demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 9.11.2008  14:00
    Kjóšoku sókó Guyver (TV seriál) (2005)

Filmového Guyvera mám rád, ale toto bola maximálna slabota. Dej je dosť rozvláčny, zaujímavé to začalo byť zhruba v polovici, keď sa na scéne objavili Zoalordi (pre mňa osobne rozhodne zaujímavejší než samotný Guyver :) ). Trúfam si tvrdiť, že dej rozvrhnutý vo všetkých 26 epizódach by sa v pohode vtesnal aj do polovičného počtu a vyhli by sme sa tým aj násilnostiam typu posledných dvoch dielov, ktoré sú doslova predsmrtnou agóniou. A ešte nesmieme zabudnúť na hudbu, ktorá je absolútny hnus a totálne sa k tomuto anime nehodí.

• 2.11.2008  16:05
    Děti Anakondy (TV film) (2008)

Čože sa nám to tu urodilo? Tehotné, geneticky upravené anakondy s papuľou plnou ostrých tesákov veselo odkusujúcich hlavy mariňákov a vedcov, s bodcom namiesto chvosta, veselo hltajúce jedného človeka za druhým (bez toho aby sa ich obťažovali vyvrátiť - česť jednej výnimke), peklene rýchlo sa plaziace v lesoch jedného bližšie nešpecifikovaného štátu vo východnej európe. A ako čerešnička na torte - "hláškujúci" drsoň a lovec v jednej osobe David Hasselhoff ("Kde je krv, tam bude viac krvi") :)))))))))

• 21.9.2008  15:42

Degradácia na úroveň seriálového Herculesa (alebo lepšie povedané "Mladého Herculesa").

• 15.9.2008  00:09

Neviem presne, čo chcel autor týmto filmom povedať, ale budiž. Nie som proti úvodnej rekapitulácií deja predchádzajúceho filmu, ale aby táto rekapitulácia trvala 40 (!!!) minút (t.j. viac ako polovicu čistej minutáže), tak to je už na pováženie. Taktiež mi nie je jasné konanie hlavného hrdinu - odvôvodňuje sa to tým, že v mladosti bol svedkom brutálnej vraždy svojich rodičov. Bral by som to ako poľahčujúcu okolnosť v prípade, keby dotyčný v čase onej udalosti nemal len pár mesiacov (ale na druhej strane mu to možno brácho v sirotčinci veľmi podrobne vyrozprával :) ). To, že dej je o ničom, hádam ani netreba spomínať. A tiež fakt, že mimo záverečného súboja sa neodohráva na Vianoce a dokonca ani v zime. Btw záverečný súboj chlapca (na meno si fakt nespomeniem) vs jeho nemesis Matky predstavenej je kapitolou samou o sebe. Neviem ako ostatní, ale ja som sa pri ňom narehlil ako kôň. Stačil záber na maniakálny úškrn chlapca v kostýme Santa klausa so sekerou v ruke a o zábavu bolo postarané. Čuduj sa svete, ani matka predstavená na tom nebola najhoršie. Hoci na vozíčku, pohybovala sa ako gazela (dostala ma hlavne scéna, kedy unikala pred Santa Clausom, dokodŕcala sa až ku schodom-- lenže ako sa dostať dole? vyriešila to šalamúnsky-- zoskočila z vozíka, hodila sa dole schodmi, spravila pár sált a kotrmelcov-- človek sa normálne bál, že si zlomila väzy-- ale stará megera sa po dopade ihneď pozviechala, bez akýchkoľvek okolkov nasadla na pristavený vozík a s vervou upaľovala ďalej, zatiaľ čo chlapec sa hore mordoval so sekerou (nemohol ju vytiahnuť z vankúša na vozíku, do ktorej ju predtým zasekol :) )

• 6.9.2008  13:50
    City of Rott (2006)

Áno je to vtipné a celkom zábavné...prvých 10 minút. Ale pozerať sa ďalšiu hodinu na to isté stále dokola a dokola? Dej medzi silné stránky tohto animáku nepatrí ani nahodou. Sľubná premisa tak vyšumí do prázdna v spomínaných prvých 10-tich minútach. Animák je neskutočne krvavý a brutálny...ale aj strašne monotónny a nudný.

