Seventh Moon (2008)

Kedy už konečne ľudia pochopia, že digitálna kamera je ZLO. Aspoň čo sa hororov týka (česť výnimkám). Ľudia ako Edwardo Sanchéz si to nie a nie uvedomiť. Blair Witch ma síce nenadchla, ale pripúšťam, že tam mala svoje opodstatnenie. Ale prečo pre boha živého v Seventh Moon? Ako keby už bez tak nebolo dosť náročné sledovať tápanie mladého páriku v tme, kamera sa musí k tomu stále epilepticky triasť. Hrôza. Nabudúdce prosím trochu viac svetla (aj keď na úkor reálnosti, ale stále lepšie, než hodinu a pol čumieť na rozmazané obrysy (a to je ten lepší prípad) ) a pred natáčaním poslať kameramana k doktorovi, nech mu na toho Parkinsona predpíše nejaké prášky. Tiež by som si odpustil tie trápne efekty (pri nástupe mesačných ľudí sa kamera náhle rozostrí a my vidíme len biele machule - hoci neviem prečo, lebo v Altered boli masky na filme tou najpozitívnejšou vecou).

Sex ve městě (2008)

Musím sa priznať, že toto bolo moje prvé stretnutie s týmto fenoménom...ale bohužiaľ ma citové výlevy týchto starých rašplí nenadchli ani trochu...

Slunovrat (2008)

Ako to napísať jedným slovom? Ptákovina. Otrepaný hipisácky rádobyhoror.

Soudný den (2008)

Wow, wow a ešte raz wow. Pokiaľ sa nič neposere a Marshall nezmení dráhu svojej kariéry o 180 stupňov (čo chvala bohu vzhľadom na jeho ďaší ohlásený projekt nehrozí), tak tu máme nového Johna Carpentera a to je kurva BOMBA!!! Doomsday je od začiatku až po záverečné titulky jedna nepretržitá adrenalínová jazda, ktorá ašpiruje na akčňák desaťročia. Rhona "Mám síce len jedno oko, ale pásku nenosím :)" Mitra je skrátka neuveriteľná (asi som sa zamiloval :) a milovníci Snakea Plisskena musia zaručene uroniť slzu dojatia.

Svědkem zločinu (2008)

Kim sa vydá do obchodu kúpiť baliaci papier. Pred obchodom nemá kde zaparkovať. Keď sa jej to konečne podarí, celá rozhorčená zanechá jednému nedisciplinovanému vodičovi, stojacemu na dvoch parkovacích miestach naraz, za stieračom nelichotivý odkaz. Čo ale Kim netuší je, že spomínané auto patrí štyrom mladým výrastkom, ktorí sa neštítia ani takých zákerností ako je strelenie policajného príslušníka, brániaceho úbohučkú Kim, priamo medzi oči. Hra na mačku a myš sa môže začať. Ak si myslíte, že lovenou je Kim, šeredne sa mýlite. Stará zálesáčka číha z povzdialia na nič netušiacich a panikáriacich chlapcov a systematicky ich likviduje. Tvári sa pri tom vystrašene a plače ako správna ubitá domáca puťka, ale my vieme svoje... Je síce pekné, že sa niekto konečne odhodlal natočiť ženskú verziu Ramba, ale čo tým chcela autorka povedať??? Sorry, ale tento film bol totálne mimo...pokiaľ ste päťdesiatnička, po večeroch beháte po lese vyzbrojená autonáradím a brutálne masakrujete nič netušiacich turistov -v takom prípade je tento film presne pre vás :)))

Svůdné zombie (2008)

Pridám svoju trošku do mlyna :) Striptérky treba pozerať s chladeným pivom v ruke a minimálne troma ďalšími v sebe a rozhodne nie sám. Zábava zaručená ;)

Zmije útočí (2008) (TV film)

Panečku...geneticky upravené zmije na úteku. Nielenže sú agresívne, lovia vo svorkách, systematicky útočia, ale neštítia sa ani takých zákerností ako ohlodávanie ubohých nešťastníkov až na kosť. A sú krásne digitálne a pri útoku pozoruhodne vystreté ako po požití modrej pilulky. A k tomu ešte zlovestne vrčia ako medveď. Ale výčtom uvedených kvalít sa zábavnosť tohto filmu končí. Škoda.

