demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 12.9.2006  12:43
    Moucha (1986)

Pre mňa osobne najlepší Cronenberg.

• 12.9.2006  12:07

Renny Harlin vpichol do žíl Freddymu poriadnu dávku adrenalínu a naštartoval tým jeho ďalšiu kariériu. Po neprekonateľnej jednotke je to druhý najlepší diel celej série.

• 6.9.2006  19:05

Jedinný Woo-ou hollywoodsky film, ktorý stojí za to a nechápavo pri ňom nekrútite hlavou.

• 5.9.2006  02:03

Brutálny čiernohumorný masaker, ktorý nenecháva ani na chvíľu vydýchnuť. Eli Roth môže len ticho závidieť. Keby jeho filmy mali čo i len štipku invencie a zábavnosti maniakov... Každopádne na obzore sa nám rysuje ďalší talent. Na Tima Sullivana a jeho Driftwood si budem musieť posvietiť.

• 18.7.2006  20:51

Pekelná pocta starým béčkovým hororom.Slovo horor u tohto filmu je mierne zavádzajúce, pretože s hororom má tento film len pramálo spoločné. Kto nevidel neuverí :) Samozrejme nezasvätení len nechápavo krútia hlavou. Tento film je predovšetkým natočený láskou k žanru a je to na ňom sakra vidieť.

• 3.7.2006  22:19

Brutálne šialený film. No neviem, ale tvorcovia museli byť pri točení tohto filmu minimálne zhulení a čo ja viem čo ešte. Niečo tak bizarne šialeného a pritom geniálneho sa len tak nevidí. A to je prosím pekne rozprávka pre deti :) Medzi záchvatmi smiechu som len žasol a čakal, čo za koniny budú nasledovať ďalej. A ten maniakálny anglický dabing nemá chybu. Menšie než plné hodnotenie si tento film/animák nezaslúži. Veď posúďte - v ktorej kreslenej rozprávke (samozrejme určenej v prvom rade deťom) zanznejú pecky od klasikov ako napríklad MOTORHEAD alebo TWISTED SISTER?

• 14.6.2006  16:26

Suprový film. Myslím, že na našom trhu ho kedysi strašne dávno distribuoavala spoločnosť MIDO, za čo jej patrí moje veľké díky. Guyver bol jeden z mojiich hrdinov v detstve a vlastne je ním dodnes :)

• 14.6.2006  16:21
    Mutronics (1991)

Krásny film.Ako malý som ho miloval, čo sa v podstate do dnes nezemnilo :) Ale Guyvera (rozumej dvojku) mám ešte predsa o trošku radšej ...

• 11.6.2006  17:40
    Rockeři (1994)

Pre mňa jednoznačný kult. Skvelá hudba a priznanie Lemmyho Kilmistera, aký slušňák bol v školských rokoch. Vďaka tomuto filmu som si zamiloval aj legendu The Ramones. Päť hviezd je prekliate málo...

• 5.5.2006  19:47
    Ong-bak (2003)

Kašlime na dej, ten nestojí za reč. Ale to, čo predvádza Tony Jaa, je niečo neskutočné. Tak nejako som si vždy predstavoval, že by mal vyzerať Mortal Kombat.

• 19.4.2006  23:36

Geniálny "skoro zombie" splatter. V porovnaní so Shaun of the death určite viac tlačí na pílu a skôr sa približuje klasikám ako Bad Taste a Braindead, ktorým vo veľkej miere vlastne vzdáva poctu (viď napr. záverečná scéna s motorovou pílou). Nie je úplne dokonalý, ale kto by neodpustil tie drobné prehrešky pri pohľade na odstrelované hlavy či láskyplné strety motorovej píly a ľudského tela? Takto nejak som si predstavoval CHoking Hazard.Samozrejme za predpokladu, že by ho tovrcovia tak totálne nedo*ebali.

• 19.4.2006  00:22

Tomu hovorím reforma školstva. Minister Fronc by sa mal od Japoncov učiť :)

• 15.4.2006  19:54

Stepehen Chow je boh. Perefektný film, ktorý dokázal zmeniť môj názor na jeden debilný šport, ktorý si hovorí futbal. Vlastne nedokázal ... pokiaľ sa povinnou výbavou a hlavnou športovou pomôckou futbalistov nestanú francuzáky :)

• 21.10.2012  01:36

Nikdy by som si nebol pomyslel, že sa ešte niekedy budem pri nejakej Sandlerovke tak kráľovsky baviť. Ale zázraky sa očividne dejú :) Napriek hrozivo vyzerajúcej stopáži film odsýpa jedna radosť, je pretkaný výbornými vtipmi (okej, nielen výbornými :) ), kvantom hlášok a neúrekom sympatických postavičiek, ktoré výborne zapadnú do Sandlerovského univerza a dávajú zabudnúť na tých niekoľko failov, ktoré nám Adamko naservíroval za posledných X rokov. Good Job :)

