demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 3.3.2007  16:51
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Súboj dvoch geniálnych mozgov... nádhera.Seriál si drží tempo a nepoľavil zatiaľ ani v jednej doteraz odvysielanej epizóde. Navyše od 20.časti sa zmenila úvodná a záverečná znelka/skladba, ktoré dokázali prekonať aj naozaj geniálne pôvodné skladby ... (Update: Bohužial si Death Note neudržal nastavenú laťku kvality a s pokračujúcimi dielmi to ide dolu vodou, ach jaj. Po 34 dieloch sa hrozim, kam to az vo zvysnych troch dieloch zajde. Ale vlastne mi to uz je jedno)

• 25.2.2007  12:13

V roku 1995 boli Universal Studios kúpené spoločnosťou Seagram - výrobcom alkoholických nápojov. Z bližšie nešpecifikovaných dôvovdov si najali Matta Stona a Treya Parkera na natočenie nejakého inštruktážneho videa pre svojich zamestnancov, ktoré ich malo uistiť, že aj napriek tejto udalosti (keď Vás kúpi "alkoholový konglomerát", môžme to kľudne nazvať dosť významnou udalosťou :) ) zostane Universal "artistic firendly". South Park na svete vtedy ešte nebol, a preto pohlavári z Universalu netušili, do čoho sa namočili. Vážne by som chcel vidieť ich tváre, keď im toto video bolo pustené po prvý krát ...

• 20.2.2007  15:30

13-dielny animák, ktorý nadväzuje na prvý Mortal Kombat, hoci príbehové linky nevychádzajú z diania v jednotlivých hrách. Napriek tomu, že cielové publikum, ktorému je Defenders Of the Realm určený, je nižšej vekovej kategórie, spĺňa svoj účel lepšie ako televízny Conquest. Ako zarytý fanúšik nemôžem dať inak :) Je radosť sledovať, ako pozemský tým (Liu Kang, Kitana, Sonya, Jax, Stryker, Sub-Zero, Nightwolf) pod vedením Raydena bojuje proti šmejdom z iných dimenzií. Navyše tu dostanú priestor aj iné obľúbené postavy (Kabal, Smoke, Cyrax, Rain, Motaro, Sheeva,Baraka, Reptile,Kano, Scorpion, Shao Kahn, Shang-Tsung, Quan-chi ...), takže o zábavu je postarané. Občas niekto utrúsi aj nejkú tú hlášku (Jax : "Rest in peace.Or should I say - in pieces?" ). Ako som už povedal, seriál je určený hlavne pre sopliakov, a preto vypadá tak ako vypadá. Určite však lepšie ako Conquest. Preto každému, kto sa cítil byť televíznym Conquestom (mierne povedané) odrbaný, môžem Defendrov len odporučiť.

• 11.2.2007  15:47

Človek by nepovedal, ako dokažu obohatiť béčkovitý film z 50-tych rokov, menom This Island Earth, kecy dvoch vysoko-sofistikovaných robotov a ich ľudského spoločníka :)))

• 9.2.2007  19:37

Sqvele, ale Ali G je Ali G ...

• 3.2.2007  02:23
    Oktoberfest (2006)

Broken Lizardi sú späť. A šlape im to ako za mlada :) Až hrozivá stopáž, tak typická pre všetky ich filmy, neustála kadencia hlášok, brutálne šialené gagy a svojský humor - to všetko sú poznávacie znaky tejto skupiny. Beerfest v ničom nevybočuje z ich predošlej filmografie a komu sa páčili Superpoldové či Ostrov hrôzy, určite nebude sklamaný ani tentokrát. Mne osobne ich humor sedí veľmi a tento maximálne pohodový film (ako aj ostatné zárezy) som si patrične užil. Takže zabudnite na Oktoberfest (ktorý je beztak len pre sráčov a jebačov oviec :). Správni chlapi idú na Beerfest :)

• 1.2.2007  22:51

American Pie trochu inak :) A asi stokrát lepší a zábavnejší, skoro bez hluchých miest, čo sa o Prcičkách rozhodne povedať nedá. Slabšie povahy, zarytí náboženskí fanatici, puritáni či iní homofóbni ľudia by sa ale tomuto kúsku mali obrovským oblúkom vyhnúť, pretože by to nemuseli rozdýchať :)

• 21.1.2007  13:17
    Poltergeist (1982)

Na Hopera príliš sofistikované, skôr sa to blíži k Spielbergovým zárezom. Taktiež sa mi nepáči nálepka horor - film má určite bližšie k fantasy...

• 17.1.2007  16:24

Detsky naivný a pritom veľmi okúzľujúci film - presne taký ako cieľová skupina, ktorej je určený. V rámci hororov pre nižšie vekové kategórie je to rozhodne špička (podobne ako ,mnohými zatracovaný, druhý diel).

