Blbec k večeři (1998)

Tak takhle nahlas jsem se už hodně dlouho u filmu nenasmál. Blbec k večeři je opravdu parádní blbec s pořádnou přílohou, salátem, dezertem a panákem navrch na zažívání. Herci jsou výborní a typově skvěle vybraní, úspornost výpravy ději jen prospívá a scénář drží perfektně pohromadě, ne jako u většiny současných francouzských komedií. 91% hvězdiček

Profesionál (1981)

Vynikající Belmondo a vynikající hudba podporují velmi dobře natočený snímek, který ani na chvíli nenudí a možná nás chvílemi vezme i za srdce. 90% hvězdiček

Na plovárně (1998) (pořad)

Výborná talk-show, která se nesnaží být senzační a maximálně vtipná a přesto (nebo spíše právě proto) si drží velmi vysokou kvalitu. 89% hvězdiček

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Výborný animák s vykulenými postavičkami.

Neznámá (2006)

Giuseppe Tornatore je bezpochyby jedním z nejlepších současných filmařů Itálie, což potvrzuje i svým snímkem La sconosciuta (Neznámá). Propojit silně realistický příběh s velkou dávkou sentimentu tak, aby konečný film nevyšel jako kýčovitý kalkul či trapná sentimentální limonáda, je opravdu umění. Tento snímek tyto kvality má a režisérovi je třeba zatleskat. K příběhu samotnému stačí jen dodat, že v současné Itálii (a nejen tam) je podobné jednání vůči cizincům běžné a můžeme ho vidět každý den. Další odvrácenou stranou téhož problému je pak kriminalita cizinců jako vzdor těmto příkořím. Ať hodí kamenem, kdo je bez viny! Mimochodem je také třeba pochválit herečku v hlavní roli (Ksenija Rappoport), která ztvárnilala svou roli tak věrohodně, až je těžko uvěřit, že nic podobného sama neprožila. Silný prožitek podtrhuje filmová hudba Ennia Morriconeho, která je, jak jsme u něho zvyklí, velmi emocionálně laděna a zároveň kompozičně dokonalá. Mimojiné hlavní hudební motiv velmi blízce připomíná jiný jeho opus, a sice hudbu k filmu z roku 1975 Soudce a jeho kat (režie M. Schell). 92% hvězdiček

Zahraj to znovu, Same (1972)

Jeden z nejallenovštějších Allenů! Nervní, zmatený, roztěkaný, ustaraný. 90% hvězdiček

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Prvních dvacet třicet dílů funguje skvěle, pak začínají jemně nudit, protože nepřináší nic jiného než obvykle. Ale i tak dávám 90% hvězdiček.

Producenti (1967)

Od začátku až do konce jsem se bavil a řezal smíchy, že nemohu dát rozhodně méně než 90% hvězdiček.

Jiří Suchý: Malé kotě (1962) (hudební videoklip)

Ty kočky byly naprosto "k sežrání" a pod pět hvězdiček tudíž jíti nemohu.