demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 3.11.2012  17:33

Svižná, rezká a britká komédia made in Great Britain. O nič svetoborné sa samozrejme nejedná, ale v záplave toho zombie balastu, ktorý nám rok čo rok obšťastňuje naše zrako- a sluchovody, vyčnieva ako luxusná 50ročná k*rva v domove dôchodcov :) Ako sa hovorí, medzi slepými je i jednooký kráľom ;) "Hey, Zombies! Get the fuck out of my East-End!"

• 21.10.2012  01:36

Nikdy by som si nebol pomyslel, že sa ešte niekedy budem pri nejakej Sandlerovke tak kráľovsky baviť. Ale zázraky sa očividne dejú :) Napriek hrozivo vyzerajúcej stopáži film odsýpa jedna radosť, je pretkaný výbornými vtipmi (okej, nielen výbornými :) ), kvantom hlášok a neúrekom sympatických postavičiek, ktoré výborne zapadnú do Sandlerovského univerza a dávajú zabudnúť na tých niekoľko failov, ktoré nám Adamko naservíroval za posledných X rokov. Good Job :)

• 30.9.2012  10:33

Supermarkety v Austrálií to majú ťažké. Najskôr ich prepadnú maskovaní lupiči, potom ich zasiahne tsunami a aby toho nebolo málo, na nákupy sa vydajú aj žraloky. Akokoľvek zábavne to môže znieť, opak je pravdou. Skrátka jeden facepalm za druhým. Neskutočne tupý film. Ruky preč!

• 19.5.2012  09:53
    Avengers (2012)

Avengers mi len potvrdili domienku, že Whedon je (podobne ako napríklad Smith) skvelý scenárista, ale mizerný akčný režisér. Aj keď "skvelý" scenárista... pravidelná kadencia hlášok ešte dobrý scenár nerobí. Bohužiaľ. Prvá cca pol hodina bola čisté utrpenie. Vážne som mal chuť sa postaviť a ísť radšej na pivo, ale nechcel som kaziť zážitok zvyšným cca 9 ľuďom, ktorý dali prednosť Avengerom pred hokejom :D Ale akonáhle Hellcarier vzlietol, karta sa začala obracať. Síce pozvoľna, ale predsa (keď takéto veci Jossik predvádza v telke - okej, ale že to skúša aj v 200 mil. filme, k tomu mi neostáva iné, len dodať, že ten chlapec má buď poriadne gule, alebo nie je pri zmysloch :D). No a potom prišla záverečná polhodinová smršť, ktorá dala zabudnúť na všetko predchádzajúce - takto mal vyzerať celý film, kua!!! :) Sympatické je, že žiadna z postáv nie zatlačená do úzadia a je im venovaný približne rovnaký priestor. Nabudúce by som však odporúčal Black Widow zamknúť do kuchyne alebo do špajze sídla Pomstiteľov - tam jej to určite bude svedčať oveľa viac ;) a taktiež by som navrhoval miernu úpravu šatníka Kapitána Ameriku. Nieže by sa mi tie tepláky, v ktorých tam pobehoval, nepáčili, ale podľa mňa by si taká ikonická postava, a to jej fanúšik ani zďaleka nie som, zaslúžila kostým, v ktorom by nevyzerala ako úplný retard. Naopak Hulk a Hawkeye boli desne cool a duel Hulk vs. Loki slovo "geniálny" ani zďaleka nepopisuje :D Nebyť komiksovej predlohy, resp. osudov, súžení a trápení jednotlivých Avengerov znalí, zrejme by som šiel s hodnotením ešte nižšie.

• 19.5.2012  09:46

Triky upgrejdli do závratných výšin a Ghost Rider je skutočné eňo ňuňo. Vždy keď sa dostavil na scénu, automaticky sa dostavili aj zimomriavky. Škoda, že to bolo len trikrát (tie dva plameňomety nerátam :) ). Ale zo všetkého ostatného sa mi chce plakať. Takéto lacné sračky by nemali zasmŕdať kiná, ale automaticky končiť na BR/DVD na pultoch obchodov v sekcií "nepredajné", označené nálepkou "Kúp jedno a 10 dostaneš zdarma".

• 23.4.2012  19:08
    Limit (2010)

Osobne nechápem toľký povyk. Obohraná zápletka, priemerný televízny film. Nič viac, nič menej.

• 20.4.2012  21:46

Ako by to vyzeralo, keby sa v ringu zišli bosorka s kyklopom, múmia s upírkou, bažináč s vlkolakom a zombie s frankenstainovým monštrom? Retardovane.

