shantim

okres Děčín

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 19.11.2011  23:29
    Drive (2011)

Velmi slušná pocta Lynchovi, jako by Drive natočil sám Lynch. Blue Velvet - Mulholland Drive - Drive. Stejně tak Badalamentiho synthi-atmosférická hudba jen podtrhuje inspiraci Lynchem. Divákovu pozornost tu udržuje od první minuty až do závěrečných titulků pečlivě dávkované napětí zabalené do obrazů s velmi pomalým tempem a podmanivou hudbou. Hlavní hrdina se chová jako romantický rytíř, kterému musíme fandit. 90% hvězdiček

• 27.2.2011  15:58

Zločinci soudí zločince, ale ne za to, co udělal, ale proto, že jim kazí kšefty. V ulicích je totiž příliš mnoho policistů a vrazi a zloději nemohou "podnikat". Tato spodina společnosti nakonec sestaví vlastní soudní tribunál, aby odsoudil psychicky narušeného člověka, který ani neví, proč a zdali vůbec vraždí. Naproti tomu policie a soudy ochraňují právo a tedy i právo šílence/vraha. Pozůstalím zavražděných dětí zbývají jen oči pro pláč. 90% hvězdiček

• 14.2.2011  21:16
    Den cvoka (2002)

Pravdivá a tím velmi drsná a znepokojující podívaná. Pořád jsem se u toho filmu smál, ale vždyť ono nebylo čemu se smát. A to je přeci smutné, že se nemůžu smát. Zítra raději ani nebudu vstávat, abych se sobě náhodou nesmál a nebylo mi z toho smutno. 90% hvězdiček

• 7.11.2010  17:59

Absolutní večerníčková klasika, která se mi líbí dodnes.

• 29.10.2010  15:58

Naprosto úžasný a fascinující snímek! Volonté tu exceluje a režisér se naprosto překonal. Jde zřejmě o Petriho nejlepší film. Mám také pocit, že Paolo Sorrentino byl coby tvůrce politických dramat inspirován právě tímto snímkem. 94% hvězdiček

• 24.10.2010  15:30

Ve svém posledním díle šel Kubrick opravdu hodně hluboko do člověka a vybral jeho vnitřnosti až do dna. Ty pak uškvařil v pekelném kotli s chilli omáčkou a výsledný pokrm předložil divákovi ke snědku. Je to opravdu hutná a fascinující krmě. 90% hvězdiček

• 21.9.2010  16:41
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Naprostá pecka mezi detektivními akčními seriály a rozhodně můj nejoblíbenější! 90% hvězdiček Více informací o seriálu lze najít na techto stránkách: http://www.profesionalove.org/index.php

• 14.8.2010  12:30
    Unplugged (TV seriál) (1989)

Neviděl jsem samozřejmě všechny, ale rozhodně vynikající byli "Kjůři", Nirvana a Eric Clapton. 90% hvězdiček

• 5.8.2010  20:16

A dám klidně pět hvězd! Moc jsem se pobavil a nešlo o nijak průměrnou zábavu. Jedná se naopak o parádní film se skvělou atmosférou (jako asi u všech Andersonových počinů), jemným napětím a pozitivním vyústěním. 91% hvězdiček

• 16.5.2010  11:32

Tento filmový skvost nelze ohodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. Atmosféra je neskutečně hutná, charakterové vykreslení postav bezchybné a herecké výkony dokonalé. Boyerem zahraná postava záporňáka Gregoryho vzbuzuje naprostou hrůzu a Ingrid Bergmanová je ve své roli křehké Pauly naprosto odzbrojující. 97% hvězdiček

• 14.5.2010  21:46

Svět jako začarovaný kruh, ve kterém není jasno, kdo je zločinec a kdo vážený občan. Všichni totiž hrají stejnou spikleneckou hru a kdo nechce přijmout jejich pravidla, musí z kola ven. Itálie se s problémem zločinnosti, korupce a naprosto nekompretentních politiků, kteří pracují ve službách zločineckých organizací, potýká dodnes. Začarovaný kruh, zpodobněný v tomto filmu je prostě jen odrazem dnešní skutečnosti. A to i navzdory čtyřiceti letům od vzniku filmu. 90% hvězdiček

• 7.5.2010  16:48
    Byt (1960)

Výborná komedie s Jackem Lemmonem a Shirley MacLaineovou v režii geniálního Billyho Wildera. 90% hvězdiček

• 2.3.2010  11:02

Naprosto nejlepší film s Belmondem a asi i nejlepší de Brocův snímek. Skvělých momentů je zde tolik, že je nejde ani vyjmenovat. 91% hvězdiček

• 26.2.2010  21:20
    Božský (2008)

Dechberoucí politické drama, jež na osudu jednoho člověka, vždy vysoce postaveného Giuliana Andreottiho, perfektně vykresluje současný stav Itálie. 94% hvězdiček

• 26.1.2010  02:07

Satira na dnešní uspěchanou a konzumní dobu a obhajoba hodnot jsou základními tezemi tohoto snímku. Nejde však o žádné moralizování. Reitman jen ukázal, jak vypadá samota, když jste obklopeni spoustou lidí, co pro lidi znamená jistota, jak důležitá je rodina a co je to láska. Prosté věci. Skvělý film. 92% hvězdiček

• 11.1.2010  03:16

Opravdu půvabný film.