Ztracení chlapci: Upíří kmen (2008)

Rádoby MTV horor tváriaci sa hrozne cool a drsne (k tomu nám hrá ultra "drsná" muzika Eagles of Death Metal a spol), ktorý ale o dvadsať rokov staršej jednotke nesiaha ani po pás (a to ani Schumacherovi Lost Boys neboli nejaké veľdielo). Nezáživný a nudný príbeh o dvoch súrodencoch-sirotách, z ktorých sa jeden zmení na upíra a druhý sa ho snaží zachrániť (to znie povedome:) ), zbavený akéhokoľvek vtipu či nadhľadu. O absencií poriadneho záveru a normálneho záporáka (zaspatý grunge upír) ani nehovorím. Inak to, že sledujeme horor si uvedomíme len na začiatku (veľmi milé cameo Toma Saviniho) a počas romantického posedenia na pláži niekde ku konci filmu. Jediným svetlým okamihom je účasť Coreyho Feldmana. Vždy keď sa na scéne obajaví jeho "som Edgar, nie Eddie" Frog, krivka zábavy ide ihneď nahor. Bohužiaľ sa vo filme objavuje veľmi sporadicky. Najzábavnejšou (na druhej strane ale aj veľmi trápnou, keď sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu) scénou tak zostáva krátky šot prerušujúci záverečné titulky, kde sa stretne Edgar (Feldman) so Samom (Haim).

Blonďatá a blonďatější (2007) odpad!

Film inteligentný ako dvojica hlavných protagonistiek. Mám podozrenie, že tvorcovia sa snažili o nejakú ženskú verziu Blbého a blbšieho, ale fatálne im to nevyšlo. Existncia takéhoto niečoho sa nedá ospravedlniť ničím (a to ani po požití psychotropných látok a to je už čo povedať).

Dead Moon Rising (2007)

Traja zamestnanci požičovne áut, náboženská fanatička a jej syn skrývajúci v Biblií malé prekvapenie, drsňáčka s katanou, skoro dospelá deva (ktorej celá rodina sa zmenila na zombíkov), policajtka, biznisman špecializujúci sa na "overseas outsourcing" a maniak na zbrane - toť rôznorodá skupinka ľudí potulujúca sa mestom, v ktorom vypukla bližšie nešpecifikovaná nákaza meniaca nič netušiacich občanov na krvilačných zombíkov. Nič viac, nič menej. O deji nemá význam hovoriť, pretože tu žiadny nie je - čo ale pre podobný druh filmov nie je hendikepom. Bohužiaľ, je to amatérčina. Snaží sa síce byť nad vecou a strašne cool (zvlášť komentovanie deja jedným z hlavných hrdinov mi šlo brutálne na nervy), ale nie je :). Je milé, že si robí srandu z filmov podobného ranku, ale v konečnom dôsledku je rovnako zábavný/prínosný pre daný žáner/nudný/otravný/blbý ako oni (myslím, všetky tie majstrštyky, ktoré natočí banda kamarátov cez víkend za pár šupov, spraví pekný cover DVD a má tu drzosť vydávať to za regulárne filmy - o.k. - trošku preháňam, určitý stupeň profesionality tu je ;) ). Strašní herci, rádoby vtipné dialógy, vizáž zombíkov berúca si inšpiráciu z Romerovho Dawn of the Dead (t.j. to že je niekto zombík ,spoznáte podľa toho, že má ksicht napúdrovaný na modro/žlto/bielo) - a taký pekný cover DVDčka to malo :( Ale aby som nekrivdil - máme tu jednu "skoro" lesbickú scénu, jeden pohľad pod sukňu, pomerne široký výber zbraní (bejzbolka, pajser, pištol, biblia, brokovnica, motorová píla, M-16 a dokonca aj guľomet) a záverečnú davovú "epickú" bitvu medzi davom zombíkov a bandou motorkárov. A ešte jeden dôležitý fakt. Zombíci sa boja vody :)