Petaxis

Petra Čapková

okres Brno

<< předchozí 1 2 3
    • 15.4.2018  12:41

Není to katastrofa, ale knize to nesahá ani po kotníky.

• 26.10.2017  22:08

Best parents in law ever.

• 31.7.2017  00:40

Haha, ty vole. Pan učitel - lektor mi připadal trošku jako úchylák, jako ptát se dětí na základní škole zdali masturbují nebo jestli už jim roste ochlupení mi připadá trošku WTF a celkově tak trochu neopodstatněné a od věci. Vůbec bych se nedivila, kdyby si večer honil při myšlenkách na své pubertální žáčky (ale třeba se pletu a prostě tomu vůbec nerozumím), a to nejsem žádný odpůrce sexuální výchovy ve školách, spíš naopak, mám pocit, že některým dětem - dospívajícím by prospělo takovéto získání informací z nějakého relevantního zdroje. Pak mě teda ještě dostalo složení učitelského sboru. Nad některými lidmi mi prostě zůstal rozum stát a je div, že se jim kdy vůbec podařilo počít děti. Jako chychotat se ve čtyřiceti nad slovem "kunda" nebo se ho stydět vyslovit, to je teda fakt něco. A tohle říká člověk, kterej teda fakt nepatří mezi lidi, kteří by měli úplně bezproblémový a zdravý vztah k sexu. Pak se ještě musím pozastavit nad názory většiny věřících o sexuální výchově. Já respektuju, že je pro ně sex něco posvátného (a z velké většiny s tím souhlasím), respektuju i jejich přání začít se sexem až po svatbě (s čímž už sice osobně úplně nesouhlasím, ale naprosto to chápu). Čemu ale vážně nerozumím, je to jejich striktní odmítání sexuální výchovy ve škole. Jako co je špatného na tom, že se tam jejich děti dozví informace o různých druzích antikoncepce a o prevenci proti STD. V nejlepším případě, budou dělat radost svým rodičům a nebudou je nikdy potřebovat. V nejhorším případě, je potřebovat budou, ale dozví se je až pozdě (a dozví se je zaručeně i bez sexuální výchovy, žijeme v době internetu, proboha), a pak nakráčí domů s tím, že jejich přítelkyně je těhotná, nebo s nějakou jinou úžasnou novinkou. Naivita některých rodičů mě fakt dojímá. Jako to, že si oni počkali na sex až po svatbě, ještě prostě rozhodně neznamená, že to stejně budou mít i jejich děti a zavírat oči před realitou prostě nic neřeší. Já sama jsem sice nikdy získávat informace o sexu od žádných autorit nepotřebovala, protože mi vždycky byla vlastní schopnost vyhledávat na internetu informace a z nich vybírat pouze ty důvěryhodné a relevantní, ale ne všichni lidé jsou na tom stejně a někteří mladí se prostě chovají jako nezodpovědní a nepoučení idioti a nějaká informační hodinka by jim určitě prospěla. Všehovšudy šlo o celkem zajímavý dokument, který však ani tak neinformuje o současné situaci kolem sexuální výchovy ve školách, spíš sleduje osudy několika dospělých lidí - učitelů, které Vás v mnohých případech prostě dostanou do kolen.

• 16.7.2017  21:59
    Adam (2009)

Relatable.

• 19.6.2017  22:40

Můžeme nadávat, že je to absolutní hnůj, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat. Snímek si bohužel své diváky (respektive především divačky) vždy najde, přestože je pro mě nepochopitelné, proč tohle někdo fanaticky hltá nebo to dokonce bere vážně. Občas jsou to dokonce i lidi, o kterých byste jinak řekli, že nemají v hlavě úplně nasráno. Nemůžu se rozhodnout, jestli je to ještě větší blbost, než jednička. Asi to vyjde nastejno. Dvě hvězdičky za to, že se na to dá koukat alespoň jako na dobrou parodii.

