demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 3.6.2010  18:46
    Nová dcera (2009)

Typická Costnerovská blitka typu White Noise (áno, viem že tam nehral :)) alebo Na krídlach vážky. Neurazí, nenadchne a za dva dni si na to človek ani nespomenie.

• 16.11.2009  18:28

Neuveriteľná kravina. Nápad zaujímavý, ale celkové spracovanie a priebeh únosu...WTF? To niekto naozaj myslel vážne? Odhliadnúc od faktu, že hlavné hrdinky mali "pár" šancí na útek, žiadna tak neučinila (a retardované sa mi byť nezdali, tak neviem, v čom bola chyba). O ich vysokom intelekte svedčí aj fakt, že keď bola jedna z nich vyslaná do obchoďáku na nákup a bez dozoru, zmohla sa len na volanie o pomoc pred priemyselnou kamerou v posunkovej reči!!! No a potom nech im človek nepraje smrť...

• 12.7.2007  23:01
    Noční let (2005)

Osobne nechápem nadšenie mnohých užívateľov nad týmto snímkom. Je to maximálne priemerný film (hoci v Cravenovej filmografií patrí k tomu lepšiemu), ktorý jeho vrcholným dielam (Nightmare on Elm Street, Scream...) nesiaha ani po členky.

• 27.9.2010  00:56

Áno, som nasratý, ale keď sa človek odprostí od porovnávania s originálom, nie je to až tak veľká katastrofa ako v prípade o rok staršieho kolegu Friday the 13th. Cravenov originál milujem a remake mu samozrejme nesiaha ani po členky. Krátky (rozhodne nie vyčerpávajúci) výčet toho, čo sa nepodarilo a čo degraduje toto rutinne natočené, poväčšinou podpriemerné filmové remeslo na niečo veľmi blízke odpadu!: výber krajne nesympatických hlavných predstaviteľov, hlúpe CGI (ktoré popri klasickým 26 rokov starým scénam vyzerajú ako zlý vtip), na jednej strane polopatické vysvetľovanie deja, ktoré robí z diváka totálneho debila (Krugerov origin) a ako protipól branie za samozrejmosť rôznych faktov, ktoré samozrejmé nie sú ani náhodou a vôbec sa nad nimi nepozastavujú (vytiahnutie Freddyho zo sna...), vážnejší a "reálnejší" prístup k postave Freddyho, ktorého tvár je po väčšinu zahalená tmou, mal zrejme vzbudzovať strach, ale výsledok je skôr opačný a Freddy pôsobí ako neschopný truľo a väčšinou je na smiech, samozrejme kopa neukočírovaných logických prešľapov a hlavne všadeprítomná, zakrádajúca sa nuda.Film celkovo pôsobí ako zlepenec vzájomne nesúrodých scén, čo je zvlášť evidentné v zahrnutí toho "best of Nightmare on Elm street", ktoré pôsobia ako päsť na oko a je jasné, že sa nezrodili v hlave génia, ktorý tento majstrštik scénaristicky zaštítil. O ich spracovaní radšej pomlčím (jediná, ktorá sa ako tak podarila, je tá záverečná). Pokiaľ bolo zámerom tvorcov navodiť mi nočné mory z prznenia klasiky, tak im gratulujem. Naozaj sa im to podarilo.

• 12.9.2006  12:07

Renny Harlin vpichol do žíl Freddymu poriadnu dávku adrenalínu a naštartoval tým jeho ďalšiu kariériu. Po neprekonateľnej jednotke je to druhý najlepší diel celej série.

• 17.3.2007  20:50
    Návnada 2: Svádění (TV film) (2007)

Nadržané mimozemšťanky opäť útočia... Pojítkom oboch dielov je Luke Callahan (Corey Sevier) - hlavný to preživší študák z predchádzajúceho dielu. Tentokrát sa však presunul na opačnú stranu barikády a je z neho profesor. To ale neznamená, že nie je poznačený minulosťou. Terapia nepomáha, posadnutosť alienmi pretrváva, bohužiaľ nikto mu neverí. Dej sa točí okolo štyroch študákov - spolubývajúcich, ktorí uzavrú súťaž "Kto skláti viac študentiek do konca smestra". Do toho sa samozrejme primiešajú dychtivé, po oplodnení túžiace mimozemšťanky, ešte stále riešace závažný problém - "Ako nezabiť ľudského partnera pri sexe". Suma smárum - o chlp zábavnejšie a veslešie ako predchádzajúci diel, veľmi pekné mimozemšťanky (teraz nemám na mysli ich ľudskú podobu, ale to čo je podstatné, to čo je vo vnútri :) a vcelku vtipný záver. Menšie roličky tu majú aj Tobin "Jigsaw" Bell a Dina Meyer.

