demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 5.12.2006  11:54

Hong-kongská odpoveď na Romerov Dawn Of The Dead. Skôr ako o horor ide však o crazy komédiu. Nie to zlé, ale mohlo to byť lepšie :) K srdcu mi rozhodne neprirástli zombíci, ktorí vyzerajú jednoducho strašne (v tom zlom slova zmysle).

• 3.10.2009  18:20

Martin je lúzer. Robí v pizzérií, ale chce sa stať tou najväčšou rockovou hviezdou, aká kedy kráčala po zemi. Keď sa naskytne šanca na konkurz v rockovej kapele, neváha poslať svojho šéfa niekam. Bohužiaľ, Martinove sny nekorešpondujú s jeho schopnosťami a konkurz sa končí fiaskom. Pokorený Martin sa vracia s chvostom stiahnutým medzi nohami do svojej práce, ale jeho šéf veľkou dávkou tolerancie neoplýva a Martina surovo vykopne. Pred pizzériou stretáva záhadnú voodoo kňažku, ktorá mu ponúkne dohodu - vyplní Martinovi sny výmenou za jeho dušu...

• 13.1.2007  13:43
    Showgirls (1995)

Viem, že je to hlúpučký film, Elizabeth Berkley je strašná a výraz prehŕavanie je slabé slovo (ak tu môžme vôbec hovoriť o nejakom hraní), dialógy - škoda reči, ... Napriek tomu je tento film skvelý a vždy ma dokáže upútať svojou spontánnosťou a provokatívnosťu (teraz nemám na mysli odhalené prednosti jednotlivých protagonistiek). Je mi jasné, že sa to nemôže páčiť každému, ale Paul Verhoeven odviedol skvelú prácu. Teraz nechcem nikoho uraziť, ale očakávať od filmu, sústrediaceho svoj dej na ťažký život tanečníc/striptérok, nejakú hlbokú morálnu sondu alebo intelektuálne žvásty, môže fakt len totálny debil. Holt nemôžme byť všetci filmovými kritikmi/študentmi filmovej školy/zahorklými inteletkuálmi. Tento film je taký ako väčšina jeho protagonietiek (ako sa nám aspoň snaží nahovoriť režiśer) - jednoduchší a pri tom sakra komplikovaný. A tak ho treba aj brať. Btw Gina Gershon je bohyňa...

• 7.1.2007  00:50

Billy mal smolu. V detstve bol svedkom vraždy svojich rodičov chlapíkom, ktorý bol oblečný v kostýme Santa Clausa (štýlové to oblečenie v štedrý deň). Situácia sa nezlepšila ani potom. Spolu so svojim preživším bratom skončili v sirotinci. Billyho trápili nočné mory a neradostné spomienky, no matka predstavená uplatňovala svoje drsné výchovné metódy a snažila sa Billyho prinútiť zabudnúť/vyrovnať sa s nimi dosť svojský spôsobom. Z Billyho vyrástol zdatný a celkom pohľadný mladík (čo ocenil hlavne vlastník hračkárstva :), zamestnal sa a žil relatívne pokojným životom. Ale Vianoce sa opäť nekompromisne blížia a Billy je znova konfrontovaný so svojou minulosťou. Tentokrát mu ale v hlave poriadne hrabne a na výsledok je radosť sa pozerať... Nápad vskutku originálny a zábavný. Santa so sekerou je veľmi sympatický a s nikým sa neserie, pretože (nielen) deti, ktoré boli zlé a neposlušné, je treba potrestať. Ideálny film na vianočný večer, pretože sviatočná/vianočná atmosféra na nás dýcha z každého záberu :). Až sa normálne čudujem, že sa ešte nenašiel nejaký podnikavec, ktorýby tento film zremakoval, pretože potenciál je tu veľký ...

