Deník mrtvých (2007)

Na regulérnu Deadovskú sériu to síce nemá, ale Romero s prehľadom válcuje svojich mladších súputníkov (a tým teraz nemám na mysli podarené triky) a kadejakú tú nezávislú háveď, majúcu tú drzosť vydávať svoje dementné počiny ako regulérne filmy.

Děti Anakondy (2008) (TV film)

Čože sa nám to tu urodilo? Tehotné, geneticky upravené anakondy s papuľou plnou ostrých tesákov veselo odkusujúcich hlavy mariňákov a vedcov, s bodcom namiesto chvosta, veselo hltajúce jedného človeka za druhým (bez toho aby sa ich obťažovali vyvrátiť - česť jednej výnimke), peklene rýchlo sa plaziace v lesoch jedného bližšie nešpecifikovaného štátu vo východnej európe. A ako čerešnička na torte - "hláškujúci" drsoň a lovec v jednej osobe David Hasselhoff ("Kde je krv, tam bude viac krvi") :)))))))))

Děti planety Duna (2003) (seriál)

Jednoznačne lepší počin ako Duna. K zlepšeniu došlo takmer vo všetkých smeroch - od castingu až po triky. Dosť odfláknutá bola postava Duncana Idaha vzhľadom na to, že v knižnej sérií na rozdiel od iných postáv, prechádza celou ságou a je mu venovaná značná pozornosť. Toť taká drobná pripomienka. A ešte fakt, že dej je značne nahustený. Diváci, ktorí nevideli Dunu alebo nečítal knižnú predlohu, budú asi trochu zmätení :)

Dirty Sanchez: The Movie (2006)

Sanchezovci skončili v pekle a sú vyslaní samotným Luciferom späť na Zem, aby páchali bolesť a hlavne aby spáchali sedem smrteľných hriechov. A tak si užijeme kanibalizmus, mrzačenie, jednu amputáciu, liposukciu, vylučovanie a následné požívanie rôznych telesných tekutín a haldu iných chuťoviek. Nehovorím, že je to zábava pre každého (práve naopak - scénky požívania vysatého tuku a krvi alebo konfrontácia s japoncami, sú len pre otrlých :) ), ale niekto dostatočne zvrátený a zvrhlý (ako ja), tolerantný a hlavne so zmyslom pre humor, si nemôže tento film jednoducho neužiť. Keď už tu padlo porovnanie s Jackassom, v porovnaní so Sanchezovacami pôsobia chlapci s Jackass neuveriteľne amatérsko-diletantsky a trápne :) Úvodné varovanie ohľadne nevhodného obsahu, jazyka a nahoty, v tomto prípade treba brať s plnou vážnosťou a slabšie povahy by sa mali tomuto filmu oblúkom vyhnúť.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Tak toto je humus. To ale mohol čakať každý, kto aspoň letmo nahliadol na herecké obsadenie (ale v kútiku duše som aspoň trošičku dúfal). Hlavné protagonistky zablúdili a namiesto sústredenia modeliek sa dostali na bojový turnaj :) A keďže bez lana nepadne ani rana, je to celé v háji. Jediný, kto to mohol aspoň trochu zachrániť, bol Robin Shou. Ale ten sa tam vyskytuje zhruba pol minúty a ešte je tam za debila. Vskutku dementný dej, zbesilý strih, krátka stopáž - celé je to strašne "coolové" a určite to osloví mnoho ľudí ... aspoň tých, ktorí majú pubertu ešte pred sebou.

Dokonalá rasa (2006)

Perfect Creature mi veľmi pripomína o 5 rokov starší film, ktorý u nás bežal pod veľmi šlahnutým názvom X-Wamp (v originále The Breed). Aj Perfect Creature sa odohráva v alternatívnej retro budúcnosti, kde ľudia a upíri žijú bok po boku vo vzájomnej harmónií. Žiadne vraždy, žiadne sanie krvi - práve naopak. Upíri, ktorí si hovoria "The Brotherhood", sú skôr patrónmi a ochrancami ľudstva. Sú to predovšetkým vedci, ktorí sa snažia prostredníctvom genetických experimentov zbavyť ľudstvo všetkých chorôb. No a ešte riešia jedenu veľmi závažnú otázku a tou je populačný problém. Za posledných 100 rokov sa totiž žiadny upír nenarodil, a to nehvorím o tom, že upíri iného ako mužského pohlavia sa nerodili ani v minulosti. Výsledkom experimentov je vírus, ktorý nakazí svojho autora a transformuje ho na krvilačnú beštiu. No a sranda sa môže začať... Nudný a pomalý dej zachraňuje snáď len temná atmosféra a štýlová vizuálna stránka. Inak veľmi slabý priemer, ale minimálne o triedu lepší ako spomínaný X-Wamps :)

Dolanův cadillac (2009)

Naozaj netuším, prečo sa všetci za každú cenu snažia uviesť do filmovej podoby VŠETKO, čo na nás King vyflusne. Nieže by poviedka Dolnaov cadillac bola zlá... problém je v tom, že gro a sila tej poviedky spočívali v niečom než je to, čo sa nám snaží podstrčiť film a námet rozhodne nepostačuje na cca 80 minútovú stopáž. Výsledok je tak prinajlepšom nevýrazný a NUDNÝ.

Domino (2005)

Tonymu Scottovi chýbalo točenie videoklipov a tak si natočil jeden vlastný a to dvojhodinový :) Keira Knightley je úplne božská a po sračkoidných úlohách typu "piráti a spol." konečne dostala priestor na niečo iné a ide jej to sqvele...

Don't Panic (1988)

Hrať sa s ouija tabuľkou, je dosť blbý nápad, čo väčšina z Vás určite vie. Ale ak predsa budete experimentovať, určite si dajte pozor, aby Vášho najlepšieho priateľa neposadol démon. Taký démon v cudzom tele môže kľudne začať zabíjať ďalších Vašich priateľov a Vám vzniknú iba zbytočné problémy (zvlášt keď medzi Vami a démonom existuje určité psychické prepojenie) od vyšetrovania zo strany polície až po hľadanie špeciálnej dýky, ktorá dokáže démona zastaviť. A nemusí to vždy skončiť happyendom ...