• 7.1.2010  16:01

Snad i lepší než Bonnie a Clyde. Bonnie a Clyde 21. století!? Možná. Je tu všechno, co patří ke "správnému" filmu: krev, násilí, honička, láska, naštvanost, bohatství, komika. A to uhnětlé do naprosto absurdní a úžasné podívané. 95% hvězdiček

• 2.1.2010  22:33

Takhle silný a lidský film jsem dlouho neviděl. Jakoby ani nevznikl v Hollywoodu. Brooks musí mít zřejmě magické schopnosti, že dokáže z herců dostat, co potřebuje a pak to dát dohromady tak, aby .... prostě vznikla Cena za něžnost. 98% hvězdiček

• 22.11.2009  13:20
    Vůně ženy (1974)

Naprosto úchvatný výkon Vittoria Gassmana, přesně a pevně vedená režiskérská taktovka, silná hudba a krásná Agostina Belli - to jsou hlavní klady tohoto italského snímku. Prostě vynikající film, bez patosu, s perfektním vykreslením charakterů postav. Dino Risi snad nenatočil špatný film a Gassman tu potvrzuje, že je jedním z nejlepších italských herců. 92% hvězdiček

• 7.11.2009  15:10

Temný romantický až mystický příběh ježkova prozření skrze mlhu. Patří do řady s Alenkou v říši divů, Stalkerem, apod. I velmi krátká cesta může být velmi dlouhá a zavést nás do světů mimo obzor. Však má z toho "jožik" pěkně vykulené oči ... aneb "Ježkovy voči!" 92% hvězdiček

• 10.9.2009  11:41

Tak takhle nahlas jsem se už hodně dlouho u filmu nenasmál. Blbec k večeři je opravdu parádní blbec s pořádnou přílohou, salátem, dezertem a panákem navrch na zažívání. Herci jsou výborní a typově skvěle vybraní, úspornost výpravy ději jen prospívá a scénář drží perfektně pohromadě, ne jako u většiny současných francouzských komedií. 91% hvězdiček

• 22.8.2009  14:08
    Profesionál (1981)

Vynikající Belmondo a vynikající hudba podporují velmi dobře natočený snímek, který ani na chvíli nenudí a možná nás chvílemi vezme i za srdce. 90% hvězdiček

• 22.8.2009  14:00
    Na plovárně (TV pořad) (1998)

Výborná talk-show, která se nesnaží být senzační a maximálně vtipná a přesto (nebo spíše právě proto) si drží velmi vysokou kvalitu. 89% hvězdiček

• 16.7.2009  16:31
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Výborný animák s vykulenými postavičkami.

• 11.7.2009  03:32
    Neznámá (2006)

Giuseppe Tornatore je bezpochyby jedním z nejlepších současných filmařů Itálie, což potvrzuje i svým snímkem La sconosciuta (Neznámá). Propojit silně realistický příběh s velkou dávkou sentimentu tak, aby konečný film nevyšel jako kýčovitý kalkul či trapná sentimentální limonáda, je opravdu umění. Tento snímek tyto kvality má a režisérovi je třeba zatleskat. K příběhu samotnému stačí jen dodat, že v současné Itálii (a nejen tam) je podobné jednání vůči cizincům běžné a můžeme ho vidět každý den. Další odvrácenou stranou téhož problému je pak kriminalita cizinců jako vzdor těmto příkořím. Ať hodí kamenem, kdo je bez viny! Mimochodem je také třeba pochválit herečku v hlavní roli (Ksenija Rappoport), která ztvárnilala svou roli tak věrohodně, až je těžko uvěřit, že nic podobného sama neprožila. Silný prožitek podtrhuje filmová hudba Ennia Morriconeho, která je, jak jsme u něho zvyklí, velmi emocionálně laděna a zároveň kompozičně dokonalá. Mimojiné hlavní hudební motiv velmi blízce připomíná jiný jeho opus, a sice hudbu k filmu z roku 1975 Soudce a jeho kat (režie M. Schell). 92% hvězdiček

• 26.6.2009  10:09

Jeden z nejallenovštějších Allenů! Nervní, zmatený, roztěkaný, ustaraný. 90% hvězdiček

• 1.6.2009  15:47
    Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

Prvních dvacet třicet dílů funguje skvěle, pak začínají jemně nudit, protože nepřináší nic jiného než obvykle. Ale i tak dávám 90% hvězdiček.

• 31.5.2009  12:46
    Sim Salabim (2008)

Bravo!

• 27.5.2009  23:47
    Producenti (1967)

Od začátku až do konce jsem se bavil a řezal smíchy, že nemohu dát rozhodně méně než 90% hvězdiček.

• 27.5.2009  20:55
    Jiří Suchý: Malé kotě (hudební videoklip) (1962)

Ty kočky byly naprosto "k sežrání" a pod pět hvězdiček tudíž jíti nemohu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29