• 15.9.2008  00:09

Neviem presne, čo chcel autor týmto filmom povedať, ale budiž. Nie som proti úvodnej rekapitulácií deja predchádzajúceho filmu, ale aby táto rekapitulácia trvala 40 (!!!) minút (t.j. viac ako polovicu čistej minutáže), tak to je už na pováženie. Taktiež mi nie je jasné konanie hlavného hrdinu - odvôvodňuje sa to tým, že v mladosti bol svedkom brutálnej vraždy svojich rodičov. Bral by som to ako poľahčujúcu okolnosť v prípade, keby dotyčný v čase onej udalosti nemal len pár mesiacov (ale na druhej strane mu to možno brácho v sirotčinci veľmi podrobne vyrozprával :) ). To, že dej je o ničom, hádam ani netreba spomínať. A tiež fakt, že mimo záverečného súboja sa neodohráva na Vianoce a dokonca ani v zime. Btw záverečný súboj chlapca (na meno si fakt nespomeniem) vs jeho nemesis Matky predstavenej je kapitolou samou o sebe. Neviem ako ostatní, ale ja som sa pri ňom narehlil ako kôň. Stačil záber na maniakálny úškrn chlapca v kostýme Santa klausa so sekerou v ruke a o zábavu bolo postarané. Čuduj sa svete, ani matka predstavená na tom nebola najhoršie. Hoci na vozíčku, pohybovala sa ako gazela (dostala ma hlavne scéna, kedy unikala pred Santa Clausom, dokodŕcala sa až ku schodom-- lenže ako sa dostať dole? vyriešila to šalamúnsky-- zoskočila z vozíka, hodila sa dole schodmi, spravila pár sált a kotrmelcov-- človek sa normálne bál, že si zlomila väzy-- ale stará megera sa po dopade ihneď pozviechala, bez akýchkoľvek okolkov nasadla na pristavený vozík a s vervou upaľovala ďalej, zatiaľ čo chlapec sa hore mordoval so sekerou (nemohol ju vytiahnuť z vankúša na vozíku, do ktorej ju predtým zasekol :) )

• 25.12.2010  11:45
    Skyline (2010)

Až na výborné efekty je to od začiatku až do konca jeden veľký prúser.

• 16.10.2007  09:06
    Skóruj! (2007)

Ja mám takéto kravinky proste rád. Bláznivý dej, krajne nesympatický hlavný hrdina :), záporák, ktorý má prinajmenšom o "kolečko navíc", plejáda viac či menej (skôr viac) obskurných postavičiek, zo všetkých strán hrá Def Leppard...no a ping pong :) Sympatické je, že film sa s ničím nesere a ide na vec hneď od zazačiatku. No a Christopher Walken je boží - "What part of Sudden Death you didn´t understand?"

• 6.12.2006  21:50
    Sleepaway Camp (1983)

Angela ještě nevěčeřela alebo strach a hrôza. Takto spackaný film som už dávno nevidel. Naozaj, nie je tu jediná vec, ktorú by sa nepodarilo sprasiť. To raz niekto v kine videl zrejeme Piatok 13-teho a rozhodol sa, že by asi nebolo od veci natočiť vlastnú verziu pre prvý stupeň základných škôl.Ty vole, dej nulový, vraždy stupídne (môžem s kľudným svedomím povedať, že to boli tie najstupídenjšie a najbizardnejšie mordy, aké som kedy videl), herci na zaplakanie (hustá bola hlavne Richardova matka)... Skrátka brutalita. Počas filmu som pravidelne dostával záchavaty hysterického smiechu, pretože také niečo sa len tak nevidí. No a (prehnitou) čerešničkou na tejto (skazenej) torte je úplny záver, ktorý ma dostal úplne do kolien.To sa skrátka musí vidieť, inak človek neuverí. Trvať tento film o pár minút dlhšie, tak by som dostal kŕče od toľkého rehotu :)