• 13.1.2007  21:43

Po dejovej stránke je to katastrofa, film má aj dosť hluchých miest (hlavne to randenie uprostred filmu), ale Draci sú Draci, takže nižšie ísť nemôžem :)

• 13.1.2007  13:43
    Showgirls (1995)

Viem, že je to hlúpučký film, Elizabeth Berkley je strašná a výraz prehŕavanie je slabé slovo (ak tu môžme vôbec hovoriť o nejakom hraní), dialógy - škoda reči, ... Napriek tomu je tento film skvelý a vždy ma dokáže upútať svojou spontánnosťou a provokatívnosťu (teraz nemám na mysli odhalené prednosti jednotlivých protagonistiek). Je mi jasné, že sa to nemôže páčiť každému, ale Paul Verhoeven odviedol skvelú prácu. Teraz nechcem nikoho uraziť, ale očakávať od filmu, sústrediaceho svoj dej na ťažký život tanečníc/striptérok, nejakú hlbokú morálnu sondu alebo intelektuálne žvásty, môže fakt len totálny debil. Holt nemôžme byť všetci filmovými kritikmi/študentmi filmovej školy/zahorklými inteletkuálmi. Tento film je taký ako väčšina jeho protagonietiek (ako sa nám aspoň snaží nahovoriť režiśer) - jednoduchší a pri tom sakra komplikovaný. A tak ho treba aj brať. Btw Gina Gershon je bohyňa...

• 7.1.2007  18:34

Po zmršnej trojke konečne dôstojný nástupca pôvodného dokumentu z roku 1978.

• 5.1.2007  14:23

Nenaplnené očakávania - to je hlavný problém. Tento film je "trošku" iný, než všetci čakali (vrátane mňa). Napriek tomu si svoje hodnotenie zaslúži. Btw Brodie Bruce by bol určite zhrozený nad nie nepodstatným dejovým zvratom a film by určite zotrel :)

• 3.1.2007  22:39

Hodnotiť niečo také si fakt netrúfam ... Edit: Oukej s odstupom času si trúfnem ;)

• 29.12.2006  15:32
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Je to šialené, ale bohužiaľ dosť často aj zúfalo nevtipné. Ale hlavné postavičky si nemôžte nezamilovať ... (Zvyšujem hodnotenie, pretože druhá séria je minimálne o 100 % lepšia :) )

• 25.12.2006  14:38
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

Takže poporiadku. ***** - Cigarete Burns, Jennifer, Imprint (osobne nechápem, čo je na tomto diele také šokujúce. Tipujem, že prudérna Amerika nie je pripravená na zábery nedonosených plodov plávajúcich si v rieke a celkové zaobchádzanie s nimi), **** - Deer Woman, Dreams In The Witch House, Coscarelliho Incident ..., Sick Girl, Pick Me Up,Haeckel´s Tale,Dance of the dead, *** - Fair Haired Child, Homecoming (Dante to tentokrát už celkom prehnal) a napokon najslabšia Chocolate, ktorú by som s kľudným svedomím z tejto série vyškrtol, pretože sa tam ani trohu nehodí.

• 25.12.2006  14:24
    Jackass 2 (2006)

Podarené vtipy/scénky sa striedajú s tými trapnejšími. To bol vždy hlavný problém Jackass-u seriálového/televízneho aj filmového - neschopnosť udržať si určitú úroveň kvlaity po celú dĺžku trvania. Naštastie v prípade filmu sa to už trochu zlepšilo. Knoxville a spol. by su už mali konečne zafixovať, že niekedy je menej viac.

• 20.12.2006  00:29
    Gremlins (1984)

Totálna vianočná klasika. Škoda len, že naše televízie ju vytrvalo ignorujú a nezaradia ju do programovej štruktúry v tento čas (myslím na Vianoce) :(((

• 11.12.2006  01:54

Angela sa vrátila. Tentokrát ako vedúca v tábore. A Angela si nenechá srať do roboty, a preto akonáhle niekto nedodržiava pravidlá, je automaticky "poslaný domov", ak viete čo tým myslím... Po maximálne sračkoidnom a smiešnom Sleepaway Campe č.1, som skutočne nič nečakal. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zhliadol túto pecku. Angela je vo skvelej forme a s ničím/nikým sa nepára. Jej bodycount by jej mohli ticho závidieť aj jej mužský kolegovia či už z Crystal Lake, Elm Street alebo vidláckeho Texasu. Horor ustúpil do pozadia čiernej komédií a to je len dobre. Skvelé vtípky, parádne metalové vypalováky made in 80 - čo viac si priať. Takže - Good Night, Campers :)

• 7.12.2006  23:03

Splatterové orgie a Ricky - čistý ako ľalia a nepoškvrnený to hrdina, v boji za slobodu a ľudské práva všetkých väzňov v sprivatizovaných a skrz-naskrz prehnilých väzniciach.

• 4.12.2006  12:10

Terry McGinnis sa tentokrát musí vysporiadať s najväčšou hrozbou svojej doterajšej kariéry. Na scénu sa vrátil Joker. Háčik je v tom, že šialený klaun by mal byť dobrých 40 rokov mŕtvy a pri tom nezostarol ani o deň od vtedy, čo sa mu Bruce Wayne posledný krát postavil. Dve generácie Batmanov budú mať čo robiť ... Sympatické je, že Terry neuznáva pacifistické metódy "hlavne nikoho nezraniť/nezabiť" Waynovskej éry.

