demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 25.6.2006  12:56

U nás vyšlo pod názvom Morskí vlci. Starý dobrý Intersonic :)

• 22.6.2006  14:14

Čínsky humor, žiadne kung-fu - to sú základné ingrediencie filmu, ktorý nám dáva nahliadnuť pod pokrievku odvrátenej strany triád a skutočných problémov, ktorým musí čeliť (taká vtipnejšia verzia Inferanal Affairs) :) Brutálny humor striedajú melodramatické výlevy akoby vystrihnuté z červenej knižnice. Čo fungovalo u HK klasík na jednotku, tu vďaka absencií spomínaných bitiek pôsobí film s pribúdajúcim časom dosť nudne a fádne (no vlastne nejaké mlátičky tu sú, ale VÁŽNE nestoja za reč a sú skôr trápne). Čo ma potešilo, bola epizódna rolička Yuen Biao-a, ktorého som mal spomedzi starých známych z Pekingskej opery určite najradšej (ani Jackie sa naňho nechytal). Škoda len, že tu nič zo svojho umenia nepredviedol :(

• 21.6.2006  14:15

Z Amityvillsekej série som tuším videl len štovrku (alebo koľký diel to bol), kde vraždila tá lampa :) No, remake pôvodného Amityvillu je celkom svižná 80-minútovka s poctivou porciou gore efektov (chvala bohu za ne, lebo bez nich by ten film bol ešte viac neznesiteľnejším), čo je na ducharinu celkom nezvyklé. Na druhej strane je patrná snaha filmárov skombinovať atmosferický horror s filmom, kde sem tam špliecha krv. Ľudí predsa treba nalákať a kasičky naplniť, že? Škoda len že s výnimkou úvodneho masakru sa vo filme žiadna morda nevyskytuje (ak nerátam romantické predsavy Ryana Reynoldsa), no napriek tomu tam filmári napchali krvi dosť.

• 10.6.2006  21:57

Dosť dobré, ale aj dosť bizarné. Na jednej strane prekliato čierno čierna komédia, ktorá ale paradoxne pripomína skôr rodinný film. Znie to divne, ale je to fakt. Brutálne mordy (nekecám, ale je ich tu viac ako vo väčšine hororov) a Santa so svojim "bodycountom" atakujúcim prvú priečku najzdatnejších slasherov (aspon čo sa týka počtu vrážd v jednom filme), pri ktorom Jason Vorhees vyzerá ako dosť veľký amatér - to sú asi hlavné klady tohto filmu. Nesmieme zabudnúť ani na totálne šialené vtipy, nápady a postavičky (viď bazoka a indián na konci filmu). A hlavne, otrú si tu hubu aj o Šatana :) . Na druhej strane tu máme primitívnučký scénar (ak sa to scénarom dá vôbec nazvať a celý film nie je náhodou len jedna veľká improvizácia). Na obranu ale musím dodať, že Ďábelský Santa musel byť určite brutálne zostrihaný (bez záverečných tituliek nemá ani 70 minút). Každopádne sa jedná o milé osvieženie a aspoň pre mňa sa stane vianočnou klasikou :)

• 25.5.2006  14:01

Krásne béčko. Alternatívny názov tohto filmu je mimochodom Lady Terminátor. A že ten názov nie je ani trochu zavádzajúci... Hlavná hrdinka, posadnutá démonom, tu odkrágluje toľko ľudí, źe Arnie so svojim Terminátorom sa môže ísť s hanbou zahrabať desať metrov pod zem. S láskou spomínam na tie časy, keď som si púšťal x-tú kópiu tejto klasiky a žasol nad tým, koľko chlapákov dokazala táto dračica ušukať k smrti :) Najviac som však žasol, keď som zistil krajinu pôvodu tejto klasiky. Veru aj v Indonézií sa točia dobré filmy :)

• 24.5.2006  11:24
    Interceptors (1999)

Béčko ako sviňa.Ale taký nemilosrdný by som k nemu nebol. Predsa len je to film určený pre určitú skupinu divákov (nás, vymetačov videopožičovní, čo siahnu takmer po všetkom :) ) a svoju úlohu v rámci svojich možností splnil celkom dobre. Navyše si myslím, že je to jeden z lepších Grunerových filmov.