• 22.6.2006  14:14

Čínsky humor, žiadne kung-fu - to sú základné ingrediencie filmu, ktorý nám dáva nahliadnuť pod pokrievku odvrátenej strany triád a skutočných problémov, ktorým musí čeliť (taká vtipnejšia verzia Inferanal Affairs) :) Brutálny humor striedajú melodramatické výlevy akoby vystrihnuté z červenej knižnice. Čo fungovalo u HK klasík na jednotku, tu vďaka absencií spomínaných bitiek pôsobí film s pribúdajúcim časom dosť nudne a fádne (no vlastne nejaké mlátičky tu sú, ale VÁŽNE nestoja za reč a sú skôr trápne). Čo ma potešilo, bola epizódna rolička Yuen Biao-a, ktorého som mal spomedzi starých známych z Pekingskej opery určite najradšej (ani Jackie sa naňho nechytal). Škoda len, že tu nič zo svojho umenia nepredviedol :(

• 4.10.2008  16:41

Swamp Thinga vytrhol Cravenovi z rúk osvedčený trasher Jim Wynorski a natočil o mnoho trashovitejšie a aj zábavnejšie béčko, ktoré sa na nič nehrá a svojho predchodcu zadupáva do zeme.

• 12.9.2006  11:51

Mŕtvolky nám spomalili, ale čo ubudlo na rýchlosti, to pribudlo na vtipe. Bláznivé situácie striedajú suché hlášky, či geniálne vtipy a k tomu roztomilé masky zombíkov. Čo viac si môže človek priať? Jedna z najlepších zombie komédií, aké boli kedy natočné.

• 23.9.2006  16:08

Najviac ma na tomto filme dožralo, že Yuzna ignoruje akékoľvek pravidlo, nastolené v predošlých dieloch, ktoré sa mu nehodí do scenára. A tak napr. sa Julie mrzačí, aby zabudla na hlad, hoci ja som si vždy myslel, že zombíci žerú mozgy, aby utíšili bolesť. Taktiež som neprelúskol fakt, že Yuzna rezignoval na akýkoľvek humor (pokiaľ nerátam jeho režisérsku impotenciu a rôzne kiksy a scény, ktoré zrejme vtipné byť nemali). Odhliadnúc od nudného, trapného (posatava Rivermana, pokiaľ bol teda ešte na žive) a dementného deja a absencie logiky (na čo sme si už mohli u Yuznových filmov zviknúť), nám ostáva vcelku obskurné dielo, ktoré by som ale do série ROTLD nezaradil. Aby som iba nekritizoval, musím pochváliť masky a triky, ktoré sú na veľmi slušnej úrovni (scéna, kedy sa objaví vylepšená Julie a Riverman v brnení sú bezchybné). Taktiež prvých 10 minút a posledná štvrťhodinka filmu sú strašne fajn a myslím, že je to to najlepšie čo Yuzna kedy natočil. Bohužial tá vata medzi tým sa nedá odfúknuť mávnutím ruky.

• 16.5.2010  12:06

Zhruba do polovice je to viac než slušné, ale len čo sa na scéne zjaví Satanáš, je to jeden Fail za druhým. Pokiaľ samozrejme nebolo zámerom tvorcov vyvolávať u divákov nekontrolovateľne výbuchy smiechu, nechápavé krútenie hlavou, či klopkanie si na čelo (predpokladám, že tie filozofické kecy a hlbokomyselné dialógy boli myslené vážne). Čo sa týka hereckého osadenstva, Otovi najlepšie sedela poloha nemého kvadraplegika, ale akonáhle otvoril hubu, šiel jeho herecký kredit nekompromisne dole. No a Max? Povedzme len, že ten nech sa radšej drží svojho kopyta, ktorým je pravdepodobne hlásenie príchodu a odchodu vlakov na železničnej stanici. Ostatní sú celkom v pohode, čo ale nie je dané ani tak ich hereckým majstrovstvom ako skôr faktom, že na obrazovke neoxidujú dostatočne dlho, aby začali liezť na nervy.