• 11.12.2006  01:54

Angela sa vrátila. Tentokrát ako vedúca v tábore. A Angela si nenechá srať do roboty, a preto akonáhle niekto nedodržiava pravidlá, je automaticky "poslaný domov", ak viete čo tým myslím... Po maximálne sračkoidnom a smiešnom Sleepaway Campe č.1, som skutočne nič nečakal. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zhliadol túto pecku. Angela je vo skvelej forme a s ničím/nikým sa nepára. Jej bodycount by jej mohli ticho závidieť aj jej mužský kolegovia či už z Crystal Lake, Elm Street alebo vidláckeho Texasu. Horor ustúpil do pozadia čiernej komédií a to je len dobre. Skvelé vtípky, parádne metalové vypalováky made in 80 - čo viac si priať. Takže - Good Night, Campers :)

• 12.9.2006  12:58
    Sleepwalkers (1992)

V celku zábavná vecička o "upíroch", ktorí vysávajú životnú silu z nepoškvrnených panien ( to sa im teda nemôže stať, že by sa niekedy prejedli ). No zabával som sa celkom dobre, hoci to zrejme nebolo hlavným zámeromo tvorcov. Čert to ber! Chcel by som ešte pripomenúť, že sa nejedná o adpatáciu žiadnej Kingovej poviedky alebo románu, ale King napísal po prvý krát fungl nový a pôvodný scenár.

• 3.8.2006  16:11

Veľmi veľmi veľmi hlúpučký film bojujúci o horúci titul najzbytočnejšieho, najvykonštruovanejšieho, najnezáživnejšieho, najnevtipnejšieho (a čo ja viem čoho ešte naj- ) pokračovania, ktoré bolo kedy natočené.

• 19.9.2006  22:33
    Slimák (2006)

Krásne retro, ktoré dáva spomenúť na zlaté 80. roky a pohladí na duši každého milovníka.

• 10.10.2006  23:40
    Sliz (1988)

Jeden z vrcholov hororovej zábavy neskorých 80. rokov. Plné hodnotenie si zaslúži nielen s ohľadom na nostalgiu, ale predovšetkým pre perfektne zvládnuté remeslo a zachytenie typickej a neopakovateľnej atmosféry vtedajšej doby, ktorá na nas dýcha z každého záberu :) A to sa podarilo len niekoľkým vyvoleným ...

• 11.2.2008  18:52
    Slunovrat (2008)

Ako to napísať jedným slovom? Ptákovina. Otrepaný hipisácky rádobyhoror.

• 17.11.2009  15:11
    Society (1989)

Bravo. Yuznu som už odpísal dávno, ale ako vidno, nejaké tie klenoty zo začiatku jeho kariéry sa ešte nájdu. Krásna 80. atmosféra (škoda, že filmy s podobným feelingom sa netočia aj dnes) a zároveň neuveriteľná úchylnosť. Pomerne decentný dej plný tajomna, kde "deus ex machina" alebo pointa je naznačovaná len zľahka a naplno sa prejaví až v poslednej cca dvadsať minútovke, ale rozhodne stojí za to.

• 11.5.2008  19:19
    Soudný den (2008)

Wow, wow a ešte raz wow. Pokiaľ sa nič neposere a Marshall nezmení dráhu svojej kariéry o 180 stupňov (čo chvala bohu vzhľadom na jeho ďaší ohlásený projekt nehrozí), tak tu máme nového Johna Carpentera a to je kurva BOMBA!!! Doomsday je od začiatku až po záverečné titulky jedna nepretržitá adrenalínová jazda, ktorá ašpiruje na akčňák desaťročia. Rhona "Mám síce len jedno oko, ale pásku nenosím :)" Mitra je skrátka neuveriteľná (asi som sa zamiloval :) a milovníci Snakea Plisskena musia zaručene uroniť slzu dojatia.

