Dům na prodej (2007) (TV film)

Přestože nejde o žádnou velkou podívanou, film má spád a šlape přesně tak, jak jsme zvyklí. Na televizní film docela ucházející. 50% hvězdiček

Muž bez stínu (2000)

Zajímavé zpracování "neviditelnosti". Je otázkou, jestli by s neviditelností opravdu člověk ztratil i veškeré zábrany. Tedy v případě, že by tuto bestialitu nevyvolaly látky způsobující neviditelnost. 75% hvězdiček

Prázdniny pana Beana (2007)

Zatím nejhorší výkon Rowana Atkinse, který jsem měl tu čest vidět. Scénář sice slibuje lehkou oddechovou komedii s typickým řešením problémů, jak to umí jen pan Bean, ale za celý film jsem se téměř nezasmál a místo oddechu jsem pociťoval jen trapnou křeč. Takže takhle ne, Mr. Bean! 20% hvězdiček

Bílá masajka (2005)

Jde o docela dobře zpracovaný příběh dívky, která se vdá za Masaje, jež žije tradičním způsobem života, tedy života minimálné zasaženého západní civilizací a jejími hodnotami. 70% hvězdiček

Cesta vzhůru (2000) (seriál)

Cílovkou je v případě tohoto seriálu zřejmě pubertální obecenstvo. Pak ovšem nechápu hodinu, kdy v televizi běží, tedy dlouho po půlnoci. Přestože se zde jedná o sociální tematiku, kterou mám rád, způsob, jakým je tento seriál natočen, mě odrazuje dát více než dvě hvězdičky. Klišovíté, hloupě napsané, učitel/soc. pracovník na rovni hrdiny zachraňujícícho svět atd.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Nehodnotím zde ani tak režii pořadu, ale jeho náplň. To co Babica vaří, to je odpad! A Babica je ještě horší než ten odpad. Do mínusu se ale jít nedá. Škoda.

Dotek Medúzy (1978)

Opravdu výborný film. V tom dávám za pravdu všem komentátorům a stejně tak jako oni se ptám, co že to dnešní filmové tvůrce nenutí točit podobně laděné snímky? Možná to, že takhle temné filmy dnešní generace nechce. Dnes naopak "letí" realistické příběhy z prostředí terorismu, války a boje proti organizovanému zločinu. Člověk s mimořádnými schopnostmi dnes patří do fantasy filmů a ty jsou pro děti. Dotek medůzy zaslouží 85% hvězdiček.

Vinci (2004)

Dobře zrežírovaná klidně svižná loupežnická komedie. Jak vidno, i Poláci dokáží natočit slušnou komediální kriminálku.

Příběh Piery (1983)

Škoda té občasné chaotičnosti, protože jinak je tento snímek velmi zajímavý a navíc se slušnými hereckými výkony. Ve filmografii Marca Ferreriho se jedná o jeden ze slabších počinů. 65% hvězdiček

Raspoutine (1954)

Zdařilé zpracování osudů mocného "spasitele Ruska" Gregorije Jefimoviče Rasputina, jež v době své největší slávy ovládal carskou rodinu pomocí svého charisma. 80% hvězdiček