Velkovlak (1998) (seriál)

Miluji humor Monty Pythonů, takže i pro tyto jejich nohsledy mám velkou slabost. Závody v civění mě opravdu berou!

Král králů (1961)

Klasicky zpodobený klasický příběh Ježíše Krista. 75% hvězdiček

Vražda na večeři (1976)

Komedie plná parodované geniality, omylů, zdání a klamů. Naprosto brilantní jsou dialogy (monology). 84% hvězdiček

Totò v barvách (1952)

Totò tu exceluje jako vždy. Předvádí maximum z klaunskohereckého umění, které je možno ve filmu předvést. Vedle Chaplina a bratří Marxů další z velikánů filmového klaunství. 72% hvězdiček

Zack a Miri točí porno (2008)

Vynikající humor, skvělí herci, zábavná zápletka a happyend. 85% hvězdiček

Jak ukrást Venuši (1966)

Celkem příjemná nenáročná komedie, ve které excelují Audrey Hepburn a Peter O´Toole. Celý příběh s vloupáním a zamilováním je jakoby pocházel spíše z třicátých let než šedesátých, a to díky své lehké a krásné naivitě a odlehčenosti. Že je snímek korunován happyendem je skoro jasné, takže tu neznalým neprozrazuji snad nic, co by vědět nechtěli. 75% hvězdiček

Nezvaný host (2007)

Pěkný skoro komorní příběh, který se veze na v současnosti módní vlně imigračního tématu. Richard Jenkins ztvárnil znuděného a už nikam ve svém životě nesměřujícího profesora výborně. I ostatní herci podávají slušné výkony. Ale nemohu se stále zbavit dojmu, že jsem toto téma už někde viděl a prakticky od začátku zápletky mi bylo jasné, jak se bude příběh dál odvíjet. Konec mohl sice dopadnout i jinak, ale to na věci nic nemění. 70% hvězdiček

Capitaine Morgan (1960)

Dobrodružný výpravný historický film o neohroženém chlapíkovi Morganovi a jeho bandě. Nechybí samozřejmě ani kráska, láska, krvavé bitky a hromady zlata. 70% hvězdiček

O věcech nadpřirozených (1958)

Tento povídkový film jsem viděl snad před dvaceti lety a stále si ho pamatuji. Nejvíce mě zaujala povídka se svatozáří. Mnoho let mi ten příběh, do kterého nemohli obsadit snad nikoho jiného než Ladislava Peška, nedal spát a pořád jsem nad ním přemýšlel. Stejně tak mi nedal spát děda, co se probudil v rakvi a pak měl problémy s uznáním svého života úřady.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Velmi slušný sociální dramanářez! Na výpovědi mu roky vůbec nic neubraly, příběh pořád silně zabírá. 85% hvězdiček