Another Gay Movie (2006)

American Pie trochu inak :) A asi stokrát lepší a zábavnejší, skoro bez hluchých miest, čo sa o Prcičkách rozhodne povedať nedá. Slabšie povahy, zarytí náboženskí fanatici, puritáni či iní homofóbni ľudia by sa ale tomuto kúsku mali obrovským oblúkom vyhnúť, pretože by to nemuseli rozdýchať :)

Apollo 18 (2011)

Ako už býva dobrým zvykom u found footage filmov, po viac ako hodine koncentrovanej nudy nastupuje pôsobivý záver a titulky. Nič viac, nič menej. Snáď len to šikovné zasadenie deja na mesiac ;) Hoci v porovnaní napríklad s takým Paranormal Activity sa tu aspoň niečo deje. Bohužiaľ, stále nič, čo by ma donútilo siahnuť po tomto filme ešte raz.

A teď něco úplně jiného (1971)

Nanovo natočené a pozliepané skeče z Lietajúceho cirkusu. Osobne mám výhrady k príliš veľkému priestoru venovanému animáciám, ktorým som nikdy nevedel príjsť na chuť (nič proti Terrymu Gilliamovi, ale myslím, že to tam iba zbytočne brzdia a vôbec nie sú vtipné). No a ďalej ma trochu zarazil výber skečov, ale to je iba môj subjektívny názor, pretože každý má svoje vlastné best of...

Auta (2006)

Moralizujúca nočná mora. Deti si ju nepochybne užijú, ale to je asi tak všetko. Neuveriteľne plytký, stokrát prežutý a vypľutý príbeh, obsahujúci snáď všetky možné klišé a len nepatrnú štipku zábavy. Až zarážajúco vysoký je výskyt moralít, ktorých koncentrácia v prepočte na mm filmového materiálu je snáď vyšia ako vo všetkých predchádzajúcich animákoch od Pixaru dohromady. Je tragické, keď si uvedomíme, že jediným "originálnym" prvkom je nahradenie ľudských charakterov autíčkami. Škoda. Pixarovské filmy som bral ako istotu, ale tetno krát si Pixar teda pekne nabil hubu.

Avengers (2012)

Avengers mi len potvrdili domienku, že Whedon je (podobne ako napríklad Smith) skvelý scenárista, ale mizerný akčný režisér. Aj keď "skvelý" scenárista... pravidelná kadencia hlášok ešte dobrý scenár nerobí. Bohužiaľ. Prvá cca pol hodina bola čisté utrpenie. Vážne som mal chuť sa postaviť a ísť radšej na pivo, ale nechcel som kaziť zážitok zvyšným cca 9 ľuďom, ktorý dali prednosť Avengerom pred hokejom :D Ale akonáhle Hellcarier vzlietol, karta sa začala obracať. Síce pozvoľna, ale predsa (keď takéto veci Jossik predvádza v telke - okej, ale že to skúša aj v 200 mil. filme, k tomu mi neostáva iné, len dodať, že ten chlapec má buď poriadne gule, alebo nie je pri zmysloch :D). No a potom prišla záverečná polhodinová smršť, ktorá dala zabudnúť na všetko predchádzajúce - takto mal vyzerať celý film, kua!!! :) Sympatické je, že žiadna z postáv nie zatlačená do úzadia a je im venovaný približne rovnaký priestor. Nabudúce by som však odporúčal Black Widow zamknúť do kuchyne alebo do špajze sídla Pomstiteľov - tam jej to určite bude svedčať oveľa viac ;) a taktiež by som navrhoval miernu úpravu šatníka Kapitána Ameriku. Nieže by sa mi tie tepláky, v ktorých tam pobehoval, nepáčili, ale podľa mňa by si taká ikonická postava, a to jej fanúšik ani zďaleka nie som, zaslúžila kostým, v ktorom by nevyzerala ako úplný retard. Naopak Hulk a Hawkeye boli desne cool a duel Hulk vs. Loki slovo "geniálny" ani zďaleka nepopisuje :D Nebyť komiksovej predlohy, resp. osudov, súžení a trápení jednotlivých Avengerov znalí, zrejme by som šiel s hodnotením ešte nižšie.

Basket Case 2 (1990)

Dej filmu úzko nadväzuje na udalosti predchádzajúceho dielu. Duane s jeho brat sú zoškrabaní z chodníka a prevezení na jednotku intenzívnej starostlivosti. Len čo zrúdička príde k sebe, prevezme kontrolu nad Duanom a obaja z nemocnice újdu. Následne sa dostávajú do starostlivosti excentrickej stareny, ktorá po pôrode synčeka s jedenástimi rukami, zasvätila svoj život starostlivosti o podobne postihnutých jedincov. Investigatívna a veľmi ambiciózna novinárka sa však odmieta zmieriť so záhadným Duanovým zmiznutím a rozhodne sa ho vypátrať. Toť vsjo. Srdcervúci príbeh dvoch bratov sa transformoval do čistokrvnej crazy komédie obzvláštnenej nejako tou vraždou, ktorú má na svedomí výhradne Duanov brácho, hoci po pľace sa potuluje nemalé množstvo vskutku rozkošných vrtochov prírody. Dej je vo svojej podstate redší než stolica po pivnej diete, ale na rozohratie tejto malej partičky postačuje. Herci do jedného prehrávajú jedna radosť, ale vzhľadom na to, že film úplne rezignoval na hororovú stránku veci, to tak veľmi nebolí ;)

Basket Case 3 (1991)

A to som si myslel, že dvojka bola úlet :) Duane a Belial sú späť rovnako ako aj celé panoptikum babky Ruth. Navyše nebudeme ukrátený ani o jej jedenásťrukého synčeka, či plodov lásky Beliala a jeho vyvolenej, na ktoré je jeden košík naozaj málo.

Batman pokračuje: Návrat Jokera (2000)

Terry McGinnis sa tentokrát musí vysporiadať s najväčšou hrozbou svojej doterajšej kariéry. Na scénu sa vrátil Joker. Háčik je v tom, že šialený klaun by mal byť dobrých 40 rokov mŕtvy a pri tom nezostarol ani o deň od vtedy, čo sa mu Bruce Wayne posledný krát postavil. Dve generácie Batmanov budú mať čo robiť ... Sympatické je, že Terry neuznáva pacifistické metódy "hlavne nikoho nezraniť/nezabiť" Waynovskej éry.

Battle Royale (2000)

Tomu hovorím reforma školstva. Minister Fronc by sa mal od Japoncov učiť :)