Slečna Marplová - Ohlášená vražda (2005) (epizoda)

Trochu slabší Marplová i přesto, že ji hraje skvělá Geraldine. Zpracovaní na vysoké úrovni, ale něco mi tam chybělo. Bud jsem se pořádně nesoustředil nebo tam bylo moc rušivých elementů. Hlavního záporáka nebylo v tomto případě složité odhalit, ale vedlejší zápletky se mi celkem líbili. I když teda ztracení a znovu objevení sourozenci to není u Agáty nic nového. Na druhou stranu jsem nikdy Marplovou neviděl uplakanou a tady jsem jí to i věřil. ... Lungren, krev, aspirin, lesby, místnost s dvěmi dveřmi, chirurgický zákrok, sestry.

300: Vzestup říše (2014)

Vzhledem k tomu, že není nic, co by mě na tom filmu doslova nasralo, tak dávám plný počet. Možná to chvilkami zbytečně natahovali a my se zase jen těšili na konečnou bitvu, ale ta se, jak už hodnocení napovídá, sakra povedla. Stáli mi přitom chlupy a u toho 'romantickém tlachání' Themistoklesa a Artemesie i něco jiného... neuvěřitelně krásná ženská. Bluray a povinně. ... GA Cinema 3D

Talisman (2012)

Na Efroníka zajímavý až velmi pěkný film. Pomalu jsem zapoměl jaké můžou být romantáky bez příměsy komediálních vsuvek a to je škoda. Občas to totiž může dopadnout dobře jako tentokrát. SA

Volte mě! (2012) odpad!

Bože to je hnus! Zach je buď debil, nebo kýve na debilní role. SA

Památkáři (2014)

Zdejší špatné hodnocení nevěstilo nic dobrého, i když jsem tomu dost věřil, a ono to opravdu spíš zklamalo :(. Herecky zmáknuté na jedničku, dokonce super natočené, jde vidět, že se na tom nešetřilo, ale ten příběh je strašně divně poskládaný. Jakoby z toho nejprve smýšleli seriál. Je tam třeba deset vtipných momentů, z kterých je 9 v traileru, ty jsou nataženy na 2 hodiny a ještě je kazí dvě rádoby smutné scény. Na domácí pohodičku OK, ale do kina bych na to znovu nešel. Jestli jako s úctou k těm skutečným pánům tak velice slabá čtyřka. ... Souhlas s Enšpíglem. ... ČSFD projekce Atlas

Kouzelníci (2013)

Asi to mohlo být lepší. Bud přidat na fascinujících tricích nebo na komičnosti. SA ... Myslíš, že už to stačí? Nevím kouknem se.

Spalovač mrtvol (1968)

Člověk pořád hledá co je na tom tak zvláštního, že to má tak vysoké číslo. Ale když se nad tím zamyslím, jaké byly tehdy filmy, jakým způsobem byly natočeny, jaké tehdy hrál pan Hrušínský role, tak musím uznat, že tohle je jednoznačně unikát :). Ne na to, aby měl 5 hvězd, ale 4 jo :)

Elysium (2013)

Futuristické nápady, hraní si na detaily (typu PULL na obojku), efekty, soundtrack a zpracování u mě přebíjí obyčejný děj.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Stáří tohoto filmu nijak neznehodnocuje originální vtip a především krásný příběh. Důkaz, že už tehdy v Československu uměli lepší filmy než kolikrát dnes v Hollywoodu:).

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

Jestli je Orient Express numero jedna, tak tohle je jednoznačně dva! Začátek tomu ani tolik nenasvědčuje, ale po několika starších dílech je návrat k těm novějším a propracovanějším víc než příjemný. Tady jde vidět, že si tvůrci dali záležet se zpracováním a herci i mimo Sucheta to berou vážně. Třešničku na dortu tomu ale dává až úplný konec, kde se toho dovídáme mnohem víc než v co jsme doufali. Překvapivé a dá se říct až dojemné zakončení, kde pan Pearce posledními sekundami dokazuje, že je Pan režisér. ... Týrané adoptované děti, tlustá megera, vykopávky, příběh o smrti, hmyz, malárie, jeptiška.