Scalpelexis

homepage

Twitter: scalpelexis

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 16.10.2018  14:25
    Šingeki no kjodžin: Season 3 (TV seriál) (2018)

Už si zvykám na to, že "titáni" jsou taková jistotka. Oproti předchozím dvěma sériím jsme ovšem měli přehodit na trochu "chill" kolej v rámci "titanického" děje a užít si více kecání a méně porcování. Neskončilo to pouze u toho: Poprvé se o OP nestará Linked Horizon a tatam jsou epické chorály plné trumpet a bojových bubnů, které měly za účel rozpumpovat naše emoce. Neznámý bloudil by si totiž mohl tentokrát lehce myslet, že místo řeznického obchodu prodávající kalorické pečínky z titánů má na programu školní romanci. Mhouřil jsem na OP nejroztodivnější obličeje, ale po pár přehrání nejde neříct, že by byl vůbec špatný. Ony vzpomínky na OP symbolizují mé pocity, resp. inertní postoj s každým další odhaleným dílem. Je to strašlivé kruté, zvlášť, když vemu v potaz nehorázně tragickou letní sezónu, ale S3 si podkopává nohy hlavně tím, že to proste je Attack on Titan. Diváci přistupují ke každému dílu s vysokým očekáváním, protože v ohledu akce a důstojné mytologie tato série aktuálně stojí na samotném piedestalu anime tvorby. Začátek se nesl přesně tak, jak si každý přál, jenže o to smutnější je, že nejlepší akční scénku dostaneme právě zde (neskutečný Leviho úprk) a žádná další se tomu v celé délce série nevyrovná, protože tam prostě jednoduše není! AoT povídání ani trochu nesluší i přes fakt, že je esenciální pro vývoj děje, čímž automaticky shazuje svou vysoce nastavenou laťku ještě dřív, než se odrazí. Děkuju Bohu za minimum Erenových výlevů, za minimum Arminových geniálně dětinských nápadů, určitě, ale je na čase to lepší z předchozího dění vrátit zpět. A silně věřím, že se to příští sérii povede. Bolí mě to, ale tentokrát to bude pouze za lepší 3*.

• 7.10.2018  23:23

Zánik Jurského Parku v přímém přenosu. Hloupější scénář už vymyslet nejde. Konečné rozhodnutí jedné z postav, aby se mohl natočit poslední díl, je jeden z největších filmových nesmyslů posledního milénia. Zmutujte prosím velociraptora se záchodem, ať se může konečně umět i spláchnout.

• 7.10.2018  21:17

Nepříjemná vnitřní oscilace mezi 3* a 4* nakonec převážilo k tomu slabšímu hodnocení a to jen z jediného pouhého důvodu: Nudil jsem se. Je tu nespočet skutečností, které Chazellovi nejde vytknout. Technicky a řemeslně je to umění každým coulem. Neměl jsem jediný pochyb, že se nacházím v 60. letech, kdy závod o vesmír mezi USA a Sovětským Svazem vrcholil, astrofyzici z NASA se potili, jak konečně ono velké K.O. zinscenovat a že oni nebeští piloti jsou nakonec jen lidi. Goslingova dlouhatánská rodinná linka je směřováním minimalistická jako jeho herecké etuda (už mě ale ta kamenitost a strnulost jeho výrazu začíná unavovat), šíleně (až otravně přespříliš) roztřesená ruční kamera navozuje feel dokumentu a popisuje nevšední profesní život budoucích astronautů až na úroveň podivinství. Co tumu vitálně chybí jsou emoce. Ano, první nešťastná událost nás vytrhne z komfortu, ale další už ne. Goslingovo trauma se tam ledabyle toulá a nakonec překvapivě vyšumí a když konečně má dojít dni D, tak pro filmovou pásku je to malý krok, ale pro divákovo pochopení je to obrovský, nepochopitelný skok skrz nevysvětlenou prázdnotu. Jako utěšení je nám dán dokonalý zážitek z přistání na Měsíci, ale úplně inertní zakončení všechno nadšení vrátí směr lednice. Damiene, já jsem obyčejný laik a divák. Ano, milovníka vesmíru si podáš a obtočís v hrsti tak, že ti bude skákat salta, ale já ti tenhle příběh nesezobu. Chladný jak vesmír mám rád osvěžení v létě, ne očekávaný biják na podzim.

• 2.10.2018  00:46

Film, při kterém bylo velmi obtížné mu věnovat pozornost. Jejda. Ne, to zrovna mu jde nejlépe. Už od začátku víte, že se celou dobu budete ocitat pouze v jedné místnosti a že prostor si ukradnou 1 až 2 osoby, ale pak přijdou do sálu další..uhm, počkat. Jsem zase zmatený. Jak se od Skandinávců čeká, je to komorní a syrové až na půdu, než se to stočilo k romantice, pochichtávání. Ne, blbost. Co já si vlastně pamatuju z toho filmu? Moc ne. Ale myslím, že byl docela dobrý :-)

• 24.9.2018  09:53

Jen další nekreativní výmysl inkognito japonského autora, kteří se snaží vytěžit na isekai LN mánii. Plátno pro tyhle paskvily je nastavený stálě toporně stejným způsobem: Hodíme adolescentního japonce do fantasy světa, uděláme z něho mega úspěšného borce obklopený nestoudnýma holkama, přičemž po celou dobu se autor nad jeho skvělým hrdinou bude jakkoliv fyzicky uspokojovat, aby si připomínal, jak dokonalé dílo se mu povedlo. Někdy si říkám, jestli chci moc, aby se více zapracovalo na mytologii, na psychologii postav, na okolním světě. Vždyť je k tomu taková kvanta prostoru, jen trochu snahy vyvinout! Ne. A tak jsme pro jednou opět svědky příběhu o tom, jak jeden naivní a asexuální fracek polobohem je a všech 12 dílů je o tom, jak vyhrává bitvy tím, že se vůbec probudí do dalšího dne. Všude, kudy projde, zanechává po sobě povodeň místních dámských klínů (hlavně incestně smrdícím fanklubem jeho "sestřiček" a "dcer") a jediné dějové uzemňování jeho velikosti je pohoršené hrdinovo pokání, že je "číta" (prostě taková ta rychlá kočíčí šelma, že?). Osobně mi nápad s využíváním mobilu (ať jsou pro to samozřejmě fyzické předpokladny rovné 0 na Kelvinově stupnici) k tomu, aby si Yuuto nagooglil bitevní strategie, přijde jako nejdůmyslnější věc celého seriálu (je hrozné se teď slyšet tohle říkat nahlas, věřte mi). To vezme zavděk nehorázně brzo: První strategie jsou ok, ale jakmile autorovi dojdou nápady a přivalí s tupostmi !!SPOILER!! typu během pár dní postavená a napuštěná přehrada, velbloud či morálka !!/SPOILER!!, tak můj mozek prožíval muka. Tyhlety Hurvínkovy války bych pochopil, pokud by cíl byli diváci kolem 10 let, jenže to by se tam Yuutovi nesměli o tělo věčně oplzle otírat jedna holka za druhou a brečet/prosit, aby s nima sdílel své genové fondy. Neužil jsem si zde zkrátka nic. Postavy jsou strašlivé, kresba je ošklivá a hudba je výsměch zvukové tvorby i proti prosté řehtačce. Já narozdíl od kolegy Jeoffreyho nemám toto anime jak obhájit a kvalitou není ani o milimetr lepší jak loňská hrůza se Smartphonem; těch paralel je tu tolik a požitek jsem z toho měl stejně otřesný. Velmi těsně nedosažený odpad.