• 7.8.2006  16:05

Adaptácia Kingovýho románu Needful Things a jednoznačne jedna z tých podarenejších...

• 9.5.2006  00:07
    Oko 3 (2005)

Šok. Púšťal som si film s vedomím ďalšej duchárskej variácie. Že niěco nie je v poriadku, mi došlo pri sledovaní úvodnej scény, kde akýsi mnísi prevádzali exorcistický obrad na mladej dievčine, ktorá ich následne všetkých vyfackala svojim dlhým jazykom.Vážne.Tak toto som fakt nečakal. Oko 3 s hororom nemás spoločné takmer nič. No dobre, dajme tomu, že je to hororová komédia, ktorá sama seba vôbec nebere vážne.Taký japonský Scary Movie. Len ma zaráža fakť, že na režisérskej stoličke sedeli bratia Pangovci. Je sympatické, že si robia srandu sami zo seba a že dokázali sparodovať svoje predchádzajúce filmy, ale ja som bol psychicky pripravený na trošku iný film. Zmiatol ma ten názov, čo je ale vina distribútora. V originále sa totiž film volá Oko 10, čo už možno niečo naznačuje. Každopádne bavil som sa dobre a rozhodne si film zaslúži pozornosť minimálne pre tie čiernohumorné scény a miestami brutálny japonský humor :)

• 3.2.2007  02:23
    Oktoberfest (2006)

Broken Lizardi sú späť. A šlape im to ako za mlada :) Až hrozivá stopáž, tak typická pre všetky ich filmy, neustála kadencia hlášok, brutálne šialené gagy a svojský humor - to všetko sú poznávacie znaky tejto skupiny. Beerfest v ničom nevybočuje z ich predošlej filmografie a komu sa páčili Superpoldové či Ostrov hrôzy, určite nebude sklamaný ani tentokrát. Mne osobne ich humor sedí veľmi a tento maximálne pohodový film (ako aj ostatné zárezy) som si patrične užil. Takže zabudnite na Oktoberfest (ktorý je beztak len pre sráčov a jebačov oviec :). Správni chlapi idú na Beerfest :)

• 31.10.2006  15:16
    Ong-Bak 2 (2005)

Ono to má dôvod, že prečo v niektorých končinách má tento film názov Ong-Bak 2. Odhliadnuc od osoby Tonyho Jaa, je totiž zápletka, podobne ako typológia postáv skoro totožná. Zatiaľ čo minule Tony Jaa hľadal ukradnutú hlavu Ong-baka, tentoraz hľadá ukradnutých slonov. To je stručné a celkom výstižné zhodnotenie deja. Podobne ako u Ong-baka, ani u Tom Yum Goong, nehrá dej prim. Práve naopak. Pôsobí ako totálna vata medzi bojovými scénami. Zatiaľ čo u "Onga" sa to dalo ešte prelúsknuť, tu už ale bola prekročená únosná miera. Zápletka je zbytočne naťahovaná do najväčšej možnej miery, je úplne chaotická, zahltená vedľajšími postavami a odbočkami, ktoré sa tvária ako životne dôležité a podstatné pre ďalší vývoj, ale v nasledujúcej chvíli sú v tom lepšom prípade zmetené zo stola alebo v tom horšom prípade úplne zabudnuté. Strihač sa tu zrejme pekne vyriadil. To všetko však nič nemení na fakte, že Tony Jaa je boh a všetky bitky sú pekne brutálne, tak ako to mám rád. Hlavne vygradovaná záverečná smršť, kde kostičky veselo praskajú a wrestleri padajú k zemi ako zhnité hrušky a bežný divák čumí s otovrenou hubou a nechápavo krúti hlavou nad Tonyho kúskami.

• 5.5.2006  19:47
    Ong-bak (2003)

Kašlime na dej, ten nestojí za reč. Ale to, čo predvádza Tony Jaa, je niečo neskutočné. Tak nejako som si vždy predstavoval, že by mal vyzerať Mortal Kombat.