• 9.4.2017  21:03
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Clay, I love you.

• 7.2.2017  21:28
    Sekretářka (2002)

Na jednu stranu fakt bizár, na druhou stranu pravděpodobně docela autentická sonda do duše masochistek (masochistů) a vlastně i sadistů (sadistek). Rozhodně je smysluplnější pustit si Sekretářku, než Padesát odstínů šedi. Líbilo.

• 25.11.2016  01:37
    Semestr (TV seriál) (2016)

No jako já nevím. Zajímavej nápad využít tenhle zatím neokoukanej formát, ale mám trošku problém s celou tou scénáristickou stránkou. Nic moc se tam neděje, jednotliví aktéři se dají snadno rozřadit do určitých společenských škatulek (třeba holka s velkejma kozama a malým mozkem...). Prostě všechny postavy představují jakýsi archetypy, který společnost patrně přisuzuje Generaci Y. Ale to přece nemůže být pro diváky zajímavý. Takhle to prostě v životě nechodí, většina lidí má přece mnohem zajímavější, komplexnější a originálnější osobnost. Ale postavy tady se chovají jako naprostí idioti, kterým bych nejradši dala přes držku. A přitom je chování všech postav strašně prvoplánový, předvídatelný a zdánlivě šokující. Na mě to celé působí jako jakási telenovela pro mladý. A ani mi nepřipadá, že by to mohlo zaujmout reálnou generaci Y. Dokážu si představit, že to osloví třeba teenagery, kterým ale není víc, než dejme tomu 17. Mýdlová opera pro odrostlý děti. A tohle má být obraz dnešní generace? S tím se teda neztotožňuju. Já do týhle generace patřím taky a rozhodně se nechovám tak kreténsky jako postavy v seriálu, ani mí kamarádi se tak nechovají. Šlo z toho vytřískat víc, čekala jsem nějkou syrovou hořkosladkou výpověď o dnešní generaci mladých, dostala jsem jen jakejsi prefabrikát s pozlátkem, kterej se snaží působit hrozně damaticky a reálně. Bohužel mu to moc nevychází. Btw: v průběhu sledovaní mě napadla myšlenka, jestli by zveřejnění mých aktivit a konverzací na internetu nebylo zajímavější a zábavnější, než celej tenhle pořad. Jo a ještě jedna poznámka na konec. Do podobnýho projektu by mi asi víc seděli úplně nový neokoukaný tváře, který nikdo nezná. Netuším, proč se tvůrci rozhodli do rolí obsadit herce, kteří už pár zářezů ve svý kinematografii mají. Ale to už je opravdu jen detail.

• 11.10.2016  13:00

Lepší přenesení knihy na plátno už si ani nedokážu představit. Například v porovnání se Zmizelou je to nebe a dudy. Pokud jste viděli Zmizelou až poté, co jste četli knihu, tak předpokládám, že jste podobně jako já z filmu nic moc neměli. A to jsem se na ni vážně těšila, protože ji točil Fincher. Jediné, čeho se mi dostalo, bylo naprosto doslovné převedení knihy na plátno. Nic víc, nic míň. A asi se shodneme na tom, že Zmizelá stojí především na zápletce. A pokud dopředu víte, jak to skončí, tak to prostě celý prozíváte. Tohle se ale naštěstí nestalo u Dívky ve vlaku, i když jsem se toho bála. I přesto, že jsem celou dobu věděla, jak to dopadne, si film dokázal udržet mou pozornost od začátku až do konce. Fakt jsem se bavila. Emily Blunt byla prostě skvělá a to jsem si ji původně v roli Rachel nedokázala absolutně představit. Fakt dobrá práce. "How could you be so heartless?"