• 19.9.2018  12:18
    Island (TV seriál) (2018)

Američané pochopili, že dávat majonézu do burgeru je nechutné a v nejlepším případě z toho máte požitek nápodobný velmi časného ranního vstávání po hodně veselé noci. Studio Feel adaptovalo frontwingové VNko, které je nevítaně nasáklé perverznostma, ale zároveň, aby to nebyla úplná plošinovka v rámci neexistujícího příběhu, tak sem vložili neomalený sci-fi příběh připomínající tak trochu mix Steins;Gate a filmového Predestination (kdo viděl oboje, tak teď určitě valí bulvy). Výsledek připomíná starý známý pořekadlo "bordel jak v tanku", u něhož se mi nechce věřit, že tvůrci věřili, že by tohle mohlo být v očích jakéhokoliv diváka kvalitní dílo. Terroristická režie a strašlivě marné rozložení příběhu je na takové úrovni, který jsem neměl doteď téměř možnost shlédnout. Prvních 8 dílů je čistá výplň, kde se hlavní hrdina potlouká mezi jeho třemi vyvolenými a jednou si hraje s první, podruhé s druhou, sem tam se zmíní o tom, jak by si to mohli rozdat, však znáte to, ony provařené ecchi vody. Poté přijde 9. díl a..kde to jsem? Na co to koukám? A začně honěná. Ano, částečně míněna stále tím doposavnějším úchylnějším způsobem, ale tentokrát spíše v rámci hledání ztraceného času, který jsme v 8mi dílech strávili fanservisováním. Musím přiznat, že tento díl je suverénně nejlepší a nejzajímavější, i přesto, že je na diváka strhnuta taková lavina expozice a smrsknutého rychlokvašeného fast food děje, že nestíhá. V tuhle chvíli bych anime přirovnal jako sledování naprosté paniky na jevišti: Všechno je zkratkovité, nevysvětlené, nesmyslné, nestravitelně melodramatické a plné vsuvek na předchozí díly, abychom dostali falešnou iluzi, že referencujeme či že snad dokonce příběh chytře pojíme. Nesmysl, tak blbí zas nejsme. A tudíž jsme svědky, jak docela dobrému nápadu jsou dány pouhé 2 bídné díly, abychom se zpět vrátili k incestním náznakům a konečnému banálnímu rozřešení. Nejsmutnější na tom všem totiž je, že celé toto anime by mohlo mít pouze 5 minut nebýt jakési uraženosti či rovnou hlouposti jedné z postav. Proč tomu dávám nakonec slabé 2*? Nápad tu jakýs takýs byl, vizuálně to je povedené a musím uznat, že mě zaujalo pár písní. Ne vždy byly vhodně načasované, ale měly jistý magický feel. Zbytek bych popsal jako lajdačinu kříženou s amatérskou prací. Tuny zbytečností, otravné postavy a promiňte, ale sex s dvanáctkou? Kde že je ta nejbližší álej?

• 2.8.2018  15:03

Viděl jsem to já ten samý film, u kterého aktuálně stojí hodnocení celých 89%? Protože osobně tomu nerozumím. Ghost Protocol i Rogue Nation byly prima akční filmy, které dokázaly zakomponovat solidní zápletku i s vtipnýma momentkama. To se Falloutu ovšem ani zdaleka nepodařilo. Budu kvitovat, jako ostatní, že akce je nadprůměrná a Cruise v jeho věku je proti všem předpokladům snad čím dál zralejší. Pokud si dělá všechny akční sekvence sám, tak klobouček; platí o kameře, která mu sotva stíhá, když poskakuje ze střechy na střechu anebo se projíždí na motorce skrz pořádně rušné ulice. Jenže zde sranda končí a zbytek neobsahuje nic, co by připomínalo scénář napsaný dospělým a logicky smýšlejícím člověkem. Rozumím, všechno muselo být opět větší, opět mohutnější, opět pompéznější, jenže ouha: V rámci přírodních zákonů už nešlo kam pokročit. A tak Ethanovi věčně nadbíhají nejrůznější náhodičky, nejrůznější vhodné situace. Celá scéna se seskokem je nesmyslná, v honičce mu vychází úplně vše a celá závěrečná sekvence je na ukroucení si hlavy (zmínil jsem pouze ty nejokatější). Určitě si říkate: Ty hlupáku, neřeš to a užívej si to. Jenže když je to chvíli co chvíli?! Ty "twisty" jsou strašidelně předvídatelné a jak kvůli tomu herci hrozivě přehrávají, tak z toho bolí oči. Masky jednou a dost, proboha! A co říct k té romantické lince a scénám plné klišé a patosu? I škrábání na plech by mi vonělo víc v tu chvíli. Já tohle jednoduše tomu filmu odpustit nemůžu. Omlouvám se, že mám mozek a že ho nestrkám v kině do sejfu pod nohy. Těch pitomostí je tam taková horda a v kontextu s předchozíma MI mi nedáváji tyto změny odpověď na prostou a základní otázku: "Proč?" Pokud vám tohle vše nevadí, prosím, ale tohle nebyla ani zdaleka 3. nejlepší MI, natož TOP 200 film. Horší 3*

• 28.7.2018  15:49
    Last Exile (TV seriál) (2003)