• 23.5.2006  01:01
    Prokletí Salemu (TV film) (2004)

Klasická Kingovka. Neurazí, ale na vetvi z nej tiež rozhodne nebudete...

• 9.5.2006  00:07
    Oko 3 (2005)

Šok. Púšťal som si film s vedomím ďalšej duchárskej variácie. Že niěco nie je v poriadku, mi došlo pri sledovaní úvodnej scény, kde akýsi mnísi prevádzali exorcistický obrad na mladej dievčine, ktorá ich následne všetkých vyfackala svojim dlhým jazykom.Vážne.Tak toto som fakt nečakal. Oko 3 s hororom nemás spoločné takmer nič. No dobre, dajme tomu, že je to hororová komédia, ktorá sama seba vôbec nebere vážne.Taký japonský Scary Movie. Len ma zaráža fakť, že na režisérskej stoličke sedeli bratia Pangovci. Je sympatické, že si robia srandu sami zo seba a že dokázali sparodovať svoje predchádzajúce filmy, ale ja som bol psychicky pripravený na trošku iný film. Zmiatol ma ten názov, čo je ale vina distribútora. V originále sa totiž film volá Oko 10, čo už možno niečo naznačuje. Každopádne bavil som sa dobre a rozhodne si film zaslúži pozornosť minimálne pre tie čiernohumorné scény a miestami brutálny japonský humor :)

• 4.5.2006  01:57
    Doom (2005)

Zvyčajná snaha amerických filmárov natočiť nejaký film podľa známej predlohy.Škoda že výsledok má s pôvodnou predlohou až na pár vychytávok spoločné len pramálo. Doom je v mnohých smeroch nedotiahnutý a potenciál predlohy bol využitý len v minimálmej miere. Celkovým vyznením tak asi najviac pripomína Resident Evila, a to nielen formou, ale prekvapujúco aj dejom, ktorý radšej ani rozoberať nejdem. Takže nič moc a pre fanúšikov hry veľké sklamanie. Vypečená je síce záverečná scéna, resp. "first person" pohľad, ale ten prichádza bohužiaľ už nekoro. Jedno veľké pozitívum by sa tu síce našlo. Nehrá tu totiž žiadny raper, čo sa v Bartkowiakových filmoch až tak často nestáva :)

• 18.4.2006  21:18
    Cesta draka (1972)

V mládí som Bruca zboznoval.Ale ked som si Cestu draka pozrel zhruba po 15. rokoch, bol som mierne rozčarovaný...

• 15.4.2006  21:04
    Duna (TV seriál) (2000)

Film natočený podla geniálneho románu. Bohužial s filmovým spracovaním je to horšie. Mamutia dĺžka takmer 4,5 hodiny dávala dostatočný priestor na rozvrhnutie všetkých dejových línií. Síce sa tak nestalo, ale to mi ani tak nevadí. Čo ma žerie, sú nové dejové linky, ktoré si scénaristi do už tak komplexného diela pridali. Tieto celkový dej iba zbytočne zdržujú a robia film v niektorých miestach neskutočne zdĺhavým a nudným. Pripomienky by som mal aj k výberu niektroých hercov (napr. nikdy som si nepredstavoval imperátora Shadama Corrina ako senilného dedka, ktorý je všetkým na smiech - mne aspoň bol :) ), práci pána Pišteka (sorry, ale sci-fi a hamletovské pančuchové kostýmy mi nejako nejdu dokopy - ale to je vec vkusu). Nemôžem si pomôcť, ale Lynchova verzia sa mi páčila viac.

• 15.4.2006  16:18

Lepší Anderson. Škoda, že je vo filme o zombíkoch je zombíkom venovaný tak malý priestor. Odhliadnúc od očakávaní, v celku pozeratéľné.

• 19.5.2012  09:46

Triky upgrejdli do závratných výšin a Ghost Rider je skutočné eňo ňuňo. Vždy keď sa dostavil na scénu, automaticky sa dostavili aj zimomriavky. Škoda, že to bolo len trikrát (tie dva plameňomety nerátam :) ). Ale zo všetkého ostatného sa mi chce plakať. Takéto lacné sračky by nemali zasmŕdať kiná, ale automaticky končiť na BR/DVD na pultoch obchodov v sekcií "nepredajné", označené nálepkou "Kúp jedno a 10 dostaneš zdarma".

