demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 19.9.2006  22:33
    Slimák (2006)

Krásne retro, ktoré dáva spomenúť na zlaté 80. roky a pohladí na duši každého milovníka.

• 13.9.2006  10:56

Nanovo natočené a pozliepané skeče z Lietajúceho cirkusu. Osobne mám výhrady k príliš veľkému priestoru venovanému animáciám, ktorým som nikdy nevedel príjsť na chuť (nič proti Terrymu Gilliamovi, ale myslím, že to tam iba zbytočne brzdia a vôbec nie sú vtipné). No a ďalej ma trochu zarazil výber skečov, ale to je iba môj subjektívny názor, pretože každý má svoje vlastné best of...

• 12.9.2006  11:51

Mŕtvolky nám spomalili, ale čo ubudlo na rýchlosti, to pribudlo na vtipe. Bláznivé situácie striedajú suché hlášky, či geniálne vtipy a k tomu roztomilé masky zombíkov. Čo viac si môže človek priať? Jedna z najlepších zombie komédií, aké boli kedy natočné.

• 10.9.2006  23:39

Mix toho najlepšieho z Fulciho. Hustá atmosféra, mrazivá synťáková hudba, patrične "šťavnaté" gore scénky. Jedinou malinkou vadou na kráse je tradične absencia deja, ale na to som si u Fulciho už zvykol :)

• 4.8.2006  12:18
    Démoni (1985)

Klasika 80. rokov, starý dobrý old-school gore. Škoda len, že sa takéto filmy dnes už netočia.

• 25.6.2006  12:18

Pohodová letná komédia so zámeraním na vodné športy made in 80. resp. ranné 90. roky.

• 24.5.2006  00:16
    Wolf Creek (2005)

Výborný film. Na začiatku som k nemu pristupoval veľmi skepticky, pretože jediná vec, ktorá ma dokáže na horore alebo vlastne ľubovoľnom filme stopercentne vytočiť, je nálepka "Natočené podľa skutočných udalostí ". A pritom je jasné, že scenáristom ako podklad slúžil jednoodstavcový článok v novinách. Každopádne som bol milo prekvapený. Jediná vec, ktorá tento film zráža, je totálne nudná, nezáživná, ba dokonca až smiešna prvá polhodina, kedy som mal sto chútí film vypnúť a DVD rozšliapť. Nakoniec som pokunšeniu odolal a vyplatilo sa :)

• 9.5.2006  13:10

Super teenagerská komédia. Epizódne roličky Gena Simmonsa, Tommy Lee či Henryho Rollinsa vyložene potešia :)

• 5.5.2006  15:40
    Vesnice (2004)

Shyamalan sa pochlapil.Konečne po nudnom Vyvolenom a smiešnych Znameniach natočil nieco pozerateľné.Síce trochu atypický film, ale poteší. V prvom rade sa nejedná o židany thriler či nedajbože horor, ale čistú romatniku, ktoru ja fakt nemusim. Paradoxne mi ale u tohto filmu vobec nevadi. Prave naopak. Viac takých romantických filmov :)

• 4.5.2006  22:31
    Šňup (2002)

Film, v ktorom zaznie Satyricon - Mother North a dokonca zhliadneme aj kúsok klipu, si nezaslúži horšie hodnotenie :)

• 2.5.2006  00:41

Tento film má svoje kúzlo. Samozrejme s pôvodnou Vranou to porovnávať nemôžme, ale s prehľadom strčí do vrecka bezzubú trojku. Tara Reid trpí utkvelou predstavou, že je herečka (už by jej to niekto mohol vymlátiť z hlavy hasákom), Danny Trejo žmolí v ruke bibliu a plače za zavraždenou dcérou, David Boreanaz je ako antikrist prinajmenšom zlatý...No a Eddie Furlong... vždy som ho mal rád, ale s "vranovským" mejkapom vyzerá ako goth lezba. Snáď keby týchto hercov navzájom poprehadzovali do iných rolí, výsledok by bol ešte lepší. Napriek tomu som sa pri sledovaní veľmi dobre bavil. Osobitou otázkou je indiánsky soundtrack líznutý westernom, ktorý k výslednému produktu pasuje na 100 % . Takže "Kiss the bride, motherfucker!".