• 19.5.2012  09:53
    The Avengers (2012)

Avengers mi len potvrdili domienku, že Whedon je (podobne ako napríklad Smith) skvelý scenárista, ale mizerný akčný režisér. Aj keď "skvelý" scenárista... pravidelná kadencia hlášok ešte dobrý scenár nerobí. Bohužiaľ. Prvá cca pol hodina bola čisté utrpenie. Vážne som mal chuť sa postaviť a ísť radšej na pivo, ale nechcel som kaziť zážitok zvyšným cca 9 ľuďom, ktorý dali prednosť Avengerom pred hokejom :D Ale akonáhle Hellcarier vzlietol, karta sa začala obracať. Síce pozvoľna, ale predsa (keď takéto veci Jossik predvádza v telke - okej, ale že to skúša aj v 200 mil. filme, k tomu mi neostáva iné, len dodať, že ten chlapec má buď poriadne gule, alebo nie je pri zmysloch :D). No a potom prišla záverečná polhodinová smršť, ktorá dala zabudnúť na všetko predchádzajúce - takto mal vyzerať celý film, kua!!! :) Sympatické je, že žiadna z postáv nie zatlačená do úzadia a je im venovaný približne rovnaký priestor. Nabudúce by som však odporúčal Black Widow zamknúť do kuchyne alebo do špajze sídla Pomstiteľov - tam jej to určite bude svedčať oveľa viac ;) a taktiež by som navrhoval miernu úpravu šatníka Kapitána Ameriku. Nieže by sa mi tie tepláky, v ktorých tam pobehoval, nepáčili, ale podľa mňa by si taká ikonická postava, a to jej fanúšik ani zďaleka nie som, zaslúžila kostým, v ktorom by nevyzerala ako úplný retard. Naopak Hulk a Hawkeye boli desne cool a duel Hulk vs. Loki slovo "geniálny" ani zďaleka nepopisuje :D Nebyť komiksovej predlohy, resp. osudov, súžení a trápení jednotlivých Avengerov znalí, zrejme by som šiel s hodnotením ešte nižšie.

• 8.4.2012  18:35

Instant Christmas Classic!!! Ani vo sne by ma nenapadlo, že to Harold a Kumar niekedy dotiahnu až k trojke (a k tomu ešte v 3D!!!). Respect, chlapci! OK, človek na to musí mať náladu, ale ja som sa bohovsky bavil. NPH ako vždy maximum, H&K poslabšie, ale stále to stojí za to :)

• 16.10.2011  15:36

Film je postavený na veľmi originálnom nápade, ktorý je však miestami sabotovaný prácou pána scenáristu. Popri škrípajúcej logike však snímok našťastie disponuje aj decentnou atmosférou, ktorá mi občas evokovala 16 rokov starý Copycat. Rozhodne nadpriemerná zábava.

• 19.8.2011  09:06

Konečne niekto pochopil, ako natočiť viac než solídny handycam movie. Atraktívne prostredie psychiatrickej liečebne; duchovia, ktorých je konečne vidieť; besnenie sa konečne odohráva pred kamerou a nie mimo nej (väčšinou)... Film obsahuje strašne veľa nápadov, hoci niektorým z nich nie je venovaná dostatočná pozornosť, ale to zas až tak nevadí. Spolu s Rec 1 a Rec 2 zrejme najlepší predstaviteľ žánru. Interview so záhradníkom nemalo chybu :)

• 26.12.2010  17:04
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Očistiť obe sezóny od zbytočných, hluchých a nudných dielov nesúvisiacich s hlavnou dejovou líniou, bolo by to dokonalé. A oba epitafy sú božie ;)

• 13.9.2010  00:22
    Splice (2009)

Spočiatku som sa obával, že to bude iba ďalší klon Mutanta, ale Splice sa našťastie uberá trošku odlišným smerom a nesie sa v oveľa komornejšom duchu. A kvalitatívne stojí o niekoľko úrovní vyššie než Species so všetkými pokračovaniami dokopy. Dejovo to samozrejme nie je nič prevratné, človek znalý žánru dokáže odhadnúť smerovanie s presnosťou hodnou majstra, ale tá atmosféra, ľudia. Tá atmosféra. Mňam.