Zprvu musím říct, že na rok 2003 to muselo být jedno z těch úchvatnější děl. V tehdejší době se dozajista nepoužívala počítačová animace v takové míře, jako se rozhodlo Gonzo zakomponovat do tohoto anime, a v tehdejší době to muselo působit velkolepě. Podobně ale jako Evangelion, oba seriály kladly důraz na vizuál a oba nesou stárnutí velmi špatně. Pro mě osobně ony CGI letadla nebudí ten úžas co kdysi dávno a tento nešťastný neduh v mých očích ubírá Last Exile slušnou várku bodů. Pozor! I přes tyto výtky a skleslé přijetí nešťasntého konstatování Last Exile vypadá stále velmi dobře. Steampunkový svět plný letadel a vzdušných lodí mi neskutečně imponuje; samotná Silvana a Urbanus jsou krasavci mezi koráby a každý moment v jejich přitomnosti jsem si užíval..a že jich je! Mé technické já bylo doslova balzámováno náhledy do pracujících strojů. Dějově je Last Exile slušný: Nevypadává nikterak výrazně z tempa, je konzistentní a má připraveno hned několik epičtějších scénérií. Build-up epizody 18-20 jsou pro mě vrcholem díla; napětí by se dalo krájet, všechno působí tak mohutně před očima a brilantní scény se střídájí jednu za druhou. Proto zamrzí mírně se lopotící závěr, který má vážně výpadky v koncentraci a často sklouzává pohledem tam, kam to vůbec nepotřebujeme. Dosti nevysvětlená mytologie u postavy Al, Exilu a jeho smyslu tomu též nepomáhá. Nejvíc drhnoucí jsou totiž nakonec postavy a další komentáře mě v tomto názoru víceméně upevňují: Všichni si vybrali nějakou jinou. Ony vyloženě špatné nejsou, ale žádná nevyčnívá a já si nakonec nepřekvapivě našel nejbližší cestu k funky bandě mechaniků ze Silvany. Příběhu by též pomohl silnější antagonista než dodaná vyšplouchlá a ničím nevyčnívající karikatura. Hudebně je to šíleně nahoru a dolů, kdy sem tam uslyším píseň už několikrát zahranou, někdy to pro změnu sedne jak prdel na hrnec. Celkově si nemohu na nic výrzaně stěžovat, protože Last Exile je víc než slušná podívaná se zajímavým světem a příběhem, který nemůže urazit a nezabavit. Pevné 4*

• 28.7.2018  15:02
    Redline (2009)

Prásk! Jsou jízdy a jízdy. Tohle je ta druhá verze, která se z těch nejsprávnějších důvodů vůbec ničím složitým nezabývá a servíruje anarchisticky bombastický žážitek z úžasně nadupané a naspeedované podívané. Připomnělo mi to zanimovanou verzi hraného Death Race, samozřejmě s dodanou japonskou šíleností a přehánením. Vykašlete se na příběh, který je samozřejmě jednoduchoučký (s kapkou romance), o tom to není. Jsou tam vcelku zvláštní, ale poměrně i zajímavé odbočky směr politika a život na chudé planetě, ale to jsou takové náramky a nalakované nehty. Tohle je o tom se klanět bohům z Madhouse co dokázali nakreslit, protože vizuál je taková excentrická, za to oku lahodící diskotéka barev a nápadů, až vám brada padá k podlaze. Sekvence, kdy na to řidiči dupnou, perou se s překážkama anebo zapnou nitrák, musí být opojnější jak snový sex s vaším idolem. Paleta automobilových vymožeností anebo vůbec vzhled postav je piktoresknost sama a když tomu všemu přidáte perfektně padnoucí hudbu, tak z těch sálajících neřízených emocí, které se na vás valí z obrazovky, jste odrovnaní a doslova nevědomky poslintaní. Tohle pro mé oči chutnalo jak nějaká vintage whiska, kterou jsem zapil několika energiťáky. Skvělý žážitek, těsně nedosažených 5*.

• 15.7.2018  14:50
    Juragi-só no Júna-san (TV seriál) (2018)

Ihihi, hihi, hehe, chichi, NE! Naprosto stereotypní ecchi harem komedie, která nemá nic navíc. Stereotypní složení harému, stereotypní prvky a momentky, jak dostat hrdinu s jeho dlaní na hrudníky dam, stereotypní mlácení hlavního hrdiny za to. Jednu chvíli to naprosto překvapivě pro mě mělo i mírně stoupající tendenci, kdy od 3. do 6. dílu to buduje i nějaký jednoduchý děj a exorcistické adventury vhodně ukrajovaly od ecchi screentimu. Poté se to vrátilo do hlubokého perverzního bahna bez špetky nápadu a inovace. Pořád jen samé prsní glóby a zadní přefouklé části pánve. Jak tohle může bavit někoho tvořit?

• 14.7.2018  11:34
    Grand Blue (TV seriál) (2018)

[Shlédnuty 3 epizody] Léto, chlast, z toho vyplývající nemravnosti a zážitky, které budou v jistém slova smyslu hodnocené jako legendární, ale nejraději byste na ně zapomněli. Grand Blue bude stavět svůj vtip na této bázi s pořádnou dávkou obličejových mimik, stavějící hrdiny před nejabsurdnější situace. Naprosto pochopím, že někoho tyto vtípky budou bavit, ale drtivá většina anime komediálních seriálů se dopouští klasické chyby, že nemají potuchy, kdy přestat. To nastává i zde, kde například vtípek se zapalováním drinků je bezva, ale stačí jednou či dvakrát. Dle mangy se ale budou tyto situace neustále opakovat a tak neočekávám, že by ani tato show měla překročit práh průměru. Edit po 3. díle: Ono něco na tom Grand Blue možná i bude. Jistě, je to střelený, ale když se to pokusí vytáhnout nový gag z rukávu, docela to funguje. Oceňuji i, že to párkrát přepne na "vážnější" strunu a sem tam nám to představí fascinaci oceánem. Vážně, ať přestanou neustále opakovat nahotinky s alkoholem a mohli bychom se dočkat jednoho z mála příjemných překvapení této hrozivé letní sezóny.

• 14.7.2018  10:36
    Happy Sugar Life (TV seriál) (2018)

[Shlédnuty 2 epizody] Je jasno, tohle je dno této sezóny. Hlavní hrdinka je znovuzrozená Yuno Gasai z Miraki Nikki, která má homosexuálně pedofilní sklony. Máme hned od začátku vyspoilerovaný konec, takže nějaká překvapení zrovna nedostaneme a pokud ano, budou pořádně vyšinutá. Mám neblahý pocit, že jsme neviděli nejhorší díl, což není zrovna utěšující představa. Vážně, na tohle nekoukejte, není o co stát. Edit po 2. díle: Nechutný, zvrácený odpad, kde každá postava je buďto psychouš, deviant, násilník, lhář nebo pedofil. Musel jsem to říct natvrdo.