• 17.4.2006  01:46

Až prekvapivo zábavný crossover. Hodnotenie samozrejme berte s rezervou, pretoze sa jedná o čisto fandovskú záležitošt, ale na pomerne profesionálnej úrovni. Mňa dostala... P.S.: tahaj na http://www.braxtanfilm.com/dloads.html - okrem FvsGB je tam aj množstov iných paródií ako Friday The 13th Again, Freddy Vs. Jason 2 či Illegal Aliens Vs. Predator. Have fun :)

• 15.4.2006  21:21
    Děti planety Duna (TV seriál) (2003)

Jednoznačne lepší počin ako Duna. K zlepšeniu došlo takmer vo všetkých smeroch - od castingu až po triky. Dosť odfláknutá bola postava Duncana Idaha vzhľadom na to, že v knižnej sérií na rozdiel od iných postáv, prechádza celou ságou a je mu venovaná značná pozornosť. Toť taká drobná pripomienka. A ešte fakt, že dej je značne nahustený. Diváci, ktorí nevideli Dunu alebo nečítal knižnú predlohu, budú asi trochu zmätení :)

• 3.11.2012  17:33

Svižná, rezká a britká komédia made in Great Britain. O nič svetoborné sa samozrejme nejedná, ale v záplave toho zombie balastu, ktorý nám rok čo rok obšťastňuje naše zrako- a sluchovody, vyčnieva ako luxusná 50ročná k*rva v domove dôchodcov :) Ako sa hovorí, medzi slepými je i jednooký kráľom ;) "Hey, Zombies! Get the fuck out of my East-End!"

• 23.4.2012  19:08
    Limit (2010)

Osobne nechápem toľký povyk. Obohraná zápletka, priemerný televízny film. Nič viac, nič menej.

• 20.2.2012  23:05

Komornejšie a uveriteľnejšie pojatie života legendy menom Bruce Lee, oprostené od nadprirodzených a metafyzických blábolov (prepáč Rob), obohatené o primeranú dávku patosu, pochopiteľnú rozpzlosť a ostatné neduhy príznačné pre televízne produkcie. Najväčšou tragédkou je herečka hrajúca Brucovu manželku Lindu. Mimochodom, že by sa Danny Chan hodil do autobiografie Brucea Leeho, som si hovoril už pri sledovaní Shaolin Soccer :)

• 23.7.2011  10:16
    Super Hybrid (2010)

Nápad na prvý pohľad zaujímavý, no a na ten druhý, keď sa nad tým človek čo i len povrchne zamyslí, jasný fail. Obrovská vraždiaca chobotnica schopná imitovať auto akejkoľvek značky? To musím vidieť :) Ono to až také zlé nebolo. Človeku sa stačí vyzbrojiť zabijackou dávkou tolerantnosti a musí sa naučiť už v zárodku potláčať logické a oprávnené dopredu sa derúce otázky. Svojim spôsobom zaujímavé béčko.

• 13.3.2011  13:31
    Na doraz (2010)

Neurazí, ale ani nenadchne. Downey je výborný ako vždy, Galifianakis mi začína ísť s tým svojim dobráckym retardom, ktorý je typovo na vlas rovnaký v každom! jeho filme (hrá to ten chlap vôbec? :)), pomaly ale isto na nervy a Phillips dokazuje, že Hangover bola len jedna veľká náhoda, ktorá sa už pravdepodobne nikdy nezopakuje.

• 8.3.2011  21:14

Jedno Bavovi uprieť nemožno. Cit pre budovanie atmosféry, zaujímavé prostredie a námet, výborné postavičky. Inak je to ale strašná kreposť.

• 7.3.2011  21:06

Zombie komédia pre mladých, ktorá uviazla niekde na polceste medzi peckoidným splatter bijákom (alá Idle Hand) a pubertiackou romantickou blitkou.

• 24.1.2011  01:50

Pre všetkých, ktorý zatiaľ nemali s Puppet masterom tú česť, je to výborný odrazový mostík a lakmusový papierik, či dať sérií šancu alebo ju s odporom poslať niekam. Pre nás ostatných, ktorý majstra Toulona dôverne poznáme, neprináša toto "best of" nič nové. Ako promo video k sérií fajn, ako regulérne pokračovanie ani náhodou.

• 23.1.2011  16:17
    Saw 3D (2010)

So slzou v oku vypínam DVD a modlím sa, aby už Saw nechali odpočívať v pokoji. Teda aspoň dovtedy, kým neprídu s novým pojatím a nápadmi. Hlavný problém Saw 3D je schematičnosť deja. Minimálne posledné tri pokračovania majú totožný dej s minimálnymi kozmetickými zmenami (úvodná, s ďalším dejom nijak nesúvisiaca pasca, ktorá by zahratá naživo lepšie poslúžila ako vypečné PR; mená hlavných postáv, ich backround, nejaké tie pasce), ktorý je obzváštnený "akože" hlavnou dejovou linkou, ktorá sa tiahne naprieč celou sériou a dokopy má dávať akože zmysel. Ale nedáva. A aby som nezabudol, na konci nás čaká tradičný dejový zvrat, ktorému sa podarilo postaviť na hlavu nielen sedmičku, ale aj všetky predchádzajúce pokračovania. K tomu ešte treba prirátať všadeprítomnú nelogičnosť,dementnosť hlavného hrdinu/obete, prešľapy rôzneho druhu, z ktorých si ale táto séria spravila trademark, takže jej ich vyčítať nemožno. Ono sa to dá prežiť celkom bez úhony, pokiaľ bude človek ostražitý a úplne logické a oprávnene sa núkajúce otázky bude s vervou od seba odháňať motorovou pílou. Čert to ber. Dnes to bude za tri. Keď už za nič, tak aspoň za tie šťavnaté, aj keď na hlavu postavené pasce. Hoci nečudoval by som sa, keby sme sa po vzore ostatných hororových sérií dočkali v blízkom časovom horizonte ešte minimálne jedného pokračovania, ktoré by nám retrospektívne dalo nahliadnuť na to najlepšie z celej série (rozumej pasce zo všetkých dielov vyplnené nejakou dejovou vatou). Samozrejme Straight-2-DVD.

