto boží ve všech smyslech. 75% hvězdiček

Anglický pacient (1996)

Je to velká podívaná, skoro jako u Titanicu. Herci jsou naprosto výborní, výprava úchvatná, scénář slušný. Jenomže mi ten příběh přišel až moc zbytečný a tak trochu okoukaný. Nic mi nedal, stejně tak jako Pán prstenů. Jen prázdná krásná podívaná. 75% hvězdiček

Anni 90 - Parte II (1993)

Další z prostoduchých a krásně hloupoučkých komedií s Boldim.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Dobrá sonda do českého pohostinství. Myslím, že Pohlreich to dělá dobře a my, konzumenti, jen doufejme, že za stejné ceny budeme v budoucnu dostávat kvalitnější krmě. 65% hvězdiček