• 10.7.2018  13:13
    Banana Fish (TV seriál) (2018)

[Shlédnuta 3 epizody] Vkládám zde silné naděje do jinak beznadějné sezóny. A začátek nezklamal. Zaujme určitě velmi neobvykle zběsilý střih, který nám nedává příležitost nadechnout se a představuje nám vše důležité v pouhém jednom díle, aniž by to vypadalo na sílu tlačené. Tempo sviští jak bičem mrská v plně 80tkovém gangsterském hávu: Cool zlomyslné úšklebky, přehnanější akce či drobnosti jako botou típlé cigárko. Nemůžů nevyzdvihnout i jako sako padnoucí hudbu; je to takové "Bebopovské" v dobrém slova smyslu. Čeho se mírně obavám jsou 2 věci: Částečná gay tématika a tradiční neschopnost MAPPY podržet příběh na konstantní úrovni. Tak či onak, po první epizodě nemůže nepanovat nadšení. Edit po 3. díle: Pánové, je to hrozně gay. Banány tu, banány tam, až mě na mé oblíbené banány zašla chuť. Nejsem si jistý, jestli to s touto kadencí ustojím.

• 10.7.2018  13:03
    Šičisei no Subaru (TV seriál) (2018)

Netušil bych na konci, že bych byl ohromně vděčný, kdyby si tento seriál zůstal u počatečního Sword Anohana Online překřtění. Všechno k tomu nabádalo: Autorka, až nehezky familiérní podobný ansámbl postav z Anohany a MMORPG svět (dejme tomu, že zde bych křivdil, ale koho u MMORPG nenapadne SAO?). Nápad smrti v online světě = smrt v reálném není žádnou novinkou a osobně bych se nebránil luštění záhady mrtvé osoby stále pobývající v online světě, kdyby..se tomu alespoň teda věnovalo! Nástin tohoto komplotu se tam neustále opilecky potuluje na pozadí, ale jen kvůli tomu, že nám je do obličeje vlepovaný otravný romantický fujúhelník (rád bych se dozvěděl, odkud se vzala ta nepamátně památná hláška "musím ochránit její úsměv!"). Seriál úspěšně buduje silné antipatie vůči hlavnímu páru vyjma pro kawai otaku fanoušky, kterým k zamilovanosti stačí jen roztomilý vzhled. Stejně jako odkopnutá dáma nechápu, proč se k sobě tak mají (on k ní), ale narozdíl od Satsuki bych to napodruhé pochopil a dal ruce pryč. Celé to zaokrouhluje zvláštní piják krve, "blyštivé brejle" Takanori. Největší mínus seriálu je neomluvitelná absence napětí. Sbírání týmu, které trvá neskutěčně dlouho z různorodých dětinských důvodů, je jako téma akceptovatelné, ale nulový strach o hrdiny, kteří překonávají vše legendární silou přátelství, Vás nutí neustále aktualizovat vlastní rekordy v zívání. Po první polovině jsem se musel ptát, kam zmizel celý ten svět, který šel kvůli Asahi týmu po krku a vůbec problematika v živém světě je totálně odhozena, což dokonale reprezentuje přítomnost jediného rodiče a trávení času pouze i kafíček. Netřeba zmiňovat, že hlavní problém s Asahi zůstal úplne, ale úplně nedotčen. A pokud doufáte v nějakou důstojnou akci v onom MMORPG světě, tak radši si pusťte Teletubbies, i tam jí je více. Nuda, šeď, prázdno, oplzlá romantika, minimum inteligence. Tohle nechcete. Slabé 2*.

• 28.6.2018  17:35

Tento snímek jsem promptně překřtil na tenisový zápas mezi USA a Mexikem, kde síť je hranice mezi tyto státy. Hlavní postavy, které reprezentují tenisové míčky, lítají přes síť tam a zpátky z jistých důvodů, přičemž match dopadne konečnou unylou remízou. Když shrnu celý příběh, film je defakto o ničem: Během celé doby se nic nevyřešilo, k žádnému poučení nedošlo, postavy se defakto nikam neposunuly a závěr je prapodivná směsice divného, které má nechat otevřené dveře pro další pokračování (tato mechanika mě začíná mírně štvát). Nejde tomu upřít celkem solidní řemeslo: Režie je důstojná a herecké výkony jsou též na úrovni, ale nemůžu se ztotožnit s nápady nehýřícím scénářem. Nedokážu zkousnout, jak váleční veteráni, kteří rozsévají smrt, najednou z ničeho nic zcitliví kvůli úplně cizí holce úhlavního nepřítele, který mu zničil rodinu či na samotné hranici věrohodnosti přežití jedné z postav (nekomentuju absurdní časové posuny vs přesuny). Absence výraznější akce mě též nemile překvapila a na co si nejvíce pamatuju, je 2 hodinová délka nepřetržitého dunějícího lesního rohu jako hudební motiv. On to celkově není špatný film, ale působí tak neskutečně genericky, že budu vděčný, až na něj zapomenu. A to bude velmi rychle.

• 1.5.2018  21:34
    Otaku ni koi wa muzukašii (TV seriál) (2018)

Velmi milá záležitost, která určitě uhrane osobám s podobnými zájmy jako mají hlavní postavy. Seriál sám o sobě je drobnou sondou do života lidí, kteří stále i v dospělosti se věnují hrám a koníčkům spjaté s anime kulturou; pojednává o tom, jak to působí na jejich charaktery a socializaci s ostatními. Co nejde nepochválit je vítaná svěžest a odlišné prostředí od klasických školních romcomů, protože i když jsou hrdinové láskou ne zrovna políbení, nedělají z toho až takové drama a řeší úskalí věcně a přirozeně dospěle. Po většinu času jsme svědky života 2 párů: Jeden od začátku pospolitý a druhý, který k sobě teprve hledá cestu. Drobnému porovnávání se nevyhneme, ale jak jsem zpočátku fandil ústřednímu, formujícímu duu Hirotaky a Narumi, nekonečné a romantické kočkování Hanako a Taroua mi bylo sympatičtější každým dílem, zatímco vztahu prvně jmenovaných docházela mírně šťáva a nápady. Jistě, celou dobu se to veze na referencích k otaku kultuře a o tom, jak hlavně Narumi a Hirotaka se nedokáží popasovat být "normálními", ale časem se posun v jejich vztahu mírně zadrhl a i když to stále sršelo milým vtipem, doufal jsem v něco mírně..akčnějšího, dramatičtějšího, rozhodnějšího. Hanako s Tarouem zkrátka měli v sobě víc života a chuti a byl bych nejspíš vděčnější, kdybych mohl sledovat hlavně je. Tak či onak, ona již zmíněná civilizovanost a dospělost je alfou a omegou příběhu. Žádné děti, jejichž rodiče jsou magicky neustále pryč a dětičky mají nekonečno peněz. Žádné chození kolem horké kaše a neschopnost se vymáčknout. V tomhle ohledu je Wotakoi neskutečně sympatický a s tím, jak splývajíce a otevřeně skončil, mi nebude vadit jeho pokračování. Za sympatickou podívanou těchto otaku dám slabší 4* a bez jakéhokoliv špatného svědomí doporučím těm, kterým k tomuto tématu mají blízko.