• 8.4.2012  18:35

Instant Christmas Classic!!! Ani vo sne by ma nenapadlo, že to Harold a Kumar niekedy dotiahnu až k trojke (a k tomu ešte v 3D!!!). Respect, chlapci! OK, človek na to musí mať náladu, ale ja som sa bohovsky bavil. NPH ako vždy maximum, H&K poslabšie, ale stále to stojí za to :)

• 20.2.2012  23:05

Komornejšie a uveriteľnejšie pojatie života legendy menom Bruce Lee, oprostené od nadprirodzených a metafyzických blábolov (prepáč Rob), obohatené o primeranú dávku patosu, pochopiteľnú rozpzlosť a ostatné neduhy príznačné pre televízne produkcie. Najväčšou tragédkou je herečka hrajúca Brucovu manželku Lindu. Mimochodom, že by sa Danny Chan hodil do autobiografie Brucea Leeho, som si hovoril už pri sledovaní Shaolin Soccer :)

• 12.11.2011  12:53
    Apollo 18 (2011)

Ako už býva dobrým zvykom u found footage filmov, po viac ako hodine koncentrovanej nudy nastupuje pôsobivý záver a titulky. Nič viac, nič menej. Snáď len to šikovné zasadenie deja na mesiac ;) Hoci v porovnaní napríklad s takým Paranormal Activity sa tu aspoň niečo deje. Bohužiaľ, stále nič, čo by ma donútilo siahnuť po tomto filme ešte raz.

• 1.11.2011  10:40

Retrospektíva dávajúca nahliadnuť na celú Halloweensku sériu (samozrejme s výnimkou zásekov Roba Zombieho, čo je s ohľadom na rok výroby pochopiteľné) za účasti podstatnej časti filmového štábu. Tí, ktorí sa priamo nezúčastnili, sú zastúpení aspoň prostredníctvom dobových záznamov. Pre nehalloweenskych fanatikov ponúka kopec zaujímavých informácií a čo je sympatické, venuje pozornosť všetkým pokračovaniam, nielen tým úspešným ;) Vidieť to pred piatimi rokmi, moja túžba, že raz uvidím crossover Pinhead vs. Michael Myers by bola aspoň na čas ukojená...

• 16.10.2011  15:36

Film je postavený na veľmi originálnom nápade, ktorý je však miestami sabotovaný prácou pána scenáristu. Popri škrípajúcej logike však snímok našťastie disponuje aj decentnou atmosférou, ktorá mi občas evokovala 16 rokov starý Copycat. Rozhodne nadpriemerná zábava.

• 4.9.2011  15:31

Zaujímavé mordy, kvalitné gore a to je z pozitív asi tak všetko. Dej je ešte dementnejší než v jedničke, Chromeskull sa dostáva k slovu poriadne len v poslednej cca dvadsaťminútovke a hrá tu Brian Austin Green. Dopozeral som to zhruba pred piatimi minútami a mám vážny problém spomenúť si, o čom to vlastne bolo. Z filmu mám podobné pocity ako z komentára užívateľa ARI50 :) . Len pre hardcore fanúšikov.

• 19.8.2011  09:06

Konečne niekto pochopil, ako natočiť viac než solídny handycam movie. Atraktívne prostredie psychiatrickej liečebne; duchovia, ktorých je konečne vidieť; besnenie sa konečne odohráva pred kamerou a nie mimo nej (väčšinou)... Film obsahuje strašne veľa nápadov, hoci niektorým z nich nie je venovaná dostatočná pozornosť, ale to zas až tak nevadí. Spolu s Rec 1 a Rec 2 zrejme najlepší predstaviteľ žánru. Interview so záhradníkom nemalo chybu :)

• 25.7.2011  10:40
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Neviem, čo Terry Pratchett berie, ale asi by s tým mal prestať. Ako človeka Pratchettovkami nezasiahnutého ma Otec prasiatok nielen že nenadchol, ba práve naopak - totálne znechutil. Detinská, naivná, trojhodinová, nudná a nezáživná blitka. Nikdy viac.

• 23.7.2011  10:16
    Super Hybrid (2010)

Nápad na prvý pohľad zaujímavý, no a na ten druhý, keď sa nad tým človek čo i len povrchne zamyslí, jasný fail. Obrovská vraždiaca chobotnica schopná imitovať auto akejkoľvek značky? To musím vidieť :) Ono to až také zlé nebolo. Človeku sa stačí vyzbrojiť zabijackou dávkou tolerantnosti a musí sa naučiť už v zárodku potláčať logické a oprávnené dopredu sa derúce otázky. Svojim spôsobom zaujímavé béčko.

• 9.7.2011  11:42
    Elimination (2010)

Cheese factor? Nebezpečne vysoký. Inšpirácia skovstami svetovej kinematografie ako Slashers či Are you scared?? Nesporná.Nutkanie pozrieť si to znovu? Jedine na nejakom S/M cone.

• 5.6.2011  10:48
    Kazatel (2011)

Mastný chrcheľ do tváre fanúšikom manhwy, fanúšikom ktoréhokoľvek žánru, uvedeného v popise k tomuto filmu a v podstate každému, kto má aspoň štipku filmového vkusu.

• 25.4.2011  23:11
    Super (2010)

Gunn zaradil spátečku a po výbornom Slither natočil nie príliš dobrú Tromu so štyrmi áčkovými hercami. A len tak mimochodom, finálny produkt vyzerá, ako keby ho post produkcia ešte len čakala.