• 20.6.2016  17:19

Příjemná, nebojím se říci až netypická teen komedie. Možná by filmu prospělo, kdyby se odehrával v nějakém delším časovém rozmezí, protože díky tomu, že děj filmu zahrnuje události pouhých několika dní, na mě vztah hlavních postav a jeho vývoj působil trošičku neuvěřitelně (respektive velmi urychleně). Ale oceňuji, že se film odlišuje od většiny ostatních teen pohádek, ať už svými dialogy, nebo právě nepohádkově-pohádkovým vztahem hlavních postav. Sladké, ale hezky.

• 30.4.2016  21:38
    Rok vlka (2007)

Příběh o nevšední lásce. Vysokoškolský profesor, který se ze všech sil snaží potlačit své city. Studentka, která po celý svý život nese stigma. Stigma v podobě chronické nemoci. Film o tom, že v životě není všechno přesně takové, jak by se na první pohled mohlo zdát. A také, že není vše tak, jak bychom si přáli. Hlavní zápletka se možná může zdát klišoidní, ale zpracování a atmosféra film činí neotřepaným. Komorní, citlivé a velmi silné drama.

• 26.1.2016  20:21
    A dost! (TV pořad) (2012)

Hodnocení není za způsob zpracování, ale za předávané informace.

• 4.11.2015  12:16
    Skins (TV seriál) (2007)

Nevím, jestli tenhle emocionální zážitek ještě někdy něco překoná. Pochybuju. I po těch letech pro mě stále seriál s číslem jedna. Tak velká srdcovka, že to ani slovy nedokážu vyjádřit. (řeč je o prvních dvou sériích)

• 17.10.2015  20:39

Nejlepší animák ever!

• 8.10.2015  18:59
    Vřískot (1996)

Totální klasika. V devadesátkách se točily nejlepší horory. Nejvíc se mi na Vřískotu líbí, jak dokáže kombinovat komedii s hororem. Je božsky sebeparodickej a přitom to nepůsobí vůbec blbě. Mám pocit, že to se ještě žádnýmu jinýmu hororu nepovedlo (mluvím samozřejmě o těch, které jsem viděla, ale ono jich bylo docela dost). Prostě kultovka, kterou můžu.

• 27.9.2015  23:05

Naprosto přesný... Taky mám pocit, že mě naši doktoři zabijou... Je prostě šílený, když jste nemocní a nikdo vás neléčí.

• 14.9.2015  00:41

Kdybych měla vybrat pro mě to nejnepochopitelnější hodnocení tady na CSFD, bylo by to rozhodně hodnocení Pánské jízdy. Jasně, rozhodně to není žádnej masterpiece (ani se jim být nesnaží), ale 27%? Tak to je fakt nářez. Za sebe můžu říct, že se u Pánské jízdy dobře bavím a když na ni náhodou narazím v televizi, rozhodně nepociťuji nutkání přepnout program. Viděla jsem spoustu trapnějších komedií s mnohem ubožejším humorem, který tady na CSFD mají mnohem vyšší hodnocení. No, ať už jsi místní "kritici" o tomhle filmu myslí cokoliv, já můžu s klidem říct, že se mi líbil.

• 6.9.2015  23:19
    X+Y (2014)

Tak bolestivé a přitom tak krásné...

• 1.9.2015  23:00

Ježiš to je sladký :)

• 3.7.2015  16:31

Little Miss Sunshine je milej feel-good snímek o té nejabsurdnější rodině, kterému se navíc daří vtipně poukázat na nesmyslnost především amerických dětských soutěží krásy. Mimochodem Franka chci za strejdu a Dwayna beru za bráchu :D

• 6.6.2015  01:23
    Jak přežít na Aljašce (TV seriál) (2013)

Ač jsem sama nedobrodružné povahy, pohled na jedince, kteří mají dobrodružnost v těle, mě nesmírně baví. Survivor v zimě. Akorát tohle mi připadá občas trošku fake a nahraný, těžko říct, jak velká část z toho je autentická a jak velká část jede jen podle "scénáře". Což je škoda a divák si pak připadá, jako že z něj dělají idiota. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla seriál dál nesledovat, nicméně když na něj narazím v televizi, rozhodně nemám pocit, že to musím hned přepnout, což je fajn.