• 12.11.2011  12:53
    Apollo 18 (2011)

Ako už býva dobrým zvykom u found footage filmov, po viac ako hodine koncentrovanej nudy nastupuje pôsobivý záver a titulky. Nič viac, nič menej. Snáď len to šikovné zasadenie deja na mesiac ;) Hoci v porovnaní napríklad s takým Paranormal Activity sa tu aspoň niečo deje. Bohužiaľ, stále nič, čo by ma donútilo siahnuť po tomto filme ešte raz.

• 4.9.2011  15:31

Zaujímavé mordy, kvalitné gore a to je z pozitív asi tak všetko. Dej je ešte dementnejší než v jedničke, Chromeskull sa dostáva k slovu poriadne len v poslednej cca dvadsaťminútovke a hrá tu Brian Austin Green. Dopozeral som to zhruba pred piatimi minútami a mám vážny problém spomenúť si, o čom to vlastne bolo. Z filmu mám podobné pocity ako z komentára užívateľa ARI50 :) . Len pre hardcore fanúšikov.

• 25.7.2011  10:40
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Neviem, čo Terry Pratchett berie, ale asi by s tým mal prestať. Ako človeka Pratchettovkami nezasiahnutého ma Otec prasiatok nielen že nenadchol, ba práve naopak - totálne znechutil. Detinská, naivná, trojhodinová, nudná a nezáživná blitka. Nikdy viac.

• 5.6.2011  10:48
    Kazatel (2011)

Mastný chrcheľ do tváre fanúšikom manhwy, fanúšikom ktoréhokoľvek žánru, uvedeného v popise k tomuto filmu a v podstate každému, kto má aspoň štipku filmového vkusu.

• 25.4.2011  18:14
    Rubber (2010)

Geniálny námet sprasený surealisticko-artovým hávom. Pýtam sa: "Prečo? Prečo? PREČO?". No reason!!!

• 14.1.2011  11:15
    Podstata strachu (TV seriál) (2008)

V skratke: 1.podpriemer, 2.ODPAD! (aké príhodné, že práve v tejto epizóde si zahral Eric Roberts), 3.podpriemer, 4.podpriemer, 5.podpriemer, 6.podpriemer, 7.podpriemer, 8.nadpriemer, 9.podpriemer, 10.podpriemer, 11.podpriemer, 12.podpriemer, 13.priemer.

• 25.12.2010  11:45
    Skyline (2010)

Až na výborné efekty je to od začiatku až do konca jeden veľký prúser.

• 27.9.2010  00:56

Áno, som nasratý, ale keď sa človek odprostí od porovnávania s originálom, nie je to až tak veľká katastrofa ako v prípade o rok staršieho kolegu Friday the 13th. Cravenov originál milujem a remake mu samozrejme nesiaha ani po členky. Krátky (rozhodne nie vyčerpávajúci) výčet toho, čo sa nepodarilo a čo degraduje toto rutinne natočené, poväčšinou podpriemerné filmové remeslo na niečo veľmi blízke odpadu!: výber krajne nesympatických hlavných predstaviteľov, hlúpe CGI (ktoré popri klasickým 26 rokov starým scénam vyzerajú ako zlý vtip), na jednej strane polopatické vysvetľovanie deja, ktoré robí z diváka totálneho debila (Krugerov origin) a ako protipól branie za samozrejmosť rôznych faktov, ktoré samozrejmé nie sú ani náhodou a vôbec sa nad nimi nepozastavujú (vytiahnutie Freddyho zo sna...), vážnejší a "reálnejší" prístup k postave Freddyho, ktorého tvár je po väčšinu zahalená tmou, mal zrejme vzbudzovať strach, ale výsledok je skôr opačný a Freddy pôsobí ako neschopný truľo a väčšinou je na smiech, samozrejme kopa neukočírovaných logických prešľapov a hlavne všadeprítomná, zakrádajúca sa nuda.Film celkovo pôsobí ako zlepenec vzájomne nesúrodých scén, čo je zvlášť evidentné v zahrnutí toho "best of Nightmare on Elm street", ktoré pôsobia ako päsť na oko a je jasné, že sa nezrodili v hlave génia, ktorý tento majstrštik scénaristicky zaštítil. O ich spracovaní radšej pomlčím (jediná, ktorá sa ako tak podarila, je tá záverečná). Pokiaľ bolo zámerom tvorcov navodiť mi nočné mory z prznenia klasiky, tak im gratulujem. Naozaj sa im to podarilo.