• 27.4.2018  12:08
    Doreiku: The Animation (TV seriál) (2018)

To je zase jednou přehlídka lidské, s dovolením, demence. Nečekal jsem vůbec nic, ale dostal jsem ještě těžší KO, protože jsem měl odvahu (ok, byl mírně donucen) nahlédnout do váhové kategorie "Nejprázdnějších mozků". Jak nečeho takového docílit? Vymyslet si již samo o sobě kvantum nejabsurdnějších pravidel, které dávají pramalý smysl, abyste je následně na to očůrali novými kličkami, které jsou jen trapnou výmluvou k tvorbě vůbec nějaké iluze napětí a rádoby komplikovaných situací. To by ovšem se nám nesměla do obličeje svou stupiditou vysmát alfa & omega těchto duelů: Hry. Řekl jsem hry? Heh, ok, to bylo nadnesené. Hry se nekonají, protože duely jsou založené na..škrábu se na hlavě, ale po pravdě? Netuším, nedokážu to nazvat slušnými slovy. Jednoduše, v tomto seriálu nefunguje nic. Postav máme do poloviny seriálu 6 a poté z nepochopitelných důvodů skončíme u 23, logicky nemaje čas jakoukoliv elaborovat a anime vám nedá šanci žádné zafandit vyjma, v rámci solidní ironie, psovi (Jehož příběh a motivace jsou nejvznešenější, nicméně pes a SCM? Tak to mi ho vyndej hned několikrát). Příběh je neexistující: otroci se hází z jedné strany na druhou jako horký brambor, jedna postava svou blboidně nabytou schizofrenií boří jakákoliv pravidla a s ústředním bossem zameteme někdy uprostřed, abychom na konci mohli bojovat proti generickému bláznovi, který nestojí za zlámanou grešli. Musím se vysmát i roztomile optimistickému OP, který zapadá k anime jako ananas na pizzu. Jednu věc v rámci možností vychválím. Na to, jak strašlivě nechutně to začalo, tak ke konci to byla aspoň jen težká nuda bez jakýchkoliv větších excentrických a explicitních momentů, díky Bohu. Nic to nemění na tom, že toto fiasko si nezaslouží zmínku ani v nejhorších bulvárních časopisech.

• 25.4.2018  18:01

Po Steins;Gate 0 jsme se dočkali dalšího velkého návratu. Kdo sledoval FMP! sérii, tak tuší, že The Second Raid (TSR) neskončil uzavřenou mytologií ani vztahová linka nebyla zdaleka dořešena. Pokračování po drahné době se ujalo pochybnější studio Xebec, což kvalitu rozhodně negarantovalo. Konečný verdikt? Mohlo býti hůře. V Xebecu se nám pochlapili a produkční hodnoty, animace, i použítí CGI (vyjma strašidelné automobilové honičky vytvořené v MS-DOS) bylo na decentní úrovni. Nově počítačově namodelovaní mechové nevypadaly zle, jenže oni by se bohužel hodily spíš vystavit do vitríny na okrasu než s něma bojovat. Akce totiž díky nim výrazně pokulhávala: Mechové byli chromí až téměř invalidní, pohyb jim dělal všeobecně velké potíže a na táhlou, full-time bojovou epizodu jsme si museli nechat zajít chuť mimo raidu ve 3. díle. Příběh docela drhne a Sousukeho linka mi přišla téměř až zbytečná nebýt likvidace jedné postavy. Otazníky mi visely i nad důležitostí postavy Nami. Vtipné scény se Sagarou už nejspíš nikdy nedostaneme, což by mělo vynahrazovat napětí, které místama ušlo, ale žádná darda to též nebyla. Bylo to pro mě takové sterilní, místama dost nevysvětlené, ke konci ukvapené (Leviathan), ale k nějakému bodu jsme se dostali. Pokud totiž bude další série, tak jsme v bodě, kdy není na co čekat a je prostor to řádně rozbalit. Vůči úrovni aktuální sezóny nadprůměr, ale celkově se není moc nad čím radovat. Zdaleka to nemá na nabouchaný TSR a člověk by se jen modlil za návrat KyoAni, kterého se samozřejmě nedočkáme *vzlyk, vzlyk*. V mých očích to ušlo a vlepím tomu celkové lepší 3*.

• 20.4.2018  02:23
    Pomsta (2017)

Abych byl upřímný, nejsem si jistý, co jsem shlédl, resp. co paní řezisérka chtěla natočit. Matoucí je totiž již zprvu vcelku decentní a v rámci mezí smysluplný začátek a poté obrovské množství artových vložek a scén. Kamera se buďto chová vilně s pozorováním nahých křivek jak slečny tak mužů až nekřesťansky dlouhou dobu, poté se líně babrá v téměř dekadentních a na pohled bolestivých momentek/vizáží zranění, aby to celé zakončila přírodní studií chování mravenců při setkání s jablkem, stromem či krví (nemluvím o chudákovi pavoukovi). Dalo by se říct, že tyto alegorie či zacházky plní pomalu více jak polovinu filmu, kde neskutečně kontrastující zbytek filmu je..inu, nelogické akční béčko bez špetky smyslu a s tunou neuvěřitelně absurdních a groteskních chvilek, při kterých obtížně zadržíte smích. Chlapík, kterého postihla nemilá událost s chodidlem, by zasloužil oskara za jeho obličejové kreace a rozhodně si budu pamatovat i na dodatečné (hlavně okrasné) využití plechovky od piva. Nesmyslů je tu jak žížal na chodníku po velmi vydatném dešti, což můj verdikt silně ovlivňuje. Věřím, že hodnocení se tu může velmi rozcházet: Spoustu Pomsta královsky zabaví, další várka jej určitě znechuceně odsoudí. Zůstanu zhruba na pomezí s 2* a doteď kroutím hlavou.