• 3.12.2006  14:09

Výborná hororová komédia. Vadila mi len už značne obohratá pointa (Dead End a ďalšie) a celkovo úplný záver, kde z nás robia filmári úplných debilov a všetko polopaticky vysvetlujú, ako keby si niekto nevedl v hlave spočitať, že koľko je 2+2.

• 22.11.2006  21:51
    Pistolníci (1993)

Jeden zo scénaristických počiatkov Stepehna Sommersa. Veľmi slušné.

• 22.11.2006  21:43

Keď som Venturu videl po prvý krát, zhruba pred tými 11 rokmi, zostal som v šoku. Stále mi chodilo po rozume : Je ten Carrey normálny? Teraz už viem, že nie je :) A to je sakra dobre. Kto iný by si dokázal vydupať prítomnosť romantickej kapelky Cannibal Corpse a ich snáď najväčšej hitovky Hammer Smashed Face, ktorá musí zaručene pohladiť na duši každého milovníka a jej hrejivý a citlivý text nenechá žiadne oko suché.

• 8.11.2006  12:48

Áno je to rodinný film, ale aj slušná zábava. Miestami mi fakt vadili tie pubertiacke kecy a situácie akoby vystrihnuté zo zlého seriálu/filmu (najlepšia priateľka hlavného hrdinu je do neho zamilovaná, on o tom samozrejme nemá ani páru a druží sa s inou, z ktorej sa nakoniec vykľuje mrcha a moho iných ingrediencií, tak typických pre filmy odhorávajúce sa na strednej škole). Ale naštastie sa to pánu režisérovi podarilo ukočírvať na znesitelnú úroveň a dá sa povedať, že nadhľad tentokrát nedostal na frak. Vyložeou chuťoukou je tak prítomnosť velikánov ako Bruce Campbell a Kurt Russell, ktorých postavy sú natoľko zábavné, že som si tú jednu hviezdičku naviac nemohol odpustiť.

• 6.11.2006  00:01

U nás vydal Intersonic pod názvom Ultra Force 3.

• 5.11.2006  23:12

Typická komédia 80.rokov o parte tých najväčších looserov, snažiacich sa uspieť v akadémií pre stewardov, ktorá zdárne nesie odkaz Policajnej akdémie. Btw u nás vydal Bonton pod názvom Škola letušiek.

• 31.10.2006  15:16

Ono to má dôvod, že prečo v niektorých končinách má tento film názov Ong-Bak 2. Odhliadnuc od osoby Tonyho Jaa, je totiž zápletka, podobne ako typológia postáv skoro totožná. Zatiaľ čo minule Tony Jaa hľadal ukradnutú hlavu Ong-baka, tentoraz hľadá ukradnutých slonov. To je stručné a celkom výstižné zhodnotenie deja. Podobne ako u Ong-baka, ani u Tom Yum Goong, nehrá dej prim. Práve naopak. Pôsobí ako totálna vata medzi bojovými scénami. Zatiaľ čo u "Onga" sa to dalo ešte prelúsknuť, tu už ale bola prekročená únosná miera. Zápletka je zbytočne naťahovaná do najväčšej možnej miery, je úplne chaotická, zahltená vedľajšími postavami a odbočkami, ktoré sa tvária ako životne dôležité a podstatné pre ďalší vývoj, ale v nasledujúcej chvíli sú v tom lepšom prípade zmetené zo stola alebo v tom horšom prípade úplne zabudnuté. Strihač sa tu zrejme pekne vyriadil. To všetko však nič nemení na fakte, že Tony Jaa je boh a všetky bitky sú pekne brutálne, tak ako to mám rád. Hlavne vygradovaná záverečná smršť, kde kostičky veselo praskajú a wrestleri padajú k zemi ako zhnité hrušky a bežný divák čumí s otovrenou hubou a nechápavo krúti hlavou nad Tonyho kúskami.

• 18.10.2006  16:08

Faces of Death - veľmi pôsobivý "dokument". Veľmi ma však pobavil záver titulkov, konkrétne veta: "Exiguous scenes in this film were re-enacted." (Nepatrná časť scén v tomto filme bola rekonštruovaná). No ja by som povedal, že tou nepatrnou časťou tvorcovia mysleli minimálne takých 90 % filmu. No a ten zvyšok predstavuje dajme tomu skutočné reálne zábery smrti.

• 5.10.2006  11:23

Veľmi milý splatter, ktorý si v ničom nezadá za Jacksonovou prvotinou Bad Taste. Dočkáme sa tu motorovej píly, kosačky, dokonca aj kombajnu. Hektolitre krvi, odtrhnuté končatiny, vytrhnuté črevá, explózie - to všetko tu je a je to obrovská zábava. V epizódnej úlohe sa tu objaví dokonca Norman Lovett, ktorého milovníkom Červeného trpaslíka zrejme predstavovať nemusím :)