• 26.9.2010  12:09

Na jednotku sa to samozrejme nechytá ani náhodou (to ostatne od filmu určeného priamo na DVD nikto ani nečakal). Dobrou správou je, že skuknúc sračkoidné trailery som čakal sračku oveľa väčšiu :) Predlohy sa film drží len zľahka, t.j. premisa zostala zachovaná (hon na kráľovnú upírov Lilith) ale všetko sa deje úplne inak. Zostali nám tu staré známe postavy a pár nových pribudlo. Čo je ale na veľkú škodu veci, pretože vďaka nim sa nám (dajme tomu) atmosferický horor pretransformoval na nudnú akčnú strieľačku. A tu by som rád zdôraznil slovo NUDNÝ, pretože s výnimkou pár nie príliš zručne natočených akčných scén sa vo filme naozaj nič nedeje a zúčastnení nemajú dostatočný herecký kredit na to, aby dokázali utiahnuť aj kecacie scény. Ale aspoň koniec zostal rovnaký :) Keď si ale uvedomíme, že všetko predchádzajúce dianie predlohy si tvorcovia nahradili svojou vlastnou verziou, je maximálne neopodstatnený a každý normálny človek si musí v duchu povedať (resp. skríknuť na celú miestnosť): "WTF?!"

• 30.8.2010  22:02

Atmosféru ten film má, to mu uprieť nemožno. Ale na druhú stranu mu nemožno uprieť ani kvantum berličiek, rôznych náhod, nelogičností, prešľapov, či demencie hlavnej hrdinky, pri ktorej miestami jej autistický brat vyzerá ako ten normálny a racionálne uvažujúci. Za samotné pováženie stojí aj celkový námet, resp. otčimov plán. To si vážne myslel, že okrem povaly niet v dome jediného miesta, kde sa schovať pred tigrom? :D

• 22.8.2010  10:01

Poučenie pre všetkých zainteresovaných? Na kokainových večierkoch by sa nemali vymýšľať námety, písať scenáre, uzatvárať dohody ani podpisovať žiadne zmluvy ;)

• 11.8.2010  01:10
    Tekken (2010)

Síce sa v mytológií Tekkenu až tak veľmi nevyznám, ale tu mi niečo sakramentsky nesedelo. Dej na mňa pôsobil ako keby prešiel značnou lobotomizáciou a zostalo z neho len pár nedonosených klišé zošitých priam dožerava rozpálenou ihlou. Čo je ale smutnejšie, nevydarili sa ani súboje. Síce sa na ne nepozerá zle, ale videli sme to už aj oveľa lepšie. Pomyselným dnom je súboj dvoch modeliek (aké príhodné, že počítač vybral bojovníkovi nežného pohlavia ženský náprotivok), ktorý by sa nestratil v žiadnom céčkovom softporne vysielanom po polnoci na nove či markíze. Na adaptáciu hry takého kalibru dosť značný prešľap. Ale čo čakať od D2DVD béčka, že?

• 4.7.2010  22:44

Suicide girls valia s ďalším videom :) Chápem, že musí byť frustrujúce prinášať dookola stále to isté, a preto rozumiem, že sa Suicideky tentokrát rozhodli vybočiť so stereotypu a prísť s niečim novým. Či to bol dobrý nápad, to je už druhá vec :) Osobne tento experiment neschvaľujem a dúfam, že sa nabudúce vrátia ku klasike ;) Samozrejme sa nejedná o klasický film, a preto si viem predstaviť nelichotivé reakcie všetkých tých nešťastlivcov, ktorí s dievčatami doposiaľ nemali dočinenia :) V podstate sa jedná o tradičné trademarky SuicideGirls popreplietané vsuvkami, ktoré mali zrejme tvoriť aký-taký "dej" a tým posunúť ich videa na ďalší level smerom k regulérnemu filmu. Že dievčatá nie sú žiadne herečky, to je dúfam jasné každému. Ich prejav je... ako to len povedať a nebyť pritom vulgárny... no, povedzme, že najviac im to svedčí, keď mlčia :)