• 19.4.2018  00:32
    Steins;Gate 0 (TV seriál) (2018)

[Shlédnuto 12 epizod] Tuturuu! Otevřte brány, král se vrací! Ano, po několika letech jsme se dočkali návratu jednoho z nejoblíbenějších anime minimálně 21. století a pokud jste zhodnotili předchozí sérii na výbornou, tak je pro Vás až nutnost pokračovat s touto "Nulou". Klíčové slovo musí být "nostalgie". Whitefox se vrátili k zavedenému a úspěšnému stylu: Žádný spěch, všechno promyslet, jen protentokrát bude náladička trochu mizernější. To by tu ale nesměla být stará známá parta kolem "šíleného" vědce Okarina, která i přes nepříznivé podmínky dozajista vytasí svůj patentovaný šarm. Hudebně paráda, grafika taky, všechno je tam, kde má být, a já nemůžu skrýt své nadšení! Chci víc! Edit po 6. epizodě: Nepřekvapivě se nám to vleče předvídatelným stylem, nicméně jsem nemile znepokojen buďto přítomností prázdnoty nebo absence substance v rámci děje. Na rovinu, je to natahované a to hodně: Věčně si připomínáme všechny postavy, které tam jsou, k nedůležitým zážitkům anebo abychom, pro mě osobně, rušivě si "užívali" zvětšené dekolty dívek. Ten VN feel je zde těžce přesílený a tudíž jediné momenty, kdy se něco děje, jsou závěrečné cliffhangery. Ty nejsou z nejhorších, ale opakovaná smyčka začne spíš překážet a působit lacině. Takhle jsem si to nepředstavoval, protože od chytré a zábavné show se to začíná varovně vzdalovat. Edit po 11. epizodě: Tohle není Steins;Gate. Minimálně ne v rámci kvality. Jsme zhruba v polovině a člověk si nemůže odpustit pocit, že viděl příběh, který by se vešel tak do 2 dílů. Zbytek nám postavy probrečí vzpomínkami na 1. sezónu, naflashbackuje, vyplní vatou s postavami jako připomínku, že existují (Tu se opakuji, co? To je co říct už) anebo dokonce si dovolí fanservisovat. Chybí mi zde inteligence (hodně se naznačuje), jakýkoliv šarm či vtip, postavy mě těžce nezajímají. Velká bída a vystřízlivění.

• 10.4.2018  13:29
    Golden Kamuy (TV seriál) (2018)

[Shlédnuta 1. epizoda, first impressions] Jeden z dozajista lepších začátků této sezóny. Story je poměrně neotřelá a nepamatuji si, kdy jsem naposledy viděl anime treasure hunt. Co zaujme je intenzita. Golden Kamuy si totiž neláme hlavu se syrovým podáním námětu: Krev, stáhnutí z kůže, vypíchnout oči? Beze všeho! Obě postavy hrají prim. Zatímco Sugimoto se nebojí si pořádně zašpinit ruce, utrousí suchou hlášku a má pro strach uděláno, Asirpa je zásadovější a uzemněnější faktor z těchto dvou. Jediná věc, která silně kazí dojem, je nejspíš nejošklivější medvěd v dějinách anime. Skoro si až pokládám otázku, jestli to byl medvěd nebo rozpohybovaná kupa trusu.

• 9.4.2018  15:05
    Piano no mori (TV seriál) (2018)

[Shlédnuto 5 epizod, drop] Tak jsem se zmýlil i zde. Věřil jsem, že anime založené a podložené tóny kasické hudby mi nemůže zkazit žážitek..což stále platí, ale bohužel v ostatních pasážích toto dílo silně pokulhává. První 4 díly jsou zkondenzovaný původní film a nepřináší vůbec nic nového, jen jeho převyprávění v poměrně horším provedení jak kvalitativně, tak v horším tempu. Je znát, že na stavbu příběhu nebylo tolik dáno a ten méně talentovaný zbytek z Gainaxu chtěl navázat svými novými díly; bez kontextu by to nejspíše vypadalo divně. Dobře, to, že se v pianovém anime přehrává Chopin pořád dokola i pochopím. Mnohem hůř to v mých očích odneslo grafické zpracování. Vrátily se mi nelichotivé sny z Welcome to the Ballroom, aneb anime o tanci kde se netančí. Zde se hraje na piano ale zároveň nehraje, protože jsme ve většině případů svědkové pouze zarputilých obličejů. V těch výjimečnějších chvílich, kdy tvůrci mají odvahu nám i ukázat práci rukou na klavesách, nastupuje nevoli podněcující počítačová animace, která mění klavíristu v ještě ohyzdnější stvoření co zelený otrava z Alzy. Do prkýnka dubového, to nikoho neuhodilo, když si to prohlíželi, že je to ošklivější jak shnilá zombie? Bohužel, i onen obyčejný kreslený háv je prosťoučký a laciný. Nicméně, i kdybych toto přešel, tak jak dějově, tak charaktery Piano no Mori nikterak nevyčnívá. Vše se točí kolem Kaie a Kaie samotného. Všichni chtějí být jako on, hrát jako on a v tomto smylsu je to unavující, jak je toto dítě glorifikováno či naopak, jak rozhodčí například bojují proti projevené genialitě. Je zde potenciál, neříkám, že ne, ale mě došla trpělivost a hlavní postavu nemůžu kvůli jejímu mizerně zpracovanému vývoji a vysoké míře otrávení vystát. Je očividné, že zde chybí rozpočet a proto je tento seriál takový, jaký je. Chce to vysokou míru tolerance a tu jsem tentokrát neměl. 2*

• 7.4.2018  15:31
    Hinamacuri (TV seriál) (2018)