• 11.2.2007  15:43
    Ostrov zvaný Země (1955)

Krása ...

• 25.7.2011  10:40
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Neviem, čo Terry Pratchett berie, ale asi by s tým mal prestať. Ako človeka Pratchettovkami nezasiahnutého ma Otec prasiatok nielen že nenadchol, ba práve naopak - totálne znechutil. Detinská, naivná, trojhodinová, nudná a nezáživná blitka. Nikdy viac.

• 10.8.2008  15:55

Mňam. Spočiatku som k filmu pristupoval mierne skepticky (predsa len jednotka nebol žiadny skvost a horory zahrávajúce sa s tématikou reality šou tiež väčšiou stoja za...). Po nudnej a blbej polhodinke našťastie tvorcovia zahodili predchádzajúci dej za hlavu a začali to mastiť hlava nehlava :) Priznám sa, že mierou brutality som bol veľmi príjemne prekvapený, dokonca v takej miere, že som bol schopný prekúsnuť aj "zábavné" kreácie hlavných protagonistov (nemyslím zmutovanú kanibaliu rodinku). No a posledný predtitulkovský záber ma dostal do kolien a včaril mi na tvári pobavený úškľabok :) Teším sa na trojku ;)

• 20.10.2009  23:27
    Pach krve 3 (2009)

Väzni medzi sebou versus zmutovaný hillbily. Toť stručný popis druhého pokračovania Wrong Turn. Žiadny gorefest sa však nekoná. Kanibalská rodinka je degradovaná na jedného muťáka, z ktorého sa ku koncu vykľuje Wolverine a jeho milučkého synčeka, ktorý však do deja výraznejšie nezasiahne. Tento útly a krehko vyzerajúci degenerát však trpí MacGyverovským komplexom a popri miešaní molotových koktejlov stíha pripravovať rafinované pasce, ktoré majú pre nič netušiacich nešťastlivcov fatálne a svojou prehnanosťou úsmevno-brutálne následky. Podarí sa mu tak odrovnať celú skupinu ozbrojených väzňov, ktorí po ceste náhodou narazia na havarované opancierované auto prevážajúce peniaze. Na raftujúcu dievčinu však očividne nestačí. Ach jaj, to sú mi scenáristické berličky. Jak sviňa :) A pritom zo začiatku to vyzeralo tak sľubne...

• 2.2.2010  00:33

Blair Bitch zavretá v spálni (fakt som čakal, že Micah a Katie v tej spálni aj zablúdia). Nuda, bezradnosť a nechápavé krútenie hlavou, čo že to zase spôsobilo taký poprask - toť moje zážitky z projekcie Paranormal Activity. Veľmi ma ale potešil záver, kedy film konečne naplno upútal moju pozornosť (nie najlepšia vizitka po hodine a pol mučivej agónie, ale aspoň niečo) - samozrejme mám na mysli záver so šibalským mrknutím do kamery ;) ten druhý (policajti) je naopak čisté zúfalstvo.

• 27.10.2007  00:58
    Past (1996)

Zase hrozí, že sa budem opakovať, ale Gina Gershon je bohyňa !!!

• 18.7.2006  20:51

Pekelná pocta starým béčkovým hororom.Slovo horor u tohto filmu je mierne zavádzajúce, pretože s hororom má tento film len pramálo spoločné. Kto nevidel neuverí :) Samozrejme nezasvätení len nechápavo krútia hlavou. Tento film je predovšetkým natočený láskou k žanru a je to na ňom sakra vidieť.

• 23.8.2008  16:51
    Phenomena (1985)

Krása...Argentovi začínam prichádzať na chuť stále viac a viac. Neodolateľná Jennifer "Lady of the Flies" Conelly, hutná atmosféra, klasický "argentovský" dej, geniálna hudba (snáď až motorheadovský podmaz a ironmaidenovské repete boli dosť mimo vzhľadom na scény, ktoré sprevádzali) a roztomilý šimpanz. Nádhera.