• 1.2.2009  14:45

Až na to, že to nie je horor, je to celkom fajn. Komédia Tromáckeho razenia, zbavená akýchkoľvek nechutností, spestrená muzikálovými vsuvkami a okorenená fetišistami všetkých možných druhov :) (najviac ma dostal chlapík zabalený v koberci, ktorý celú noc ležal v klube na zemi a nechával po sebe šliapať :)) Dej sa točí okolo jedného fetiš klubu, ktorý pravidelne usporadúva rôzne tématické noci a leží v žalúdku miestnych poriadkumilovných občanov, vrátane starostovej matky, ktorá má enormný záujem na ukončení jeho činnosti. Navyše pravidelní návštevníci začínajú za záhadných okolností miznúť...

• 13.9.2010  00:22
    Splice (2009)

Spočiatku som sa obával, že to bude iba ďalší klon Mutanta, ale Splice sa našťastie uberá trošku odlišným smerom a nesie sa v oveľa komornejšom duchu. A kvalitatívne stojí o niekoľko úrovní vyššie než Species so všetkými pokračovaniami dokopy. Dejovo to samozrejme nie je nič prevratné, človek znalý žánru dokáže odhadnúť smerovanie s presnosťou hodnou majstra, ale tá atmosféra, ľudia. Tá atmosféra. Mňam.

• 7.2.2010  01:40

Úvodný kanadský žartík s neočakávaným zakončením bol výborný, ale potom film skĺzol do koľají (pod)priemernej vyvražďovačky zakončenej síce slušne akčným finále, ale tá pointa bola na môj vkus naozaj dosť mimo.

• 3.7.2006  22:19

Brutálne šialený film. No neviem, ale tvorcovia museli byť pri točení tohto filmu minimálne zhulení a čo ja viem čo ešte. Niečo tak bizarne šialeného a pritom geniálneho sa len tak nevidí. A to je prosím pekne rozprávka pre deti :) Medzi záchvatmi smiechu som len žasol a čakal, čo za koniny budú nasledovať ďalej. A ten maniakálny anglický dabing nemá chybu. Menšie než plné hodnotenie si tento film/animák nezaslúži. Veď posúďte - v ktorej kreslenej rozprávke (samozrejme určenej v prvom rade deťom) zanznejú pecky od klasikov ako napríklad MOTORHEAD alebo TWISTED SISTER?

• 17.2.2007  13:37

Otázka: Čo si myslieť o filme, kde dve tretiny hlavného hereckého ansámblu tvorí Jamie Foxx a Jessica Biel ? Odpoveď : Len to najhoršie, pokiaľ dotyční v prvých minútach filmu nezomrú strašnou a veľmi bolestivou smrťou. Bohužial, nestalo sa tak a kvalita filmu je tým pádom jasaná. Osobne si nemyslím, že by Stealth dejovo zaostával za predchádzajúcimi Cohenovými filmami. Jedná sa o rovnaký paskvil, ale tentokrát ešte horšie natočený, smiešnejší a nudnejší.

• 26.9.2006  14:26
    Stopy krve (2006)

Filmu by určite prospela kratšia stopáž. Nekonečné naťahovanie naháňacích/skrývacích scénok zbytočne brzdí, v dôsledku čoho pôsobí film veľmi nudným a uspávacím dojmom. Mne sa podarilo zaspať minimálne 3 krát a to som ho pozeral cez deň :)

• 27.1.2007  13:09

Súboje sú nádherné, finále je geniálne, ale zbytok za veľa nestojí ... Vzhľadom na to, že je to adaptácia komixu, človek by očakával aj nejaký dej... No a tá fantasy stránka sa tam začína prejavovať až v poslednej polhodine, čo je veľká škoda...

• 11.5.2006  22:33

Nehorázna vykrádačka filmu 28 Days Later, líznutá Snyderovým Úsvitom mŕtvych. Až sa normálne čudujem, že to distribútor nenazval 28 dní poté 2 aleo 29 dní poté :) Kvalitatívne je to na úrovni spomínaného filmu, takže nič moc. Jedná sa zrejme o veľmi lacné dielko, pretože ani napriek televíznemu hereckému obsadeniu tvorcom nezostalo dosť peňazí na slušné triky. Ich absenciu sa režisér aspoň snaží zamaskovať epileptickou réžiou, ktorá nastupuje vždy počas útoku zomíbkov. A že je tých útokov požehnane ... a človeka potom iba zbytočne bolí hlava :)