• 12.9.2010  12:04

Multikorytnačí crossover v ktorom sa stará (1987) a nová (2003) generácia korytnačiek (v tomto prípade rozumej korytnačky z dvoch rozdielnych dimenzií) postavia bok po boku ultimátnej hrozbe v podobe Utrom Shreddera, ktorý sa vo svojej zaslepenosti a snahe zničiť korytnačky raz a nadobro, vydáva do Prime dimenzie, aby odstránil problém priamo u zdroja. Že sa touto Prime Dimenziou rozumie svet rozpohybovaných obrázkov pôvodného komiksu Kevina Eastmana je už len takou pomyslenou čerešničkou na torte ;) Čiernobiele komiksy TMNT som kedysi hltal, rovnako ako starý 80-kový seriál. Nové korytnačky som po pár dieloch (prvý disk) radšej dropol, ale mám podozrenie, že aj na dobrodružstvá starého tímu by som sa dnes pozeral trochu inak. Každopádne Turtles Forever nenudia ani chvíľu (však trvajú len nejakých cca 75 minút ) a tie príjemné závany nostalgie stoja za to. Bavil som sa :)

• 4.9.2010  00:18
    Super Mac (2010)

MacGruber na hrad!!! Spočiatku to tak nevyzerá, ale tento nenápadný kúsok v sebe skrýva silu vodíkovej pumy. Will Forte ako ultimátne hovado MacGruber je skrátka boží a celú hodinu a pol som mu žral z ruky a neskutočne sa pri tom bavil. Na jeho invenčné techniky na odvrátenie pozornosti do smrti nezabudnem :)))))))

• 4.4.2010  22:26

Vždy poteší, keď tvorcovia animákov myslia aj na odrastenejších a dospelých divákov.

• 1.3.2010  00:37
    G. I. Joe (2009)

Výborný akčný výplach. Pokiaľ pristúpite na nastavené pravidlá, rozhodne nebudete sklamaní :)

• 18.2.2010  21:49
    Miss Březen (2009)

Trevor Moore je hovado. Konečne moja krvná skupina :)

• 13.2.2010  14:54

Samozrejme, šlo by to aj lepšie. Ale plne sa prikláňam k názoru, že West prevalcoval Rotha na plnej čiare. A záver "a nákaza sa šíri ďalej..." či už hraný alebo animovaný bol proste geniálny.

• 10.1.2010  01:09

Veľmi podarená jednohubka. Krv striekajúca na všetky strany, kopy (doslova) odťatých končatín, vymakaný dizajn mechov a kopa kopa zaujímavých nápadov (motorová píla namiesto nohy či samotná Samurai princess, ktorá dokáže s prsiami skutočné divy :) a to nehovorím o záverečnom super mechovi ;) ) Mňam. Milovníci netradičnej gore/splatter poetiky made in Japan si určite prídu na svoje.

• 22.11.2009  11:57

Päť príjemných a strašidelných poviedok ideálnych na pokojnú (nie nevyhnutne) Halloweensku noc.

• 18.11.2009  23:45
    Grotesque (2009)

Konečne sa k nám z ázijských luhov a hájov dovalilo aj niečo iné, než len ďalšia stupídna ducharina. Tentokrát tu máme light verziu Pokusného morčaťa. Viac než explicitné násilie a brutalita ma však zaujala strojená humornosť (naozaj sa neodvažujem povedať, či bola aj zámerná :) ) Humorné dialógy v kombinácií s "kvalitným" českým dabingom do bodky naplňujú význam slova "cheesy". Neviem, či to bolo spôsobené mojim aktuálnym rozpoložením, ale aj napriek tomu, že dianie na plátne neprekypovalo ani optimizmom, ani veselosťou (dočkali sme sa aj takých chuťoviek ako priklincovanie a rezanie genitálií, bradaviek, amputácia končatín, vypichnutie oka, odrezanie prstov motorovou pílou (MAKITA rulezzzz!) a ich následné kreatívne využitie na výrobu veľmi vkusne vyzerajúceho náhrdelníka, vhodného na každú spoločenskú príležitosť, atď.), ja som sa neskutočne bavil a úškrn na tvári mi nezmizol až do kulervoucího záveru, kedy ho vystriedal užasnutý pohľad, sprevádzaný spadnutou sánkou a uznanlivým pokyvovaním hlavou.

• 17.11.2009  15:11
    Society (1989)

Bravo. Yuznu som už odpísal dávno, ale ako vidno, nejaké tie klenoty zo začiatku jeho kariéry sa ešte nájdu. Krásna 80. atmosféra (škoda, že filmy s podobným feelingom sa netočia aj dnes) a zároveň neuveriteľná úchylnosť. Pomerne decentný dej plný tajomna, kde "deus ex machina" alebo pointa je naznačovaná len zľahka a naplno sa prejaví až v poslednej cca dvadsať minútovke, ale rozhodne stojí za to.