• 12.9.2006  13:32
    Pirani útočí (TV film) (1995)

Remake (v dobe svojho vzniku) 20 rokov starého filmu, ktorý sa na chlp podobá na originál. Čo je dosť smutné, pretože aj triky sú na úrovni roku 1975. Ale na druhej strane, čo by sme čakali od televízneho filmu, že? Zábavná béčkovosť vyviera zo všetkých strán, takže je to za *** :)

• 7.10.2010  23:02
    Piraňa 3D (2010)

Po nemastnom neslanom Mirrors som bol trochu skeptický, ale Aja sa pochlapil a naservíroval nám poriadnu pecku (odteraz ak nejaký remake, tak jedine od Aju). Celú podstatu filmu dokonale vystihujú dva slová: Krv a kozy :) Vďaka R-ku si toho mohol pán režisér dosť dovoliť a je milé, že tak poväčšinou aj učinil. Neustále zábery na opálené zadnice a nárazníky zvodných slečien nenechajú jeden mužský rozkrok suchý. Konečne niekto pochopil, čo chce normálny, priemerný divák vidieť a neváhal nám to predostrieť v plnej kráse :) Tu musím Aju ešte pochváliť za "takmer" artovú scénu dvoch aqvabel tancujúcich pod vodou, pri ktorej som takmer nedýchal a hltal jeden záber za druhým (kto videl, pochopí :D). Druhou nemenej dôležitou devízou filmu je explicitná brutalita. Spočiatku takmer absentuje, ale s narastajúcou stopážou začne pán režisér pritvrdzovať a vyvrcholí to jedným obrovským rybím infernom. Aja našťastie nešetrí invenciou a pár takýchto inovatívnych nápadov by som sa nebál označiť nálepkou GENIÁLNE (vlasy zamotané v lodnom šróbe atď). Čo sa týka deja, ten invenciou naopak nedisponuje vôbec. Skôr naopak. Zhluk klišé, ktoré sme už toľko krát videli v iných filmoch je však našťastie podávaný s dôkladnou starostlivosťou a nehynúcou láskou k žánru. Poteší aj priateľské požmurkávanie na diváka (Christopher Lloyd bol skrátka geniálny), drobné camea (Richard Dreyfuss to narozdiel od čeľustí tentokrát schytá hneď na začiatku, smrť takého Eliho Rotha bola veľmi zábavná a tú vychrstnutú krv som cítil až na sebe), citácie a parafrázovanie nesmrteľných klasík (Ving Rhames s kosačkou, teda vlastne lodným šróbom, pripravujúci z piraní lahodné suši) a hlavne neskutočná zábava (džouk so silikónmi bol fajn, ale ten s tým odhryznutým penisom už trochu moc :D). Je inak fajn, že Aja otrocky nekopíroval pôvodné pirane (resp. ich televízny remake) a vydal sa svojou vlastnou cestou. S výnimkou masovej scény na konci teda nemajú so svojim predobrazom spoločné zhola nič. Teda ani žiadne vojenské genetické experimenty s cieľom vytvoriť dokonalého zabijaka, ale staré dobré prehistorické obludky, dva milióny rokov uväznené v podzemnom jazere a oslobodené vďaka zemetraseniu. Imho samotné pirane sú neskutočne rozkošné a veľmi sympatické. Vyzerať tak aj v skutočnosti, tak neváham a jednu si určite zaobstarám ;)

• 27.2.2008  22:17

Síce podobný typ humoru mi moc nehovorí, ale svojim spôsobom je to zaujímavý film. A miestami aj vtipný :) A do toho všetkého takmer neustále hrá Europe ;)

• 20.4.2008  20:37

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Tak tomuto sa hovorí nastavovaná kaša a jeden veľký zbytočný film. Dve hodiny kecania a prekombinovaný dej nezachráni ani posledná nabúchaná a trikmi popretkaná polhodinka. O čo im akože šlo? Vystrihnúť spomínanú polhodinu a prilepiť ju na záver Truhly mŕtveho muža - nikto by nepoznal rozdiel ;)

• 22.11.2006  21:51
    Pistolníci (1993)

Jeden zo scénaristických počiatkov Stepehna Sommersa. Veľmi slušné.

• 16.11.2006  19:47

Neviem ako vy, ale ja som sa bavil kráľovsky.Všetky možné situácie dohnané do krajností ad absurdum. Nie sm fanatickým vznávačom dvojice Parker/Stone, ale kombinácia s Zuckerom je smrteľná :)