Podívejme se na to, nakonec se z toho vyklubalo něco úplně jiného, než jsem čekal. Hinamatsuri se tváří se svým sci-fi podtématem zprvu vážně, ale poté přejde do svého běžného módu, kdy střídá velmi lehce citlivé a hřející scény hlavně s komedií, to celé zabalené v slice of life omáčce. V tomto zjištění tkví hlavní kámen úrazu pro mě; jsem trochu zklamán, protože premisa nabízela značně vyšší potenciál. Hádám, že nebudu sám, ale jednoduše mi zde chybí motiv nějakého ústředního, uceleného děje, malá porce mafiánských příběhů a zaklel jsem několikrát nad těžkém nevyužití psychických schopností slečen. Každý díl je rozdělený na 2-3 segmenty, tudíž se hopsá mezi postavičkami, kde každý svým způsobem reprezentuje pojetí onoho segmentu: buďto melancholicky (hlavně v arcích s dospívající Anzu) či komediálně (kde úřaduje hlavně Nitta + Hina anebo Hitomi). Díky této rozpolcenosti si seriál nedrží konstantní kvalitu, díly se pohupují od horších k brilantním. Hodnocení těchto dílů též velmi záleží na tom, jakou postavu si oblíbíte a zákonitě tak budete zklamáni, když váš hlavní kůň náhodou segment nedostane. Osobně to za mě nejvíc odtahala právě Anzu, která obstárávala mile dojemné chvilky a namyšlený, za to dobrosrdečný gangster Nitta, jehož reportáž z 11. epizody je čiré zlato. Bohužel se vtípky poměrně často opakují, soustřeďují se na udivené až šokované výrazy postav, což časem podstatně omrzí. Co zabolí víc, je (jak zmínil q66) těžce nedůstojný konec, který mi srazil hodnocení nakonec blíž k 3* než 4*. Konzistence a závěr je pro mě důležitý prvek, navíc beru ohled i na produkční hodnoty, které upřímně byly znatelně nevalné (zaraženě se zamýšlím, že k hudbě nemám téměř co dodat). Hinamatsuri nebylo vůbec špatné anime a pokud máte rádi SoL se slušnou dávkou vtipu a citů, pak se vám tento počin trefí do noty. Mě to malinko minulo. Lepší 3*.

• 5.4.2018  13:40
    Tada-kun wa koi o šinai (TV seriál) (2018)

[Shlédnuty 2 epizody, drop] *Pisatel komentáře se probírá po delší době strávené s obličejem v dlaních* Božínku, proč já jsem tak naivní? Proč já vůbec věřím, že by někdy romantická komedie mohla mít příběh místo trilionu vhodných náhodiček? Anebo ne tak stereotypní charaktery jako Češi s řízkem? Moment..zahraniční obsahy mluví o Lucembursku a tu máme Larsenburg? Tak jak teda, kde je chyba? Jsem zmaten. Potěšil jen Rainbow samurai se svou prekérní otázkou ohledně barev duhy. Zde neočekávám už nic, jen velmi pravděpodobný brzký drop. Edit po 2. díle: Už je tomu tak. Hlavní hrdinka je prázdná jak vyfouklá pneumatika, jejíž "tajemství" je viditelné na kilometry daleko, stejně jako třídní předsedkyně. Druhý díl bych téměř označil až za filler. Je to děsivě neoriginální s charaktery, které znáte z každého jiného obyčejného romcomu a jediné, co mě potěšilo, tak byly hlasové kreace Mamorua Miyana. Není to žádná otřesná bída, jen děsivá nuda. Lepší 2* a nashle.

• 4.4.2018  21:38
    Učú senkan Tiramisu (TV seriál) (2018)

Je to volovina a panečku jaká! Parodie na všechny známější anime mechiády a galaktické opery je skvělý nápad, který skýtá nezměrné množství možností. Jak zpočátku člověk není vůbec připraven na to, co má čekat, je jeho bránice velmi náchylná a bez jakékoliv důmyslnější obrany, takže jakmile přiletí první vtípky s "cockpitto", nešlo se pomalu ubránit až slzám. Spousta gagů je skutečně až ze života a dokážete si představit, že na pozadí všech těch velkolepých bitev i piloti těchto lodí či robotů musí řešit běžná úskalí jako oblečení či potřeby se najíst a odskočit si. Tyto skutečnosti jsou lehce a kouzelně podpořené, když váš hlavní hrdina je nedospělý, nejistotma a neklidem zmítaný teenager. Jenže, jak to u taškařic bývá, je složité udržovat si prvotní geniální nápady až do konce. Ano, naštěstí zde máme pouze 7 minut na díl, nicméně co pro mě Tiramisu nejvíc uškodilo, byl přesun do jednotné a ucelené příběhové linie. Dokud to bylo jen o momentkách, byla se Subaruem nezměrná legrace, ale časem to sklouzlo k slabšímu a trapnějšímu soudku a už se z toho nedokázal seriál vymanit. Bude to znatelně tím, že už nejsem tak ztřeštěným, jako mé mladší já, i tak jsem si anime hlavně v první polovině velmi užil a pořádně se z plných plic zařehtal. Lepší 2* Cockpit is my sanctuary

• 4.4.2018  13:45

Filmový Slice of life o obyčejném životě na neobyčejně zasáhnutém místě během druhé světové války. Mnoho příběhů o této tématice bylo již napsáno a natočeno, ale tento se věnuje té nenápadnější, civilní stránce a pohledu na hrůzy a dění během válečného stavu. Hrdinka Suzu je dokonalou reprezentací nevědomosti a celkové nemohoucnosti téměř cokoliv ovlivnit a tak jsme svědky koloběhu života, ve kterém se snažíte den co den žít a přežít do dalšího dne, bez jakékoliv představy co bude zítra. Velmý pomalý tok děje je tomu přizpůsobený a nemíní zrychlit, protože ať se v našem životě děje cokoliv, čas plyne stále dál konstantním tempem. Tento fakt by mohl mnoho diváků odradit, protože některé pasáže jsou doslova prachobyčejné (což film chce velmi důrazně znázornit) a málo vypovýdající, což naopak právě ocení milovníci klidného SoL žánru. Dočkáme se i údernějších momentů, kterých není mnoho, ale rozhodně píchnou u srdce. Je evidentní, že toto není středobod či záměr snímku a nesnaží se tragických okamžiků nebo jejich nadměrným protahování využít a zneužít k ždímání divákových emocí. Jisté velmi předvídatelné události se stanou a je jen na nás se s tím vyrovnat a jít dál, což je hlavní, i když ne tak výrazné poselství. Mírné zklamání vyjádřím na úkor tématiky kresby a snění, které tu bylo mírně načrtnuto, ale dle mě trestuhodně nevyužito. Poměrně jednoduchoučká kresba slouží jako ideální zosobnění prostého života, ale zároveň nás svou roztomilostí a poetikou chrání a kontrastuje s okolní válkou. Trochu bíce jsem i očekával od hudební stránly po velkolepém vstupu úvodní Adeste Fideles, ale dalších velkolepých znělek už jsme se nedočkali. Celkově to není špatný film; jen je trochu nevýrazný, na onu tématiku neúderný a pro mnohý může být až nepříjemně zdlouhavý. Je to hlavně o uvolnění a civilního pochopení života, jeho možností a následky neduhů v okleštěném světě války. Jednoduché to totiž nikdy není. Slabší 4*

