Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

remeselne dobre zvládnuté, peňazí aj fachmanov bolo dosť..ale nezaujalo ma to ma viac, než tri hviezdy..cruise mi začína byť nesympatický až do tej miery, že by ma potešilo, ak by druhá časť skončila jeho smrťou..viem, plané nádeje..takže i tú si pozriem..kvôli fajn trikom a zvedavosti, kam to až scientoš môže hnať..

Zabiják (2023)

zlatý leon z požehnaného roku 1994..to bol kúsok..!! niektorí komentujúci uvádzajú zabijakovu chladnokrvnosť..a kdeže to, kde..? chlapec viac improvizuje ako predvída, prešvihne správny okamih výstrelu etc...že dej vťahuje..? tak určiteee..za prvých 50 minút dokázal zabiť bezbranného chlapca za volantom taxíka..bezcitný..? túdle..stačilo počechrat jeho pinde chloupky na venušinom pahorku a bol vedľa..že toho veľa nenahovorí..? hovnooo..ak by jeho vnútornou rečou proklamované kydy nahradili pípaním, tak by to bola 90 minútová ária (jasne, boli tam aj nemonológové miesta..asi aby bolo počuť skúter, auto, psa....)..a ani tie "múdra" v podstate nedokáže dodržiavať..no a záverom by som remeselnosť, ktorú podaktorí vyzdvihujú, prirovnal k pracantovi za sústruhom..je dobrý, ale takých na zmene fachčí ďalších dvadsať (čo potvrdzuje aj hlavný hrdina svojimi záverečnými slovami :))..čakal som po štvor- a päťhviezdičkových komentoch nejaké to uaaau..nuž, nedostavilo sa..fandiť mu..? istee, od mala po inom netúžim..hlavne po mma súboji s Jirkem Procházkou (špatný barák, buzerante :)), kedy bolo jasné, že všetky vyzdvihované schopnosti sú viac o šťastí ako o zručnosti..a nehádžte to na komix..! film roku..? samozrejme, na malinu to nie je..proste priemer..myslím si, že tri päťcípe mu bohato stačia..aha, spoilery..soráč, možno koment nejaké obsahuje..

Purpurové řeky (2018) (seriál)

čo už by tu Reno roztáčal (pozn. k niektorému z komentov), je o 10 rokov starší než tento skutočný (bývalý) policajt a edukovaný (absolvent) jezuita..myslím, že sem zapadol..kriminálne prípady sú v realite málokedy akčné (jasne, taktiež málokedy "mystické"), vlečú sa práve tak ako toto filmové rozprávanie..mne sa na to pozeralo dobre aj bez pretáčania (pozn. k ďalšiemu komentu)..solídne krimi (odhliadnuc od relígie v podklade, stenách, ba aj v strope epizód), kde uvažovanie nie je nahradené prestrelkami a fajtami v spomalenom i MTV móde..

Oppenheimer (2023)

tak naťahované, ako sople detí v januári roku 42ho..ani Tarantinovi by som v tomto ponímaní tých 180 minút neuveril a nezhltol..za mňa ďalší preceňovaný film á la 12 nasraných porotcov..

The Irrational - Pilot (2023) (epizoda)

nie zlé, po prvej epizóde tri nie iracionálne hviezdy..hlavňák mi je sympatický, zároveň ma iritoval zarastený okuliarnatý hniliak..možno sa to dopracuje k štvrtej..a možný je aj zosun o jednu nadol..uvidíme, kam to povedie..rozhodne som v očakávaní ďalších častí..

Scavengers Reign - The Storm (2023) (epizoda)

po druhej epizóde to vzdávam..pre mňa iba znôška nápadov ohľadom tvorby nového sveta..pričom často je to len maxi verzia tunajšieho mikro..snaha autorov zaujať udalostým puzzle u mňa nenašla pochopenie..niekedy naozaj je menej viac..nemám chuť uvedené puzzle skladať s nádejou, že možno sa po tucte vhľadov do života fantazmagorickej planéty dozviem, čo chcel(i) autor(i) povedať..

Papežův vymítač (2023)

skutočné zápisky nie sú synonymom pre skutočné udalosti, v skutočných zápiskoch môžete mať aj fantázie..:) ale ako vid pred spaním to nebolo zlé, no tá tretia hviezda je len a iba kvôli Russelovi, ktorý sa statočne drží medzi mojimi obľúbencami od čias prvej dekády 21. storočia..nepohoršilo, nenadchlo, neuloží sa v mysli nadlho..50 %..

Lovci bizonů (2022)

pomalé, ako vtedajší život..špinavé, ako vtedajší život..márnosť konania, ako aj vtedy, tak i dnes..nedajte sa znechutiť negatívnymi recenziami a pozrite si to..

Píseň banditů (2023) (seriál)

natrafil som na seriál náhodou..pozriem na čsfd a tu tri komentáre od nohavičiek (kalhotek :)), trenky žiadne..napriek (a možno vďaka) tomu som dal šancu prvej epizóde, druhej, potom tretej..a..veru, neľutujem..ďakujem, dámy..

Nikdo tě nezachrání (2023)

"Nikdo tě nezachráni je film o" psychoterapii skrzevá emzeťákov a následnom zakuklení sa v ružovom svete "matrixu"..až po tento koniec to vyzeralo na príjemných 70 %, kde to záver mohol vytiahnuť na štvrtý lietajúci tanier..ale ono nyjeeee, ono sa tam drbne kosoštvorec značne ochlpený..zmiznú ufóni (samaľoty na oblohe nerátam), zmizne vysvetlenie zámeru, ktorý ich k nám doviedol (psychoanalýza ľudských bytostí to iste byť nemohla), zmizlo všetko pozitívno, čo mi film 80 minút ponúkal..job svaju emzetmať..