• 3.8.2008  15:48

Niet nad nezávislú filmovú scénu :)

• 30.7.2008  01:46
    Mrtvý (2007)

Nie že by šlo o kopírku vrany, to teda nie ;) Problém je v tom, že temnú fantasy/horor by mal točiť niekto, kto má pre daný žáner trošku citu a nepojme látku ako nemeckú televíznu produkciu. Dve hviezdy len zo súcitu, pretože mám podobnú tématiku veľmi rád :).

• 25.5.2008  21:06

Zasmial som sa presne raz a to keď sa Zoom (obdoba Flasha alebo Quicksilvera) pri svojom behu podkol. Inak je to číro číre zúfalstvo - že sa dá natočiť kvalitná superhrdinská rodinná komédia, to nám už bolo potvrdené viac krát. Tak nevidím dôvod prečo obhajovať tento kus.

• 21.5.2008  23:14
    Přežij! (2007)

Vadí mi celková predpojatosť celého filmu. To si vážen niekto myslí, že by niekto pustil do vysielania reality show, kde si jeden z účastníkov v priamom prenose vystrelí mozog z hlavy? Nie že by to bola myšlienka naivná, ale je aj neskonale stupídna. Každý zo šiestich účastníkov dostane (v príapde že prežije) päť miliónov dolárov. No neviem ako to chodí v Amerike, ale za pol hodinku odjebať 25 mega je podľa mňa trochu prehnané (nech si ratingy stúpajú aj do nebies). Nehovoriac o absurdnosti celej show, kde si súťažiaci stojí na pódiu alá superstar, má priloženú zbraň k hlave a živé publikum ho povzbudzuje :) (ani nechcem pomyslieť na to, čo by sa stalo, keby šťastena vyšla hneď na prvého súťažiaceho :) - o čom by to akože bolo ďalej). Oukej, keď chcete dať na frak celému princípu reality show - budiž. Ale určite sa to dalo spraviť aj trošku inteligentnejším spôsobom ( o dokumentaristickom štýle nehovoriac) pri ktrorom by sa každý druhý neklepal na čelo.

• 16.5.2008  18:35
    The Rage (2007)

Tak tento film sa u mňa totálne minul účinku. Moje očakávania boli vysoké (obzvlášť v kontexte nadpriemerných hodnotení) a o to väčšie sklamanie ma čakalo. Film bez štipky invencie len rekapituluje stokrát omleté klišé - báchorka o zhrzenom vedcovi, ktorý sa snaží vyhubiť ľudstvo pomocou zákerného vírusu. Znie to síce dobre :) ale synonymom zábavnosti sa pre mňa The Rage rozhodne nestane. Celé je to nemastné, neslané, hlúpučké a bohužiaľ aj nudné. Minirolička Reggieho Bannistera potešila, rovnako ako aj veľmi veľmi slušná porcia brutality, ktorá je vlastne najväčším (ak nie jediným) kladom celého filmu. Len keby nebolo tých prekliatych supov, ktoré sú vyložene hnusné (v zlom slova zmysle) a zakaždým, keď sa objavili na scéne (a že sa tam objavovali požehnane často), chytali ma záchvaty škodoradostného smiechu.

• 20.4.2008  20:37

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Tak tomuto sa hovorí nastavovaná kaša a jeden veľký zbytočný film. Dve hodiny kecania a prekombinovaný dej nezachráni ani posledná nabúchaná a trikmi popretkaná polhodinka. O čo im akože šlo? Vystrihnúť spomínanú polhodinu a prilepiť ju na záver Truhly mŕtveho muža - nikto by nepoznal rozdiel ;)

• 24.2.2008  11:40

Heavy metal Inferno !!!! ;)))

• 11.2.2008  18:52
    Slunovrat (2008)

Ako to napísať jedným slovom? Ptákovina. Otrepaný hipisácky rádobyhoror.

• 29.12.2007  21:42

Nezaujímavý a obohratý príbeh o tom, ako profesionálný basketbalový tréner je vďaka svojim eskapádam nútený trénovať basketbalové mužstvo na základnej škole, ktoré naposledy vyhralo zápas, keď ešte väčšina jeho terajších členov nebola na svete. O tom, že ho dovedie až k víťazstvu, myslím netreba hovoriť. To, že ale vymení svoju profesionálnu kariéru za miesto školskeho poradcu, už bežné nie je a je to skutočne na pováženie. Inak Martin Lawrence riadne stučnel. Ak to takto pôjde ďalej, o nejakých 10 rokov, keď bude natáčať x-té pokračovanie Agenta v sukni (a že ho natočí, o tom nepochybujem), na zamaskovanie za "Velkú mámu" mu bude stačiť parochňa.