• 31.10.2010  16:38
    Machři (2010)

Až na to, že ten film nemá žiadny dej a je z neho cítiť kalkul na sto honov, sa to celkom dá. Ale to moralizovanie, pravé rodinné hodnoty, Sandler so srdcom na pravom mieste a kamoši až do smrti, sú veci, z ktorých musí normálny človek grcať. Sandler by sa mal konečne umúdriť a prestať točiť tieto "rodinné" sračky.

• 26.10.2010  11:35

Nebyť úvodnej uťahanej dvadsaťminútovky a nezmyselnej vedľajšej dejovej linky, neváhal by som ísť s hodnotením ešte vyššie.

• 19.10.2010  18:29

Škoda. Mohla to byť pecka. Nestalo sa. Remake je v zásade upravený pre potreby dnešnej doby, ale v konečnom dôsledku je bezvýrazný rovnako ako originál. Prvá polovica nuda, ale zhruba od polky sa začínajú diať veci :) Odmysliac si tie "wtf" momenty (z hlavnej hrdinky sa mávnutím čarovného prútika stáva expertka na démonologiu a pekná drsňáčka, tak prečo zostať v miestnosti, kde démoni nemôžu vkročiť, keď máme brokovnicu a môžeme ich ísť loviť, že?) sa to dá prežiť bez vážnejšej ujmy na zdraví. Démoni sú ako blondínky. Neskutočne tupí, ale aspoň sú pekní :)

• 17.10.2010  01:28

Po nevydarenej dvojke a veľmi podivných plagátoch som sa dosť obával, ale nebolo čoho. Edward Frog je späť a v plnej zbroji :) Škoda len toho Sama. Veľmi dôstojné pokračovanie.

• 26.9.2010  11:35

Naozaj netuším, prečo sa všetci za každú cenu snažia uviesť do filmovej podoby VŠETKO, čo na nás King vyflusne. Nieže by poviedka Dolnaov cadillac bola zlá... problém je v tom, že gro a sila tej poviedky spočívali v niečom než je to, čo sa nám snaží podstrčiť film a námet rozhodne nepostačuje na cca 80 minútovú stopáž. Výsledok je tak prinajlepšom nevýrazný a NUDNÝ.

• 5.9.2010  12:15
    Vysaj si (2009)

Príjemná upírska satira na tému "Vzostup a pád jednej rockovej kapely" ošperkovaná účasťou starých harcovníkov ako Alice Cooper, Iggy Pop či Henry Rollins. Palec nahoru ;)

• 31.7.2010  11:48
    Neighbor (2009)

The Girl je fešné dievčisko, tak trochu psychopatka, ktorá sa votrie ľuďom do domu a hrá s nimi svoje hry. Tiež ste si vždy túžili vyskúšať, čo sa stane, keď niekomu hodíte do vane zapnutý fén? No prosím, presne vaša krvná skupina (Pre informáciu, vyhodia sa poistky a nešťastná obeť nie a nie skonať, ani keď daný postup zopakujete s rádiom či televízorom. Preto sa radšej odporúča podržať jej hlavu pod vodou.) Až na mierne psychadelickú časť zhruba v polovici stopáže, ktorú možno pripísať na vrub požitých mediakmentov hlavným hrdinom/obeťou filmu, snímok odsýpa celkom slušne a ničím nevybočuje z radu. Od žánrových súputníkov sa odlišuje snáď len mierou brutality a zobrazenia gore, kedy sme pohľadu na proces mučenia síce ušetrení, ale výsledok je nám predostretý v celej kráse/"kráse".

• 11.7.2010  23:41
    Poldové (2010)

Nepozerá sa na to zle, bohužiaľ veľmi rýchlo vyšumí do prázdna. Holt so značkou "Smith" sú spojené oveľa väčšie očakávania. Ako poľahčujúca okolnosť slúži fakt, že tentokrát sa Smith plietol len do réžie.