shantim

Martin Musilek

okres Děčín

1 8 15 22 26 27 28 29 následující >>
    • 30.5.2008  17:55

Klasika! Kdo by nechtěl ovládat ženy pomocí hypnózy, aby mu pak byly v sexu bezmezně po vůli a ještě se potom cítily vyléčeny?

• 30.5.2008  17:39

Jeden z nejúchvatnějších filmů, co jsem kdy viděl. Nevím ani co sem napsat, když v tomto filmu považuji prakticky vše za dokonalé. A to bez přehánění.

• 29.5.2008  18:21
    Štamgast (1987)

Spojení Bukowski - Rourke funguje perfektně. Můj druhý film, jehož předlohou je dílo Ch. Bukowskeho (po Ferreriho Příbězích obyčejného šílenství).

• 28.5.2008  23:02

Při sledování tohoto filmu se vkrádá otázka: Je možné odpustit či dokonce milovat i tak odporného a výsostně slizkého člověka, jakým je hlavní "hrdina", no spíše hlavní postava, tohoto příběhu? Čím vlastně je - strůjcem všech neřestí nebo jen ubohou a slabou obětí? Chvílemi jsem se přistihl, že ho i lituji, ale pak jsem musel lítost zaplašit. Právě takovou lítostí se totiž posiluje zlo a ne naopak. Ještě že je to jenom film. I když ...

• 28.5.2008  22:21

Další z "neveselých politických" filmů Francesca Rosiho. Výborná konfrontace života chudých (a zneužívaných) vesničanů jihu Itálie s mocenskými ambicemi Mussoliniho na pozadí událostí třicátých let, kdy Itálie vedla válku s Habeší. Gian Maria Volonté v hlavní roli jako obvykle bez chyby.

• 14.5.2008  13:56

Režisér Francesco Rosi miluje politická dramata, zvlášť ta, která se zakládají na pravdivých událostech. Salvatore Giuliano vypovídá o vyhrocení sicilském separatismu, o jeho vůdcích, o komplotech a zradě. Samotné vyprávění je svou formou vlastně jakousi rekonstrukcí kriminálního činu. Škoda, že je film chvílemi příliš zmatený a pro našince díky neznalosti dané historie nesrozumitelný.

• 8.4.2008  14:15
    Petomane, Il (1983)

... aneb umění prdět

• 10.2.2008  18:29

Když je dílo dokonalé, tak ani špatné zpracování z něj neudělá úplný paskvil. Stejné je to i s tímto filmem. Nechci snad říci, že je zcela nepovedený, ale nebýt slušných hereckých výkonů hlavních představitelů, tak by to byl možná jen lepší televizní film na znuděnou sobotu.

• 29.12.2007  11:56

Jde o naprosto prumerny romanticky film, jakych chrli nejen hollywood stovky rocne. Chaby pribeh nezachrani ani hvezdne herecke obsazeni, ani krasna krajina, kde se hlavne dej odehrava. 60% hvezdicek

• 2.11.2007  00:42
    Django (1966)

Rakev v hlavní roli! Navíc táhnutá z místa na místo drsným pistolníkem (a kulometníkem) Frantou Černým!

• 21.9.2007  23:37

Nesmírně příjemný a pozitivní film. Po Delikatesách a Městu ztracených dětí další skvělý počin Jeuneta. Dá se vidět několikrát a nikdy nenudí.

• 12.8.2007  00:01

Tak jsem tento snímek viděl již potřetí a ani tentokrát jsem se nenudil. Skvělé napětí a vůbec ne banální scénář dělá z tohoto filmu velmi dobrý zážitek. 87% hvězdiček

• 5.6.2007  22:26

Mně pomalejší tempo ve filmech naprosto sedí, takže i tenhle film jsem si naplno vychutnal. Určitě jeden z nejlepších Wendersových počinů.

• 19.5.2007  01:24
    Kód Navajo (2002)

Takto tupe bojove sceny jsem uz dlouho nevidel: hlavne v uvodni bojove scene, kde kazdy umira, a to jen diky tomu, ze se nekryje. Navic kazdemu hlavni hrdina prikazuje, at se postavi a jde k nemu a bojuje, protoze musi uhajit kvotu. Samozrejme ze kazdy zarve a zustane jen nas hrdina, ktery zemrit nemuze. Jedini sympaticti jsou tu Navajove, kteri jsou opravdovymi idealy praveho cloveka se vsemi dobrymi ctnostmi: nepiji, nehadaji se, pomahaji sobe a ostatnim, odvazne bojuji, jsou chytri a stale usmevavi. Navic maji sve duchovni koreny a ty zde maximalne prezentuji. Jako celek je tento snimek trochu nudny (moc bojovych scen, kdy je jedna jako druha) a s pachuti prehnane pozitivni energie domorodych obyvatel Ameriky. 60% hvezdicek

• 18.5.2007  17:00
    Zlatý důl (1982)

Videl jsem ho podruhe a uz to nebylo jako pred devatenacti lety, kdy mi bylo patnact. Ale presto velmi dobry bijak.

• 13.5.2007  20:45
    Wall Street (1987)

Velmi dobré vykreslení spekulativního kapitalismu, jež ovládá tento svět. A to je jen zlomek ohavností, které se v zájmu kapitálu dějí a jež nemají nic společného s hodnotami této společnosti. Spíše jdou proti nim. Jsem teď zvědav na "druhý díl", kde se chce Stone pokusit navázat na tento "první díl" a použít jako kulisu ekonomickou recesi či krizi roku 2009.

• 13.5.2007  01:54

Podival jsem se na nej znovu po deseti letech a je porad hodne cool. Opravdova parada!

• 12.5.2007  13:28

Pěkná skupinová terapie. Sice od Verdoneho trochu slabší film, ale přesto velmi zábavný.

• 11.5.2007  00:32

Jde o jeden z nejslavnějších filmů s Albertem Sordim, ve kterém ztvárnil postavu mladíka oblouzněného Amerikou a jejím životním stylem. Kdykoliv si člověk zadá například na Googlu jméno Alberto Sordi v sekci obrázky, mezi prvními bude právě snímek z jedné scény, kde Nando (A. Sordi) do sebe cpe špagety a má při tom naprosto šťastný a krásně vykulený výraz. To je právě zásadní scéna, kde Nando pochopí, že Amerika není přesně to, co si myslí, že Amerika je. A místo nesmyslného pojídaní jakoby americké stravy (sendvič, jaký by vyrobili jen pejsek s kočičkou místo dortu) se pustí do zbaštění maminkou připravených špaget a červeného vína. Podobných scén je ve filmu více a rozhodně stojí za to se na něj podívat. 91% hvězdiček

• 11.5.2007  00:28

Gian Maria Volonté jako uhrančivý a charismatický podnikatel Enrico Mattei, který rozehraje příliš vysokou hru, kterou nemůže vyhrát. Režisér používá investigativní styl vyprávění, čímž film místy nabírá až dokumentárního charakteru. Ale právě to dodává filmu na síle a autentičnosti, které jen těžko nechají diváka chladným.

• 8.5.2007  13:58

Další z mnoha příjemně lechtivých kýčovitých filmů s Edwige Fenech. Lehká komedie, která snad nemůže nikoho urazit a při které si opravdu odpočine. Carlo Giuffrè hraje svou roli dychtivého muže velmi výstižně a Edwige Fenech je naprosto k sežrání.

• 8.5.2007  13:53
    Lupa, La (1996)

Trochu nezvyklá role Michele Placida.

1 8 15 22 26 27 28 29 následující >>