• 25.5.2010  18:55
    Vlkodlak (2010)

Nikdy som nebol milovníkom starých hororov a preto naozaj nerozumiem, čo tvorcov viedlo k natočeniu tohto paškvilu. Pocta starým hororom? OK. Prečo sa ale potom trápiť s CGI a nespraviť to pekne po starom? Alebo tu bola snaha o predstavenie klasického filmového monštra publiku nového milénia? OK. Prečo ale potom neprispôsobiť dej a formu potrebám tejto snahy a neokoreniť to aj trochou nadhľadu? A ak by sme sa napriek tomu chceli pohybovať vo vážnej rovine, určite by sa to dalo spraviť aj s troškou emocionálneho zápalu. Sorry, ale čo sa týka emocionálneho vypätia, väčšinu hereckého ansámblu by s prehľadom strčila do vrecka aj skapatá ryba. Naozaj pochybujem, že je dnes niekto zvedavý na novo natočené sedemdesiat rokov staré "filmové postupy" (teda s výnimkou notorických nostalgikov). Ak to bolo myslené ako paródia, potom sa ospravedlňujem. Inak ale samá nuda, nuda a ešte raz nuda.

• 16.5.2010  12:06

Zhruba do polovice je to viac než slušné, ale len čo sa na scéne zjaví Satanáš, je to jeden Fail za druhým. Pokiaľ samozrejme nebolo zámerom tvorcov vyvolávať u divákov nekontrolovateľne výbuchy smiechu, nechápavé krútenie hlavou, či klopkanie si na čelo (predpokladám, že tie filozofické kecy a hlbokomyselné dialógy boli myslené vážne). Čo sa týka hereckého osadenstva, Otovi najlepšie sedela poloha nemého kvadraplegika, ale akonáhle otvoril hubu, šiel jeho herecký kredit nekompromisne dole. No a Max? Povedzme len, že ten nech sa radšej drží svojho kopyta, ktorým je pravdepodobne hlásenie príchodu a odchodu vlakov na železničnej stanici. Ostatní sú celkom v pohode, čo ale nie je dané ani tak ich hereckým majstrovstvom ako skôr faktom, že na obrazovke neoxidujú dostatočne dlho, aby začali liezť na nervy.

• 9.5.2010  23:19
    Transylmania (2009)

Má to svetlé a vtipné momenty, ale bohužiaľ je to aj veľká bláznivá psychotina s kopou trápnych vtipov a prestrelenou stopážou. Na druhej strane stokrát lepšie než všetky možné "Movie" snímky, čo je dané orientáciou skôr na osemdesiatkové komédie než brutál-fekál-dementné paródie nového tisícročia.

• 25.2.2010  00:04
    Legie (2010)

Neuveriteľne zmršený potenciál. Legion výdatne čerpá z tematicky podobných filmov na čele s geniálnym Prophecy len s drobným rozdielom, že anjeli sa nemastia medzi sebou, ale idú priamo po ľuďoch. Na strane ľudí tak stojí len Michael zbavený svojho statusu (a prirodzene aj svojich krídel). Keď sa ale začala dlho očakávaná apokalypsa, nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať. Partička vyzbrojených civilistov uviaznutých v odľahlom drive-in s príznačným názvom Paradise Fall to naplno láduje do neustále prichádzajúcich ľudí posadnutých anjelmi. WTF? Na konci našťastie dorazí Gabriel vo svojej plnej kráse, ale následná epileptická bitka (naozaj nie je vidno ani h...) iba pridáva ďalší klinec do rakvy. Prostinký dej podfarbuje chorálová hudba, ktorá mala zrejme znieť majestátne, ale v skutočnosti pôsobí skôr ako paródia na Goldsmithov Omen. Ako sa toto mohlo dostať do kín?