• 4.7.2010  22:44

Suicide girls valia s ďalším videom :) Chápem, že musí byť frustrujúce prinášať dookola stále to isté, a preto rozumiem, že sa Suicideky tentokrát rozhodli vybočiť so stereotypu a prísť s niečim novým. Či to bol dobrý nápad, to je už druhá vec :) Osobne tento experiment neschvaľujem a dúfam, že sa nabudúce vrátia ku klasike ;) Samozrejme sa nejedná o klasický film, a preto si viem predstaviť nelichotivé reakcie všetkých tých nešťastlivcov, ktorí s dievčatami doposiaľ nemali dočinenia :) V podstate sa jedná o tradičné trademarky SuicideGirls popreplietané vsuvkami, ktoré mali zrejme tvoriť aký-taký "dej" a tým posunúť ich videa na ďalší level smerom k regulérnemu filmu. Že dievčatá nie sú žiadne herečky, to je dúfam jasné každému. Ich prejav je... ako to len povedať a nebyť pritom vulgárny... no, povedzme, že najviac im to svedčí, keď mlčia :)

• 25.4.2011  23:11
    Super (2010)

Gunn zaradil spátečku a po výbornom Slither natočil nie príliš dobrú Tromu so štyrmi áčkovými hercami. A len tak mimochodom, finálny produkt vyzerá, ako keby ho post produkcia ešte len čakala.

• 23.7.2011  10:16
    Super Hybrid (2010)

Nápad na prvý pohľad zaujímavý, no a na ten druhý, keď sa nad tým človek čo i len povrchne zamyslí, jasný fail. Obrovská vraždiaca chobotnica schopná imitovať auto akejkoľvek značky? To musím vidieť :) Ono to až také zlé nebolo. Človeku sa stačí vyzbrojiť zabijackou dávkou tolerantnosti a musí sa naučiť už v zárodku potláčať logické a oprávnené dopredu sa derúce otázky. Svojim spôsobom zaujímavé béčko.

• 4.9.2010  00:18
    Super Mac (2010)

MacGruber na hrad!!! Spočiatku to tak nevyzerá, ale tento nenápadný kúsok v sebe skrýva silu vodíkovej pumy. Will Forte ako ultimátne hovado MacGruber je skrátka boží a celú hodinu a pol som mu žral z ruky a neskutočne sa pri tom bavil. Na jeho invenčné techniky na odvrátenie pozornosti do smrti nezabudnem :)))))))

• 6.9.2006  19:20
    Super kšeft (2000)

Telemarketing je svinstvo - potvrdzuj to aj tento film :) Škoda len, že je to bohapustá nuda. Neviem či niekoho berú "akčné" scény presvedčovania cez telefón alebo vzájomné súťaženie, kto oblbne viac ľudí - mna teda nie. Vince Vaughn je nevýrazný a jeho záchvaty svedomia počas "predajného procesu" dojemné... Z šedého podpriemeru ho nevytiahne ani Ed Harris.Škoda. Najbrutálnejší je ale vyššie uvedený popis deja (oficiálny text distribútora), ktorý bez zábran spoileruje celý dej filmu vrátane záveru....

• 10.9.2006  19:14
    Superman 3 (1983)

Superman vs. obrovský superpočítač made in 1983. Vždy dokážem oceniť,keď má nekto odvahu a neváha si urobiť srandu zo zabehnutých značiek. Nevyhol sa tomu ani Superman. Tretie pokračovanie spadá do parodickej roviny, pohybujúcej sa od grotesky smerom až neviem kam :) Na jednej strane sú tu scény typu nasávajúci či "děvkársky" superman, superman vs. Clark Kent, ktoré sú strašne fajn, ale celok vyzerá ako priemerná a nevýrazná komédia, ktorých boli v zlatých osemdesiatych rokch natočené tisíce.