• 17.4.2015  16:18
    Třída smrti (studentský film) (2013)

Masterpiece. Klobouk dolů. Já chci celovečerák!

• 11.4.2015  12:23
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Oh Jimmy, I love you.

• 18.3.2015  14:28

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Precizní sonda do duše schizofrenika. Až do konce jsem nevěděla, čemu věřit. Russell Crowe je ve své roli naprosto vynikající. Dodnes nechápu, že za svůj výkon nedostal Oscara.

• 21.2.2015  18:29

Oproti knize je film ještě optimistický. Přesto parádní podívaná (a kniha je moje nejoblíbenější, takže jak by to vlastně mohl snímek zvládnout překonat, že).

• 13.2.2015  20:59
    12 opic (TV seriál) (2015)

Měla jsem obavy. Velký. Seriál vycházející z tak boží předlohy? To nedopadne dobře... A víte co? Asi ještě žádnej seriál mě nikdy nedokázal tak připutat k obrazovce. Vydržet ten týden čekání na další díl se pro mě stalo utrpením. Jsem prostě unešena, ani náhodou jsem to nečekala. Miluju Colea a Cassie, miluju tu chemii mezi nimi a taky miluju, jak nikdy nepřipustí, aby se jim emoce míchaly do práce. Miluju všechny ty časový skoky, zvraty, ty nervy, který u každýho dílu zažívám. Miluju to napětí, ten spád, akci. Miluju 12 Monkeys.

• 4.1.2015  00:49
    Constantine (TV seriál) (2014)

Pilot byl hroznej, druhej díl taky nic moc, ale od třetího dílu už to jde jen nahoru. Po tom rozpačitým začátku jsem tomu už ani nevěřila a málem jsem to s Constantinem vzdala, ale musím uznat, že se z podprůměrnýho prvního dílu dokázal proměnit v super jízdu. Doufám, že mu to vydrží a moc bych mu přála další sérii. A Mattovi Ryanovi role Constantina dokonale sedí!

• 16.12.2014  15:45
    Nebezpečná identita (TV seriál) (2011)

Váš život je v troskách... Jste bývalá feťačka, nemáte peníze a k tomu všemu vám někdo usiluje o život. Do toho vaše identické dvojče spáchá sebevraždu a vy ztratíte i svoji rodinu. Smutný, co? Jak se dostat z téhle bezvýchodné situace? Je to jednoduché. Předstírejte, že vaše sestra nezemřela, předstírejte, že jste ona. Absurdní? Možná. Váš život ale tímto činem získá úplně nový rozměr. Jako mávnutím kouzelného proutku jste najednou bohatí, máte úspešného manžela, kamarády, dům, vlastně vše, co si můžete přát. Ale co by to bylo za seriál, kdyby vše bylo tak idilické? Všechno totiž nemusí na první pohled být takové, jaké se zdá. Ani život vašeho zdánlivě ideálního a lepšího dvojčete. A tady začíná ta pravá zábava. Ringer je boží guilty pleasure, u kterého si napětím budete ohryzovat nehty a budete sjíždět jeden díl za druhým. Zvraty tak brutální, že pokaždé, když si myslíte, že víte na čem jste, zjistíte, že nevíte vůbec nic. O to více překvapivé je rozhodnutí zrušení seriálu. Je to škoda. Seriál s takovým potencionálem se nerodí každý den. Jsem ale ráda i za tu jednu sérii, byla prostě super. Já jsem ji stihla zkouknout za dva dny. Kolik budete potřebovat vy?

• 6.12.2014  17:41

Dokonalé zfilmování dokonalé knihy.

• 27.11.2014  21:41

Díky, Zachu... Za všechno.

<< předchozí 1 2 3