• 1.11.2007  14:01

Neskutočný guláš a stopercentný súhlas s Kordusom. Teda až na to, že pri záverečnom súboji Hero vs. Invincible nie je rozsekaná Eifelovka, ale Socha slobody :)

• 7.10.2007  18:50

Neviem, ale ázijským ducharinám neviem prísť na chuť ani za boha. A pri tom sa tak snažím. V pravidelných časových intervaloch si sem tam niečo pozriem, ale kde nič, tam ani smrť nebere :) Je fakt ťažké si obľúbiť niečo, pri čom človek zaspí v pätnástej (!) minúte filmu (a to som unavený vôbec nebol a aby som bol schopný dopozerať zvyšok, musel som si dať poriadneho lomcováka). No čo - niekto sa pri podobných filmov zasiera od strachu, u iných navodzujú narkolepsiu :) Čo sa týka samotného filmu - opäť duchárska nuda made in Japan (podobne ako jednotka), prekombinovaný dej, hromada postáv (v ktorých by sa menej skúsený divák mohol aj stratiť), čierno-dlhovlasé adolescentky a brutálny dejový zvrat na konci ;) - (ktorý by v prípade nejakého amerického fláku väčšina štvorhviezdičkovo hodnotiacich určite riadne zotrela, ale v prípade japončíkov je to zrejme a očividne O.K.)

• 16.9.2007  15:56

Narozdiel od jednotky, toto je tá skutočná a pravá filmová katastrofa...

• 1.9.2007  14:18
    Kaw (2007)

Vrany rezignovali na povolávanie mŕtvych duší späť na zem a tentokrát vykonávájú špinavú prácu pekne ručne stručne resp. zobákovo. Film o tom, ako kŕdeľ šialených vrán terorizuje jedno malé vidlácke mestečko.

• 18.8.2007  11:50

Čo sa stane, keď uprostred New Yorku spadne meteor a zmení skupinu houmlesákov na krvilačných zombíkov? Dokopy nič. Len zombíci trochu znepríjemnia život Reggiemu Bannisterovi, dvom "gangom", policajnému komandu pripravúcemu raziu a televíznemu rosničiakovi a jeho manželke. Na Straight2DVD film to celkom újde :)

• 30.7.2007  22:43

Áno, je tažké určiť kto je väčší dement - rodinka zmutovaných kanibalov alebo vojenská jednotka plná zelenáčov. Vlastne nie je. Mutantíci sú vynaliezaví stratégovia a vojačikom dávajú pekne na frak (teda aspoň približne počas prvej hodinky filmu). Čo na tom, že počas filmu si budete mohokrát hovoriť "What the fuck was that?" a nechápavo krútiť hlavou alebo sa hystericky smiať nad neschopnosťou scénaristov (osobne si myslím, že Wes Craven sa pod to podpísal len zo solidarity k synátorovi) a "pána" režiséra. Po veľmi sľubnom začiatku (mňam titulková scéna :) ) klesá kvalita prudko nadol a permanentný pokles zastavia až záverečné tiltulky a rovnomená pieseň, ktorá mi naozaj vyrazila dych :) Celé je to bezzubé, veľmi mdlé a hlavne nudné. Napriek tomu si nemyslím, že to bol až taký strašný film :). Na druhej strane, možno môj úsudok mierne ovplyvnilo tých päť pív, čo som predtým slupol...

• 22.7.2007  10:08
    Halloween 3 (1982)

Tommy Lee Wallce sa po prvýkrát snažil priživit na úspechu Carpenterovho snímku a hneď na prvýkrát mu to nevyšlo (aj keď na durhej strane to nie je taký prúser ako Upíri 2). Čo mu ale neodpustím, sú žvásty o keltoch, druidoch atď. ktoré do Halloweenskej série vniesol práve v tomto snímku a ktoré zlomili väz Halloweenu č.6.

• 14.7.2007  00:29

Verná (rozumej blbá) adaptácia ešte blbšieho komixu. Metalová hudba poteší (ostatne k takémuto typu filmov sedí ako šerbel na zadok), bohužiaľ explicitná brutalita a explicitný sex - dva základné znaky rovnomenného komixu - nie sú zárukou kvalitného filmu, ktorý skôr ako kompaktný celok pripomína sled veľmi povrchne nadväzujúcich scén (ostatne rovnakým neduhom trpel aj komix). Bohužiaľ absenciu niečoho, čo by aspoň vzdialene pripomínalo dej, schopný prekúsnuť nie som. Nehovoriac o tom, že hlavný hrdina vypadá naozaj ako debil a s tým jeho kostýmom by som sa hanbil ísť aj na maškarný ples. O tom, že pripomína Wolverina je zbytočné hovoriť, lebo každý kto čítal komix vie, že postava Fausta Woleverinom inšpirovaná nie je. V skutočnosti je to bohapaustá vykrádačka. Ale tým sa autori ani netaja...