• 29.3.2018  04:03

Nejdůležitější zpráva: Spielberg ještě nepatří do starého železa! Toto je ryzí a nejčistší vlhký sen geeků a nerdů, kteří láskyplně vzpomínají na 80. a 90. léta, milují popkulturní vložky a kteří chtějí věřit, že sezení za monitorem je neomezuje v tom se stát legendou. Spielberg si vskutku vyhrál, naládoval našim očím a uším kouzelný virtuální svět se vším všudy, odkazujíc na nespočet instancí, které vás donutí pouze se blaženě usmívat. A proto tomu odpustíte mírné přehánění, nikterak hluboký a evidentně hodně stlačený příběh plný naivity, postavy, které by v reálu mohly být obézní, nikterak fešanoidní obyvatelé v distopickém světě, velmi stereotypního a neškodného záporáka či klasický spielbergovský slaďák na závěr. Je to na první pohled dost much, ale když vemu v potaz cílenou audienci a neskutečné nadšení tvůrců, kterým se dokonale povedlo toto dílo zmixovat ve fakt prima popcorn, tak nad nějakýma drobnostma mávnete rukou. CGI tu vypadá dobře, spousta hudebních klasik se prožene éterem, zasmál jsem se mnohokrát a odešel jednoznačně spokojený. Poctivý film, který vás zažene zpátky do dětských let. Nevirtuálně reálné 4*.

• 28.3.2018  04:08

Sliboval jsem, že s prodloužením původního seriálu budu ochotný hodnocení celého dílka zvednout, ale nemohu to dodržet. Během této doby jsem si přečetl mangu a tudíž jsem mohl porovnat, jestli 4 dílná OVA je optimálním zakončením. Odpověď je ano i ne. Děj v manze začne totiž tuze drhnout a přešlapovat otravně na místě, než se rozhodne se rozhoupat k očekávánému závěru. Tomu se zde vyhneme, přesto mě OVA až tolik nenadchla svým nekonečným omýláním onoho problému. Je to celý takový miloučký, Kaizaki a spol jsou dobráci od kosti, ale zároveň je to fádní a vyumělkovaný. Celou dobu spějeme k jasně danému konci, mácháme se v tom snad i naruby tři a půl dílu, ale když konečně má uhodit emoční bouře, tak tomu dáme prachbídnou minutku v úplném závěru (kvůli tomu je zde scéna Hishiro s fixkou silnější, i když by neměla). Trochu nevyvážené a necitlivé, nemyslíte? Nebylo to špatné rozloučení s hodňoučkou a poměrně bezstarostnou skupinou studentů, nicméně v tomto doporučuji přečíst pár posledních dílů mangy, které to zakončily mnohem elegantněji (čímž nerozumím, proč to zde bylo malinko jinak). Nic to nemění na tom, že tahle premisa byla trestuhodně nevyužita pro naprosto omletý příběh o malé romanci. Lepší 3* i nadále.

• 26.3.2018  18:05
    Mahó cukai no jome (TV seriál) (2017)

Jak bych to nejlépe popsal? Jako kdyby skvěle vypadající závodník se šel připravit na odrazový můstek ke svému dozajista působivému skoku a povedl se mu leda stylově vypadající placák. Tento temnější anime koncept "Krásky a zvířete" není z nejhorších nápadů. Zasazení do poloreálného světa s hlubokým podtónem magie ať už v prostředí či postav je dozajista povedený a Studio WIT bezezbytku využil potenciál k naplnění jejich až úchylných a opojných audiovizuálních choutek, minimálně v prvním seznamovacím arcu. Nicméně již tehdy je znát, že hlavní ucelený příběh se bude velmi líně potulovat obrazovce někde na pozadí a čas budou vyplňovat ne moc podstatné kličky za vedlejšími postavami, které se objeví (za velmi prapodivnách podmínek) a zase zmizí jak pára nad hrncem. Toto skryté shoujo (stále nechápu, proč to má tag shounen) nás začne cpát sladkou vatou a i když je jasné, že vztah hlavních postav je ústřední téma, kolem kterého se to vše točí, je mrzce chladný a snaží se vytvořit iluzi, že se zde odehrává něco velkého. Omyl, tohle je čistá a levná manipulace, která zapůsobí na méně náročné diváky. Kde jsou ty emoce? Kde je to budování vztahu? I když střed tomu dává pevnější strukturu a zdá se, že se někam ubíráme (je to stále teskně pomalý a prosáklý nudou), poměrně drsně depresivní a pro oči nepohodlný závěr to rozhodně nevytáhne, ale jen mírně podrží. Nebyl jsem zaujat žádným záporákem a všechna ta náhodná kouzlíčka, náhodné skutky, Chisino náhodné vyřešení problémů bylo spíše na facku. Jsem nucen odmítnout milou formu, protože obsah bylo jedno dlouhé, nemastné, necitlivé, prapodivné a táhlé brodění do země nikoho s rádoby milými odbočkami. Bolestivé a netvárné.

• 22.3.2018  01:09

Šmarja, mně bylo zle. Na začátek tedy poprosím, velmi slušně a s hodně vznešeným úmyslem: Prosím, nechoďte na to do kina, neplaťte těmto odpadním produkcím! Jistě, spousta lidí bude argumentovat: "Vždyť je to oddechové béčko, co tu děláš za scény?" Jen kdyby, protože tady se nepovedlo zhola nic. Idiokracie prolezla srkz naskrz scénářem, který by Vám zpatlal i Troška na koleni kvalitněji. Logické uvažování vyspělejší než u obsazených postav najdete u kapesníku. Všude vidíme jen oplzlou reklamu na Čínu, pozadí zelené jak brčál, klišé otřepanější a projetější co lehká dáma v důchodu, ba i u posmrtné řeči se zasměju více co zde. Roboti jsou docela sexy, ale když už člověk chce nějaký závěrečný megafight, tak se dočká naprosto trapného a antiklimatického konce. Ach jo. Škoda dalších slov. Hvězda jen za ok bitky a trolol píseň.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16