• 25.4.2011  18:14
    Rubber (2010)

Geniálny námet sprasený surealisticko-artovým hávom. Pýtam sa: "Prečo? Prečo? PREČO?". No reason!!!

• 13.3.2011  13:31
    Na doraz (2010)

Neurazí, ale ani nenadchne. Downey je výborný ako vždy, Galifianakis mi začína ísť s tým svojim dobráckym retardom, ktorý je typovo na vlas rovnaký v každom! jeho filme (hrá to ten chlap vôbec? :)), pomaly ale isto na nervy a Phillips dokazuje, že Hangover bola len jedna veľká náhoda, ktorá sa už pravdepodobne nikdy nezopakuje.

• 8.3.2011  21:14

Jedno Bavovi uprieť nemožno. Cit pre budovanie atmosféry, zaujímavé prostredie a námet, výborné postavičky. Inak je to ale strašná kreposť.

• 7.3.2011  21:06

Zombie komédia pre mladých, ktorá uviazla niekde na polceste medzi peckoidným splatter bijákom (alá Idle Hand) a pubertiackou romantickou blitkou.

• 4.3.2011  18:37

Keď sa už niekto do podobného projektu vrhne, tak očakávam, že dialógy budú vyšperkovné do dokonalosti a výsledok bude minimálne kulervoucí. Bohužiaľ, Night of the Day... pôsobí dojmom, ako keby zhulená parta kamarátov (pardon, jeden zhulený človek) improvizoval na podklade Romerovej klasiky. Jedna hviezda z úcty k Romerovmu originálu.

• 24.1.2011  01:50

Pre všetkých, ktorý zatiaľ nemali s Puppet masterom tú česť, je to výborný odrazový mostík a lakmusový papierik, či dať sérií šancu alebo ju s odporom poslať niekam. Pre nás ostatných, ktorý majstra Toulona dôverne poznáme, neprináša toto "best of" nič nové. Ako promo video k sérií fajn, ako regulérne pokračovanie ani náhodou.

• 23.1.2011  16:17
    Saw 3D (2010)

So slzou v oku vypínam DVD a modlím sa, aby už Saw nechali odpočívať v pokoji. Teda aspoň dovtedy, kým neprídu s novým pojatím a nápadmi. Hlavný problém Saw 3D je schematičnosť deja. Minimálne posledné tri pokračovania majú totožný dej s minimálnymi kozmetickými zmenami (úvodná, s ďalším dejom nijak nesúvisiaca pasca, ktorá by zahratá naživo lepšie poslúžila ako vypečné PR; mená hlavných postáv, ich backround, nejaké tie pasce), ktorý je obzváštnený "akože" hlavnou dejovou linkou, ktorá sa tiahne naprieč celou sériou a dokopy má dávať akože zmysel. Ale nedáva. A aby som nezabudol, na konci nás čaká tradičný dejový zvrat, ktorému sa podarilo postaviť na hlavu nielen sedmičku, ale aj všetky predchádzajúce pokračovania. K tomu ešte treba prirátať všadeprítomnú nelogičnosť,dementnosť hlavného hrdinu/obete, prešľapy rôzneho druhu, z ktorých si ale táto séria spravila trademark, takže jej ich vyčítať nemožno. Ono sa to dá prežiť celkom bez úhony, pokiaľ bude človek ostražitý a úplne logické a oprávnene sa núkajúce otázky bude s vervou od seba odháňať motorovou pílou. Čert to ber. Dnes to bude za tri. Keď už za nič, tak aspoň za tie šťavnaté, aj keď na hlavu postavené pasce. Hoci nečudoval by som sa, keby sme sa po vzore ostatných hororových sérií dočkali v blízkom časovom horizonte ešte minimálne jedného pokračovania, ktoré by nám retrospektívne dalo nahliadnuť na to najlepšie z celej série (rozumej pasce zo všetkých dielov vyplnené nejakou dejovou vatou). Samozrejme Straight-2-DVD.

• 14.1.2011  11:15
    Podstata strachu (TV seriál) (2008)

V skratke: 1.podpriemer, 2.ODPAD! (aké príhodné, že práve v tejto epizóde si zahral Eric Roberts), 3.podpriemer, 4.podpriemer, 5.podpriemer, 6.podpriemer, 7.podpriemer, 8.nadpriemer, 9.podpriemer, 10.podpriemer, 11.podpriemer, 12.podpriemer, 13.priemer.

• 26.12.2010  17:04
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Očistiť obe sezóny od zbytočných, hluchých a nudných dielov nesúvisiacich s hlavnou dejovou líniou, bolo by to dokonalé. A oba epitafy sú božie ;)

• 25.12.2010  11:45
    Skyline (2010)

Až na výborné efekty je to od začiatku až do konca jeden veľký prúser.

• 1.12.2010  20:25
    RRRrrrr!!! (2004)

Komédia pre normálnych ľudí, ktorá ako keby z filmografie Zděnka Trošku vypadla.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16