• 11.6.2007  19:43
    Femme Fatale (2002)

Film, ktorý fakt ocenia asi len POMOve deti :)

• 6.5.2007  00:10

Ellroya Elkayema som považoval za hrdinu a milovníka žánru (Eight-legged freaks), ale so zombíkmi to riadne zmrvil. Podobne ako Necropolis, aj Rave to the Grave je dosť veľké bahno, ktoré od úplnej katastrofy zachraňuje sem tam nejaké to podarené gore inferno a vtipná hláška. Inak je to strašné - blbučký dej, krajne nesympatickí herci (s výnimkou Tarmana samozrejme) - skrátka humus.

• 26.4.2007  20:59
    Mutant (2006)

Kurevská kórejská nuda a hlavne nevyvážený žanrový crossover, ktorý sa snaží bojovať na viacerých frontoch. U mňa ale prehral na celej čiare ...

• 22.4.2007  18:47
    Ghost Rider (2007)

Ghost Ridera síce prečítaného nemám, ale naozaj neverím, že komiks by bol horší než tento paškvil. Johnson sa snaží, ale nedarí sa mu takmer nič. Či je to už celková nevhodnosť alebo nevyváženosť (chce naozaj niekto vidieť romantiku vo filme o chlapíkovi, ktorý sa v noci mení na pekelného jazdca s horiacou lebkou namiesto hlavy a robí za diabla špinavú prácu?), pomalý rozjazd a plytký a nezáživný dej. Jediná pozitívna vec na celom filme je samotný Ghost Rider (a teraz nemyslím Jonyho Blazea), ktorý je strašne cool a vždy, keď zo záberu vystrnadil smiešneho Nicolasa Cagea, moje srdiečko zaplesalo.

• 14.4.2007  18:26

Všetky poviedky sú ťažko predvídateľné a pocit deja vu sa vyskytoval až príliš často. Na druhej strane má film už pomaly štvrť storočia, tak je logické, že sa stal obeťou vykrádania.Inak Landisove a Spielbergove záseky stoja za veľké hovno. Pokazený dojem tak zachraňujú ku koncu len Dante a Miller.

• 9.4.2007  18:52

Ospravedlňujem sa, ale pri spomienke na tento film som si obgrcal klávesnicu a tak sa radšej pustím do čistenia ...

• 1.4.2007  13:49

Bla bla bla. Že ich to ešte baví natáčať...na druhej strane, keď sa stále nájdu blázni (ako napriklad ja :) čo to pozerajú, tak sa niet čomu čudovať. Miliónty odvar, kde neprekvapí zhola nič. Film má síce poriadnu stopáž, ale dej tomu vôbec nezodpovedá. Bodaj by aj, keď sú tu totálne samoúčelné, do nekonečna naťahované vsuvky, ktoré navyše vôbec nie su zábavné (napr. zhruba 10 minútový futbalový zápas s trpaslíkmi, samotná "naked mile" či veselé súťaženie dvoch "tvrďákov"). Nahotiniek je tu požehnane, dokonca viac než vo všetkých predošlých prcičkách dokopy. Ale ruku na srdce - keby ste si chceli pozrieť nahotinky, vážne by ste siahli po American Pie: Naked Mile ? Ja rozhodne nie :) No a Eugen Levy nebol vtipný už ani minule. Naked Mile je síce lepšia než Band Camp, ale aj tak je to riadna bieda. Odporúčam vypnúť po "smrteľnom cumshote", ktorý je síce pomyselným vrcholom celého filmu, ale odohráva sa v prvých piatich minútach.

• 18.3.2007  10:10
    Kořist (2007)

Televízny námet, video spracovanie...len sa čudujem, že tam nikto nedal nálepku "Based on true story".Takéto filmy nie sú mojou šálkou kávy a nálepka horor je silne zavádzajúca. Úprimné pohľady do očí v závere a Wellerov povel "Let´s go home! " ma donútili spätne premýšľať, či som to náhodu nepozeral nejaký rodinný film :)